* Политика новости » Банки »

* *

Онлайн-каси в 2018 році: актуальна інформація

 1. Онлайн-каса. Що це, для чого необхідно, що вміє робити
 2. Плюси і мінуси онлайн-кас
 3. Хто не зобов'язаний застосовувати каси нового зразка
 4. Хто зобов'язаний використовувати онлайн-каси і терміни переходу на нову касову техніку
 5. Коли купувати касу
 6. Податкові відрахування на покупку онлайн-кас
 7. Штрафи за ухилення від використання онлайн-кас
 8. Де взяти онлайн-касу

Федеральний закон № 54-ФЗ передбачає поетапний перехід на онлайн-каси

Федеральний закон № 54-ФЗ передбачає поетапний перехід на онлайн-каси. Таким чином уряд дає підприємцям час для адаптації своєї діяльності до вимог нового закону. Першими на каси нового зразка вже перейшли ті підприємства, які і до цього працювали з касовими апаратами - їм лише довелося поміняти або доопрацювати обладнання та зареєструвати його.

Міністерство фінансів тримає руку на пульсі, регулярно видаючи листи з роз'ясненням неоднозначних моментів закону. Але питання все одно залишаються, і ми постараємося на них відповісти.

З моменту написання статті вступили в силу кілька важливих змін закону, вийшли нові роз'яснення від ФНС.

Прочитайте публікацію з актуальною інформацією:
Прочитайте публікацію з актуальною інформацією:

Детальніше про те, що зараз відбувається:

 1. Навіщо потрібна онлайн-каса
 2. Плюси і мінуси онлайн-кас
 3. хто звільнений
 4. хто зобов'язаний
 5. терміни переходу
 6. коли купувати
 7. Податкові відрахування на покупку онлайн-кас
 8. як зареєструвати
 9. Як перереєструвати вже наявну
 10. Штрафи за ухилення від використання онлайн-кас
 11. Де взяти онлайн-касу

Онлайн-каса. Що це, для чого необхідно, що вміє робити

Термін «онлайн-ККТ» з'явився в новій редакції закону. «Онлайн-каси» - розмовне спрощення терміна. Так називають касовий апарат, який підключається до інтернету для передачі інформації про продажі в ОФД і зберігає дані про пробитих чеках на фіскальному накопичувачі. Щоб підприємці могли перевірити, чи відповідає якась модель каси вимогам 54-ФЗ, створено реєстр контрольно-касової техніки. Використовувати в торгівлі дозволяється тільки апарати з цього реєстру.

Тепер всі торгові операції миттєво передаються в базу оператора фіскальних даних - ОФД. Цей оператор передає інформацію в Федеральну податкову службу. Крім функції посередника між продавцем і ФНС, оператор фіскальних даних відповідає за зберігання отриманої інформації і відправку електронної версії чека покупцеві.

Онлайн-каса друкує касовий чек нового зразка. На вимогу покупця копія чека може бути відправлена ​​йому по електронній пошті або на смартфон. На чеку вказують не тільки інформацію про покупку і продавця, але і посилання на сайт ФНС. Покупець переходить за цим посиланням і бачить, відправився чи чек до податкової. Якщо немає - залишає скаргу. За допомогою такого народного контролю податківці сподіваються обчислити всіх недобросовісних підприємців.

За допомогою такого народного контролю податківці сподіваються обчислити всіх недобросовісних підприємців

Обов'язкові поля, які повинен містити чек нового зразка.

Плюси і мінуси онлайн-кас

Для держави застосування підприємцями онлайн-кас - безсумнівний плюс. Виключається можливість сірих схем, підвищується прозорість фінансових операцій, а для перевірки діяльності тепер немає необхідності особисто відвідувати магазин або підприємство. Вся інформація доступна на екрані монітора.

Для підприємців нововведення - це зменшення кількості візитів і перевірок з боку податкових органів, поліпшення умов для конкуренції через скорочення тіньових схем, прозорість бізнесу. Сучасна онлайн-каса здатна позбавити власника від щоденної рутини - вважатиме товарні залишки, виручку, середній чек. Така каса дозволяє аналізувати продажу, коливання попиту і контролювати магазин по інтернету. Це допомагає оптимально вести бухгалтерію і знижувати витрати.

Зрозуміло, доведеться придбати сам касовий апарат і фіскальний накопичувач до нього. Реєстрація на сайті податкової, отримання електронного підпису і пошук ОФД також заберуть час і гроші. Варто пам'ятати, що використання кас нового типу - це не тільки обязаловка, а й внесок в автоматизацію свого бізнесу.

Хто не зобов'язаний застосовувати каси нового зразка

Переходити на нову систему не потрібно, якщо ви:

 • займаєтеся ремонтом взуття
 • торгуєте прохолодними напоями з цистерн
 • продаєте товари на невпорядкованих ринках
 • здаєте власне житло
 • торгуєте морозивом
 • кредитні організації
 • компанії, що працюють з цінними паперами
 • релігійні організації
 • кондуктори в громадському транспорті
 • комбінати харчування при освітніх установах
 • організації та ВП, що працюють в важкодоступних районах і внесені до відповідного реєстру

Хто зобов'язаний використовувати онлайн-каси і терміни переходу на нову касову техніку

1 лютого 2017 рокуВласники знову реєстрованих ККТ

Починається перехід на онлайн-каси і припиняється заміна Еклз і реєстрація кас за старим порядком. 31 березня 2017 року Всі організації та ВП, які продають алкоголь
! Виняток: організації та ВП на ЕНВД та ВП на ПСН, які торгують слабоалкогольними напоями
Продавці підакцизного алкоголю зобов'язані застосовувати онлайн-каси з 1 квітня 2017 року. Продавці пива, сидру та інших слабоалкогольних напоїв переходять на онлайн-ККТ в залежності від обраної системи оподаткування. 1 липня 2017 року Організації та ВП на ОСН, ССО і ЕСХН
Після цієї дати не можна використовувати каси з Еклз, все ККТ повинні працювати з фіскальним накопичувачем. 1 липня 2018 року

 • Організації та ВП на ЕНВД, які торгують вроздріб і надають послуги громадського харчування
 • ІП на ПСН, які торгують вроздріб і надають послуги громадського харчування
 • ІП на ЕНВД, якщо у них є наймані працівники
1 липня 2019 року
 • Організації та ВП на ЕНВД, крім роздрібної торгівлі та громадського харчування
 • ІП на ПСН, крім роздрібної торгівлі та громадського харчування
 • ІП на ЕНВД без найманих працівників, які торгують вроздріб або надають послуги громадського харчування
 • Організації та ВП, які надають послуги або виконують роботи, за умови видачі покупцеві БСО

Коли купувати касу

За інформацією від експертів ринку, в 2017 році було зареєстровано близько 1,2 млн. Онлайн-кас. Багато власників бізнесу відклали покупку ККТ на останній момент і зіткнулися з чергами. Куплені каси вони отримували із запізненням на місяць і навіть більше.

Для кожної каси потрібен фіскальний накопичувач, який змінюють кожні 13 місяців. У 2018 році ресурс закінчиться у всіх, хто вже перейшов на онлайн-каси. Це загрожує ще більшим дефіцитом і чергами.
За різними оцінками, 2018 і 2019 роках сумарно повинні перейти від 1,5 до 2,5 млн. Підприємців.
Плануючи покупку онлайн-каси, майте на увазі ще 3 мільйони ваших колег. Не відкладайте перехід на вимоги закону на останній момент. Для кожної каси потрібен фіскальний накопичувач, який змінюють кожні 13 місяців Вибрати онлайн-касу для переходу на 54-ФЗ
Каталог

Податкові відрахування на покупку онлайн-кас

На податкове вирахування можуть претендувати індивідуальні підприємці на ЕНВД і ПСН, які зареєструють онлайн-касу з 01.02.2017 року до 01.07.2019. Розмір відрахування складе 18 000 ₽ за кожну зареєстровану касу.

Щоб отримати податкову пільгу, досить подати в ФНС заяву на податкове вирахування. Форма заяви поки не затверджена, зараз можна подавати заяву в довільній формі.
Шаблон заяви на податкове вирахування за покупку онлайн-каси (.pdf, 0,2 Мб)

ІП на ЕНВД для оформлення вирахування подають податкову декларацію.

У заяві для ПСН потрібно вказати дані платника податків:

 • ПІБ;
 • ідентифікаційний податковий номер (ІПН);
 • дату і номер патенту;
 • суму вирахування і дату сплати податку;
 • офіційна назва моделі, заводський номер каси;
 • скільки витратили грошей на касу, ФН, ПО і настройку.

Якщо сума податку за патентом менше вирахування, можна розділити відрахування на кілька патентів. Це вийде, якщо підприємець оформив кілька патентів під час податкового періоду, в якому зареєстрував ККТ. Також потрібно, щоб для даних патентів застосування онлайн-кас було обов'язковим.

Відрахування надається тільки в наступний податковий період - зменшений податок підприємці будуть платити тільки в 2019 році.

На жаль, організації на патенті і вмененке не зможуть претендувати на цей бонус.

Ще по темі:
Ще по темі:


Існує кілька способів реєстрації онлайн-кас. Вибір залежить від ваших фінансових можливостей і наявності вільного часу.

Спосіб перший - самостійна реєстрація в податкових органах. Нічим не відрізняється від постановки на облік каси старого зразка. Для реєстрації потрібно відвідати відділення податкової, пред'явити там саму касу і всі необхідні документи. Після розгляду заяви касі присвоюється індивідуальний реєстраційний номер.

Другий спосіб - реєстрація на порталі nalog.ru. Такий спосіб заощаджує ваш час, але для цього потрібно буде обзавестися електронним підписом. Зробити це можна в центрах, акредитованих Мінзв'язку. Вартість електронного підпису - близько 1500 рублів.

Третій спосіб - скористатися послугами сервісних центрів. Електронний підпис все одно знадобиться, але фахівці центру зроблять всю роботу по реєстрації та видадуть вам готовий пакет документів і реєстраційний номер. Вартість послуги відрізняється в різних регіонах і сервісних центрах. Одні реєструють касу безкоштовно при укладанні договору сервісного обслуговування, у інших це може коштувати від 1000 до 4000 рублів.

Ще по темі:
Ще по темі:


Для перереєстрації наявної каси необхідно дізнатися, чи передбачає її конструкція модернізацію під нові вимоги. Апарат повинен мати можливість для установки фіскального накопичувача і підключення до мережі інтернет. Крім того, каса повинна бути в реєстрі на сайті ФНС. Зв'яжіться з авторизованим сервісним центром і дізнайтеся, чи можна доопрацювати ваш касовий апарат, і скільки це буде коштувати. Нерідкі випадки, коли покупка нової каси обійдеться дешевше, ніж доопрацювання вже наявної. Після робіт з модернізації обладнання можна вирушати в податкову і ставити на облік фіскальний накопичувач, або зробити це через інтернет. Також можна доручити цю роботу представникам сервісного центру.

Штрафи за ухилення від використання онлайн-кас

За порушення законодавства в галузі застосування ККТ підприємцям загрожують серйозні штрафні санкції. Наприклад, за роботу на обладнанні, що не відповідає встановленим вимогам, доведеться заплатити штраф у розмірі 3000 для ІП і 10000 рублів для ТОВ. Торгівля без онлайн-каси обійдеться набагато дорожче. Індивідуальному підприємцю доведеться розлучитися з 25-50 відсотками продажів, але не менше, ніж з десятьма тисячами рублів. Власнику ТОВ доведеться заплатити вже 30 000 рублів, або до 100% продажів. За чек, який не відправили покупцеві по електронній пошті або на мобільний телефон, штраф складе 10 000 рублів і навіть більше.

Більш серйозні заходи застосовуються до тих, хто допустив повторне порушення. Якщо на перший раз можна обійтися простим усним попередженням, то при другому і наступному випадках податкова може винести рішення про припинення діяльності підприємця. Термін припинення складає до трьох місяців, а сума штрафу складе вже 30 000 рублів.

Зверніть увагу: Мінфін Російської Федерації постійно роз'яснює спірні моменти в своїх листах підприємницькій спільноті. Наприклад, штрафу за затримку при впровадженні онлайн-кас можна уникнути, якщо ви вжили всіх заходів для встановлення нової ККТ, і затримка сталася з вини третіх осіб.

Ще по темі:
Ще по темі:


Де взяти онлайн-касу

Якщо ви раніше працювали без касового апарату, а тепер закон зобов'язує вас його використовувати, то касу нового зразка доведеться купити. Вартість починається з позначки приблизно 19 тисяч рублів за бюджетну модель.

Зверніть увагу: при покупці потрібно перевірити, чи занесений касовий апарат в реєстр на сайті податкової служби. Те ж саме відноситься і до фіскальних накопичувачів - ФН. Для тих, хто вже веде торгівлю з використанням контрольно-касової техніки, можлива модернізація вже наявного обладнання під вимоги нового закону.

Онлайн-каси і фіскальні реєстратори Дрімкас
Фіскальний накопичувач і рік ОФД в комплекті. Всі моделі в реєстрі і відповідають вимогам 54-ФЗ.
Каталог
Онлайн-каси і фіскальні реєстратори Дрімкас  Фіскальний накопичувач і рік ОФД в комплекті

Популярні статті

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей