* Политика новости » Банки »

* *

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

  1. Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали...
  2. Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти
  3. Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти
  4. Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти
  5. Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Скажи мені, яких рибок ти любиш, і я скажу, хто ти

Люди, як тільки з'явилися, так відразу почали приручати диких тварин. Спочатку, мабуть, з меркантильних міркувань. Треба ж було давній людині чимось харчуватися і в щось одягатися. Потім людина зледащів і йому потрібні були помічники зі світу тварин. Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі.

Далі, коли з'явився дозвілля, стали потрібні чотириногі друзі

Фото: AP

У наші дні ситуація докорінно змінилася. Більшість домашніх сучасних тварин не приносять господарству ніякої практичної користі. Помічниками і друзями їх теж складно назвати. До таких належать, наприклад, акваріумні рибки.

Судіть самі, за рідкісним винятком, риби бояться людини, уникають контакту з ним, і тільки голод змушує подолати їх цей страх. Риби ніколи не розуміють будь-яких прагнень людини по відношенню до них, якщо тільки це не спроба їх зловити. Ви ніколи не отримаєте від риби подяки, навіть якщо врятували її від загибелі. Рибка навряд чи зможе відрізнити вас від більшості інших людей (хоча такі випадки бували).

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум? Яка від нього користь? На це питання не так просто відповісти. Є думка, що акваріум є дуже цікавим хобі (особливо коли є вільний час). Майже кожної людини (навіть не акваріума) приваблює вид барвистих і різноманітних рибок. Спостерігаючи за ними можна побачити відмінності в поведінці в залежності від виду (майже як у людей). Ще все знають, що акваріум допомагає розслабитися і відволіктися від суєти. І розведення рибок теж приємно, особливо коли вдається отримати потомство від досить красивих і примхливих рибок.

Крім того, акваріум прекрасно коректує мікроклімат приміщення, а випаровується вода зволожує повітря, що оберігає мешканців квартири від різних інфекційних захворювань. Не слід також забувати, що, згідно з правилом давньокитайського вчення "Фен Шуй", грамотно встановлений акваріум може принести багатство і успіх його власнику.

Читайте також: Кінь людині ... лікар!

Як бачите, причин багато. Саме тому існує безліч варіантів обробки і оформлень акваріума. А також великий вибір акваріумних риб. Адже кожен акваріуміст воліє певні види і породи акваріумних мешканців. А на чому грунтуються такі переваги? Давайте спробуємо розібратися.

Давайте спробуємо розібратися

Фото: AP

Люди, схильні до споглядання, або ті, хто постійно "на взводі" і не може розслабитися без сторонньої допомоги, зазвичай заводять стайнях рибок, які яскраво забарвлені і не особливо рухливі. Це або дрібні хараціновие (неон, мінори, тетри), або карпозубие (гуппі, мечоносці, пеціліі), а так само деякі цихліди (скалярии, дискуси). Всі ці рибки більшу частину часу або "висять" товщі води, або неспішно плавають на передньому плані акваріума. Їх покриви при цьому переливаються всіма кольорами веселки, а це якраз і створює заспокійливий ефект. На задньому плані в таких акваріумах завжди є живі рослини, чиї колихання гармонійно доповнюють риб'ячі "прогулянки" на передньому плані.

Більш дорогим варіантом подібного акваріума є "морський риф". Однак риб в цьому акваріумі дуже мало, зате він майже весь кишить коралами, актиніями і креветками. Колихання щупалець і ніжок, плавна зміна забарвлення за кілька хвилин введе в стан повної гармонії з самим собою і навколишнім світом.

Люди, схильні до меланхолії або депресій вибирають більш рухливих рибок. Як правило, вони вибирають барбусів, даніо або атерин. Ці рибки дуже спритні, постійно метушаться, поспішають кудись, сваряться один з одним - словом, не нудьгують. І не дають нудьгувати їх власнику.

Конфліктні і імпульсивні люди, як правило, віддають перевагу таким же "склочним" рибкам. Вони з задоволенням заводять дрібних цихлид (малавийские, танганьікскіе види, Цихлозома) або лабіринтових риб (макроподов, півників, гурамі). Дивитися за їх сварками і "розборками" - одне задоволення. Багато власників таких рибок кажуть, що іноді в акваріумі розігруються справжні драми, спостерігати за якими дуже цікаво. Немов латиноамериканський серіал дивишся.

Морським варіантом подібних "скандалістів" є хірурги і спинороги. Ці теж постійно конфліктують, чогось добиваються, ділять територію ... Вобщем, самі "розважаються", і нас розважають.

Ті, хто вважає, що їм не вистачає гострих відчуттів, обожнюють небезпечних і агресивних риб. У прісноводних акваріумах таких "екстремалів" можна побачити піраній, тетрадонов, прісноводних скатів, а в морських - крилаток, акул і мурен. Спілкування з такими "монстрами" втамовує "адреналіновий голод" їх власників. Крім того, зміст подібної риби допомагає переконати оточуючих в тому, що ви "круті" і безстрашні. І, найцікавіше, без особливого збитку для власного здоров'я, оскільки небезпека цих риб сильно перебільшена.

Я часто згадую своє перше знайомство з піраньями. Сталося це зовсім не в Південній Америці, а в звичайній московській квартирі, господар якої просто обожнював цих химерних створінь. У 500 літровому акваріумі неквапливо плавала зграйка з 6-ти вельми великих "монстрів", кожен з яких був значно більше моєї долоні.

Через деякий час господар попросив мене допомогти йому з чищенням акваріума. Варто було тільки мені опустити в нього руку зі щіткою, як грізні "риби-вбивці" відразу ж поховалися в темних і недоступних сховищах на дні під корчами. І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки.

І жодна з них не вилізла звідти, поки в акваріумі були чиїсь руки

Фото: AP

Так само в інший раз безславно втекла і сховалася від мене грізна морська хижачка мурена, коли я допомагав її господареві відловити свою улюбленицю для виконання лікувальних процедур. По всій видимості, "дикий" і "акваріумний" варіанти багатьох небезпечних риб - це дві великі різниці. В акваріумі, коли їжі багато, конкурентів немає, ворогів теж, природна агресивність цих хижаків пропадає і грізна на волі піранья стає безпечніше свого близького родича неону.

Людина, що страждає від самотності, кому необхідний "водоплавний" друг, швидше за все, заведе велику цихлиду (астронотуса, АКАР, геофагуса) або сома. Ці риби - єдині, хто здатний спілкуватися з людиною. Вони можуть дізнаватися господаря, припливати на поклик і навіть дозволяють себе гладити. Серед мешканців моря такими друзями можуть стати великі риби-ангели.

Любителі дивуватися і дивувати інших, поселяють в своїх акваріумах химерних і незвичайних рибок. Там можна зустріти нільських слоників, риб-ножів, протоптеров, многоперов, панцирних щучек. Хоча, відразу слід зауважити, що довго такі "екзоти" у подібних господарів, як правило, не живуть. Їх не так-то просто утримувати. Але власників це зазвичай і не хвилює. Вони навіть раді тому, що риба часто змінюється, оскільки одноманітність аквариумного населення швидко починає їх пригнічувати.

Люди з заниженою самооцінкою часто вибирають риб, які досить вибагливі і примхливі. Це дискуси, пантодони, афиосемиона, апістограмми. Якщо така риба прожила в акваріумі хоча б пару місяців, то це вже значне досягнення власника. Він починає поважати себе за подібний "подвиг". А вже якщо його вихованці ще й розмножилися, то він просто щасливий.

Читайте також: Про що співає дерево

Ті, хто слідує рекомендаціям модною нині науки "Фен Шуй" поселяє в акваріумі золотих рибок, Араван або метінісов (їх ще називають "риба - срібний долар"). Ці риби не відрізняються ні красою, ні цікавим поведінкою, однак, за твердженнями їх власників, приносять удачу в фінансових справах. Якщо це так, то, мабуть, це єдині риби, які приносять своєму господареві прибуток. Від інших - тільки збитки ... Оскільки утримувати великий акваріум нині вельми дорого.

Можливо, саме тому останнім часом все більшої популярності набувають акваріуми- "карлики". Це невеликі скляні півсфери ємністю в 1-1,5 літра. Подібна "квартирка", як стверджують продавці, розрахована на проживання 1-2 рибок і не потребує ні в якому обладнанні. Тобто, вважається ідеальним акваріумом для ледарів і жаднюг - ні піклуватися про нього не треба, ні витрачатися на обладнання.

Для подібних акваріумів рекомендують таких рибок, які виживуть "де завгодно". Зазвичай це мешканці тимчасових водойм (півники, афіосемеони) або все ті ж нічим "не вбиває" гуппі. Проте, як показує досвід, всі розповіді продавців про те, що цей акваріум являє собою саморегулюючу систему (деякі навіть додають "розроблену фахівцями з дослідження космосу"!) - не більше ніж рекламний трюк.

Вже через два дні тому, хто придбав цю "малолітражку", починаєш розуміти, що їх обдурили - вода стає каламутною, а рибка на той час, як правило, вже знаходитися на останньому подиху. Так що моя порада тим, хто вирішив все-таки обзавестися "вікном в водний світ" - не економте на акваріумі і обладнанні. Тоді ваші вихованці протягом довгого часу радувати вас красою своїх нарядів і кумедними витівками.

Все найцікавіше читайте в рубриці "Життя"

Так для чого ж люди заводять вдома акваріум?
Яка від нього користь?
А на чому грунтуються такі переваги?
Так для чого ж люди заводять вдома акваріум?
Яка від нього користь?
А на чому грунтуються такі переваги?
Так для чого ж люди заводять вдома акваріум?
Яка від нього користь?
А на чому грунтуються такі переваги?
Так для чого ж люди заводять вдома акваріум?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей