* Политика новости » Банки »

* *

Авто в лізинг. Плюси і мінуси - Автомобільні новини - Деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи, знизилися і ставки | СЬОГОДНІ

  1. Авто в лізинг. Плюси і мінуси 31 серпня 2011, 8:10 Переглядів: Якщо рік тому лізинг обходився...
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Орфографічна помилка в тексті:
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. Орфографічна помилка в тексті:
  8. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  9. Орфографічна помилка в тексті:

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%.

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярен серед населення. Сама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт тільки катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І тільки після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль з самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Однак заплутаним лізинг здається тільки на перший погляд. У ньому є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити всі "за" і "проти" лізингу, так як його умови в порівнянні з минулим роком значно пом'якшилися. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, тільки на строго обумовлену модель. Але у лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові "прив'язувати" свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але за ринковим курсом, і ставки в валюті набагато менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавало авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.

Достоїнства і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (крім вітчизняних та китайських авто), а не тільки ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не старе авто. Але обмежень по найбільш популярним маркам машин немає. У той же час найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не тільки оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку та Пенсійного збору, сервісне обслуговування та ін. Всі ці витрати "розтягуються" на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них потрібно не менш ніж 5-8 тис. гривень на рік) і збори в казну (тільки в Пенсійний фонд потрібно "відстебнути" 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів у лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $ 1-1,5 тис., В залежності від вартості машини. Це вельми до речі, так як тільки на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості "коліс" (т. Е. При середній ціні на іномарку 15-20 тис. Доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізинг і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємовідносини зі страховиками, в разі якщо орендар машини потрапить в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також буде вести лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Найчастіше машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей з страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить тільки, щоб позичальник вчасно вносив в касу кредитні платежі і нічого більше.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і все вже внесені платежі, включаючи найбільший початковий. Це може статися, якщо лізингоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізингових компаній і в суд звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їхня власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають в зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже мовчимо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти кошти і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть під час кризи. У цьому банки повели себе краще.

Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів знизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець :

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу та суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, яка не повідомляючи мені ні про що, подала на мене в суд. Порядок, як у нас в країні це водиться, мені в руки не потрапила. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник потерпілої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми зі стягненням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий у лізинг. Реально виконати таке судове постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До слова, необхідну суму в ході подальших засідань вдалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що через незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. В цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мені потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають тільки після остаточного рішення суду ".

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі проявилася після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягли різну дрібниця, на зразок CD-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи в страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я потрапила в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО та чекає того самого години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мені повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок з СТО для страхової. Тепер вона не поспішає цього приводу оплачувати. У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося.

У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося

ІНШІ ЕКЗОУСЛУГІ БАНКІВ

Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга. Отже, знайомтеся.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку здійснити платіж за клієнта його постачальнику, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не впевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але тільки після того, як та покаже документи, що підтверджують доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажу квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцю тільки після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і т.д.). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку кілька комісій (за випуск акредитива, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитива - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші за векселями і рахунками, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку змінюють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то будуть відправляти банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться кілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми в залежності від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $ 5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його справжність.

Алла Тимофієнко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Авто в лізинг. Плюси і мінуси". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%.

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярен серед населення. Сама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт тільки катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І тільки після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль з самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Однак заплутаним лізинг здається тільки на перший погляд. У ньому є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити всі "за" і "проти" лізингу, так як його умови в порівнянні з минулим роком значно пом'якшилися. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, тільки на строго обумовлену модель. Але у лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові "прив'язувати" свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але за ринковим курсом, і ставки в валюті набагато менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавало авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.

Достоїнства і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (крім вітчизняних та китайських авто), а не тільки ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не старе авто. Але обмежень по найбільш популярним маркам машин немає. У той же час найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не тільки оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку та Пенсійного збору, сервісне обслуговування та ін. Всі ці витрати "розтягуються" на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них потрібно не менш ніж 5-8 тис. гривень на рік) і збори в казну (тільки в Пенсійний фонд потрібно "відстебнути" 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів у лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $ 1-1,5 тис., В залежності від вартості машини. Це вельми до речі, так як тільки на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості "коліс" (т. Е. При середній ціні на іномарку 15-20 тис. Доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізинг і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємовідносини зі страховиками, в разі якщо орендар машини потрапить в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також буде вести лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Найчастіше машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей з страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить тільки, щоб позичальник вчасно вносив в касу кредитні платежі і нічого більше.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і все вже внесені платежі, включаючи найбільший початковий. Це може статися, якщо лізингоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізингових компаній і в суд звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їхня власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають в зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже мовчимо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти кошти і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть під час кризи. У цьому банки повели себе краще.

Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів знизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець :

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу та суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, яка не повідомляючи мені ні про що, подала на мене в суд. Порядок, як у нас в країні це водиться, мені в руки не потрапила. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник потерпілої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми зі стягненням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий у лізинг. Реально виконати таке судове постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До слова, необхідну суму в ході подальших засідань вдалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що через незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. В цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мені потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають тільки після остаточного рішення суду ".

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі проявилася після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягли різну дрібниця, на зразок CD-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи в страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я потрапила в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО та чекає того самого години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мені повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок з СТО для страхової. Тепер вона не поспішає цього приводу оплачувати. У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося.

У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося

ІНШІ ЕКЗОУСЛУГІ БАНКІВ

Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга. Отже, знайомтеся.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку здійснити платіж за клієнта його постачальнику, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не впевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але тільки після того, як та покаже документи, що підтверджують доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажу квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцю тільки після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і т.д.). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку кілька комісій (за випуск акредитива, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитива - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші за векселями і рахунками, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку змінюють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то будуть відправляти банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться кілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми в залежності від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $ 5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його справжність.

Алла Тимофієнко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Авто в лізинг. Плюси і мінуси". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%.

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярен серед населення. Сама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт тільки катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І тільки після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль з самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Однак заплутаним лізинг здається тільки на перший погляд. У ньому є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити всі "за" і "проти" лізингу, так як його умови в порівнянні з минулим роком значно пом'якшилися. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, тільки на строго обумовлену модель. Але у лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові "прив'язувати" свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але за ринковим курсом, і ставки в валюті набагато менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавало авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.

Достоїнства і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (крім вітчизняних та китайських авто), а не тільки ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не старе авто. Але обмежень по найбільш популярним маркам машин немає. У той же час найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не тільки оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку та Пенсійного збору, сервісне обслуговування та ін. Всі ці витрати "розтягуються" на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них потрібно не менш ніж 5-8 тис. гривень на рік) і збори в казну (тільки в Пенсійний фонд потрібно "відстебнути" 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів у лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $ 1-1,5 тис., В залежності від вартості машини. Це вельми до речі, так як тільки на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості "коліс" (т. Е. При середній ціні на іномарку 15-20 тис. Доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізинг і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємовідносини зі страховиками, в разі якщо орендар машини потрапить в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також буде вести лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Найчастіше машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей з страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить тільки, щоб позичальник вчасно вносив в касу кредитні платежі і нічого більше.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і все вже внесені платежі, включаючи найбільший початковий. Це може статися, якщо лізингоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізингових компаній і в суд звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їхня власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають в зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже мовчимо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти кошти і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть під час кризи. У цьому банки повели себе краще.

Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів знизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець :

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу та суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, яка не повідомляючи мені ні про що, подала на мене в суд. Порядок, як у нас в країні це водиться, мені в руки не потрапила. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник потерпілої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми зі стягненням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий у лізинг. Реально виконати таке судове постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До слова, необхідну суму в ході подальших засідань вдалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що через незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. В цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мені потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають тільки після остаточного рішення суду ".

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі проявилася після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягли різну дрібниця, на зразок CD-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи в страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я потрапила в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО та чекає того самого години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мені повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок з СТО для страхової. Тепер вона не поспішає цього приводу оплачувати. У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося.

У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося

ІНШІ ЕКЗОУСЛУГІ БАНКІВ

Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга. Отже, знайомтеся.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку здійснити платіж за клієнта його постачальнику, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не впевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але тільки після того, як та покаже документи, що підтверджують доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажу квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцю тільки після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і т.д.). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку кілька комісій (за випуск акредитива, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитива - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші за векселями і рахунками, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку змінюють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то будуть відправляти банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться кілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми в залежності від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $ 5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його справжність.

Алла Тимофієнко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Авто в лізинг. Плюси і мінуси". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%.

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярен серед населення. Сама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт тільки катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І тільки після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль з самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Однак заплутаним лізинг здається тільки на перший погляд. У ньому є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити всі "за" і "проти" лізингу, так як його умови в порівнянні з минулим роком значно пом'якшилися. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, тільки на строго обумовлену модель. Але у лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові "прив'язувати" свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але за ринковим курсом, і ставки в валюті набагато менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавало авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.

Достоїнства і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (крім вітчизняних та китайських авто), а не тільки ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не старе авто. Але обмежень по найбільш популярним маркам машин немає. У той же час найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не тільки оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку та Пенсійного збору, сервісне обслуговування та ін. Всі ці витрати "розтягуються" на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них потрібно не менш ніж 5-8 тис. гривень на рік) і збори в казну (тільки в Пенсійний фонд потрібно "відстебнути" 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів у лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $ 1-1,5 тис., В залежності від вартості машини. Це вельми до речі, так як тільки на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості "коліс" (т. Е. При середній ціні на іномарку 15-20 тис. Доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізинг і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємовідносини зі страховиками, в разі якщо орендар машини потрапить в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також буде вести лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Найчастіше машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей з страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить тільки, щоб позичальник вчасно вносив в касу кредитні платежі і нічого більше.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і все вже внесені платежі, включаючи найбільший початковий. Це може статися, якщо лізингоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізингових компаній і в суд звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їхня власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають в зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже мовчимо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти кошти і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть під час кризи. У цьому банки повели себе краще.

Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів знизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець :

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу та суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, яка не повідомляючи мені ні про що, подала на мене в суд. Порядок, як у нас в країні це водиться, мені в руки не потрапила. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник потерпілої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми зі стягненням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий у лізинг. Реально виконати таке судове постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До слова, необхідну суму в ході подальших засідань вдалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що через незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. В цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мені потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають тільки після остаточного рішення суду ".

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі проявилася після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягли різну дрібниця, на зразок CD-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи в страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я потрапила в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО та чекає того самого години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мені повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок з СТО для страхової. Тепер вона не поспішає цього приводу оплачувати. У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося.

У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося

ІНШІ ЕКЗОУСЛУГІ БАНКІВ

Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга. Отже, знайомтеся.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку здійснити платіж за клієнта його постачальнику, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не впевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але тільки після того, як та покаже документи, що підтверджують доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажу квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцю тільки після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і т.д.). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку кілька комісій (за випуск акредитива, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитива - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші за векселями і рахунками, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку змінюють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то будуть відправляти банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться кілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми в залежності від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $ 5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його справжність.

Алла Тимофієнко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Авто в лізинг. Плюси і мінуси". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Авто в лізинг. Плюси і мінуси

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

31 серпня 2011, 8:10 Переглядів:

Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%.

Фінансовий лізинг до недавнього часу був малопопулярен серед населення. Сама схема оренди автомобіля з правом викупу завжди здавалася незрозумілою. Машина купується лізинговою компанією і є її власністю, а клієнт тільки катається на ній, оплачуючи лізингові платежі протягом 3-5-ти років. І тільки після того, як лізингоотримувач вносить останній платіж, він отримує право викупити авто за залишковою символічною вартістю. Наприклад, за 200 гривень. Погодьтеся, куди прозорішим виглядає схема покупки машини в кредит, коли автомобіль з самого початку оформляється на позичальника і є його власністю, але до погашення кредиту просто знаходиться в заставі у банку.

Однак заплутаним лізинг здається тільки на перший погляд. У ньому є і маса переваг для фізосіб, втім, як і недоліків. Але зараз можна спробувати зважити всі "за" і "проти" лізингу, так як його умови в порівнянні з минулим роком значно пом'якшилися. По-перше, деякі компанії стали пропонувати програми експрес-лізингу взагалі без довідки про доходи. По-друге, знизилися і ставки. Якщо рік тому лізинг обходився в 19-22% річних у гривні, то зараз - в 14-22%. Втім, в цьому плані лізингові компанії недалеко пішли від банків: гривневі автокредити банки готові видавати сьогодні в середньому під 15-17%. Якщо ж купувати авто за спільною програмою банку і автодилерів, то позику можуть дати і під 0%. Правда, тільки на строго обумовлену модель. Але у лізингу є ще один козир. На відміну від банків лізингові компанії готові "прив'язувати" свої платежі до валюти - долара або євро. Тобто оплачувати оренду автомобіля все одно доведеться в гривнях, але за ринковим курсом, і ставки в валюті набагато менше - всього 9-10%. Ну і по-третє, лізингові компанії збільшили терміни фінансування. Якщо раніше більшість з них видавало авто в оренду на 3 роки, то зараз - на 5 років.

Достоїнства і недоліки

ПЛЮСИ. Почнемо з того, що лізингоодержувач має право вибирати для оренди будь-яку машину (крім вітчизняних та китайських авто), а не тільки ту, на яку вкаже пальцем лізингова компанія. Правда, в основному лізингодавці співпрацюють з тими, хто хоче орендувати нову іномарку, а не старе авто. Але обмежень по найбільш популярним маркам машин немає. У той же час найвигідніші програми автокредитування банків - це партнерські програми, в рамках яких можна купити лише певну марку машини і лише в певних салонах автодилерів. При цьому, оформляючи лізинговий договір, покупець не займається реєстрацією автомобіля. Все це лягає на плечі лізингової компанії. Крім того, в лізингові платежі включається не тільки оплата відсотків компанії, але і плата за страховки, витрати на оплату транспортного податку та Пенсійного збору, сервісне обслуговування та ін. Всі ці витрати "розтягуються" на весь період лізингу, тоді як при оформленні автокредиту потрібно окремо (і обов'язково!) оплачувати досить дорогі страховки (в середньому на них потрібно не менш ніж 5-8 тис. гривень на рік) і збори в казну (тільки в Пенсійний фонд потрібно "відстебнути" 3% вартості машини).

Завдяки такій структурі лізингових платежів у лізингоодержувача знижуються витрати на початковому етапі покупки машини приблизно на $ 1-1,5 тис., В залежності від вартості машини. Це вельми до речі, так як тільки на початковий внесок по лізингу буде потрібно ще 15-25% вартості "коліс" (т. Е. При середній ціні на іномарку 15-20 тис. Доларів на аванс потрібно не менше 2,2-6 тис. доларів). До речі, початкові внески в лізинг і автокредитуванні часто збігаються, також як і терміни дії договорів. Лише деякі банки зараз вирішуються на видачу кредитів з нульовим авансом. Окрема тема - взаємовідносини зі страховиками, в разі якщо орендар машини потрапить в ДТП. Все адміністрування страхових випадків також буде вести лізингова компанія. Вона в цьому кровно зацікавлена, адже машина знаходиться в її власності до повного розрахунку орендаря за договором. Найчастіше машина ремонтується ще навіть до отримання страхового відшкодування, а клієнт позбавлений від нудної процедури збирання папірців для виплати і вибивання грошей з страховика. Клієнту також обіцяють надати цілодобову технічну підтримку, евакуатор (зазвичай в рамках ліміту до 1000 гривень) і навіть тимчасову заміну машини на іншу, якщо перша буде несправна. Всього цього не забезпечує банк, який за великим рахунком цікавить тільки, щоб позичальник вчасно вносив в касу кредитні платежі і нічого більше.

МІНУСИ. Головний ризик лізингу - втратити і машину, і все вже внесені платежі, включаючи найбільший початковий. Це може статися, якщо лізингоодержувач не впорається з оплатою за оренду авто. Досить затримати платежі на місяць - і проблеми гарантовані. На відміну від банків, лізингових компаній і в суд звертатися не доведеться, адже офіційно машина - це їхня власність. Просто клієнта викликають в офіс, забирають ключі від автомобіля, а договір розривають в зв'язку з порушеннями графіка проплати. Позичальник банку в цьому випадку може домовитися з кредитором і продати автомобіль, погасити кредит, а залишок залишити собі. Ми вже мовчимо про те, що з банком ще можна довго судитися, а потім все ж знайти кошти і спокійно закрити кредит. Як показала практика, лізингові компанії не дуже охоче йшли на реструктуризацію платежів клієнтів навіть під час кризи. У цьому банки повели себе краще.

Ще один ризик - валютний. Якщо договір прив'язаний до готівкового курсу валют, то всі ризики в разі девальвації гривні несе клієнт. Тобто платежі можуть зрости, і при цьому договір потрібно буде оплачувати, щоб не втратити вже внесені гроші і машину. Лізингодавці також не практикують так звані плаваючі ставки, які дозволяють в разі зміни вартості кредитних ресурсів знизити навантаження по кредиту.

Особистий досвід

Христина Аверіна, приватний підприємець :

- Рік тому у мене було невелике ДТП, про яке я після оформлення протоколу та суду, який визнав мене винною і призначив близько 50 грн. штрафу, просто забула. Постраждала сторона, яка не повідомляючи мені ні про що, подала на мене в суд. Порядок, як у нас в країні це водиться, мені в руки не потрапила. В результаті на засідання суду я не прийшла, а на ньому представник потерпілої сторони, вказавши, що можуть бути проблеми зі стягненням з мене суми збитку в п'ять тисяч гривень, зажадав накласти арешт на мій автомобіль. Суд намагався задовольнити його вимогу, але мене врятувало те, що автомобіль був узятий у лізинг. Реально виконати таке судове постанову було неможливо - автомобіль же не мій. До слова, необхідну суму в ході подальших засідань вдалося зменшити в п'ять разів, але лякає сам факт, що через незначного збитку на автомобіль можуть накласти арешт. В цьому плані лізинг мене дійсно виручив. До речі, процедура зняття арешту з автомобіля, як мені потім повідомили, може тривати більше півроку - зазвичай арешт знімають тільки після остаточного рішення суду ".

Світлана Зайцева, юрист:

- Рік тому я уклала лізинговий договір з однією з відомих компаній для покупки автомобіля Volvo C30. Процес оформлення зайняв всього пару годин, умови також були досить привабливими. Зворотний бік медалі проявилася після настання першого ж страхового випадку - хулігани розбили вночі скло і витягли різну дрібниця, на зразок CD-дисків. Дзвінок в лізингову компанію, яка обіцяла займатися всіма цими питаннями, нічого не дав. Довелося самостійно возити документи в страхову компанію. Ще гіршою виявилася ситуація, коли я потрапила в ДТП і автомобіль серйозно постраждав. Лізингові компанії обіцяють надсилати евакуатор, мене ж проігнорували, і довелося займатися доставкою самостійно: я за свої гроші викликала евакуатор, сама доїхала зі своєю машиною до СТО і займалася оформленням документів. З тих пір машина вже 6 тижнів стоїть на фірмовій СТО та чекає того самого години, коли менеджери лізингової компанії попросять страхову компанію перерахувати на станцію гроші. По телефону страховики мені повідомили, що представники лізингової компанії протягом 4-х тижнів не забирали рахунок з СТО для страхової. Тепер вона не поспішає цього приводу оплачувати. У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося.

У чому суть додсервіс по лізингу, за який справно вимагають плату, зрозуміти так і не вдалося

ІНШІ ЕКЗОУСЛУГІ БАНКІВ

Лізинг - далеко не єдина корисна дивовижна фінансова послуга. Отже, знайомтеся.

АКРЕДИТИВ. Це зобов'язання банку здійснити платіж за клієнта його постачальнику, але лише за умови виконання цим самим постачальником умов. Наприклад, фірма №1 купує у фірми №2 товар, але не впевнена, що товар буде їй доставлений. Тоді фірма №1 просить банк відкрити акредитив і перерахувати фірмі №2 гроші, але тільки після того, як та покаже документи, що підтверджують доставку. Простим українцям акредитив теж може бути корисний, наприклад, при купівлі-продажу квартир. Наприклад, сторони домовляються про угоду, а банк відкриває акредитив і перераховує гроші продавцю тільки після виконання ним певних умов (виписка з квартири дітей, оформлення угоди у нотаріуса і т.д.). Послуга, звичайно ж, платна. Клієнтові доведеться заплатити банку кілька комісій (за випуск акредитива, за перевірку документів і за виконання платежу), а також надати банку покриття акредитива - зарезервувати повну суму платежу на рахунку.

ІНКАСО. Це дивовижне слово означає наказ клієнта банку отримати гроші від платника за якимось документом. Фірми користуються цією послугою, отримуючи гроші за векселями і рахунками, а ми з вами можемо користуватися при здачі в банк старої валюти або іменних чеків, отриманих з-за кордону. Стару валюту в банку змінюють на нову. Як швидко - залежить від стану банкноти: якщо знос слабкий, то поміняють тут же, якщо сильний, то будуть відправляти банкноту за кордон для перевірки і чекати доведеться кілька тижнів. Послуга платна - до 5-10% від суми в залежності від зносу. Якщо ж вам прийшов іменний чек, то плата за його інкасування (обмін на готівку) буде всього 2-3% від суми, мінімум $ 5-10. Правда, доведеться почекати - до 4-8 тижнів, поки в закордонному банку, що випустив чек, не підтвердять його справжність.

Алла Тимофієнко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Авто в лізинг. Плюси і мінуси". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей