* Политика новости » Банки »

* *

З Казані в регіони на «вінтажному» Ан-24: «питання про вік некоректний»?

24.05.2016

Авіакомпанія з «піонерської» атрибутикою стартує зі столиці РТ за маршрутами, розкрученим з часів СРСР, і цінами від 1,5 тис. Рублів

АК «Піонер» анонсувала відкриття відразу п'яти нових рейсів з Казані до Іжевська, Сімферополь, Краснодар, Волгоград і Мінеральні Води. Перевізник сподівається на завантаження рейсів в 80%. Експерти «БІЗНЕС Online» сумніваються, що перельоти на «Настусі» задовольнять туриста.

Світлана Яковлєва: «Наше завдання - розвиток саме регіональних перевезень» (на фото з Мяткурбаном Маткарімовим) Фото: Анна Бутченко Світлана Яковлєва: «Наше завдання - розвиток саме регіональних перевезень» (на фото з Мяткурбаном Маткарімовим) Фото: Анна Бутченко

МАЙЖЕ лоукостерів, АЛЕ З радянських літаків на маршруті, ПОПУЛЯРНИХ 30 РОКІВ ТОМУ

У боротьбу за казанських пасажирів вступила нова авіакомпанія. Сьогодні АК «Піонер - регіональні авіалінії» анонсувала відкриття відразу п'яти нових рейсів з Казані, які запустяться 1 червня. Літати жителі столиці Татарстану тепер зможуть до Іжевська, Волгоград, Краснодар, Сімферополь і Мінеральні Води.

«Наше завдання - розвиток саме регіональних перевезень. Ми хочемо відновити саме ті історичні маршрути, які були на території нашої країни майже 30 років тому », - розповіла журналістам заступник гендиректора з розвитку АК« Піонер - регіональні авіалінії »Світлана Яковлєва. Цей посил підхоплює і начальник відділу маркетингу аеропорту «Казань» Мяткурбан Маткарімов: «Нам приємно, що дана авіакомпанія прийшла на наш ринок, тим самим у нас з'являється можливість розвивати регіональні напрямки, які у нас останнім часом в тренді, все більше і більше користуються популярністю ».

Вартість квитків на рейси авіакомпанії, відповідно до прес-релізу, трохи нижче, ніж у конкурентів, але Яковлєва відразу помічає, що компанія не позиціонує себе як лоукостер. Так, придбати авіаквитки в Іжевськ можна буде за 1 490 рублів, а вилетіти в місто-герой Волгоград - від 3 790 рублів, вартість квитків у Мінеральні Води і Краснодар почнеться від 5 419 рублів, до Сімферополя - від 6 180 рублів. У вартість квитка, на відміну від лоукостера, включений і провезення багажу. Але ці ціни, як то кажуть, стартові. «У міру завантаження рейсів вартість буде збільшуватися, але в будь-якому випадку ціна завжди буде нижче, ніж у будь-яких інших авіакомпаній», - обіцяють в АК «Піонер - регіональні авіалінії». Представник авіакомпанії сподівається, що завантаження казанських рейсів досягне 80%. Окупити їх планується приблизно за рік. В кінці червня «Піонер» також планує відкрити рейси з Мінеральних Вод в Сочі, Астрахань, Махачкали і Грозний. Обслуговувати 48 пасажирів будуть 3 члени екіпажу - бортпровідник, командир і штурман. Завантаження на одного бортпровідника достатня, запевняє заступник гендиректора з розвитку АК «Піонер - регіональні авіалінії», тим більше що на рейсах, які тривають менше двох годин, не передбачено харчування. Пасажирам запропонують лише безкоштовну воду і дозволять пронести дитяче харчування на борт. Для порівняння: переліт з Казані в той же Сімферополь з вильотом в середу «дочкою» «Аерофлоту» - АК «Росія», судячи з сайту бронювання квитків, в межах 4,5 тис. Рублів - безпосадочний рейс на борту Sukhoi Superjet.

Як розповіла Яковлєва, АК «Піонер» - це компанія з 20-річною історією. Раніше АК існувала з 1994 року під назвою «Аеросервіс». У 2011 році почався ребрендинг, з'явилося нове ім'я з радянського минулого. Головний офіс знаходиться в Москві, однак базується «Піонер» в Волгоградському аеропорту. Другим базовим аеропортом планують зробити Мінеральні Води.

Назва авіакомпанії має три основних принципи, т. Е. Стільки ж, скільки їх у головного атрибута справжнього піонера - червоного галстука (його, до речі, на прес-конференції роздали всім журналістам, щоб ті відчули атмосферу компанії). «Ми вклали певне значення в свої атрибути. Це перш за все безпека - то, на що ми робимо акцент. Орієнтир на пасажира - людини, для кого ми це робимо. І це доступність, щоб він міг скористатися нашим продуктом », - пояснила Яковлєва.

Ан-24 - настільки незвичайний вибір літальних апаратів компанія пояснює високою вигодою і локалізацією обслуговування Фото: © Лев Полікашин, РІА «Новости» Ан-24 - настільки незвичайний вибір літальних апаратів компанія пояснює високою вигодою і локалізацією обслуговування Фото: © Лев Полікашин, РІА «Новости»

Про ВІКОМ ЛІТАКІВ НА ПРИКЛАДІ ХОЛОДИЛЬНИКІВ

Тема радянського минулого, зауважимо, проходить через всю маркетингову кампанію «Піонера», починаючи від назви, закінчуючи літаками. Авіапарк компанії на сьогоднішній день складає 5 літаків Ан-24 (в народі, особливо на півночі, називають «Настя» або «Настенька»), ще 2 таких же літака проходять сертифікацію і з'являться в кінці червня. Яковлєва, випереджаючи запитання журналістів, почала розповідати історію створення радянської машини аж з 1957 року.

Тоді вийшла постанова про розробку двухдвигательного пасажирського літака, орієнтованого саме на регіональні перевезення, з місткістю злітної маси 4 т, швидкістю 450 км / год і дальністю польоту до 400 кілометрів. У 1958 році завдання було видано Конструкторському бюро ім. Антонова. У 1961-му пройшов перший політ літака. Через рік Ан-24 вперше полетів разом з пасажирами. «В той час - і на сьогоднішній момент, напевно, теж - це був найпопулярніший тип літака. Він здійснював третину пасажирських перевезень по всій країні », - зауважила заступник гендиректора з розвитку АК« Піонер - регіональні авіалінії ». Приваблива «Настенька» і тим, що може сідати на непідготовлені аеропорти і грунтові злітно-посадочні смуги. Сьогодні літак також використовується для дослідження природних ресурсів землі та світового океану, здійснює пошук підводних човнів, бере участь в лесопожаротушеніі і льодових розвідках, виробляє радиоконтроль і навіть стоїть на озброєнні деяких країн (Білорусь, Сирія, Узбекистан, КНДР).

Розклавши всю історію по поличках, Яковлєва проте не відповіла на головне питання - про людей середнього віку авіапарку «Піонера». «Як сказав би наш технічний директор, питання про вік не зовсім коректний, - важко видихнувши, відповіла жінка. - Літак або знаходиться в льотної придатності, або не перебуває у льотної придатності ».

Щоб збільшити, натисніть Фото: © Станіслав Сирецьких, РІА «Новости» Щоб збільшити, натисніть Фото: © Станіслав Сирецьких, РІА «Новости»

Далі Яковлєва стала пояснювати, що підтримка льотної придатності літака обчислюється початком важких форм (модернізацій): «Тобто ми міняємо салон, електроніку і ще щось, не можна говорити, що цей літак старий або новий. Це поняття, яке ввели в авіацію, не зовсім коректне, тому що це більше маркетинговий хід ». І представник авіакомпанії порівняла літаки з побутовою технікою: «Наприклад, холодильники« Бірюса », коли вмирали бабусі і дідусі, переїжджали до вас на дачу, а після цього в робочому стані переїжджали на смітник тільки тому, що з'явилися нові модернізації, а не тому, що вони зламалися ». До слова, виробництво Ан-24 завершилося ще в 1980 році. Таким чином, авіапарку «Піонера» має бути не менше 36 років ...

Такий незвичайний вибір літальних апаратів компанія пояснює високою вигодою і локалізацією обслуговування. Економічніше літак у використанні палива. На 1 годину польоту Ан-24 використовує 1 т палива, в той час як, наприклад, Bombardier CRJ200 за 1 годину вимагає 1,5 тонни. Всі ремонтні бази знаходяться на території Росії, а техобслуговування «Піонер» проходить прямо в Іжевську. Цим можна пояснити і появу такого незвичайного рейсу, як Казань - Іжевськ. «Якщо раптом з'явиться необхідність бізнес-класу, якщо будемо переобладнати літак іноземного виробництва, ми повинні будемо звернутися до фірми-виробника і всю модернізацію проводити тільки у нього. У наших літаках це зробити набагато легше, його не потрібно гнати за кордон, графік відвідування техоглядів узгодити на нашій території набагато легше », - пояснює заступник гендиректора. Таким чином, авіакомпанія майже не залежить від коливання валютних курсів.

Протягом 2016 - 2020 років «Піонер» має намір розширити парк регіональних повітряних суден типу Ан-24 до 15 одиниць «з метою розширення маршрутної мережі регіональних перевезень в обхід московського авіаційного вузла (регіональних хабів)». В авіапарку компанії також з'являться 2 літака Як-42, але коли це буде - невідомо. «Він [Ан-24] більш зручний для заповнюваності, він досить економічний, його можливості набагато цікавіше, ніж Як-42», - пояснює Яковлєва. Так, «Настенька» може вмістити 48 пасажирів і пролетіти 1,1 тис. Кілометрів (дальність повітряного судна з початку його розробки збільшилася в 2 рази). Більший Як-42 може летіти до 4 тис. Км, але його 96 крісел ще треба заповнити.

«БУЛИ ВИПАДКИ, КОЛИ пасажирів із квитками НА CRJ200, ПОБАЧИВШИ, ЩО ЇХ САДЯТЬ НА АН-24, відмовляються від ПОЛЬОТУ»

За коментарями «БІЗНЕС Online» звернувся до експертів. Вони розділилися в думках: з одного боку, при безпечному перельоті ціна для багатьох важливіше, ніж комфорт, з іншого - пасажир може відмовитися летіти на спроектованої в радянські роки «Настусі».

Азат Хакім - директор авіакомпанії «Тулпар»:

- Вік машини не грає особливої ​​ролі - вона повинна бути справна, а несправний літак в рейс не випустять. Інша справа, що на Ан-24 вібрації побільше, пасажирам не так вже комфортно, тому що ця машина спроектована в 60-х роках. Так що тут питання будуть ...

Але на північ вони літають - і це виправдано, тому що там немає аеродромів. А цей літак може сідати на ґрунтові аеродроми. Тому там заміни йому немає, застосування на північних маршрутах можна пояснити логічно. Але на інші напрямки літати сьогодні на Ан-24 ... Я цього не розумію. У цьому ні бізнесу, ні необхідності такої не бачу. «Оренбуржье», наприклад, літає на L -410, який створений спеціально для регіональних перевезень.

Петро Трубаєв - генеральний директор авіакомпанії «ЮВТ-Аеро»:

- Що я можу сказати? Ан-24 - літак, який пережив свого часу. На мій погляд, політ на таких повітряних судах викликає у пасажирів - по крайней мере, в західній частині Росії - відторгнення. Є літаки більш комфортні і швидкісні. До того ж коли повітряному судну 40 і більше років, будь-який потенційний пасажир задумається ... 40 років - дуже серйозний вік для літака. Невідомо, що з запасними частинами. У Росії лічену кількість авіапідприємств експлуатує цей тип. І треба ще подивитися історію бортів. Все це ключові моменти при купівлі квитка. Коли ми тільки почали експлуатувати CRJ200, один літак вийшов з ладу, довелося день або два використовувати Ан-24. І були випадки, коли пасажири з квитками на CRJ200, побачивши, що їх садять на Ан-24, відмовлялися від польоту, а це було років 8 тому. Шкода, звичайно, - все-таки радянська техніка.

Не знаю, які плани у авіакомпанії «Піонер». Але, судячи з того, що говориться у пресі, вона не збирається летіти з Казані в заявлений Сімферополь безпосередньо. Явно рейс з проміжною посадкою, мабуть, в Волгограді. Але про це ніде не говориться. Чому?

Віктор Степанцов - генеральний директор компанії «Казань-Интур»:

- Я думаю, бюджетну пропозицію щодо Ан-24 дуже цікаво, тому що на сьогоднішній день кількість бажаючих поїхати відпочити різко знижений. І це в першу чергу залежить від вартості проїзду. Люди готові відпочивати за межами свого регіону, але ціна перельоту все зводить нанівець. Тому якщо ціна буде адекватною - від 1,5 до 5 тисяч рублів, то це буде дуже добре.

Тепер про те, що Ан-24 - старий літак. Якщо він добре обслуговувався і ресурс у нього не використаний, то техніка є достатньо надійною. Мова навіть не про комфорт. Всі будуть визначати тільки надійність і ціна. Зараз в Японії і Китаї розробляються і запускаються швидкісні потяги, які перевищують швидкість 300 і 400 кілометрів на годину, а у нас вирішують, залишити або не залишити плацкартні вагони ... Зрозуміло, що людина в першу чергу буде вирішувати, на машині їхати, на поїзді або на літаку. І тут вирішальним фактором буде ціна.

Знаєте, коли я летів звідси аеробусом на Далекий Схід, все було дуже комфортно, а коли полетіли на саму Камчатку, я зайшов в стареньку «тушку». Зовні-то вона виглядала пристойно, а ось всередині був антураж старого сільського автобуса - щось типу «Паза» або «ЛіАЗ». Хтось їхав з козою, хтось - з кошиками! Але альтернативи не було. І місць не було взагалі. Тому я впевнений, що ціна тут є найістотнішим чинником. Безпека і ціна. Комфорт йде на другий план.

Чому?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей