* Политика новости » Банки »

* *

Процедура андеррайтингу. Поширення і збір інформації соціальних мережах страховими компаніями

  1. процедура андеррайтингу
  2. Збір інформації в соціальних мережах
  3. Соціальні мережі джерело інформації для автостраховиків
  4. Поширення інформації соціальних мережах
  5. Переваги поширення інформації соціальних мережах для страхових компаній

Ніяких незаконних технологій отримання відомостей про клієнта використано не було, інформація знаходиться у відкритому доступі. Соціальні мережі не йдуть на співпрацю зі страховими компаніями посилаючись на закон про захист особистих даних та на Угоду про конфіденційність.

процедура андеррайтингу

Андеррайтинг (англ. Underwriting - «підписка») -процедура оцінки банком або страховою компанією ймовірності виконання взятих на себе зобов'язань за договором кредитування або страхування.
Андеррайтинг передбачає вивчення платоспроможності і кредитоспроможності потенційного позичальника за методикою, прийнятою в конкретному закладі. Результатом є або прийняття позитивного рішення щодо вчинення правочину, або відмова від неї. Можливо компромісне рішення, згоду на угоду буде можливо отримано, але не на тих умовах, на які розраховував заявник.

У СК «МАКС» процедура андеррайтингу обов'язково включає пошук даних про майбутнє страхувальника в Інтернеті - поряд з перевіркою страхової історії і «чорних списків» У СК «МАКС» процедура андеррайтингу обов'язково включає пошук даних про майбутнє страхувальника в Інтернеті - поряд з перевіркою страхової історії і «чорних списків». «Людину, яка консультує,« як відбити витрати на страховку », неодноразово розміщував оголошення про реалізацію придатних залишків або неодноразово судився зі страховими фірмами, ми на страхування за жодними добровільних видів брати не будемо», - прокоментував Віктор Алексєєв, заступник генерального директора страхової компанії.

З досвіду страхові компанії знають, що в діловій мережі LinkedIn зазвичай реєструються серйозні і порядні громадяни, яких, найімовірніше, можна приймати на страхування, поділився спостереженням Андрій Жуков, заступник директора служби з протидії шахрайству фірми «ТСК».

Як і банки, деякі страхові компанії вивчають сторінки деяких можливих клієнтів в соціальних мережах (ВКонтакте, Фейсбук, LinkedIn, Однокласники і багато інших) в якості одного з методів оцінки ризиків оформлення угоди. Профіль людини в мережі дає можливість отримати дані про благонадійність клієнта і іноді вплинути на вартість страховки, відповідають страховики. За словами співробітників страхових компаній, ця інформація актуальна при страхуванні життя (наприклад клієнт приховав, що він любитель екстремального відпочинку), іпотечному страхуванні, страхуванні від нещасних випадків на великі суми.

«Як правило, ми дивимося фото і робимо висновки, наскільки людина активна соціально і фізично, які місця він любить відвідувати, де проводить відпустки та святкові канікули. За цими параметрами є можливість побічно оцінити його матеріальне становище, то, який його спосіб життя », - розповідає Сергій Баталов, який є директором зі стратегічного бізнесу і економічної безпеки СК ЕРГО.

«Наприклад, людина надає дані, що у нього високий дохід, а при знайомстві з його профілем складається абсолютно інша картина. Це змушує замислитися, наскільки об'єктивні дані він пропонуємо страховику », - додає пан Баталов.

«За профілем користувача іноді можна визначити, відповідальний людина за кермом, - вважає Марія Размустова, яка очолює департамент врегулювання збитків і юридичної підтримки СК« Інтач ». - Ці відомості можуть використовуватися андеррайтерами і впливати на ціни ».

Збір інформації в соціальних мережах

Також корисною фірмі можуть бути відомості про зв'язки користувача в соцмережах, каже пан Алексєєв. «Ми встановлюємо коло спілкування афериста, всі родичі і знайомі перевіряються на причетність до автоаварій. Служба розслідувань багато разів встановлювала схожі ушкодження, пересічні ДТП, зміни номера VIN на однакових ТЗ, що належать людям із знайомих шахрая », - розповів він.

Також в компанії відстежують оголошення в соцмережі про покупку пошкоджених деталей: подібне явно робиться для «переваги» (коли на автомобілі, який «готують» під ДТП, свідомо переважують деталі). Крім того, увагу СК привертають оголошення про реалізацію пошкодженої машини, особливо якщо клієнт пред'являє завищені, як вважають у фірмі, рахунки на оплату відновлення цього ж ТЗ.

В Європі страхові компанії приділяють інформації в соціальних мереж більше уваги, ніж в Росії, повідомили в СК «Інтач» і розповіли історію, що сталася в Англії. «Власник дорогого авто заявив про викрадення в СК. На наступний день зловмисник, захотівши похвалитися перед своєю подругою, виклав фотографію себе і «викраденої» машини на своїй сторінці. Тепер невдачливий коханий не скоро побачиться з дамою серця », - іронізує пані Размустова.

Соціальні мережі джерело інформації для автостраховиків

Взагалі більшість розказаних співробітниками історій стосуються розслідування збитків в автомобільному страхуванні. «У нас в фірмі був випадок: чоловік заявив про повну загибель автомобіля, - розповідає пан Баталов. - Переглядаючи профіль користувача, ми знайшли його фото на тлі нібито загиблого ТЗ, яке було зроблено взимку, так як всюди лежав сніг. Що стосується заяви про «тоталі», то клієнт його подав восени. За допомогою спеціальної програми з'ясувалося, що фото зроблено недавно, тобто вже після цього заявою про збиток. Коли людині був пред'явлений цей факт, а також інші докази, які вдалося зібрати, той сам відмовився від своєї претензії в досудовому порядку ».

Крім того, в ТСК розповіли, як не без допомоги соціальних мереж вдалося виявити групу продавців підроблених полісів каско з фальшивою печаткою СК. Липові поліси продавали кілька місяців. «Коли одного з членів групи впізнав потерпілий (в одній школі вчилися), в соцмережах вдалося відшукати фотографії спільників, їх упізнали інші потерпілі, - розповів пан Жуков. - Це дало можливість обчислити всіх учасників і передати матеріали правоохоронцям. Завданням страхового розслідування було те, щоб продемонструвати, що завдано істотної шкоди і що працювала група, а не окремі люди ».

РСА повідомляє про ліквідацію 40 груп і 60 акаунтів в соціальних мережах, які були причетні до поширення інформації про продаж підроблених полісів ОСАЦВ.

Ніяких незаконних технологій отримання відомостей про клієнта використано не було, інформація знаходиться у відкритому доступі. Соціальні мережі не йдуть на співпрацю зі страховими компаніями посилаючись на закон про захист особистих даних та на Угоду про конфіденційність.

Поширення інформації соціальних мережах

Дані з соціальних мереж допомагають страховикам в проведенні розслідування страхових подій, «скидаються» на шахрайство. «Інвестувати в боротьбу з шахрайством - найбільш ефективний метод підвищити авторитет фірми, - каже пан Жуков. - Перевага буде у страховиків, які захищають себе від фінансових загроз ».

Дослідження профілю мережі соціальних контактів клієнта, який заявив сумнівне страхова подія, дозволяє страховикам не тільки прийти до деяких висновків, але і будувати справжні оперативні комбінації.

У фірмі «ТСК» розповіли таку історію: клієнт застрахував залишилися від бабусі антикварні книги по вкрай завищеною ціною (десь в сто раз), представивши в СК некоректні довідки від оцінювача. А пізніше заявив про розкрадання цього майна. При розслідуванні ситуації, представники страхової дізналися, що предмет розкрадання клієнт пропонував до продажу на онлайн-аукціоні і заявляв про це в своєму акаунті в соціальній мережі. Працівники страхової компанії зателефонували страхувальнику по контактам з оголошення під виглядом покупців, і той заявив про свою готовність продати цінні предмети, які у нього були нібито вкрадені. «Так вдалося з'ясувати, що заяву про розкрадання майна було помилковим», - розповіли в фірмі.

Переваги поширення інформації соціальних мережах для страхових компаній

Багато страховиків підкреслюють, що інформація з соціальних мереж зазвичай може служити тільки частковим показником неохайності клієнта. У деяких фірмах (зокрема, в « РЕСО-Гарантії »І« Ингосстрахе ») Не використовують подібні джерела для оцінки благонадійності страхувальників, і навіть при розслідуванні« мутних »страхових випадків.

В «Альфа Страхування» зізналися, що подібний інструмент використовується, але він є побічним, оскільки знайти, наприклад, в Твіттері прямі докази шахрайських дій дуже малоймовірно. «Головна загроза для СК виходить від шахраїв-професіоналів, які, природно, ведуть непублічний спосіб життя», - робить висновок Олександр Харагезов, який очолює департамент страхових виплат фірми.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей