* Политика новости » Банки »

* *

Які існують ризики страхування

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

17 листопада 2013, 13:54 Переглядів:

Фото: prtdv.ru.

Далеко не кожному з нас до душі обов'язкове придбання поліса медичного страхування при виїзді за кордон. На це ми часто дивимося як на порожню формальність - щось на зразок данини примх закордонного посольства. Але якщо під час зарубіжної поїздки щось трапиться зі здоров'ям, не дай бог опинитися в чужій країні з не товстим гаманцем і один на один з місцевою недешевої медициною. Втім, наслідки там може бути і при виникненні будь-яких інших непередбачених, але серйозних проблем. Про ризики, з якими пов'язані поїздки за кордон, і про те, як можна від них застрахуватися, нам розповіли Начальник відділу андеррайтингу і методології особистих видів страхування Allianz Україна Наталія Алексенко, менеджер управління особистого страхування страхової компанії PZU Ольга Сидорук, андеррайтер з особистих видів страхування ПрАТ "Страхова компанія" ГРАВЕ УКРАЇНА "і головний менеджер Департаменту андеррайтингу та методології ПАТ" СК "Універсальна" Андрій Гонтаренко.

Види страхування: хворі зуби, викрадення авто і розбиті вітрини

За словами Андрія Гонтаренко, основним ризиком мандрівника вважаються медичні витрати. Без наявності медстраховки більшість посольств просто не видасть візу - кому потрібні проблеми з хворим іноземцем, який не в змозі оплатити своє лікування? "В першу чергу страховка мандрівника дає можливість отримати платні медичні та медико-транспортні послуги, якщо з ними щось трапиться", - підтверджує Юлія Монастирська. Залежно від складності захворювання застрахованій може бути викликана швидка допомога і клієнта доставлять в лікарню, викличуть (в менш важких випадках) лікаря додому (в готель) або ж направлять до клініки для отримання, наприклад, амбулаторної допомоги. Крім того, таке страхування передбачає і надання невідкладної стоматологічної допомоги.

Також при бажанні ви можете вибрати програму страхування більш високого рівня, в якій буде передбачено розширений спектр послуг. Наприклад, ви збираєтеся в подорож з дітьми. Задумайтесь - а що буде з ними, якщо у вас раптом прихопить серце? Щоб не хвилюватися з цього приводу, можна купити програму, в якій передбачено дострокове повернення дітей додому. Можна також забезпечити мандрівнику можливість приїзду близького родича і інші корисні опції.

НЕЩАСТЯ. Зазвичай в стандартних договорах для виїжджаючих за кордон передбачено і страхування від нещасного випадку. "Крім звичайних захворювань, клієнт може потрапити в будь-яку ситуацію, наслідки якої для його здоров'я в подальшому можуть бути непередбачуваними (наприклад, в останній день перебування в Таїланді ви з'їли щось отаке, а шлунку стало погано вже після прильоту додому). Договір забезпечить здійснення виплати вже в Україні, навіть якщо нещасний випадок стався за кордоном ", - розповідає Монастирська. Крім того, страхова компанія бере на себе витрати на транспортування тіла мандрівника на батьківщину, якщо він помре далеко від неї. Можуть бути передбачені й інші опції, пов'язані з трагічними подіями - наприклад, смертю близького родича. "Якщо застрахований перебував за кордоном, а в цей час на батьківщині помер хтось із його близьких родичів, то будуть компенсовані витрати застрахованого на дорогу туди і назад", - пояснює Наталія Алексенко.

Викрадень-пропажу. "Якщо клієнт має договір КАСКО, діючий в Україні, йому достатньо оформити додаток до нього на час зарубіжної поїздки або ж відразу включити цю опцію при первісному укладанні договораКАСКО. Тоді і викрадення авто, якщо людина подорожує на машині, і всі пошкодження будуть відшкодовані", - каже Юлія Монастирська.

Ще один кошмарний сон мандрівника - пропажа багажу. Якщо у вашому страховому договорі є гарантія відповідного покриття, поверненням багажу займеться страхова компанія. Якщо його повернути не вдасться, вам відшкодують його вартість (її ви визначите зі страховою перед подорожжю). Якщо у застрахованого пропадуть документи, страховики можуть допомогти в їх відновленні і повернення потерпілого на батьківщину.

ПОДВИГИ. Не будемо забувати, що наш мандрівник і сам може зробити якісь "подвиги" за межами України. Найбезневинніше - влаштувати ДТП. Втім, ненароком завдати матеріальної шкоди можна і без авто: хіба мало яка вітрина або ще щось крихке необережно виявиться на вашому шляху після хорошої вечірки. Тому страхові компанії пропонують і таку опцію, як страхування цивільної відповідальності.

Крім того, як кажуть, "від тюрми і від суми не зарікайся": при незнанні місцевих законів і нерозумінні якихось нюансів життя аборигенів цілком можна раптово виявитися в рядах правопорушників. Тому-то більшість страхових компаній і пропонують різні опції на випадок арешту застрахованого. Це може бути оплата послуг адвоката, компенсація суми на внесення застави і тому подібні корисні речі.

Ці чарівні слова "послуги асистансу"

Що робити, якщо страховий випадок за кордоном таки настав? Згадати таке важливе слово, як "асистанс": так називається представник страхової компанії за кордоном. Його телефон завжди зазначений в договорі страхування на першій сторінці. Якщо проблема мандрівника пов'язана зі здоров'ям, йому детально розкажуть, як отримати медичну допомогу, або самі організовують її надання. Якщо щось поламалося в вашому автомобілі, з вами буде відбуватися так званий технічний асистанс: авто відбуксирують до місця ремонту. Поки його будуть ремонтувати, асистанс подбає про самому мандрівника: поселить в готель, якщо аварія сталася не в тому місті, де він живе. Якщо з ремонтом на місці виникнуть складності, можна евакуювати машину в Україну.

ОПЕРАТИВНІСТЬ. Важливий не тільки сам факт надання допомоги, але і те, як швидко вона надійшла. Як зазначає Ольга Сидорук, "оперативність надання допомоги потерпілому туристу залежить від місця його перебування. Одна справа, якщо людина відпочиває в місті з розвиненою інфраструктурою, і зовсім інша, якщо інцидент стався в безлюдному місці - наприклад, в горах". В останньому випадку треба намагатися бути на зв'язку: якщо вислати смс або email з подробицями події і своїми даними в страхову, оператор протягом 10 хвилин сам зв'яжеться з вами і організовує допомогу.

За словами Сидорук, зараз все асистуючі компанії працюють досить добре і організовують покриття по всьому світі. Природно, в Європі і країнах масового туризму послуги надаються швидше і якісніше, ніж у В'єтнамі і Пакистані, але все ж допомогу прийде і там. Щоб спростити процедуру взаємодії у віддалених куточках світу, багато що асистують компанії залучають місцеві.

ДОСВІД. Страхові компанії, природно, збирають статистику про частоту страхових випадків по країнам перебування і видам проблем, з якими стикаються мандрівники. Деякі з їхніх спостережень можуть бути корисні і тим, хто збирається в поїздку. Хоча б для того, щоб розуміти, які ризики і де є найвагомішими.

Так, за даними компанії PZU, за літній сезон-2013 (травень-серпень) найчастіше за медичною допомогою зверталися українські туристи в Болгарії, Греції, Іспанії та Туреччини. Найбільш поширені діагнози пов'язані із захворюваннями в області отоларингології і різними травмами. Велика кількість звернень надходить і від тих, хто виїжджає на роботу в Польщу і Німеччину. Нестабільна політична ситуація в Єгипті не вплинула на характер страхових скарг туристів: у переліку найпоширеніших: в основному застуди, отруєння, укуси комах і алергія, а не наслідки народних хвилювань.

Чому страховок "для галочки" стало менше

Як зазначає Ольга Сидорук, через невеликої різниці в ціні пакетів клієнти все частіше вибирають програми страхування дорожче, тому що забезпечують найкращі умови.

Різниця в ціні дійсно може бути непомітним в порівнянні з потенційними вигодами. Наприклад, в одній із страхових компаній за умови, що ви доплатили до ціни стандартного договору на 14 днів трохи більше 50 грн, можна додатково отримати страхування від втрати багажу (до 750 євро) і цивільної відповідальності (в тому числі і в разі пошкодження апартаментів проживання ) на суму до 50 000 євро.

На думку Сидорук, в довгостроковій перспективі це повинно привести до того, що частка "умовного" страхування (з мінімумом послуг, аби посольство було досить), яке переважно використовується туроператорами сьогодні, скоротиться.

Ще один шлях розвитку - туристичним фірмам доведеться розширити покриття полісів.

"Також останнім часом ми відзначаємо зростання попиту на ті напрямки, де немає вимоги до обов'язкового страхування", - зазначає Ольга. Проте рівень страхування при подорожах в безвізові країни все-таки далеко не такий високий, як при поїздках туди, де вимагають наявності страховки.

ТЕРМІНИ. Переважна більшість поїздок за кордон здійснюється на невеликі терміни. За логікою, левова частка страхових полісів повинні бути короткостроковими. І статистика компаній частково цю логіку підтверджує. Наприклад, за даними PZU, найбільш поширені поліси з лімітом перебування за кордоном від одного до тридцяти днів (більше 45%). Проте близько 30% клієнтів купують поліси з терміном дії від 91 до 180 днів. Ще 17% туристів страхується на термін від 31 до 90 днів.

Зрозуміло, що навряд чи близько третини туристів проводять за кордоном безвилазно по кілька місяців поспіль. Просто багато компаній стимулюють клієнтів купувати довгострокові поліси за дуже вигідними для активних туристів умовам. Наприклад, одна з компаній пропонує програму на 365 днів за ціною трохи меншою, ніж два стандартних поліса на 30 днів, причому з розширеним переліком опцій.

Ціна питання

Як говорить Наталія Алексенко, вартість туристичного поліса залежить від, власне, тарифів компанії, ширини переліку ризиків, ліміту відповідальності страховика (яку максимальну суму грошей страхова компанія виплатить в разі чого), кількості осіб, які будуть застраховані за договором, віку застрахованих, території дії страхового покриття, терміну перебування застрахованої за кордоном, мети поїздки та багатьох інших факторів.

Вартість КАСКО залежить від того, скільки гіпотетично можуть коштувати відповідні технічні послуги за кордоном. Те ж стосується страхування речей і багажу.

НАОЧНІСТЬ. Для прикладу розглянемо страхування для чоловіка 35 років від роду, на власному автомобілі відправляється в поїздку по Польщі тривалістю в тиждень. Вартість поліса з базовим "медичним" покриттям (включаючи страхування від нещасного випадку) складе приблизно 20-30 грн. За 70 грн з невеликим можна придбати страховку, яка покриває вже багатший список ризиків. Наприклад, в одній з компаній за цю ціну пропонують наступний перелік: медична допомога (до 30 000 євро), термінова стоматологічна допомога (до 150 євро), евакуація дітей додому (1000 євро), дострокове повернення додому (500 євро), затримка авіарейсу ( 500 євро), юридична допомога (500 євро), втрата або викрадення документів (150 євро). А за трохи більш ніж 100 грн можна отримати більш високий ліміт покриття всіх цих ризиків (наприклад, медична допомога вже до 50 000 євро, а юридична допомога - 1500 євро), плюс ще 1000 євро на випадок відміни поїздки.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Які існують ризики страхування". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ряполов Костянтин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Без наявності медстраховки більшість посольств просто не видасть візу - кому потрібні проблеми з хворим іноземцем, який не в змозі оплатити своє лікування?
Задумайтесь - а що буде з ними, якщо у вас раптом прихопить серце?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей