* Политика новости » Банки »

* *

Функціональні клавіші на ноутбуці

 1. Функціональні клавіші на ноутбуці
 2. Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?
 3. Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
 4. Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
 5. Як набрати цифрові коди на ноутбуці
 6. питання читачів
 7. Функціональні клавіші на ноутбуці
 8. Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?
 9. Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
 10. Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
 11. Як набрати цифрові коди на ноутбуці
 12. питання читачів
 13. Функціональні клавіші на ноутбуці
 14. Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?
 15. Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
 16. Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
 17. Як набрати цифрові коди на ноутбуці
 18. питання читачів

Функціональні клавіші на ноутбуці

В рамках комп'ютерної грамотності поговоримо про спеціальні функціональні клавіші на ноутбуці. З їх допомогою можна легко і швидко управляти ноутбуком.


Функціональні клавіші F1-F12 на ноутбуці, дозволяють, наприклад:

 • підключати та відключати вбудовану в ноутбук мишку (Tach-Pad),
 • вмикати і вимикати приймач сигналів Wi-Fi,
 • підключати та відключати зовнішній монітор або проектор,
 • регулювати яскравість екрану вбудованого дисплея,
 • регулювати звук, відключати звук
 • і т.п.

  Мал. 1. Особливості функціональних клавіш ноутбука

На малюнку 1 клавіша Fn на ноутбуці виділена червоним прямокутником (зліва), а функціональні клавіші на ноутбуці, що працюють спільно з клавішею Fn, виділені зеленими прямокутниками.

Написи, нанесені на спеціальні функціональні клавіші, про які йде мова, як правило, мають свій колір (точніше, свій дизайн) на вбудованій клавіатурі, наприклад, червоний, синій, зелений (або можуть бути просто обведені білою рамкою). Той же колір (або дизайн) має напис "Fn" на клавіші "Fn" на ноутбуці. Це означає, що ці спеціальні клавіші працюють, тільки якщо їх натискати разом із клавішею "Fn".

Наприклад, якщо на клавіші "F1" завдано червоний (синій, зелений) значок перекресленою вбудованої мишки (що означає "відключення вбудованої мишки" Tach-Pad для ноутбука Sony), то для відключення вбудованої мишки потрібно натиснути на клавішу "Fn" на ноутбуці, і, утримуючи її натиснутою, одночасно натиснути на клавішу "F1". Зворотне підключення вбудованої мишки робиться аналогічним чином: "Fn" - "F1".

На різних ноутбуках клавіші "F1" - "F12" мають різні значення. Ніякої стандартизації тут не застосовують.

 • На одному ноутбуці "F1" може означати відключення вбудованої мишки, а на іншому, наприклад, відключення ПК в сплячий режим (значок з двічі або тричі повторюється символом "Z", що на думку виробників ноутбуків означає звук "Zzzz ...", по-російськи це звучить "з-з-з-з ..." і нагадує дихання під час сну).
 • Клавіша, що відповідає за підключення і відключення Wi-Fi, має, як правило, зображення антени, яка випромінює в усі сторони сигнал.
 • Кнопка для підвищення яскравості зображення на вбудованому дисплеї має стилізоване зображення екрану (рамочка), всередині якого зображений великий значок сонця.
 • А на клавіші зменшення яскравості екрану зображення сонечка всередині стилізованого зображення екрану - маленьке.

Майже всі зображення, нанесені на клавіші "F1" - "F12" зрозумілі без додаткових пояснень. А в разі необхідності не варто нехтувати інструкцій із комплекту поставки до всіх без винятку ноутбуків. Ці інструкції існують як в друкованому вигляді (добре, якщо вони написані російською мовою, а то іноді буває все що завгодно, крім російської мови), так і у вигляді .pdf файлів на ПК, розміщених в спеціальній папці на диску C: (теж не завжди, на жаль, ці описи зроблені російською мовою).

Подібна схема управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш дуже зручна. Без них потрібно було б для кожного підключення - відключення або для кожного регулювання викликати спеціальні програми. Причому, не всі ці програми можна знайти в "Панелі управління".

Іноді специфічні програми (наприклад, регулювання підсвічування вбудованої клавіатури або управління зарядом батареї з метою забезпечення більш тривалої її роботи) не розміщуються в "Панелі управління". Їх тоді потрібно знаходити серед спеціальних програм управління ноутбуком. І їх потрібно знати.

Крім того, управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш (і за допомогою спеціальних програм управління ноутбуком) дає можливість застосовувати настройки, властиві тільки даному ноутбуку.

Ці настройки, як, наприклад:

 • регулювання підсвічування клавіатури,
 • управління системою заощадження ресурсу батареї,
 • доступного режиму для користувачів з обмеженими можливостями тощо)

не можуть бути виконані стандартними програмами з "Панелі управління" Windows.

Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?

Важливо розуміти, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш "F1" - "F12" робиться за допомогою спеціальних програм, які виробники ноутбука зашили в рідну операційну систему ноутбука. Функціональні клавіші спрощують доступ до цих програм, роблять ці програми як би невидимими для користувача ноутбука.

Однак натискаючи функціональні клавіші на ноутбуці, користувач отримує необхідний відгук (у вигляді підключення або відключення тих чи інших пристроїв ноутбука, у вигляді регулювання яскравості і гучності і т.п.) шляхом автоматичного запуску цих спеціальних програм.

А це означає, що якщо цих спеціальних програм не буде в ноутбуці, то працювати функціональні клавіші не будуть. І настройки робитися не будуть! Ще одне підтвердження того факту, що комп'ютер - це єдність працюючого софта (тобто програм) і працюючого заліза.

Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?

- Як можуть зникнути програми, що відповідають за функціональні клавіші?

- Різним чином. Наприклад, можна перевстановити систему в ноутбуці, але встановити при цьому не "рідну" систему, а іншу. Припустимо, на купленому ноутбуці була система Windows XP. А захотілося встановити Windows 7. Встановлюємо, отримуємо Windows 7, в якій немає спеціальних програм управління ноутбуком. І тоді функціональні клавіші ноутбука працювати не будуть.

Можна випадково або цілеспрямовано видалити спеціальні програми управління ноутбуком. Іноді вони бувають як би довантажуючи в операційній системі, так як можуть попередньо запускатися при завантаженні ПК. Оптимізуючи завантаження ПК, відключаючи при завантаженні "непотрібні" (з точки зору користувача, оптимизирующего роботу ПК) програми, можна випадково відключити "потрібні" програми управління ноутбуком. Ось, до речі, одна з причин, по якій я не люблю оптимізацію завантаження, часто рекламовану деякими просунутими користувачами.

Спеціальні програми можуть бути знищені в результаті дії вірусів. Можливі й інші способи позбутися спеціальних програм управління ноутбуком.

Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?

Зворотне відновлення можливо, якщо є "рідний" дистрибутив системи, що поставляється разом з ноутбуком. Або шляхом скачування "рідних" програм з Інтернету, якщо вони є на сайтах виробників ноутбуків. Останнє особливо корисно, якщо користувач ПК змінює версію операційної системи (як в описаному вище прикладі заміни Windows XP на Windows 7), але при цьому НЕ використовує "рідну" операційну систему, що додається до ноутбука.

Спеціальні програми управління ноутбуком можуть вимагати періодичних оновлень. Оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука не можуть бути зроблені стандартним чином, використовуючи сервіс оновлень від Windows. Для оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука потрібно мати теж спеціальну програму перевірки та встановлення оновлень.

Працює ця програма, використовуючи доступ до оновлень через Інтернет. Її треба періодично запускати (якщо вона не запускається автоматично при кожному завантаженні Windows) і з її допомогою перевіряти оновлення і встановлювати їх. Якщо програма дозволяє, то корисно встановити автоматичний режим пошуку і установки оновлень спеціального програмного забезпечення для управління ноутбуком.

До ноутбука деякі користувачі підключають зовнішню клавіатуру. У цьому випадку іноді функціональні клавіші ноутбука не працюють, якщо їх натискати за допомогою зовнішньої клавіатури, підключеної до ноутбука через порт USB . Але можуть і працювати, це як пощастить. Тобто, немає гарантії того, що функціональні клавіші ноутбука працюватимуть на зовнішньої клавіатурі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш і спеціальних програм, з якими ці функціональні клавіші "пов'язані", - вельми зручний сервіс від виробників ноутбуків. Спасибі їм за це! А збереження цього сервісу - завдання і відповідальність користувача ноутбука.

Треба стежити за тим, щоб система на ноутбуці була "рідна", щоб все спеціальні програми присутні в ПК. І щоб вони "правильно" завантажувалися при включенні ПК. А також обов'язково "правильно" оновлювалися протягом усього періоду експлуатації ноутбука.

І тоді працювати з ноутбуком буде приємно і зручно, як і було задумано їх виробниками.

Як набрати цифрові коди на ноутбуці

Цифрові коди не мають безпосереднього відношення до функціональних клавіш ноутбука F1-F12, тим не менш, для ноутбука існує проблема з введенням кодів, тому перейдемо до її розгляду і вирішення.

Запитання читача: При наборі тексту я користуюся для набору знаків, відсутніх на клавіатурі, цифровими кодами через Alt: Alt + 0151 - тире (НЕ дефіс), Alt + 0171 і Alt + 0187 - кутові друкарські лапки, що необхідно при наборі типографського тексту. Як набрати ці коди на ноутбуці?

Є повно-розмірні клавіатури (рис. 2), у яких справа є мала цифрова клавіатура (частково виділена червоним і синім кольором). Всі, хто працює з цифрами (бухгалтери, банківські працівники, маркетологи, користувачі, що працюють з електронними таблицями Excel, і ін.), Практично завжди мають справу тільки з повно-розмірною клавіатурою.

За допомогою малої цифрової клавіатури можна вводити цифрові коди, які не можна ввести за допомогою звичайних цифр, докладніше про цифрових кодах ТУТ .

Мал. 2. Повно-розмірна клавіатура (без клавіші FN). Клацніть по рис. для його збільшення

Бувають, звичайно, і ноутбуки з повно-розмірною клавіатурою (як на рис. 2, клікніть по малюнку для збільшення). Як правило, у них великий екран, але при цьому у такого ноутбука солідні розміри і важить він чимало. Серед звичайних користувачів такі ноутбуки зустрічаються рідко. Зверніть увагу на рис. 2, що при повно-розмірною клавіатурі у ноутбука немає клавіші Fn, вона відсутня за непотрібністю.

А як бути користувачам звичайних ноутбуків, на клавіатурі у яких немає малої цифрової клавіатури, а потрібні функції малої цифрової клавіатури, зокрема, введення цифрових кодів? Виробники ноутбуків "викрутилися" тим, що зашили додаткові можливості в інші клавіші ноутбука. Щоб включити такі можливості, на ноутбуці є допоміжна клавіша Fn (виділена на рис. 1 і є на рис. 3).

Як видно на рис. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення), у кожної клавіатури ноутбука є цифровий ряд клавіш від 1 до 9. Вони знаходяться в другому ряду, а в першому ряду - функціональні клавіші F1-F12. Нас будуть цікавити інші цифри, які є на ноутбуках і написані більш дрібно, ніж звичайні цифри (виділені на рис. 3).

Мал. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення). Виділено клавіші для роботи малої цифрової клавіатури NumLock і FN, а також маленькі цифри від 1 до 9, щоб ввести цифрових кодів

Щоб набрати цифровий код на ноутбуці:

1) знайдіть клавіші Fn і Num Lock (на рис. 3 виділені червоною рамкою, вони оформлені в одному стилі - синім кольором і курсивом, але на вашому ноутбуці стиль може бути іншим). Одночасно натисніть на клавіші Fn і Num Lock.

При цьому на ноутбуці може спалахнути міні-лампочка, якщо така індикація передбачена в ноутбуці. Таким чином Ви включите малу цифру клавіатуру, яку виробники ноутбука "зашили" в звичайну клавіатуру.

2) Зверніть увагу на цифри від 0 до 9, які мають такий же колір (той же стиль), що і клавіша Fn. На кожному ноутбуці стиль оформлення символів з малої цифрової клавіатури буде своїм, тут немає стандартів.

На рис. 3 (клікабелен) мала цифрова клавіатура "зашита" (знаходиться) на наступних клавішах ноутбука:

 • маленька цифра 0 розташована на букві M,
 • маленька цифра 1 - на букві J,
 • маленька цифра 2 - на букві K,
 • маленька цифра 3 - на букві L,
 • маленька цифра 4 - на букві U,
 • маленька цифра 5 - на букві I,
 • маленька цифра 6 - на букві O,
 • маленька цифра 7 - на великий цифрі 7,
 • маленька цифра 8 - на великий цифрі 8,
 • маленька цифра 9 - на великий цифрі 9.

Спробуйте на своєму ноутбуці введення цифр від 0 до 9 з малої цифрової клавіатури в текстовому редакторі, наприклад, в блокноті .

3) Отже, клавіші Fn і Num Lock натиснуті - мала цифрова клавіатура включена. Цифри з неї можна використовувати як цифрові коди. Для введення, наприклад, коду Alt + 0151,

 • тиснемо на клавішу Alt і, НЕ відпускаючи її, вводимо код 0151.
 • Тобто, утримуючи клавішу ALT, тиснемо по черзі на цифри: спочатку на цифру 0 (там, де буква M на рис. 3). Потім, не відпускаючи ALT, натискаємо на 1 (там, де буква J), потім на 5 (там, де буква I) і знову на 1 (там, де буква J).
 • Відпускаємо всі клавіші - має з'явитися тире.
 • Якщо з першого разу не вийшло, пробуємо ще кілька разів.

4) Якщо більше не потрібна мала цифрова клавіатура, одночасно натисніть на клавіші Fn і Num Lock. Тим самим будуть вимкнені на клавіатурі додаткові функції (тобто, буде виключена мала цифрова клавіатура).

І можна буде використовувати клавіатуру в звичайному режимі для введення букв.

Також по темі: Як поставити тире в програмі Word?

Як бути, якщо не працює мала цифрова клавіатура на ноутбуці? Думаю, що таке може бути, якщо

 1. не включена клавіша Num Lock або щось інакше неправильно зроблено. Зазвичай буває при перших спробах навчитися користуватися малої клавіатурою.
 2. На ноутбуці була переінстальовано рідна операційна система, зашита виробником, на нерідну.

питання читачів

Ось кілька питань від читачів блогу з моїми відповідями, які послужили матеріалом для написання цієї статті (до речі, задавайте питання в коментарях, якщо не знайдете відповіді на них, я відповім, а моя відповідь прийде до Вас на електронну пошту, на ваш E-mail ).

Питання 1: Поки я працюю на клавіатурі, то якщо не побачу, стрілка курсору сама кудись тікає. Є якісь команди для недопущення цього?

Відповідь: Курсор тікає на ноутбуці, якщо випадково і непомітно для себе зачепити тачпад - це вбудована миша ноутбука. Я тачпад відключаю з цієї причини і користуюся звичайної мишкою. У мене для того, щоб відключити тачпад, є клавіші <Fn> + <F1> (спочатку натискаю <Fn>, потім не відпускаючи її, натискаю <F1>), у Вас можуть бути інші поєднання клавіш. Подивіться інструкцію для свого ноутбука (в паперовому або електронному вигляді), там про це написано.

Питання 2: Ноутбук, варто Windows 7. Така біда трапилася: в правому нижньому кутку екрану писалося раніше caps lock off або caps lock on (дублюючи індикатор), а зараз не пише, індикатор при цьому працює, але на нього дивитися не дуже зручно ( особливо в добре освітленому приміщенні) включений режим caps lock або вимкнений.
Що могло збитися в насторойках, і що можна зробити, щоб повернути текстове повідомлення про стан режиму caps lock? Дякуємо.

Відповідь: Швидше за все, що це специфічні налаштування Вашого ноутбука. Я знаю, наприклад, ноутбуки, у яких клавіатура має підсвічування, і вона (її яскравість, тривалість світіння та ін.) Налаштовується окремої спеціальною програмою, яка входить в комплект програмного забезпечення ноутбука.

Якщо, наприклад, перевстановити Windows, і поставити не "рідну" систему, яка поставлялася разом з ноутбуків, то такі специфічні програми зникають геть, а разом з ними зникають звичні зручності.

Якщо Ви не встановлювали операційну систему, то пошукайте в Панелі управління або серед спеціальних програм управління Вашим ноутбуком програму, яка налаштовує цей звичний для Вас сервіс.

Питання 3: Підкажіть, будь ласка: у мене на ноутбуці не засмагати при натисканні індикатори CAPS LOCK і NUM LOCK. Що робити? Як виправити ситуацію?

Одна з можливих причин - нерідне програмне забезпечення на ноутбуці, тобто рідна операційна система була видалена, а натомість поставлена ​​чужа операційна система для вашого ноутбука.

PS Стаття закінчилася, але можна ще прочитати:

1. Значення деяких клавіш на клавіатурі

2. Клавіатура для комп'ютера

3. Як писати російською, не маючи російської клавіатури?

4. Екранна клавіатура Windows 7

5. Таблиця символів Windows 7


Автор: Надія


Функціональні клавіші на ноутбуці

В рамках комп'ютерної грамотності поговоримо про спеціальні функціональні клавіші на ноутбуці. З їх допомогою можна легко і швидко управляти ноутбуком.


Функціональні клавіші F1-F12 на ноутбуці, дозволяють, наприклад:

 • підключати та відключати вбудовану в ноутбук мишку (Tach-Pad),
 • вмикати і вимикати приймач сигналів Wi-Fi,
 • підключати та відключати зовнішній монітор або проектор,
 • регулювати яскравість екрану вбудованого дисплея,
 • регулювати звук відключати звук
 • і т.п.

  Рис. 1. Особливості функціональних клавіш ноутбука

На малюнку 1 клавіша Fn на ноутбуці виділена червоним прямокутником (зліва), а функціональні клавіші на ноутбуці, що працюють спільно з клавішею Fn, виділені зеленими прямокутниками.

Написи, нанесені на спеціальні функціональні клавіші, про які йде мова, як правило, мають свій колір (точніше, свій дизайн) на вбудованій клавіатурі, наприклад, червоний, синий, зелений (або можуть бути просто обведені білою рамкою). Той же колір (або дизайн) має напис "Fn" на клавіші "Fn" на ноутбуці. Це означає, що ці спеціальні клавіші працюють, тільки якщо їх натискати разом із клавішею "Fn".

Наприклад, якщо на клавіші "F1" завдано червоний (синій, зелений) значок перекресленою вбудованої мишки (що означає "відключення вбудованої мишки" Tach-Pad для ноутбука Sony), то для відключення вбудованої мишки потрібно натиснути на клавішу "Fn" на ноутбуці, і, утримуючи її натиснутою, одночасно натиснути на клавішу "F1". Зворотне підключення вбудованої мишки робиться аналогічним чином: "Fn" - "F1".

На різних ноутбуках клавіші "F1" - "F12" мають різні значення. Ніякої стандартизації тут не застосовують.

 • На одному ноутбуці »F1" може означати відключення вбудованої мишки, а на іншому, наприклад, відключення ПК в сплячий режим (значок з двічі чи тричі повторюваним символом «Z», що на думку виробників ноутбуків означає звук "Zzzz ...", по-російськи це звучить «з-з-з-з ..." і нагадує дихання під час сну).
 • Клавіша, що відповідає за підключення і відключення Wi-Fi, має, як правило, зображення антени, яка випромінює в усі сторони сигнал.
 • Кнопка для підвищення яскравості зображення на вбудованому дисплеї має стилізоване зображення екрану (рамочка), всередині якого зображений великий значок сонця.
 • А на клавіші зменшення яскравості екрану зображення сонечка всередині стилізованого зображення екрану - маленьке.

Майже всі зображення, нанесені на клавіші "F1" - "F12" зрозумілі без додаткових пояснень. А в разі необхідності не варто нехтувати інструкцій із комплекту поставки до всіх без винятку ноутбуків. Ці інструкції існують як в друкованому вигляді (добре, якщо вони написані російською мовою, а то іноді буває все що завгодно, крім російської мови), так і у вигляді .pdf файлів на ПК, розміщених в спеціальній папці на диску C: (теж не завжди, на жаль, ці описи зроблені російською мовою).

Подібна схема управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш дуже зручна. Без них потрібно було б для кожного підключення - відключення або для кожного регулювання викликати спеціальні програми. Причому, не всі ці програми можна знайти в "Панелі управління".

Іноді специфічні програми (наприклад, регулювання підсвічування вбудованої клавіатури або керування зарядом батареї для забезпечення більш тривалої її роботи) не розміщуються в "Панелі управління". Їх тоді потрібно знаходити серед спеціальних програм керування ноутбуком. І їх потрібно знати.

Крім того, управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш (і за допомогою спеціальних програм управління ноутбуком) дає можливість застосовувати настройки, властиві тільки даному ноутбуку.

Ці настройки, як, наприклад:

 • регулювання підсвічування клавіатури,
 • управління системою заощадження ресурсу батареї,
 • доступного режиму для користувачів з обмеженими можливостями тощо)

не можуть бути виконані стандартними програмами з "Панелі управління" Windows.

Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?

Важливо розуміти, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш "F1" - "F12" робиться за допомогою спеціальних програм, які виробники ноутбука зашили в рідну операційну систему ноутбука. Функціональні клавіші спрощують доступ до цих програм, роблять ці програми як би невидимими для користувача ноутбука.

Однак натискаючи функціональні клавіші на ноутбуці, користувач отримує потрібну відгук (у вигляді підключення або відключення тих чи інших пристроїв ноутбука, у вигляді регулювання яскравості і гучності і т.п.) шляхом автоматичного запуску цих спеціальних програм.

А це означає, що якщо цих спеціальних програм не буде в ноутбуці, то працювати функціональні клавіші не будуть. І настройки робитися не будуть! Ще одне підтвердження того факту, що комп'ютер - це єдність працюючого софта (тобто програм) і працюючого заліза.

Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?

- Як можуть зникнути програми, що відповідають за функціональні клавіші?

- Різним чином. Наприклад, можна перевстановити систему в ноутбуці, але встановити при цьому не "рідну" систему, а іншу. Припустимо, на купленому ноутбуці була система Windows XP. А захотілося встановити Windows 7. Встановлюємо, отримуємо Windows 7, в якій немає спеціальних програм управління ноутбуком. І тоді функціональні клавіші ноутбука працювати не будуть.

Можна випадково або цілеспрямовано видалити спеціальні програми управління ноутбуком. Іноді вони бувають як би довантажуючи в операційній системі, так як можуть попередньо запускатися при завантаженні ПК. Оптимізуючи завантаження ПК, відключаючи при завантаженні "непотрібні" (з точки зору користувача, оптимизирующего роботу ПК) програми, можна випадково відключити "потрібні" програми управління ноутбуком. Ось, до речі, одна з причин, по якій я не люблю оптимізацію завантаження, часто рекламовану деякими просунутими користувачами.

Спеціальні програми можуть бути знищені в результаті дії вірусів. Можливі й інші методи позбутися спеціальних програм управління ноутбуком.

Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?

Зворотне відновлення можливо, якщо є "рідний" дистрибутив системи, що поставляється разом з ноутбуком. Або шляхом скачування "рідних" програм з Інтернету, якщо вони є на сайтах виробників ноутбуків. Останнє особливо корисно, якщо користувач ПК змінює версію ОС (як у вищеописаному прикладі заміни Windows XP на Windows 7), але при цьому НЕ використовує "рідну" операційну систему, що додається до ноутбука.

Спеціальні програми управління ноутбуком можуть вимагати періодичних оновлень. Оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука не можуть бути зроблені стандартним чином, використовуючи сервіс оновлень від Windows. Для оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука потрібно мати теж спеціальну програму перевірки та встановлення оновлень.

Працює ця програма, використовуючи доступ до оновлень через Інтернет. Її треба періодично запускати (якщо вона не запускається автоматично при кожному завантаженні Windows) і з її допомогою перевіряти оновлення і встановлювати їх. Якщо програма дозволяє, то корисно встановити автоматичний режим пошуку і установки оновлень спеціального програмного забезпечення для управління ноутбуком.

До ноутбука деякі користувачі підключають зовнішню клавіатуру. У цьому випадку іноді функціональні клавіші ноутбука не працюють, якщо їх натискати за допомогою зовнішньої клавіатури, підключеної до ноутбука через порт USB . Але можуть і працювати, це як пощастить. Тобто, немає гарантії того, що функціональні клавіші ноутбука працюватимуть на зовнішньої клавіатурі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш і спеціальних програм, з якими ці функціональні клавіші "пов'язані", - вельми зручний сервіс від виробників ноутбуків. Спасибі їм за це! А збереження цього сервісу - завдання і відповідальність користувача ноутбука.

Треба стежити за тим, щоб система на ноутбуці була "рідна", щоб все спеціальні програми присутні в комп'ютера. І щоб вони "правильно" завантажувалися при включенні ПК. А також обов "правильно" оновлювалися протягом усього періоду експлуатації ноутбука.

І тоді працюватиме з ноутбуком буде приємно і зручно, як і було задумано їх виробниками.

Як набрати цифрові коди на ноутбуці

Цифрові коди не мають безпосереднього відношення до функціональних клавіш ноутбука F1-F12, тим не менш, для ноутбука існує проблема з введенням кодів, тому перейдемо до її розгляду і вирішення.

Запитання читача: При наборі тексту я користуюся для набору знаків, відсутніх на клавіатурі, цифровими кодами через Alt: Alt + 0151 - тире (НЕ дефіс), Alt + 0171 і Alt + 0187 - кутові друкарські лапки, що необхідно при наборі типографського тексту. Як набрати ці коди на ноутбуці?

Є повно-розмірні клавіатури (рис. 2), у яких справа є мала цифрова клавіатура (частково виділена червоним та синім кольором). Всі, хто працює з цифрами (бухгалтери, банківські працівники, маркетологи, користувачі, що працюють з електронними таблицями Excel, і ін.), Практично завжди мають справу тільки з повно-розмірної клавіатурою.

За допомогою малої цифрової клавіатури можна вводити цифрові коди, які не можна ввести за допомогою звичайних цифр, докладніше про цифрові коди ТУТ .

Рис. 2. Повно-розмірна клавіатура (без клавіші FN). Клацніть по рис. для його збільшення

Бувають, звичайно, і ноутбуки з повно-розмірною клавіатурою (як на рис. 2, клікніть по малюнку для збільшення). Як правило, у них великий екран, але при цьому у такого ноутбука солідні розміри і важить він чимало. Серед звичайних користувачів такі ноутбуки зустрічаються рідко. Зверніть увагу на рис. 2, що при повно-розмірною клавіатурі у ноутбука немає клавіші Fn, вона відсутня за непотрібністю.

А як бути користувачам звичайних ноутбуків, на клавіатурі у яких немає малою цифрової клавіатури, а потрібні функції малої цифрової клавіатури, в Зокрема, введення цифрових кодів? Виробники ноутбуків "викрутилися" тим, що зашили додаткові можливості в інші клавіші ноутбука. Щоб включити такі можливості, на ноутбуці є допоміжна клавіша Fn (виділена на рис. 1 і є на рис. 3).

Як видно на рис. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення), у кожної клавіатури ноутбука є цифровий ряд клавіш від 1 до 9. Вони знаходяться в другому ряду, а в першому ряду - функціональні клавіші F1-F12. Нас будуть цікавити інші цифри, які є на ноутбуках та написані більш дрібно, ніж звичайні цифри (виділені на рис. 3).

Рис. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення). Виділено клавіші для роботи малої цифрової клавіатури NumLock і FN, а також маленькі цифри від 1 до 9, щоб ввести цифрових кодів

Щоб набрати цифровий код на ноутбуці:

1) знайдіть клавіші Fn і Num Lock (на рис. 3 виділені червоною рамкою, вони оформлені в одному стилі - синім кольором і курсивом, а на вашому ноутбуці стиль може іншим). Одночасно натисніть на клавіші Fn та Num Lock.

При цьому на ноутбуці може спалахнути міні-лампочка, якщо така індикація передбачена в ноутбуці. Таким чином Ви включите малу цифру клавіатуру, яку виробників ноутбука "зашили" в звичайну клавіатуру.

2) Зверніть увагу на цифри від 0 до 9, які мають такий же цвет (той же стиль), що і клавіша Fn. На кожному ноутбуці стиль оформлення символів з малої цифрової клавіатури буде своїм, тут немає стандартів.

На рис. 3 (клікабелен) мала цифрова клавіатура "зашита" (знаходиться) на наступних клавішах ноутбука:

 • маленька цифра 0 розташована на букві M,
 • маленька цифра 1 - на букві J,
 • маленька цифра 2 - на букві K,
 • маленька цифра 3 - на букві L,
 • маленька цифра 4 - на букві U,
 • маленька цифра 5 - на букві I,
 • маленька цифра 6 - на букві O,
 • маленька цифра 7 - великий цифрі 7,
 • маленька цифра 8 - на великий цифрі 8,
 • маленька цифра 9 - на великий цифрі 9.

Спробуйте на своєму ноутбуці введення цифр від 0 до 9 з малої цифрової клавіатури в текстовому редакторі, наприклад, в блокноті .

3) Отже, клавіші Fn і Num Lock натиснуті - мала цифрова клавіатура включена. Цифри з неї можна використовувати як цифрові коди. Для введення, наприклад, коду Alt + 0151,

 • тиснемо на клавішу Alt і, НЕ відпускаючи її, вводимо код 0151.
 • Тобто, утримуючи клавішу ALT, тиснемо по черзі на цифри: спочатку на цифру 0 (там, де буква M на рис. 3). Потім, не відпускаючи ALT, натискаємо на 1 (там, де буква J), потім на 5 (там, де буква I) і знову на 1 (там, де буква J).
 • Відпускаємо всі клавіші - має з'явитися тире.
 • Якщо з першої разу не вийшло, пробуємо ще кілька разів.

4) Якщо більше не потрібна мала цифрова клавіатура, одночасно натисніть на клавіші Fn і Num Lock. Тим самим будуть вимкнені на клавіатурі додаткові функції (тобто, буде виключена мала цифрова клавіатура).

І можна буде використовувати клавіатуру у звичайному режимі, щоб ввести літери.

Також по темі: Як поставити тире в програмі Word?

Що робити, якщо не працює мала цифрова клавіатура на ноутбуці? Думаю, що таке може бути, якщо

 1. не включена клавіша Num Lock або щось інакше неправильно зроблено. Зазвичай буває при перших спробах навчитися користуватися малої клавіатурою.
 2. На ноутбуці була переінстальовано рідна операційна система, зашита виробником, на нерідну.

питання читачів

Ось кілька питань від читачів блогу з моїми відповідями, які послужили матеріалом для написання цієї статті (до речі, задавайте питання в коментарях, якщо не знайдете відповідь на них, я відповім, а моя відповідь прийде до Вас на електронну пошту, на ваш E-mail ).

Питання 1: Поки я працюю на клавіатурі, те якщо не побачу, стрілка курсору сама кудись тікає. Є якісь команди для недопущення цього?

Відповідь: Курсор тікає на ноутбуці, якщо випадково і непомітно для себе зачепити тачпад - це вбудована миша ноутбука. Я тачпад відключаю з цієї причини і користуюся звичайної мишкою. У мене для того, щоб відключити тачпад, є клавіші <Fn> + <F1> (спочатку натискаю <Fn>, потім утримуючи її, натискаю <F1>), у Вас можуть бути інші поєднання клавіш. Подивіться інструкцію для свого ноутбука (в паперовому або електронному вигляді), Там про це написано.

Питання 2: Ноутбук, варто Windows 7. Така біда трапилася: в правому нижньому кутку екрану писалося раніше caps lock off або caps lock on (дублюючи індикатор), а зараз не пише, індикатор при цьому працює, але на нього дивитися не дуже зручно ( особливо в добре освітленому приміщенні) включений режим caps lock або вимкнений.
Що могло збитися в насторойках, і що можна зробити, щоб повернути текстове повідомлення про стан режиму caps lock? Спасибі.

Відповідь: Швидше за все, що це специфічні налаштування Вашого ноутбука. Я знаю, наприклад, ноутбуки, у яких клавіатура має підсвічування, і вона (її яскравість, тривалість світіння та ін.) Налаштовується окремої спеціальною програмою, яка входить в комплект програмного забезпечення ноутбука.

Якщо, наприклад, перевстановити Windows, і поставити не "рідну" систему, яка поставлялася разом з ноутбуків, то такі специфічні програми зникають геть, а разом з ними зникають звичні зручності.

Якщо Ви не встановлювали операційну систему, то пошукайте в Панелі управління або серед спеціальних програм управління Вашим ноутбуком програму, яка налаштовує цей звичний для Вас сервіс.

Запитання 3: Підкажіть, будь ласка: у мене на ноутбуці не засмагати при натисканні індикатори CAPS LOCK і NUM LOCK. Що робити? Як виправити ситуацію?

Одна з можливих причин - нерідне програмне забезпечення на ноутбуці, тобто рідна операційна система була видалена, а замість поставлена ​​чужа операційна система для вашого ноутбука.

PS Стаття закінчилася, але можна ще прочитати:

1. Значення деяких клавіш на клавіатурі

2. Клавіатура для комп'ютера

3. Як писати російською, не маючи російської клавіатури?

4. Екранна клавіатура Windows 7

5. Таблиця символів Windows 7


Автор: Надія


Функціональні клавіші на ноутбуці

В рамках комп'ютерної грамотності поговоримо про спеціальні функціональні клавіші на ноутбуці. З їх допомогою можна легко і швидко управляти ноутбуком.


Функціональні клавіші F1-F12 на ноутбуці, дозволяють, наприклад:

 • підключати та відключати вбудовану в ноутбук мишку (Tach-Pad),
 • вмикати і вимикати приймач сигналів Wi-Fi,
 • підключати та відключати зовнішній монітор або проектор,
 • регулювати яскравість екрану вбудованого дисплея,
 • регулювати звук відключати звук
 • і т.п.

  Рис. 1. Особливості функціональних клавіш ноутбука

На малюнку 1 клавіша Fn на ноутбуці виділена червоним прямокутником (зліва), а функціональні клавіші на ноутбуці, що працюють спільно з клавішею Fn, виділені зеленими прямокутниками.

Написи, нанесені на спеціальні функціональні клавіші, про які йде мова, як правило, мають свій колір (точніше, свій дизайн) на вбудованій клавіатурі, наприклад, червоний, синий, зелений (або можуть бути просто обведені білою рамкою). Той же колір (або дизайн) має напис "Fn" на клавіші "Fn" на ноутбуці. Це означає, що ці спеціальні клавіші працюють, тільки якщо їх натискати разом із клавішею "Fn".

Наприклад, якщо на клавіші "F1" завдано червоний (синій, зелений) значок перекресленою вбудованої мишки (що означає "відключення вбудованої мишки" Tach-Pad для ноутбука Sony), то для відключення вбудованої мишки потрібно натиснути на клавішу "Fn" на ноутбуці, і, утримуючи її натиснутою, одночасно натиснути на клавішу "F1". Зворотне підключення вбудованої мишки робиться аналогічним чином: "Fn" - "F1".

На різних ноутбуках клавіші "F1" - "F12" мають різні значення. Ніякої стандартизації тут не застосовують.

 • На одному ноутбуці »F1" може означати відключення вбудованої мишки, а на іншому, наприклад, відключення ПК в сплячий режим (значок з двічі чи тричі повторюваним символом «Z», що на думку виробників ноутбуків означає звук "Zzzz ...", по-російськи це звучить «з-з-з-з ..." і нагадує дихання під час сну).
 • Клавіша, що відповідає за підключення і відключення Wi-Fi, має, як правило, зображення антени, яка випромінює в усі сторони сигнал.
 • Кнопка для підвищення яскравості зображення на вбудованому дисплеї має стилізоване зображення екрану (рамочка), всередині якого зображений великий значок сонця.
 • А на клавіші зменшення яскравості екрану зображення сонечка всередині стилізованого зображення екрану - маленьке.

Майже всі зображення, нанесені на клавіші "F1" - "F12" зрозумілі без додаткових пояснень. А в разі необхідності не варто нехтувати інструкцій із комплекту поставки до всіх без винятку ноутбуків. Ці інструкції існують як в друкованому вигляді (добре, якщо вони написані російською мовою, а то іноді буває все що завгодно, крім російської мови), так і у вигляді .pdf файлів на ПК, розміщених в спеціальній папці на диску C: (теж не завжди, на жаль, ці описи зроблені російською мовою).

Подібна схема управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш дуже зручна. Без них потрібно було б для кожного підключення - відключення або для кожного регулювання викликати спеціальні програми. Причому, не всі ці програми можна знайти в "Панелі управління".

Іноді специфічні програми (наприклад, регулювання підсвічування вбудованої клавіатури або керування зарядом батареї для забезпечення більш тривалої її роботи) не розміщуються в "Панелі управління". Їх тоді потрібно знаходити серед спеціальних програм керування ноутбуком. І їх потрібно знати.

Крім того, управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш (і за допомогою спеціальних програм управління ноутбуком) дає можливість застосовувати настройки, властиві тільки даному ноутбуку.

Ці настройки, як, наприклад:

 • регулювання підсвічування клавіатури,
 • управління системою заощадження ресурсу батареї,
 • доступного режиму для користувачів з обмеженими можливостями тощо)

не можуть бути виконані стандартними програмами з "Панелі управління" Windows.

Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?

Важливо розуміти, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш "F1" - "F12" робиться за допомогою спеціальних програм, які виробники ноутбука зашили в рідну операційну систему ноутбука. Функціональні клавіші спрощують доступ до цих програм, роблять ці програми як би невидимими для користувача ноутбука.

Однак натискаючи функціональні клавіші на ноутбуці, користувач отримує потрібну відгук (у вигляді підключення або відключення тих чи інших пристроїв ноутбука, у вигляді регулювання яскравості і гучності і т.п.) шляхом автоматичного запуску цих спеціальних програм.

А це означає, що якщо цих спеціальних програм не буде в ноутбуці, то працювати функціональні клавіші не будуть. І настройки робитися не будуть! Ще одне підтвердження того факту, що комп'ютер - це єдність працюючого софта (тобто програм) і працюючого заліза.

Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?

- Як можуть зникнути програми, що відповідають за функціональні клавіші?

- Різним чином. Наприклад, можна перевстановити систему в ноутбуці, але встановити при цьому не "рідну" систему, а іншу. Припустимо, на купленому ноутбуці була система Windows XP. А захотілося встановити Windows 7. Встановлюємо, отримуємо Windows 7, в якій немає спеціальних програм управління ноутбуком. І тоді функціональні клавіші ноутбука працювати не будуть.

Можна випадково або цілеспрямовано видалити спеціальні програми управління ноутбуком. Іноді вони бувають як би довантажуючи в операційній системі, так як можуть попередньо запускатися при завантаженні ПК. Оптимізуючи завантаження ПК, відключаючи при завантаженні "непотрібні" (з точки зору користувача, оптимизирующего роботу ПК) програми, можна випадково відключити "потрібні" програми управління ноутбуком. Ось, до речі, одна з причин, по якій я не люблю оптимізацію завантаження, часто рекламовану деякими просунутими користувачами.

Спеціальні програми можуть бути знищені в результаті дії вірусів. Можливі й інші методи позбутися спеціальних програм управління ноутбуком.

Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?

Зворотне відновлення можливо, якщо є "рідний" дистрибутив системи, що поставляється разом з ноутбуком. Або шляхом скачування "рідних" програм з Інтернету, якщо вони є на сайтах виробників ноутбуків. Останнє особливо корисно, якщо користувач ПК змінює версію ОС (як у вищеописаному прикладі заміни Windows XP на Windows 7), але при цьому НЕ використовує "рідну" операційну систему, що додається до ноутбука.

Спеціальні програми управління ноутбуком можуть вимагати періодичних оновлень. Оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука не можуть бути зроблені стандартним чином, використовуючи сервіс оновлень від Windows. Для оновлення спеціального програмного забезпечення ноутбука потрібно мати теж спеціальну програму перевірки та встановлення оновлень.

Працює ця програма, використовуючи доступ до оновлень через Інтернет. Її треба періодично запускати (якщо вона не запускається автоматично при кожному завантаженні Windows) і з її допомогою перевіряти оновлення і встановлювати їх. Якщо програма дозволяє, то корисно встановити автоматичний режим пошуку і установки оновлень спеціального програмного забезпечення для управління ноутбуком.

До ноутбука деякі користувачі підключають зовнішню клавіатуру. У цьому випадку іноді функціональні клавіші ноутбука не працюють, якщо їх натискати за допомогою зовнішньої клавіатури, підключеної до ноутбука через порт USB . Але можуть і працювати, це як пощастить. Тобто, немає гарантії того, що функціональні клавіші ноутбука працюватимуть на зовнішньої клавіатурі.

Підводячи підсумок, можна сказати, що управління ноутбуком за допомогою функціональних клавіш і спеціальних програм, з якими ці функціональні клавіші "пов'язані", - вельми зручний сервіс від виробників ноутбуків. Спасибі їм за це! А збереження цього сервісу - завдання і відповідальність користувача ноутбука.

Треба стежити за тим, щоб система на ноутбуці була "рідна", щоб все спеціальні програми присутні в комп'ютера. І щоб вони "правильно" завантажувалися при включенні ПК. А також обов "правильно" оновлювалися протягом усього періоду експлуатації ноутбука.

І тоді працюватиме з ноутбуком буде приємно і зручно, як і було задумано їх виробниками.

Як набрати цифрові коди на ноутбуці

Цифрові коди не мають безпосереднього відношення до функціональних клавіш ноутбука F1-F12, тим не менш, для ноутбука існує проблема з введенням кодів, тому перейдемо до її розгляду і вирішення.

Запитання читача: При наборі тексту я користуюся для набору знаків, відсутніх на клавіатурі, цифровими кодами через Alt: Alt + 0151 - тире (НЕ дефіс), Alt + 0171 і Alt + 0187 - кутові друкарські лапки, що необхідно при наборі типографського тексту. Як набрати ці коди на ноутбуці?

Є повно-розмірні клавіатури (рис. 2), у яких справа є мала цифрова клавіатура (частково виділена червоним та синім кольором). Всі, хто працює з цифрами (бухгалтери, банківські працівники, маркетологи, користувачі, що працюють з електронними таблицями Excel, і ін.), Практично завжди мають справу тільки з повно-розмірної клавіатурою.

За допомогою малої цифрової клавіатури можна вводити цифрові коди, які не можна ввести за допомогою звичайних цифр, докладніше про цифрові коди ТУТ .

Рис. 2. Повно-розмірна клавіатура (без клавіші FN). Клацніть по рис. для його збільшення

Бувають, звичайно, і ноутбуки з повно-розмірною клавіатурою (як на рис. 2, клікніть по малюнку для збільшення). Як правило, у них великий екран, але при цьому у такого ноутбука солідні розміри і важить він чимало. Серед звичайних користувачів такі ноутбуки зустрічаються рідко. Зверніть увагу на рис. 2, що при повно-розмірною клавіатурі у ноутбука немає клавіші Fn, вона відсутня за непотрібністю.

А як бути користувачам звичайних ноутбуків, на клавіатурі у яких немає малою цифрової клавіатури, а потрібні функції малої цифрової клавіатури, в Зокрема, введення цифрових кодів? Виробники ноутбуків "викрутилися" тим, що зашили додаткові можливості в інші клавіші ноутбука. Щоб включити такі можливості, на ноутбуці є допоміжна клавіша Fn (виділена на рис. 1 і є на рис. 3).

Як видно на рис. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення), у кожної клавіатури ноутбука є цифровий ряд клавіш від 1 до 9. Вони знаходяться в другому ряду, а в першому ряду - функціональні клавіші F1-F12. Нас будуть цікавити інші цифри, які є на ноутбуках та написані більш дрібно, ніж звичайні цифри (виділені на рис. 3).

Рис. 3 (клікніть по рис. Для його збільшення). Виділено клавіші для роботи малої цифрової клавіатури NumLock і FN, а також маленькі цифри від 1 до 9, щоб ввести цифрових кодів

Щоб набрати цифровий код на ноутбуці:

1) знайдіть клавіші Fn і Num Lock (на рис. 3 виділені червоною рамкою, вони оформлені в одному стилі - синім кольором і курсивом, а на вашому ноутбуці стиль може іншим). Одночасно натисніть на клавіші Fn та Num Lock.

При цьому на ноутбуці може спалахнути міні-лампочка, якщо така індикація передбачена в ноутбуці. Таким чином Ви включите малу цифру клавіатуру, яку виробників ноутбука "зашили" в звичайну клавіатуру.

2) Зверніть увагу на цифри від 0 до 9, які мають такий же цвет (той же стиль), що і клавіша Fn. На кожному ноутбуці стиль оформлення символів з малої цифрової клавіатури буде своїм, тут немає стандартів.

На рис. 3 (клікабелен) мала цифрова клавіатура "зашита" (знаходиться) на наступних клавішах ноутбука:

 • маленька цифра 0 розташована на букві M,
 • маленька цифра 1 - на букві J,
 • маленька цифра 2 - на букві K,
 • маленька цифра 3 - на букві L,
 • маленька цифра 4 - на букві U,
 • маленька цифра 5 - на букві I,
 • маленька цифра 6 - на букві O,
 • маленька цифра 7 - великий цифрі 7,
 • маленька цифра 8 - на великий цифрі 8,
 • маленька цифра 9 - на великий цифрі 9.

Спробуйте на своєму ноутбуці введення цифр від 0 до 9 з малої цифрової клавіатури в текстовому редакторі, наприклад, в блокноті .

3) Отже, клавіші Fn і Num Lock натиснуті - мала цифрова клавіатура включена. Цифри з неї можна використовувати як цифрові коди. Для введення, наприклад, коду Alt + 0151,

 • тиснемо на клавішу Alt і, НЕ відпускаючи її, вводимо код 0151.
 • Тобто, утримуючи клавішу ALT, тиснемо по черзі на цифри: спочатку на цифру 0 (там, де буква M на рис. 3). Потім, не відпускаючи ALT, натискаємо на 1 (там, де буква J), потім на 5 (там, де буква I) і знову на 1 (там, де буква J).
 • Відпускаємо всі клавіші - має з'явитися тире.
 • Якщо з першої разу не вийшло, пробуємо ще кілька разів.

4) Якщо більше не потрібна мала цифрова клавіатура, одночасно натисніть на клавіші Fn і Num Lock. Тим самим будуть вимкнені на клавіатурі додаткові функції (тобто, буде виключена мала цифрова клавіатура).

І можна буде використовувати клавіатуру у звичайному режимі, щоб ввести літери.

Також по темі: Як поставити тире в програмі Word?

Що робити, якщо не працює мала цифрова клавіатура на ноутбуці? Думаю, що таке може бути, якщо

 1. не включена клавіша Num Lock або щось інакше неправильно зроблено. Зазвичай буває при перших спробах навчитися користуватися малої клавіатурою.
 2. На ноутбуці була переінстальовано рідна операційна система, зашита виробником, на нерідну.

питання читачів

Ось кілька питань від читачів блогу з моїми відповідями, які послужили матеріалом для написання цієї статті (до речі, задавайте питання в коментарях, якщо не знайдете відповідь на них, я відповім, а моя відповідь прийде до Вас на електронну пошту, на ваш E-mail ).

Питання 1: Поки я працюю на клавіатурі, те якщо не побачу, стрілка курсору сама кудись тікає. Є якісь команди для недопущення цього?

Відповідь: Курсор тікає на ноутбуці, якщо випадково і непомітно для себе зачепити тачпад - це вбудована миша ноутбука. Я тачпад відключаю з цієї причини і користуюся звичайної мишкою. У мене для того, щоб відключити тачпад, є клавіші <Fn> + <F1> (спочатку натискаю <Fn>, потім утримуючи її, натискаю <F1>), у Вас можуть бути інші поєднання клавіш. Подивіться інструкцію для свого ноутбука (в паперовому або електронному вигляді), Там про це написано.

Питання 2: Ноутбук, варто Windows 7. Така біда трапилася: в правому нижньому кутку екрану писалося раніше caps lock off або caps lock on (дублюючи індикатор), а зараз не пише, індикатор при цьому працює, але на нього дивитися не дуже зручно ( особливо в добре освітленому приміщенні) включений режим caps lock або вимкнений.
Що могло збитися в насторойках, і що можна зробити, щоб повернути текстове повідомлення про стан режиму caps lock? Спасибі.

Відповідь: Швидше за все, що це специфічні налаштування Вашого ноутбука. Я знаю, наприклад, ноутбуки, у яких клавіатура має підсвічування, і вона (її яскравість, тривалість світіння та ін.) Налаштовується окремої спеціальною програмою, яка входить в комплект програмного забезпечення ноутбука.

Якщо, наприклад, перевстановити Windows, і поставити не "рідну" систему, яка поставлялася разом з ноутбуків, то такі специфічні програми зникають геть, а разом з ними зникають звичні зручності.

Якщо Ви не встановлювали операційну систему, то пошукайте в Панелі управління або серед спеціальних програм управління Вашим ноутбуком програму, яка налаштовує цей звичний для Вас сервіс.

Запитання 3: Підкажіть, будь ласка: у мене на ноутбуці не засмагати при натисканні індикатори CAPS LOCK і NUM LOCK. Що робити? Як виправити ситуацію?

Одна з можливих причин - нерідне програмне забезпечення на ноутбуці, тобто рідна операційна система була видалена, а замість поставлена ​​чужа операційна система для вашого ноутбука.

PS Стаття закінчилася, але можна ще прочитати:

1. Значення деяких клавіш на клавіатурі

2. Клавіатура для комп'ютера

3. Як писати російською, не маючи російської клавіатури?

4. Екранна клавіатура Windows 7

5. Таблиця символів Windows 7


Автор: Надія


Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?
Що потрібно, щоб працювали функціональні клавіші на ноутбуці?
Чому перестали працювати функціональні клавіші на ноутбуці?
Як можуть зникнути програми, що відповідають за функціональні клавіші?
Як відновити нормальну роботу функціональних клавіш?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей