* Политика новости » Банки »

* *

Акваріумні рибки. Корми і годівля

 1. 1. Основні правила годування
 2. правило друге
 3. правило третє
 4. особливі випадки
 5. 2. Види кормів
 6. Штучні сухі корми
 7. натуральні корми
 8. Їжа з Вашого столу і не тільки
 9. Вітамінні добавки.
 10. 3. Їдучи у відпустку

Питання: «А чим і як їх годувати?» - при покупці риб задають продавцям чи не всі акваріумісти. Дійсно, від того, чим і як Ви годуєте риб, залежить їх зовнішній вигляд, здоров'я і чистота в акваріумі. Для початку кілька загальних правил.

Для початку кілька загальних правил


1. Основні правила годування

Правило перше:

І найважливіше: риб краще недогодувати, ніж перегодувати !!! Чому це так? З'ясовано, що для забезпечення всіх потреб дорослої риби досить з'їдати 2-3% (максимум 5%) від її ваги в день! З'ївши «трохи зайвого» в природі риби мають можливість «скинути зайву вагу» за допомогою фізичних вправ. В акваріумі ж їх рухливість обмежена, витрачати енергію на порятунок від хижаків, пошук і видобуток корми не доводиться. Ось і виходить, що перегодовування швидко призводить до ожиріння, порушень обміну речовин і роботи внутрішніх органів. Постійно переїдати риби втрачають здатність до розмноження, більше схильні до хвороб. Гниють залишки нез'їденого корми можуть зіпсувати воду і стати причиною хвороби або навіть загибелі риб.

Як цього уникнути? Годувати 1 (2 рази - при утриманні вимогливих видів риб) у день невеликими порціями, так, щоб риби з'їдали весь корм за 2-3 хвилини (а дорослих золотих риб досить годувати через день !!!). Корисно буде заздалегідь точно домовитися, хто у Вашому будинку або офісі буде це робити, інакше в один день рибки будуть отримувати десяток обідів, а в іншій - ні одного. Раз в тиждень непогано влаштовувати розвантажувальний день і не годувати риб взагалі (якщо акваріум в офісі, то можна влаштовувати навіть розвантажувальні вихідні)!

Рибам, як і іншим холоднокровним тваринам, не потрібно постійно витрачати енергію на підігрів власного тіла, тому вони легше витримують голодування, ніж ми з вами. Акваріумні риби набагато частіше гинуть від перегодовування, ніж від нестачі харчування. Більшість з них спокійно переносять навіть двотижневе голодування!

правило друге

Воно не менш важливо: їжа повинна бути різноманітною! Адже вам не прийде в голову харчуватися одними огірками або, скажімо, макаронами? У природі в меню більшості популярних акваріумних мешканців входять і різні безхребетні (личинки комах, черви, ракоподібні), і рослини, молодь і ікра інших риб ... Так що не варто розраховувати на те, що Ваші рибки будуть яскравими і здоровими, якщо Ви годуєте їх однією сушеної дафнії! Звичайно, серед риб є і фахівці, наприклад багато сомів (анціструси, птерігопліхт і ін.) Найкращим ласощами вважають верхній м'який шар деревини на корчах, піраньї та інші хижаки віддадуть перевагу живу рибу, а тетрадони - равликів. Але навіть таким рибам можна і потрібно чергувати різні види корму (наприклад, соми, крім корчів, відмінно їдять будь-який рослинний корм, не відмовляться і від мотиля). Для впевненості в тому, що Ваші риби отримують всі необхідні їм поживні речовини і вітаміни, скористайтеся спеціальними вітамінними добавками для риб, їх зазвичай можна додавати і в корм, і в воду.

правило третє

Кожному - своє, або про смаки не сперечаються! Заздалегідь дізнайтеся, як і чим харчуються сподобалися Вам риби: хижаки вони або вегетаріанці, підбирають вони корм з дна, хапають з поверхні або ловлять в товщі води. Це допоможе у виборі корму. Крім того, дуже важливо, щоб шматочки корму відповідали розміру рота Ваших вихованців. Справді, навіть найсмачнішого ласощів рибка навряд чи зрадіє, якщо не зможе його розглянути або, навпаки, проковтнути!

особливі випадки

Особливі випадки це: годування малюків і молодих риб, годування хворих і видужуючих риб, годування риб, які готуються до нересту. Мальков годують 5-6 разів на день, тобто якомога частіше, але НЕВЕЛИКИМИ порціями. У період активного росту мальок повинен з'їдати в день до 100% своєї ваги, за один раз він з цим не впорається. І звичайно, ніяких розвантажувальних днів молоді не влаштовують! Хворих риб часто не годують взагалі, адже риби зазвичай під час хвороби втрачають апетит, а ось в період одужання потрібно дуже ретельно поставитися до вибору корму і не забувати про вітаміни! Риб, які готуються до нересту нерідко годують живими кормами рясно і різноманітно (відомості про підготовку до нересту можна знайти в спеціальній літературі).

2. Види кормів

Тепер поговоримо трохи про те, якими бувають корми

Штучні сухі корми

В даний час вибір таких кормів величезний. Якість їх теж знаходиться на досить високому рівні; збалансовані за складом і містять багато необхідних речовини (в деяких видах кормів поєднуються 3-4 десятка рослинних і тваринних компонентів), такі корми дозволяють задовольнити потреби практично всіх популярних видів акваріумних риб. Вибираючи корм, зверніть увагу на виробника товару, термін придатності корму, його склад і на те, для якої групи риб він придатний.

Врахуйте, що тієї інформації, що вказують виробники штучних кормів недостатньо для їх оцінки та порівняння. До сих пір основними критеріями при виборі корму залишаються авторитет виробника і практика застосування. Компанія Аква Лого є офіційним постачальником світових лідерів у виробництві кормів для акваріумних риб - фірм Tetra, Sera і Hagen. Крім того, у нас Ви можете придбати корми та інших торгових марок, популярних в Росії (Aqua Medic, Dennerle, JBL, Tropic Marin).
Корми для різних груп риб відрізняються за складом, розміром і формою частинок; вони можуть тонути (таблетки і деякі гранули) або відносно довго плавати в акваріумі (пластівці і чіпси, плаваючі палички).
Розглянемо особливості харчування деяких поширених груп акваріумних риб.
Врахуйте, що тієї інформації, що вказують виробники штучних кормів недостатньо для їх оцінки та порівняння
Почнемо з улюблених багатьма аквариумистами золотих рибок .
У їхньому раціоні (як і в раціоні інших холодноводних риб) має бути присутнім набагато менше білка, ніж в кормах для тропічних рибок і більше рослинної складової. Крім того, добре, якщо корм для них містить каротиноїди - натуральні речовини, що збільшують яскравість забарвлення. Цим вимогам найбільшою мірою відповідають марки Tetra Goldfish (спеціальна формула даного корму забезпечує здоров'я і збільшує тривалість життя риб), Тetra Goldfish Colour (Збалансований корм Goldfish Colour забезпечує яскравість забарвлення золотих рибок, він містить оптимальний для даного виду риб набір вітамінів і мікроелементів, які зміцнюють здоров'я і додають енергії вихованцям),
Tetra Goldfish Granules
(Корм підходить для всіх видів холодноводних риб, в тому числі і золотих, в одній упаковці поєднуються чотири різних видів корму: тут є чіпси, що володіють високою поживністю і необхідною нормою білка, гранули, що забезпечують яскраве забарвлення риб, пластівці, що забезпечує збалансоване харчування), Tetra Goldfish Pro (про птімізірованний коефіцієнт співвідношення протеїнів і жирів даного корму забезпечує краще засвоєння поживних речовин і гарантує поліпшення травного процесу, використовується для зниження рівня забруднення води, і, внаслідок цього, зменшення росту водоростей, жовта середина містить криль для посилення природної забарвлення і підтримки м'язового розвитку, в червоному обідку містяться поживні елементи, жирні е кислоти Oмега-3 забезпечують здоровий ріст, корм містить креветок для поліпшення смаку), є лінійка кормів для золотих рибок фірми Hagen Fluval і корми інших виробників.
Для холодноводних риб, яких утримують у ставках (коропи які, золоті рибки, осетрові та ін.) Також випускаються спеціальні корми, наприклад, лінія кормів TetraPond .

Окремі види корму є і для таких риб, як півники ( Tetra Betta , JBL Novo Betta , SERA BETTAGRAN , Dennerle Labyrinth , Dennerle Betta Booster ), Гуппі ( Tetra Guppy , Tetra Guppy Colour , JBL NovoBea ), Червоні папуги ( Tetra RedParrot , Sera RED PARROT ), Малавийские цихліди ( TetraCichlid Sticks , Fluval , JBL NovoMalawi , JBL NovoRift ). Склад цих кормів підібраний з урахуванням харчової спеціалізації різних видів риб. Так, в кормі для червоних папуг містяться спеціальні речовини, що підтримують забарвлення цих риб яскравою і насиченою.


Окремо варто згадати про риб, в раціоні яких в природі є багато рослинних компонентів, наприклад, моллінезій , Мечоносців, пецілліях, лабео, деяких цихлид. Спеціально для них існують корми з підвищеним вмістом рослинних волокон, наприклад, TetraPhyll , JBL GoldPearls , Sera FLORA , Fluval . До складу таких кормів можуть входити шпинат, а також спіруліна або інші водорості.


Вибагливі і ніжні дискуси потребують кормі не тільки що підсилює забарвлення, а й містить легкозасвоюваний білок і багато вітамінів (наприклад, Tetra Discus Pro, JBL GranaDiscus Click , Sera ).


Для придонних риб (різні види сомиків, боціі), креветок і раків існують корми у вигляді потопаючих таблеток, які не відразу можуть розгризти інші мешканці акваріума. Часто в таких кормах збільшений вміст рослинних волокон і спіруліни, що відповідає смакам придонних мешканців ( Sera Vipachips , Prodac ALGAE WAFER , Tetra TABLETS TABIMIN , Tetra WAFER MIX , Tetra PLECO TABLETS ).


Для посилення яскравості забарвлення і червоних, помаранчевих і жовтих риб (або тих, які мають плями і смуги таких кольорів), наприклад, мечоносців, пеціллій, гуппі, суматранских і вогненних барбусов, червоних неонов і т.п., можна порекомендувати такі корми, як TetraRubin , TetraPro Color Crisps , JBL NovoGrano Color , Sera KOI ROYAL . Вони містять натуральні каротиноїди, які і впливають на забарвлення.


Для малюків і підростаючої молоді існують спеціальні корми, що містять всі необхідні для росту речовини (наприклад, TetraMin Baby , TetraMin Mini , Tetra Tetramin Junior , Sera micron , JBL NovoBaby ).

Багато сухі корми випускаються у вигляді потопаючих гранул і у вигляді плаваючих пластівців. Як дізнатися, що підійде Вашим рибам? - подивіться на їх рот!

Купуючи корм, пам'ятайте про те, що відкрита банку повинна зберігатися не більше 2-6 місяців, інакше корм окислюється і деякі речовини, що входять до його складу, в першу чергу - вітаміни, руйнуються. Так що краще купуйте банку такого розміру, яку Ваші риби «з'їдять» за зазначений час. Якщо ж Ви все-таки годуєте риб кормом, відкритим давно - капніть на нього вітамінів: гірше не буде в будь-якому випадку.

натуральні корми

Використовувати живий корм потрібно з обережністю. Адже надходить він в зоомагазини, а значить, і в наші акваріуми, з природних водойм. Тобто існує небезпека разом з ним занести в акваріум збудників риб'ячих хвороб, крім того, багато донні безхребетні (наприклад, мотиль і трубочник) можуть накопичувати в собі різні шкідливі речовини, якщо живуть в місцях стоку промислових відходів. Купуючи такий корм, поцікавтеся у продавця, звідки він. А перед згодовуванням його необхідно промивати і не один раз !!!

Деякі акваріумісти, купуючи живий корм, заморожують його в морозилці, таким чином вбиваючи можливих збудників хвороб. Зручніше придбати заморожений корм в магазині. Наша компанія пропонує заморожені корми марки Аква Лого для будь-яких риб - хижих і рослиноїдних, морських і прісноводних. Корми упаковані в блістери - пластикові контейнери з безліччю невеликих осередків, затягнутих фольгою. Такий корм легко використовувати і просто зберігати: в морозилці він не псується місяцями!

Іноді деякі особливо вибагливі риби їдять виключно живий корм, переучувати їх на сухий або заморожений доводиться поступово. Одним з найцінніших і улюблених рибами видів живого корму є мотиль. Коретра дещо поступається йому за популярністю, добре підійде для тих риб, які не беруть корм з дна. Дуже цінним видом корму є циклоп, він містить чимало вітамінів, особливо багато вітаміну А і каротину, які роблять забарвлення риб більш яскравою. Трубочник - дуже калорійний і жирний корм, часто призводить до ожиріння, може накопичувати в собі велику кількість шкідливих речовин, наприклад, важких металів. Тому перш ніж годувати Ваших вихованців живим трубочником, перетримаєте черв'яків протягом 4-7 днів в дрібному лотку з прохолодною водою зі щоденною промиванням у холодній проточній воді (ще краще, звичайно, влаштувати трубочники «постійну» промивку). Дафнія багата баластними речовинами, поліпшують травлення, особливо добре чергувати її з такими багатими білком кормами, як трубочник або мотиль. У годуванні малюків часто застосовують личинок артемії, інфузорій і коловерток.

Для годування хижаків часто використовують інші види акваріумних риб: гуппі, даніо, молодих золотих рибок. Не слід використовувати рибу, самостійно спійману в природних водоймах, вона може містити збудників небезпечних захворювань.

Крім замороженого, можна порадувати своїх вихованців і жельованим кормом ( Tetra Freshdelica ), В якому вдається зберегти більше вітамінів і корисних речовин.

Їжа з Вашого столу і не тільки

Виявляється, риби зовсім не проти урізноманітнити своє раціон людської їжею! Наприклад, сомики, креветки, равлики ампулярії будуть вдячні Вам за шматочки гарбуза і огірка, моркви і яблука, кукурудзяні зерна (звичайно, без соку!) З банки. Вони ж і багато інших риб порадіють ошпарений листю салату, шпинату, кропиви. Креветочних і кальмаровому м'яса, а також м'яса мідій і устриць будуть раді багато великих цихліди і морські риби. Яловиче серце не дуже підходить для годування риб, справа в тому, що міститься в ньому білок засвоюється рибами тільки на 3%, решта - розкладається і псує воду! Білий хліб теж підходить не дуже, в крайньому випадку запропонуйте рибам краще трохи вівсяних пластівців або манки. Для малюків дуже хорошим кормом є розтертий варений яєчний жовток. Але будьте обережні: давати його потрібно дуже невеликими порціями, цей корм також сильно забруднює воду!

Вітамінні добавки.

Наведемо опис найбільш часто зустрічаються в магазинах вітамінних добавок для акваріумних риб.

Sera Fishtamin - мультивітамінний рідкий препарат, який додають як в корм рибам, так і безпосередньо в солону або прісноводну середу акваріума або садового ставка.
застосування:
1. Під час хвороби і в період одужання риб. Щодня додавати безпосередньо в акваріум з розрахунку 6-7 крапель на 50 л води. вноситься Наведемо опис найбільш часто зустрічаються в магазинах вітамінних добавок для акваріумних риб перед вимиканням освітлення, так як вітаміни при світлі руйнуються.
2. Після можливих стресів (транспортування, перенаселених акваріум або, коли в акваріумі випадково опиняються несумісні види риб), а також при кожній заміні води необхідно додати Фіштамін в обсязі 4-6 крапель в корм. Він вбирає препарат досить швидко, після чого можна згодовувати рибкам. При стресах можливе додавання "Фіштаміна" і безпосередньо в акваріум з розрахунку 6-7 крапель на 50 л води.
3. Подселение нових риб. Після підселення рибок необхідно додати Sera Fishtamin безпосередньо в акваріум з розрахунку 6-7 крапель на 50 л води.
4. При розведенні риб. Додавати "Фіштамін" до початку процесу ікрометання і протягом десяти днів з моменту початку безпосередньо в корм рибкам з розрахунку 4-6 крапель на 50 л води.
5. Для поліпшення росту мальків один раз в два дні додавати "Фіштамін" безпосередньо в корм або в розчин артемії, перемішувати і давати збагачений корм малька. Щоденна доза "Фіштаміна" може коливатися від однієї до п'яти крапель і залежить від обсягу корму і кількості мальків.
6. Для збагачення замороженого живого корму вітамінами безпосередньо перед годуванням додати вітамін з розрахунку 3-4 краплі на кожну порцію корму після його відтавання. Почекати деякий час поки препарат вбереться в корм і після цього вже давати рибкам.
7. Для ставкових риб, а також для профілактики і лікування риб від вірусних захворювань, щодня протягом трьох тижнів додавати Фіштамін по 10-12 крапель безпосередньо їм в корм, почекати поки препарат вбереться і після цього годувати.
Перед вживанням збовтувати!

JBL Atvitol забезпечує необхідними вітамінами і амінокислотами і риб, і мікроорганізми, які живуть в акваріумі.
Попереджає симптоми дефіциту вітамінів, підвищує яскравість забарвлення, сприяє зростанню риб, метання ікри, збільшення апетиту без загрози ожиріння. Доповнення JBL Atvitol в воду акваріума забезпечує мікроорганізми життєво активними речовинами, необхідними для боротьби з біологічними забруднювачами, що забезпечує найкращі умови для біологічної фільтрації.
Спеціальна обробка емульсії, яка використовує лецитин, продовжує стійкість вітамінів в воді.
Застосування: добре збовтати перед вживанням. Як харчова добавка: 2-4 краплі (на корм) щодня за одне годування.
Як добавка до акваріумний воді: 2 краплі щодня на 20 літрів води.

Як добавка до акваріумний воді: 2 краплі щодня на 20 літрів води


JBL Acclimol
Вітаміни і рослинні екстракти в JBL Acclimol допомагають акліматизації риб до їх нового навколишнього середовища в акваріумі без стресу та інших проблем. Додає корисні природні речовини в акваріумну воду, зменшує стрес при заселенні акваріума нової рибою, зменшує ризик хвороб і гарантує транспортування живої риби без стресу. Застосовується при підселення в акваріум нових риб, після роботи в акваріумі і під час транспортування рибок.


Dennerle S7 VitaMix  комплекс мікроелементів і мультивітамінів, необхідних для риб і рослин в акваріумі Dennerle S7 VitaMix
комплекс мікроелементів і мультивітамінів, необхідних для риб і рослин в акваріумі.
Постачає в акваріум всі необхідні мікроелементи і вітаміни. Збільшує насиченість забарвлення рослин. Прискорює здоровий ріст рослин в акваріумі. Сприяє посиленню яскравого забарвлення у риб.

Застосування: 2 натискання мірної помпи-дозатора (приблизно 3 мл) на 100 літрів акваріумної води щотижня.


Tetra Vital
Tetra Vital  Tetra Vital містить в собі ряд речовин (вітаміни, мікроелементи та ін
Tetra Vital містить в собі ряд речовин (вітаміни, мікроелементи та ін.), Позитивно впливають на риб. Основні особливості вітамінів:
- покращує життєву енергію, загальний стан і забарвлення
- встановлюють біологічну рівновагу і сприяють утворенню здорової біологічного середовища в акваріумі
- містять зміцнюють імунітет вітаміни групи В і мікроелементи
- підсилюють зростання водних рослин і створюють сприятливе середовище для корисних мікроорганізмів
- сприяють створенню природної біологічної середовища для риб в акваріумі, так як містять елементи, повністю відсутні у водопровідній воді
- дія кондиціонера TetraVital оптимізується із застосуванням AquaSafe
- придатні для всіх прісноводних акваріумів
- застосовуються 1 раз на місяць (при використанні УФ - стерилізаторів - 1 раз в тиждень).

Dennerle Elements +

містить комплекс вітамінів, який забезпечує риб всіма необхідними мікроелементами. В комплекс входять мінеральні речовини, відсутні в водопровідній воді або витрачені в акваріумі в процесі життєдіяльності, наприклад, залізо, цинк, марганець, молібден і літій. Ідеально підходить для додавання мікроелементів в осмосную воду. Чи не підвищує загальну або карбонатну жорсткість.
Dennerle Elements + запобігає брак мікроелементів і вітамінів і пов'язані з цією нестачею хвороби. Підходить для всіх риб в прісноводому акваріумі.
Спосіб застосування та дозування: упаковка 25 мл на 800 літрів акваріумної води.
Звичайне дозування: для регулярного поповнення витрачених мікроелементів - один раз в тиждень 2 натискання мірної помпи - дозатора (3 мл) на 100 л акваріумної води.

3. Їдучи у відпустку

Їдучи у відпустку

Якщо Ви їдете не більш, ніж на місяць, не поспішайте просити сусідів погодувати Ваших вихованців. На жаль, дуже багато людей позбавлені почуття міри - часто перегодовують залишилися під їхньою опікою риб і можуть погубити їх по доброті душевній. Зараз існує досить великий вибір кормів для годування риб протягом декількох днів (до 9-10) без господаря, наприклад, Tetra Holiday , Він легко дозується, не забруднює воду і захистить Ваших вихованців від переїдання. Крім того, можна на час відсутності встановити Автогодівни, яка буде видавати Вашим вихованцям певну кількість сухого корму кілька разів в день.

© Аква Лого

Марія Тиунова

Олексій Абдуллін

Чому це так?
Як цього уникнути?
Адже вам не прийде в голову харчуватися одними огірками або, скажімо, макаронами?
Як дізнатися, що підійде Вашим рибам?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей