* Политика новости » Банки »

* *

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни

 1. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни Вартість чорної ікри залежить від наступних...
 2. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 3. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 4. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 5. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 6. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 7. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 8. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 9. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 10. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 11. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 12. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 13. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 14. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 15. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 16. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 17. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 18. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 19. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 20. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 21. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 22. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 23. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 24. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 25. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 26. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 27. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 28. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 29. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 30. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 31. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 32. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 33. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 34. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 35. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
 36. Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни
 37. Скільки коштує кілограм чорної ікри
 38. Чи можна купити ікру зі знижкою?
 39. Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціни

Вартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Скільки коштує 1 кг чорної ікри в Москві: різновиди і ціниВартість чорної ікри залежить від наступних факторів:

 • сорт;
 • вид риби;
 • тип обробки;
 • спосіб вилучення;
 • умови утримання риби.
Дізнатися ціни ...


Чорна ікра - не просто вишуканий делікатес, що привертає гурманів усього світу своїм незвичайним смаком. Це і показник статусу, і прекрасний подарунок, і, безумовно, спосіб побалувати себе і своїх близьких їжею князів, царів і імператорів. Ікра - така ж частина історії російської кухні, як млинці, пироги, квас і «хмільні меди». Ми поговоримо про види чорної ікри, способах її отримання, смакових якостях цього дивного продукту і, звичайно, про ціну.

«Чорне золото» - як ще називають ікру, має такий розкид вартості, що людина без спеціальної підготовки миттєво втрачається: баночка одного обсягу може відрізнятися за ціною на десятки тисяч рублів. Ми спробуємо розібратися, чим відрізняється один вид ікри від іншого, який дорожче, який краще, а також чому ці поняття не завжди взаємопов'язані.


Отже, що ж впливає на вартість ікри?

Вид риби. Чорної називають всі види ікри сімейства осетрових: білуги, севрюги, осетра, стерляді, шипа. Однак ціна у них неоднакова:

 • Ікра білуги - найбільша за розміром, саме вона вважається найдорожчою. Ця риба через масове винищення браконьєрами майже не зустрічається в природі, а щоб отримати ікру в умовах аквакультури, білугу потрібно вирощувати не менше 15-ти років: лише після цього особини починають нереститися.
 • Ікра осетра - менш велика і наступна за цінністю: чудові смакові якості роблять її найпопулярнішою. Завдяки великій кількості аквакультурного ферм і сучасним методам розведення риб, цей вид делікатесу значно доступнішими, ніж ікра білуги.
 • Севрюжья ікра дрібніше попередніх різновидів, однак має свій, особливий смак, і тому ціною іноді перевершує осетрову, так як в продажу зустрічається рідше.
 • Ікра стерляді - найдешевша серед різновидів чорної ікри, тому що її смак менш насичений і не такий цікавий, як у всіх інших, та й за розмірами вона поступається ікрі білуги і осетра.

Умови утримання риби. Не секрет, що смак і користь продуктів тваринного походження безпосередньо залежать від умов вирощування худоби. Аналогічно і з рибою: для отримання ікри вищої якості осетрові повинні міститися в проточній воді і бути забезпеченими якісним кормом і ветеринарним наглядом. Місце знаходження господарства повинно бути вибрано з урахуванням того, щоб вище за течією і на самому водоймі були відсутні промислові та сільськогосподарські підприємства, а також великі поселення. Та й сама вода не повинна містити в своєму складі шкідливих речовин. Однак сьогодні багато виробників віддають перевагу так званим індустріальні системи вирощування, де риба міститься за зразком бройлерів на птахофабриках - в басейнах з величезним скупченням особин. Використовувана вода лише умовно «очищається» за допомогою фільтрів. Така економія на умови утримання осетра значно здешевлює кінцевий продукт, однак робить його менш смачним і корисним.

Вік риби. Традиційно вважається, що чим старше особина, тим крупніше, смачніше і, відповідно, дорожче її ікра. Так, у 15-річного осетра ікринки мають світло-бурштиновий відтінок і чудове вершково-горіхове післясмак, особливо цінується гурманами.

Спосіб вилучення:

 • забойная - ікра-сирець, що видобувається класичним способом, шляхом забою риби;
 • дійна - ікра-сирець, що отримується від риби прижиттєво.

Багато сперечаються про те, з якої сировини виходить кращий продукт - від убитої або від живої риби. Відповідь на це питання дуже проста: ікра, отримана прижиттєвим методом, - це жива, по-справжньому зріла ікра. Саме в такий ікрі міститься максимальна кількість корисних речовин. Однак зробити з неї дійсно якісну готову продукцію вельми непросто - для цього необхідно докласти дуже багато зусиль і майстерності, яким не володіють багато виробників, набагато простіше забити рибу. Саме тому відповідь на питання, яка ікра краще, залежить сьогодні від конкретного виробника і його досвіду.

Тип обробки:

 • зерниста. «Ікринка до ікринці» - так кажуть про продукт найвищої якості. Це дуже поширений, але і дорогий вид: для його приготування необхідно гарне сировину з міцним зерном. Після відбору ікра засаливается з консервантом або без нього і, якщо потрібно, піддається пастеризації, що дозволяє значно збільшити терміни її зберігання;
 • пастеризована. Такий продукт піддається термічній обробці і цінується трохи менше, ніж просто зерниста ікра, однак довше зберігає свіжість;
 • паюсная ікра проходить теплову обробку в гарячому соляному розчині, а потім пресується з видаленням зайвої вологи. Незважаючи на те, що отриманий делікатес схожий за ціною з попередньою різновидом, він володіє особливим насиченим смаком;

Сорт. Сьогодні як такої сортності не існує. Виробники, як правило, поділяють ікру за розміром і кольором ікринок, рівномірності їх забарвлення, пружності оболонки і привласнюють їм свої назви, пояснюючи в описі їх відмінності. Чим вище категорія, тим більша ймовірність отримати продукт відмінної якості і тим дорожче за нього доведеться заплатити.

Скільки коштує кілограм чорної ікри

Незалежно від усіх розглянутих параметрів, якісна чорна ікра є елітним дорогим продуктом. На даний момент кілограм чорної ікри в Москві можна купити за ціною від 40 000 до 90 000 рублей. Для порівняння, таку саму кількість червоної ікри лососевих риб обійдеться від 2500 рублів, тобто в десятки разів дешевше. Проте ціну чорної осетрової ікри в Росії не можна назвати надмірною: в Європі і США вартість цього делікатесу починається від двох тисяч доларів за кілограм.

Ціна на ікру білуги

Ікра білуги - найрідкісніший вид «чорного золота», тому придбати її в магазинах досить складно і коштує вона дорого. Так, ціна 100 грамів ікри білуги може коливатися від 10 000 до 20 000 рублів, а кілограми - до 150 000 рублів.

Ціна на чорну осетрову ікру

Як вже було сказано, ікра осетра є одним з найцінніших видів чорної. Ціна на неї починається від 45 000 рублів за 1 кілограм, причому подібна вартість актуальна лише для значної фасовки (500-1000 г). Невелика стограмова баночка обійдеться в суму не менше 5000 рублів, тобто вже 50 000 рублів за 1 кг. Якщо говорити про чорну осетрової ікри вищої категорії, отриманої від особи не менше ніж 15-річного віку, то її ціна складе вже від 60 000 рублів за 1 кг або 7000 рублів за 100 грамів.

Скільки коштує кілограм чорної севрюжьей ікри

У Москві ікра севрюги обійдеться гурману від 50 000 рублів за кілограм при великій фасовці, а маленька баночка на 100 грамів коштуватиме від 6000 рублів.

Скільки коштує ікра стерляді

Вартість ікри стерляді трохи нижче, ніж осетра, - від 40 тисяч рублів за кілограм. Дрібна фасовка чорної ікри обійдеться дорожче: ціна складе не менше як 4500 за 100 грамів.

Це цікаво
Найдорожча в світі ікра - це осетрова ікра кольору золота. Шляхетний відтінок обумовлений генетичними особливостями риби і зустрічається в природі дуже рідко. Раніше, коли ікру отримували від промислу риби в дикій природі, обсяги виробництва такої ікри становили всього кілька десятків кілограм на рік. Рідкісна ікра упаковувалася в баночки з чистого золота, а її ціна в перерахунку на кілограм становила близько 25 000 доларів. Сьогодні в аквакультурі виведена порода стерляді-альбіноса, яка також дає золотисту ікру. Однак її смакові якості нічим не відрізняються від ікри звичайною стерляді і продається вона за звичайною ціною.


Чи можна купити ікру зі знижкою?

Зрозуміло, при покупці елітного делікатесного продукту не варто розраховувати на дуже низьку ціну, але все ж є кілька способів знизити витрати, не втративши в якості:

 • Купівля безпосередньо у виробника. Цей спосіб дозволить заощадити до 30% вартості продукту. Більш того, він захистить вас від підробок і дасть гарантію легального походження ікри.
 • Сезонні знижки і акції. Деякі виробники, наприклад, «Русский ікорний будинок», в різні періоди пропонують купити продукт зі знижкою до 30%.
 • Великі обсяги. Велика фасування, як ми вже говорили, відчутно зменшує вартість продукту в перерахунку на кілограм. Безумовно, цей метод підходить не кожному, але все ж він допомагає заощадити до 10-15% початкової ціни.

Деякі вважають, що вдалим способом купити осетрову ікру дешево є покупка її з-під поли на ринку або у деяких постачальників, що реалізують браконьєрську продукцію. Це не так. Як відомо, видобуток осетрових в дикій природі в нашій країні заборонена законодавством: риба цього сімейства занесена в Червону книгу, і введення мораторію на ловлю стало єдиним способом врятувати вид від повного зникнення. Купівля «дикої» ікри - підтримка жорстокого нелегального бізнесу, через якого рідкісної популяції риб загрожує вимирання. Але питання не тільки в етиці: продукти «кустарного» виробництва не відрізняються високою якістю і просто небезпечні для здоров'я. На відміну від легальних виробників, браконьєри виготовляють свою продукцію в антисанітарних умовах. Найчастіше ікру отримують через кілька днів після смерті риби в мережах, а для маскування запахів застосовують отруйні речовини, наприклад, сіль борної кислоти. Зустрічаються і випадки шахрайства: за справжню видають імітацію ікри або фарбують в потрібний колір більш дешеві різновиди продукту.

Щоб убезпечити себе і своїх близьких, вибирайте легальну продукцію, яка пройшла санітарно-епідеміологічний контроль і має сертифікати відповідності.

Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Багато хто ще пам'ятає, як за часів Радянського Союзу купити баночку чорної ікри міг дозволити собі практично кожен. Тому нинішня вартість делікатесу викликає подив, деякі навіть звинувачують виробників в штучному завищенні цін.

Насправді пояснення ситуації, що склалася просте: раніше люди черпали з природних багатств, не витрачаючи коштів на утримання риби. Росія виробляла ікру тисячами тонн, і суспільству здавалося, що таке безмежне споживання буде можливо завжди. В результаті за останні 40 років популяція осетрових скоротилась на 90%, багато видів виявилися під загрозою зникнення. Це змусило державу ввести заборону на видобуток чорної ікри.

На щастя, стали з'являтися підприємства аквакультури, які займаються розведенням осетрів в штучних умовах. Лише завдяки цьому легальна чорна ікра не зникла з прилавків повністю. Висока ціна на неї пояснюється тим, що осетрових і раніше дуже мало, вид вкрай складний в розведенні та утриманні. Судіть самі: щоб отримати ікру, самка осетра повинна досягти статевозрілого віку, а це не менше 6-9 років. Весь цей час необхідно нести ризики не тільки її загибелі або хвороби, але і витрати на її утримання. Звичайно, це позначається на вартості кінцевого продукту. Однак, незважаючи на високу ціну, результат вартий того: ми можемо вживати в їжу ікру найвищої якості і без шкоди для навколишнього середовища.


Кількість осетрових господарств в Росії, на жаль, не так велике: виробники зізнаються, що зміст і розведення цієї риби, незважаючи на високу вартість кінцевої продукції, дуже важко і високовартісні. Проте, купити легальну і якісну чорну ікру, приготовану з дотриманням всіх вимог безпеки, цілком можливо. Нехай не всі з нас можуть дозволити собі регулярно насолоджуватися цим делікатесом, але все ж згадати забутий смак або спробувати чорну ікру вперше «з урочистої нагоди» - варто.

Чи можна купити ікру зі знижкою?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?
Чим пояснюється ціна на чорну ікру?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей