* Политика новости » Банки »

* *

Путівник по програмам для віддаленого управління

 1. Путівник по програмам для віддаленого управління Безкоштовні рішення Віддалене управління передбачає...
 2. Teamviewer
 3. Віддалене управління
 4. конференції
 5. резюме
 6. Ammyy Admin
 7. резюме
 8. Supremo Remote Desktop
 9. резюме
 10. mRemoteNG
 11. резюме
 12. TightVNC
 13. резюме
 14. Remote Utilities
 15. резюме
 16. Путівник по програмам для віддаленого управління
 17. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 18. Teamviewer
 19. Віддалене управління
 20. конференції
 21. резюме
 22. Ammyy Admin
 23. резюме
 24. Supremo Remote Desktop
 25. резюме
 26. mRemoteNG
 27. резюме
 28. TightVNC
 29. резюме
 30. Remote Utilities
 31. Путівник по програмам для віддаленого управління
 32. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 33. Teamviewer
 34. Віддалене управління
 35. конференції
 36. резюме
 37. Ammyy Admin
 38. резюме
 39. Supremo Remote Desktop
 40. резюме
 41. mRemoteNG
 42. резюме
 43. TightVNC
 44. резюме
 45. Remote Utilities
 46. резюме
 47. Путівник по програмам для віддаленого управління
 48. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 49. Teamviewer
 50. Віддалене управління
 51. конференції
 52. резюме
 53. Ammyy Admin
 54. резюме
 55. Supremo Remote Desktop
 56. резюме
 57. mRemoteNG
 58. резюме
 59. TightVNC
 60. резюме
 61. Remote Utilities
 62. резюме
 63. Путівник по програмам для віддаленого управління
 64. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 65. Teamviewer
 66. Віддалене управління
 67. конференції
 68. резюме
 69. Ammyy Admin
 70. резюме
 71. Supremo Remote Desktop
 72. резюме
 73. mRemoteNG
 74. резюме
 75. TightVNC
 76. резюме
 77. Remote Utilities
 78. резюме
 79. Путівник по програмам для віддаленого управління
 80. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 81. Teamviewer
 82. Віддалене управління
 83. конференції
 84. резюме
 85. Ammyy Admin
 86. резюме
 87. Supremo Remote Desktop
 88. резюме
 89. mRemoteNG
 90. резюме
 91. TightVNC
 92. резюме
 93. Remote Utilities
 94. резюме
 95. Путівник по програмам для віддаленого управління
 96. RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows
 97. Teamviewer
 98. Віддалене управління
 99. конференції
 100. резюме
 101. Ammyy Admin
 102. резюме
 103. Supremo Remote Desktop
 104. резюме
 105. mRemoteNG
 106. резюме
 107. TightVNC
 108. резюме
 109. Remote Utilities
 110. резюме

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, але потрібно врахувати, що Remote Utilities також пропонує користувачам аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, но нужно врахуваті, что Remote Utilities такоже предлагает користувач аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, але потрібно врахувати, що Remote Utilities також пропонує користувачам аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, але потрібно врахувати, що Remote Utilities також пропонує користувачам аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, але потрібно врахувати, що Remote Utilities також пропонує користувачам аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Путівник по програмам для віддаленого управління

Безкоштовні рішення

Віддалене управління передбачає підключення до іншого комп'ютера для отримання доступу і розпорядження ресурсами. Завдяки цій можливості, користувач може вирішувати безліч додаткових завдань дистанційно: проводити консультації, діагностику, моніторинг комп'ютера. Таким чином, спрощуються завдання, які, найчастіше, неможливо або нераціонально виконувати на відстані.

В рамках огляду будуть розглянуті 10 рішень (6 безкоштовних і 4 платних) для віддаленого управління. Основна увага буде приділена таким особливостям ПО обраної категорії:

 • Комплектація: які компоненти входять в дистрибутив, види установки на комп'ютер хоста і клієнта
 • Режими підключення: підтримувані протоколи, робота з RDP (див. Нижче)
 • Презентаційні функції: мається на увазі можливість аудіо- і відео- супроводу, захоплення екрану, наявність додаткових інструментів ( «указка», «дошка для малювання» і т. П.)
 • Безпека: підтримувані технології шифрування, зберігання конфіденційних даних, види авторизації на локальному і віддаленому комп'ютерах, наявність необхідних налаштувань
 • Підтримка платформ: мобільні платформи і ОС, наявність онлайн версії.

Не залишаться без уваги стандартні можливості Windows, а саме протокол віддаленого робочого стола (RDP), який буде розглянуто в першу чергу. Наприкінці огляду - порівняльна таблиця з докладною інформацією про наявність необхідних функцій в згадуваних додатках.

RDP - протокол віддаленого робочого стола Windows

Починаючи з Windows NT, передбачена підтримка протоколу віддаленого робочого стола RDP (Remote Desktop Protocol). Відповідно, Windows 7 пропонує користувачеві RDP 7 (доступно також оновлення для Windows XP), Windows 8 - RDP 8 (доступно також для Windows 7 SP1). Можливостей у цьому випуску, RDP 8, і будуть розглянуті.

Підключення до віддаленого робочого здійснюється за допомогою програми mstsc.exe, після введення імені віддаленого комп'ютера. Також в даному діалозі доступні параметри підключення.

У вкладці «Екран» вказується дозвіл віддаленого робочого столу (з можливістю включення повноекранного режиму), глибина кольору (до 32 біт).

У розділі «Локальні ресурси» можна вибрати режим відтворення звуку (на віддаленому або поточному комп'ютері), включити запис аудіо з віддаленого робочого столу. Також в цьому розділі налаштовується доступ до принтера, локальному диску, дисководу, PnP-пристроїв, портів.

Якість передачі даних регулюється у вкладці «Взаємодія». Можна не тільки вибрати профіль підключення, але також самостійно визначити параметри відображення: фон робочого столу, згладжування, візуальні ефекти, кешування зображень. Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік.

Всі ці опції впливають на швидкість передачі даних при віддаленому доступі і здатні істотно оптимізувати мережевий трафік

Вибір якості передачі віддаленого Робочого столу

Налаштування безпеки доступні через вікно «Система» ( «Властивості системи» в Панелі управління). У вкладці «Віддалений доступ» можна дозволити підключення віддаленого помічника, а також віддалені підключення до комп'ютера. Перевірка справжності здійснюється на рівні мережі. Також дозволяється обмежити доступ, вказавши список дозволених користувачів віддаленого робочого стола самостійно.

Налаштування параметрів безпеки RDP

Таким чином, в штаті Windows передбачений базовий інструментарій для роботи з протоколом RDP. Але, як і передбачалося, розширені настройки безпеки, підтримка мобільних платформ, презентаційні функції користувачеві не пропонуються.

Teamviewer

Домашня сторінка: http://www.teamviewer.com/ru/

TeamViewer - мабуть, найвідоміша програма для віддаленого контролю серед безкоштовних. Інструментарій дозволяє налагоджувати віддалений доступ до домашнього комп'ютера, управляти Робочим столом з різних платформ і пристроїв, адмініструвати сервера Windows. Крім того, розробники виділяють корпоративні можливості TeamViewer: програму можна використовувати для організації конференцій, консультацій та допомоги колегам по роботі.

Програма TeamViewer доступна для платформ Windows, Linux, Mac (з обмеженнями), можливий віддалений доступ з пристроїв на базі ОС Android і iOS . клієнт TeamViewer може бути встановлений в повній версії дистрибутива ( «Все в одному»), в якості системної служби (TeamViewer Host), в портативному форматі, на термінальному сервері і інших варіантах. Слід виділити модуль TeamViewer QuickSupport, який не вимагає установки і оптимальний для виконання термінових завдань.

У повній версії програми доступні клієнтська і операторська частини. Інтерфейс TeamViewer представлений головним вікном з двома вкладками - «Віддалене управління» і «Конференція».

Головне вікно TeamViewer

Віддалене управління

Користувач отримує в розпорядження унікальний ID, для ідентифікації комп'ютера в мережі, і тимчасовий пароль. Також, використовуючи ID партнера (опціонально - IP-адреса) і знаючи його пароль, можна встановити підключення до віддаленому влаштуванню.

Доступні три режими підключення:

 • Віддалене управління: віддалене управління пристроєм або спільна робота на одному комп'ютері
  Всі дії проводяться на іншому комп'ютері через вікно віддаленого управління. При цьому, можлива зміна дозволу і масштабування, перемикання між активними моніторами і інші опції.
 • Передача файлів: обмін файлами під час сеансу
  Для обміну даними в TeamViewer використовується двохпанельний файловий менеджер, в якому доступні ресурси хоста і клієнта і основні файлові операції для роботи з ними, як то: створення папок, видалення, копіювання і ін.
 • VPN: режим віртуальної мережі
  Між комп'ютерами можна встановити віртуальну приватну мережу для надання спільного доступу до пристроїв (принтери, знімні носії і ін.).

конференції

В даній вкладці TeamViewer можливе створення бліц-конференції або підключення до існуючої. Серед доступних інструментів можна відзначити голосовий та відеозв'язок, демонстрацію екрану, запис сеансу з можливістю конвертації в AVI. «Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів.

«Біла дошка» (Whiteboard) використовується як полотно для малювання, створення начерків, коментарів

режим конференції

Одне з безперечних зручностей TeamViewer - список «Комп'ютери та контакти», завдяки чому забезпечується швидкий доступ до пристроїв. Крім того, тут можна відстежувати мережевий статус комп'ютерів, обмінюватися повідомленнями (маються можливості групового чату). Забігаючи наперед, слід зазначити, що не кожен учасник огляду пропонує адресну книгу для швидкого підключення до інших пристроїв.

З метою безпеки, в програмі використовується шифрування сеансів (AES 256 біт) і трафіку (обмін ключами RSA). Файли, що передаються під час сеансу, мають підпис VeriSign, кінцевий користувач повинен дати свою згоду про отримання. За допомогою налаштувань TeamViewer можливе обмеження доступу: установка доступу до всіх операцій тільки після підтвердження або заборона на вихідні сеанси.

резюме

TeamViewer - універсальне рішення можливістю вибору методу віддаленого контролю. Завдяки широко представленим мультимедійних функцій, зручною організації контактів, програма оптимальна для проведення конференцій.

[+] Широка функціональність безкоштовної версії
[+] Інструменти для проведення конференцій
[+] Безпека
[+] Презентаційні можливості
[-] Обмеження віддаленого сеансу (5 хвилин у безкоштовній версії)

Ammyy Admin

Домашня сторінка: http://www.ammyy.com/ru/

Ammyy Admin не вимагає установки і поєднує в собі простий інтерфейс і гнучку функціональність. Програма безкоштовна, не має обмежень при домашньому використанні. Поширюється для платформ Windows, Linux / FreeBSD, мобільні пристрої не підтримуються.

Інтерфейс Ammyy Admin

У головному вікні доступні клієнтський і операторський модулі. Користувач отримує в розпорядження ID, який генерується з прив'язкою до обладнання. Опціонально, при підключенні можна задіяти IP.

Клієнтську частину можна активувати або зупинити, тим самим встановивши заборону на підключення; за замовчуванням Ammyy Admin працює в режимі очікування. Відстежити статус підключення можна за допомогою індикаторів, розшифровка яких знаходиться в керівництві .

Адресна книга є, контакти можна об'єднувати в групи, змінювати порядок контактів, вручну додавати нові адреси. Мережевий статус комп'ютерів, однак, відстежувати можна.

З основних режимів підключення можна виділити Desktop (віддалений Робочий стіл), File manager (Файловий менеджер) і Microsoft RDP. RDP дозволяє підключитися до віддаленого робочого столу, передбачені штатні функції Windows.

З інших режимів, залишаються Voice Chat (голосовий чат) і Speed ​​Test (тест швидкості з'єднання). Очевидно, що мультимедійні можливості тут представлені не настільки повно, як в TeamViewer: Ammyy Admin не позиціонує як якесь корпоративне рішення. Можна відзначити функцію демонстрації екрану, що в поєднанні з голосовим чатом робить Ammyy Admin програмою, придатної для віддаленої допомоги.

Зайшовши в «Ammyy → Установки → Оператор», можна вказати параметри RDP, вибрати тип шифрування і профілі кодеків, тим самим знизивши навантаження на мережу. Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network).

Що ще більш важливо, вкладка «Мережа» дозволяє налаштувати підключення Ammyy Admin, вручну вказати роутери, включити або відключити передачу даних по глобальній мережі Ammyy (Ammyy Worldwide Network)

Налаштування підключення Ammyy

Файловий менеджер - двохпанельний, через нього доступні стандартні файлові операції між клієнтом і оператором.

В налаштуваннях прав доступу ( «Клієнт → Права доступу»), для кожного ID можна задати роздільні параметри. Режим аутентифікації (підключення до ПК) надається на вибір: по Hardware ID, паролю або дозволу користувача. Тим самим, можна мінімально захистити комп'ютер від несанкціонованого віддаленого підключення.

резюме

Основні переваги Ammyy Admin - це швидкість роботи, простий і швидкий інтерфейс, відносна незалежність від серверів Ammyy і безкоштовність. Ймовірно, для роботи в команді це не найоптимальніше рішення, але для індивідуального використання, з декількома комп'ютерами в розпорядженні, - цілком.

[+] Швидкість
[+] Простота настройки
[+] Підтримка RDP
[-] Немає підтримки мобільних пристроїв

Supremo Remote Desktop

Домашня сторінка: http://www.supremofree.com/

Supremo Remote Desktop - зручний портативний інструмент для віддаленого контролю, дистанційної допомоги іншим користувачам. Працює під управлінням Windows XP і вище, мобільні пристрої не підтримуються.

Програма запускається без установки, для початку роботи хост і клієнт повинні завантажити Supremo Remote Desktop з сайту розробника. Традиційно, підтримуються два режими роботи: використання комп'ютера в якості точки доступу і підключення до віддаленого пристрою. У першому випадку, доступ відкривається після натискання кнопки Start. У секції Your credentials доступні дані, необхідні для підключення: ID і пароль, що генерується спочатку сесії. Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера.

Клієнт запитує авторизацію при вході (опція Ask authorization), тим самим запобігають спроби несанкціонованого доступу до комп'ютера

Supremo Remote Desktop: віддалене підключення

Для підключення до хосту використовується поле Your partner, можна також вибрати адресу з адресної книги (Address Book). Список активних сполук відображається в секції Connections головного вікна програми.

При передачі, використовується протокол HTTPS (SSL), дані шифруються. Налаштування безпеки розкриті слабо: можна встановити пароль на запуск програми, вказати дозволені для з'єднання ID.

З інших інструментів, наявних в Supremo Remote Desktop, можна відзначити множинне підключення користувачів до однієї машини. Для передачі файлів використовується менеджер, який має схожість з класичним двохпанельний, доступна закачування і викачування файлів. Ніяких презентаційних та мультимедійних функцій не передбачено. Це, безумовно, обмежує використання Supremo в якості віддаленого помічника.

резюме

Supremo Remote Desktop - проста у використанні програма, що володіє стандартним набором інструментів для віддаленого контролю. На неї можуть звернути увагу користувачі, які не потребують мультимедійних функціях.

[+] Не потрібно настройка роутера
[+] Простий інтерфейс
[-] Мала кількість налаштувань
[-] Повільна промальовування екрану

mRemoteNG

Домашня сторінка: http://www.mremoteng.org/

Говорячи про універсальні інструментах, що дозволяють працювати з декількома протоколами одночасно, варто згадати mRemoteNG. Програма відкриває доступ до VNC, ICA, SSH, Telnet, RAW, Rlogin і HTTP / S, також є підтримка RDP. Поширюється в портативної і стандартної версії інсталятора для платформи Windows.

Головне вікно mRemoteNG

Інтерфейс mRemoteNG представлений декількома секціями, в наявності панелі, вкладочному - в результаті, користувачеві легко налаштувати зовнішній вигляд програми на свій лад. Основні опції доступні в секції «Конфігурація». Тут можна вказати необхідний для підключення протокол і супутні параметри: налаштування підключення, протокол, шлюз, зовнішній вигляд, ресурси та інші. У «Зміни» відображається статус підключення хоста.

З'єднання з пристроями здійснюється через панель швидкого підключення - тут нескладно створити кілька конфігурацій, що, у випадку з безліччю протоколів, вельми зручно. З'єднання можна групувати, а конфігурації легко імпортувати / експортувати.

Передача файлів здійснюється по протоколу SSH - що не надто звично для рядового користувача і в той же час, більш надійно у плані безпеки. До додаткових функцій відноситься сканер портів, в список можна додати зовнішні інструменти.

В очі кидається невиразність mRemoteNG. Це проявляється в незвичному інтерфейсі: він не настільки зручний в роботі і настройці з кожним конкретним протоколом. У конфігурації з'єднань багато параметрів скорочені до невпізнання - це можна списати на якість локалізації. При спробі знайти опис функцій, документація замовчує, її розділи пустують.

резюме

Примітна особливість mRemoteNG - об'єднання популярних протоколів в єдину графічну оболонку. Налаштувавши кілька з'єднань, відпадає необхідність у використанні декількох спеціалізованих рішень. Цей плюс в деякій мірі компенсує неінтуітівнимі програми і відсутність документації.

[-] неінтуітівнимі
[+] Підтримка безлічі протоколів
[+] Передача файлів по SSH
[-] Відсутність документації

TightVNC

Домашня сторінка: http://www.tightvnc.com/

TightVNC Software займається розробкою кількох продуктів: TightProjector, RFB Player, VNC Reflector і TightVNC. TightVNC - програма для віддаленого контролю, використовувати її можна для вирішення проблем з комп'ютером, освітніх цілей, адміністрування.

TightVNC - кроссплатформне рішення. Для Linux, однак, на момент написання огляду доступна тільки стара версія програми, Mac OS не підтримується. Проте, в наявності є версія TightVNC на платформі Java, що передбачає можливість віддаленого контролю через веб-сервер. На платформі Windows, TightVNC встановлюється як звичайна програма або як системного сервісу. Підтримується «тихий» режим, досить легко перенести конфігурацію на інші комп'ютери або віддалено оновити сервера.

Інструментарій TightVNC ділиться на два модуля: WinVNC - серверна частина, яка встановлюється на віддаленій машині, і додаток Viewer, призначене для перегляду вмісту екрана віддаленого сервера. В налаштуваннях підключення Viewer, задаються адреса VNS-сервера, швидкість передачі.

Налаштування TightVNC і Java-оболонки

Слід зауважити, що TightVNC не генерує пароль доступу, його потрібно самостійно визначити в налаштуваннях. Статус з'єднання можна дізнатися по відображенню значка в області повідомлень: якщо до комп'ютера підключено хоча б один користувачів, кольору іконки змінюються.

Розробники натякають, що передача даних через VNC, незважаючи на початкову DES- захист пароля, недосконала. З метою безпеки, рекомендується використовувати SSH-тунеллінг. У той же час, настройки TightVNC дозволяють знизити ймовірність несанкціонованого доступу до нуля. У подальших версіях програми також планується ввести більш надійні методи захисту.

резюме

TightVNC дивує великою кількістю налаштувань, що стосуються з'єднання, безпеки. Це хороший вибір для адміністратора, але по частині перенесення на сервер і подальшого обслуговування - не найкращий варіант для малодосвідченого користувача.

[+] Гнучка настройка
[+] Java-версія
[-] Неоперативна настройка
[-] неінтуітівнимі інтерфейс

Remote Utilities

Домашня сторінка: http://www.remoteutilities.com/

Remote Utilities - рішення, за запевненням розробника, призначене для малого і середнього бізнесу. Віддалений контроль можливий безпосередньо, через локальну мережу або Інтернет. При роботі з набором утиліт не потрібно коригування брандмауера або попередня настройка.

Налаштування Remote Utilities

Комплекс працює тільки під Windows, для Linux пропонується встановити емулятор Wine - але тільки для роботи з RUT-Viewer. Мобільна версія відсутня.

Remote Utilities складається з трьох модулів: переглядач - встановлюється на локальний комп'ютер, хост - на віддалений, агент - модуль для підтримки користувачів. Агент, слід зазначити, оптимальний для швидкого налагодження зв'язку між клієнтом і хостом. Дистанційна установка, так само як і оновлення, нескладна, завдяки інструменту Remote installation tool.

Підключення в одному з перерахованих вище режимів проводиться за допомогою діалогу New connection (Connection → Add Computer), в якості точки доступу можна вказати IP-адресу, Інтернет-ID або DNS. Приєднаному комп'ютері буде додано до списку адресної книги, з неї в подальшому і здійснюється вибір потрібних пристроїв.

Передбачені штатні інструменти для віддаленого контролю, такі як віддалений менеджер пристроїв, переглядач реєстру, термінал і менеджер файлів. Менеджер двохпанельний, з можливістю копіювання і переміщення даних, запуск і відкриття додатків і документів на віддалений хост. Також в наявності підтримка терміналів, контроль харчування.

Текстовий чат дуже простий, але потрібно врахувати, що Remote Utilities також пропонує користувачам аудіо- / відео- чати. Тут варто згадати можливість захоплення відео і регулювання якості передачі - від 24-бітної передачі кольору до оптимізованої «картинки» для мережі з обмеженою передачею (на додаток, є параметр Network usage mode в налаштуваннях Properties віддаленого комп'ютера). Одним словом, присутні ті можливості, які не раз перераховувалися в подібних програмах з підтримкою RDP.

Remote Utilities передбачає 3 типи авторизації, AES-шифрування з 256-бітовим ключем, 2048-бітний публічний ключ. Фільтрація вхідних підключень здійснюється по IP, також можна скласти список довірених користувачів з різними правами доступу. Підсистема безпеки опціонально: можна вибрати RUT або WinNT. Обидва режими дозволяють гнучко налаштувати доступ до певних функцій для кожного користувача, між ними немає суттєвих відмінностей.

резюме

Простий комплект утиліт для віддаленого з'єднання, без вибору протоколу з'єднання, однак гранично зрозумілий в установці та налаштування. По суті, не вистачає платформ і зручного інтерфейсу для одночасної роботи з декількома пристроями.

[+] Дистанційна установка і оновлення в віддаленому режимі
[+] Наявність базових налаштувань для RDP
[+] Робота по локальній і мережі Інтернет
[+] Безкоштовність (при некомерційному використанні)

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей