* Политика новости » Банки »

* *

Як зробити акваріум: поради початківцям

Акваріумістика - "справа тонка": з наскоку всіх тонкощів не оволодіти. З чого почати, якщо ви вперше задумалися про власний акваріумі?

Яка форма акваріума краще?

Найкраще прямокутна або близька до прямокутної. Акваріуми з опуклими стеклами спотворюють сприйняття, та й очі втомлюють .

Якого розміру акваріум купувати?
Чим більше тим краще. Як ні парадоксально, акваріум великого обсягу вимагає менших турбот. А маленькі акваріуми вже зажадають для утримання певних навичок в акваріумістики.

Чи обов'язково купувати акваріумну тумбу?
Акваріум з грунтом і водою - дуже важка конструкція, тому підставка для нього бажана міцна і рівна. Краще купити спеціальну акваріумну тумбу (вона відрізняється від звичайної наявністю несучої задньої стінки), тим більше, що більшість сучасних фірмових акваріумів ними комплектуються. Крім того, в такій тумбі буде зручно зберігати акваріумний "інвентар".
Що необхідно з обладнання?

Фільтр. Це прилад, що складається з електричного насоса для прокачування води і фільтруючого елемента (наприклад, крупнопористой губки), розташованого в корпусі. Фільтри бувають внутрішні (для акваріумів менше 180 літрів) і зовнішніми (від 200 літрів). Зовнішні можуть називатися біофільтрами.

Навіщо потрібен фільтр
Навіщо потрібен фільтр?
Фільтр забезпечує в акваріумі протягом, яке, перемішуючи воду, постачає її киснем. Друга його функція - збір крупного бруду , Екскрементів риб і залишків корму. Внутрішній фільтр повинен працювати без зупинок, а чистити його необхідно при кожному чищенні акваріума.
Навіщо потрібен зовнішній биофильтр?
Зовнішній биофильтр наповнюється біосубстратами пористої структури, в якому розвивається культура аеробних бактерій. Ці бактерії необхідні для підтримки біоравновесія в акваріумі: завдяки їм шкідливі речовини, розчинені у воді, розкладаються на складові частини, а мікроклімат води стабілізується.
Як визначити необхідну потужність фільтра?
Необхідна потужність фільтра залежить не тільки від обсягу акваріума, але і від ступеня його заселеності: адже чим більше риб, тим більше відходів їх життєдіяльності. Рекомендована формула визначення потужності фільтра - від 4 до 6 обсягів акваріума в годину - справедлива лише для акваріумів ємністю понад 100 літрів. В акваріумі меншого обсягу для підтримки води в необхідному стані може знадобитися більш потужний фільтр.

Яке ще обладнання знадобиться для акваріума?

Компресор для аерації акваріумний води і розпилювач до нього. Коли в невеликому акваріумі живе багато риб, їм потрібна велика кількість кисню. Компресор є незалежним від фільтра пристроєм подачі кисню в акваріум. При установці компресора ймовірність закисания води сильно зменшується. Крім того, в разі зупинки фільтра через сильне забруднення, компресор залишається єдиним пристроєм життєзабезпечення акваріума. Але якщо ви збираєтеся зробити упор на живі акваріумні рослини, і не збираєтеся перевантажувати акваріум великою кількістю риб, то компресор вам може і не знадобитися.

Але якщо ви збираєтеся зробити упор на живі акваріумні рослини, і не збираєтеся перевантажувати акваріум великою кількістю риб, то компресор вам може і не знадобитися

світильник . Сучасні акваріуми, як правило, забезпечені пластиковою кришкою з вбудованим світильником. Такий світильник цілком підійде для початку.

Акваріумний термометр для контролю температури води
Акваріумний термометр для контролю температури води.

Обігрівач-терморегулятор для нагрівання води
Обігрівач-терморегулятор для нагрівання води. Особливо актуальний, якщо ви плануєте містити теплолюбних рибок, яким потрібні температури вище 23-27 градусів, які встановлюються в наших умовах природним чином. Дізнатися, яка температура води потрібно обраним вами видам риб, можна з довідників аквариумиста-любителя.
Електричний таймер для автоматичного включення і виключення світла в акваріумі в певний час. (Не обов'язково.)

Що ще знадобиться, щоб приступити до запуску акваріума?
Акваріумний грун т - крупний пісок або дрібна галька з розміром частинок 2-5 мм. Акваріумні грунти продаються в зоомагазинах, можна відразу вибрати і відповідний колір, і відповідну фракцію. Краще віддати перевагу дрібної округлої гальці природних кольорів, без гострих країв. Занадто великий грунт (більше 5 мм) непридатний для живих рослин, а занадто дрібний (менше 2 мм) швидко замулюється і загниває.
живі рослини : Пучок куширу або Наяс. Це найпоширеніші і недорогі акваріумні рослини. Вони необхідні, щоб "запустити" акваріум. У міру встановлення в акваріумі біоравновесія, ви поступово приберете їх, замінюючи тими рослинами, які хочете тримати.

У міру встановлення в акваріумі біоравновесія, ви поступово приберете їх, замінюючи тими рослинами, які хочете тримати

Яку воду наливати в акваріум?

Як мінімум, відстояну. Хоча таким чином водопровідна вода очищається всього лише від певної кількості речовин, які в неї додають, наприклад, для знезараження. Але два найважливіших з точки зору акваріумістики параметра води при відстоюванні залишаються незмінними. Це кислотність (pH-баланс) і жорсткість. Визначити їх самостійно можна за допомогою тест-наборів, які продаються в зоомагазинах. Також існують електронні тестери, які вимірюють характеристики води з меншою похибкою. Дуже бажано знати показники кислотності і жорсткості хоча б приблизно. (При вимірюванні жорсткості води треба враховувати, що повна жорсткість є сумою постійної і змінної (карботнатной) жорсткості, і тести вимірюють їх окремо. В результаті можна прийняти постійну жестность за повну, від чого може виникнути плутанина.) Адже велика частина рибок здатна нормально жити в досить обмеженому діапозоні цих характеристик. Наприклад, неон воліють м'яку воду. А цихліди - навпаки, жорстку і, до того ж, лужну. Ці показники можна коригувати. Наприклад, пом'якшити воду можна за допомогою торф'яних фільтрів. Але в свіжу воду рибок запускати не можна ні в якому разі. Також небажано різко змінювати показники води в акваріумі, підмінюючи, наприклад, занадто великий обсяг води за один раз.

Яких риб завести?

Це питання безпосередньо пов'язаний з попереднім. Повністю невибагливих рибок не існує в природі. Навіть карасі, які без особливих проблем виживають в забруднених ставках , Можуть загинути в невідповідних для них умовах. Найкраще спочатку визначити характеристики води, а потім підібрати види, які себе в такій воді будуть добре відчувати. Але якщо дуже хочеться рибок, яким наявні умови не підійдуть, доведеться продумати, як домогтися її необхідного стану. Наприклад, дискуси вимагають максимально чистої води. Природно, для їх утримання буде потрібно продумати систему фільтрації та очищення.

Яку температуру води підтримувати в акваріумі?

Це залежить від виду риб. Більшість рибок влаштує температура в діапазоні 22-26 С. Золоті рибки воліють воду прохолодніше. Деякі види лабірінтових, цихліди і дискуси - наборот, тепліше. Дізнатися, яка температура оптимальна для рибок конкретного виду можна з будь-якого довідника видів акваріумних видів.

Як вибрати при покупці рибок?

Рибки повинні виглядати здоровими: черевце не повинно бути запалим, що не тілі не повинно зовнішніх пошкоджень, слідів від укусів, ранок, подряпин, наростів. Також не повинно бути білуватий наліт або білих цяточок. Дихання повинно бути ритмічним, регулярним, без затримок. Занадто часте, нерівне дихання може свідчити або про нестачу кисню, або про зябрових паразитів.

Занадто часте, нерівне дихання може свідчити або про нестачу кисню, або про зябрових паразитів

Як визначити, скільки рибок можна посадити в акваріум обраного обсягу?

Для підрахунку, яку щільність населення витримає акваріум, існують спеціальні формули, що враховують безліч параметрів. Наприклад, активність рибок. Найпростіша формула - 1 літр води на сантиметр тулуба рибки, за умови, що його висота не перевищує 2 см. Тобто, рибку довжиною 6 і висотою 2 см знадобиться приблизно дев'ять літрів води. Якщо у вас акваріум 100х30х40 = 120 літрів, з цього обсягу необхідно відняти 20 літрів (на обсяг гравію, водрослей і обладнання). Чи залишиться 100 літрів. У такий обсяг можна запустити від 8 до 11 рибок довжиною 6 см і заввишки 2 см. При чому при запуску треба враховувати дорослий розмір, а не розмір малька - адже мальки досить швидко виростуть.

Чим годувати рибок?
У будь-якому зоомагазині продаються збалансовані комплексні сухі корми для акваріумних риб виробництва основних світових брендів - Tetra, Sera, Wardley, Tropical, і інших. Перевагу краще віддати саме їм: за складом і технології корми вітчизняного виробництва недостатньо якісні, не варто годувати рибок тільки ними. Дрібним акваріумних рибок краще підійдуть хлопьевідние корми.

Як часто годувати рибок?

Найважливіше при годуванні - знати міру. Надмірне годування - найчастіша причина хвороб акваріумних риб, помутніння води в акваріумі, спалахів водоростей і т.п. Годувати риб треба один раз в день, потроху, стежачи за тим, щоб весь корм був з'їдений за 2-5 хвилин.

Як "запустити" акваріум?
Головне правило - ніякого поспіху!
1) Ретельно вимийте куплений акваріум;
2) Встановіть на постійне місце;
3) Ретельно промийте куплений грунт. Ще краще - прокип'ятіть;
4) Засипте підготовлений грунт в акваріум шаром від 3 до 7 см;
5) Налийте в акваріум води, залишивши 2-3 см до верхнього краю або до світильника, якщо світильник розташований нижче краю;
6) Увімкніть фільтр, вимкніть світильник. І залиште акваріум в повному спокої на тиждень. Вода в акваріумі обов'язково помутніє. Це буде свідченням того, що в ній почали розвиватися корисні мікроорганізми. Підміняти її в цей момент не треба;
7) Як тільки вода знову стане прозорою - можна запускати або садити рослини. Рослин має бути відразу багато, тому починати краще з невибагливих швидкозростаючих видів - кушир, наяс і т.п. Якщо ви припускаєте надалі садити складні і дорогі види рослин - з ними краще поки почекати, зайнявши їх майбутні місця тимчасовими посадками невибагливих видів;
8) Після посадки рослин можна включати світло. Найкраще підключити світильник через таймер. Світловий день в акваріумі в цей період не повинен становити більше 7-8 годин. Надмірне освітлення може привести до розвитку нижчих водоростей, позбутися яких буде важко;
9) Запускати перших рибок можна через тиждень після посадки рослин, за умови, що вода в акваріумі залишається прозорою. Запускати рибок краще поступово, невеликими партіями;
10) Одночасно із запуском рибок протягом місяця-двох можна поступово замінити "стартові" невибагливі рослини (кушир, наяс) на постійні, більш примхливі;
11) Світловий день на таймері додавайте теж поступово, по 1 годині на тиждень. Його тривалість в будь-якому випадку не повинна перевищувати 9-11 годин, інакше стінки акваріума будуть заростати зеленню.
Як доглядати за акваріумом після запуску?
Догляд за правильно стартував акваріумом нескладний. Через два-три місяці треба починати підміняти воду: раз в тиждень 10-20% від загальної кількості води. Зливати з акваріума воду краще через шланг , Одночасно "сифон" дно, тобто обережно видаляючи мул з вільних від рослин ділянок грунту. Заливати воду в акваріум потрібно обережно, щоб не підняти муть з дна і не потривожити рослини. Уникайте одноразових підмін більше 25-30% об'єму акваріума - це занадто великий стрес для біологічної системи.
Раз на місяць відключіть внутрішній фільтр, вийміть з акваріума і промийте під краном губку (фільтруючий елемент) від накопичилася бруду. Якщо у вас відключали електрику , І світла не було більше двох годин (відповідно, фільтр не працював), то після цього його потрібно обов'язково промити. Уникайте включення фільтра, який простояв понад дві години, без промивки.

З чого почати, якщо ви вперше задумалися про власний акваріумі?
Яка форма акваріума краще?
Якого розміру акваріум купувати?
Чи обов'язково купувати акваріумну тумбу?
Що необхідно з обладнання?
Навіщо потрібен фільтр?
Навіщо потрібен зовнішній биофильтр?
Як визначити необхідну потужність фільтра?
Яке ще обладнання знадобиться для акваріума?
Що ще знадобиться, щоб приступити до запуску акваріума?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей