* Политика новости » Банки »

* *

Ремонт заднього і переднього амортизаторів велосипеда

 1. Навіщо потрібні амортизатори
 2. види амортизаторів
 3. Як відремонтувати передню і задню вилки
 4. Як налаштувати амортизатори велосипеда
 5. Якщо потрібно поміняти амортизатор
 6. Що таке підсідельна амортизація велосипеда?
 7. висновок

З розгойдуванням передньої і задньої вилки велосипеда рано чи пізно доводиться стикатися майже всім любителям велопрогулянок. Саме час зайнятися ремонтом і настроюванням цих важливих пристроїв, що відповідають за комфорт під час їзди на двоколісному транспорті. Частою причиною поломки амортизаторів виступає несвоєчасне або неналежний догляд. Однак при бажанні будь-який недолік можна виправити, тим більше ремонт амортизатора велосипеда не вимагає особливих навичок і знань. З розгойдуванням передньої і задньої вилки велосипеда рано чи пізно доводиться стикатися майже всім любителям велопрогулянок

амортизатор байка

Навіщо потрібні амортизатори

Внутрішній пристрій

Розібравши передній і задній амортизатори, легко визначитися з внутрішньою будовою деталей, що включає ресори і демпфер. Завдяки пружинам під час катання на велосипеді ударні навантаження зводяться нанівець, навіть якщо місцевість відрізняється нерівностями, а швидкість руху зашкалює. Демпфери, в свою чергу, гасять коливання, забезпечують стійкість і стабілізують транспортний засіб на дорожньої трасі.

Демпфери завжди присутні в гірських і швидкісних байках, розрахованих для велоспорту. Такі пристосування необхідні, якщо подорожі включають проходження маршруту з купинами і ямами. З цієї причини ви не побачите амортизатори на дорожніх і шосейних моделях велосипедів. Але якщо велосипедист бажає модернізувати двоколісний байк, він може монтувати передню і задню вилки своїми руками.

види амортизаторів

Найчастіше амортизаційну вилку можна зустріти тільки в передній частині велосипеда, таким чином виробники піклуються про зниження сили ударів, що припадають на переднє колесо. Деталь, розміщена позаду, усуває силове вплив провідного колеса, яке не змогла приховати передня вилка.

Амортизатори бувають найрізноманітніші:

 1. Пружинні, що відрізняються особливою жорсткістю - не передбачають демпферів.
 2. З пружиною і еластомером - складаються з металевої ресори і демпфера з гуми в центрі вилки. Вилку встановлюють в велосипедах для перетину місцевості з середніми і дрібними нерівностями. До значних мінусів можна віднести низьку стійкість штиря до холодних температур.
 3. Повітряні - в вилку закачано повітря, як раз він і гасить коливання. Однак з часом повітря проникає через найменші отвори, як довго прослужить такий амортизатор, залежить від ущільнюючих характеристик манжет.
 4. Масляні - замість демпфера передня і задня вилки включають картридж з маслом.

Розбір амортизатора велосипеда

Як відремонтувати передню і задню вилки

Як розібрати амортизатор велосипеда

Якщо періодичне обслуговування вилок велосипеда було відсутнє, не дивуйтеся, що скоро знадобиться ремонт амортизаційної вилки велосипеда. Але для цього спочатку необхідно як слід оглянути цей функціональний компонент. Дотримуйтеся таких правил догляду за амортизаторами і вони не підведуть вас в майбутньому:

 • міняти масло в картриджах потрібно кожні 4000-5000 км пробігу.
 • Сальники протираються і змащуються кожні 100-150 км.
 • Манжети при активній експлуатації велосипеда перевіряють хоча б раз на тиждень.
 • Періодично оглядайте поверхню вилки амортизатора на предмет відколів і тріщин.

Не має значення, де знаходиться вилка , Яку потрібно розібрати, щоб оглянути або зробити ремонт заднього амортизатора велосипеда, адже пристрій ідентично. Дотримуйтесь покрокової інструкції, представленої фахівцями:

 1. Акуратно переверніть велосипед колесами догори.
 2. Зніміть ободниє гальма.
 3. Демонтувати колесо , Розташоване в передній або задній частині транспортного засобу.
 4. Вийміть рульової винос і трубу.
 5. Зніміть кільце опорного формату і дістаньте передню або задню вилку.
 6. Полегшити зняття пружини допоможе відкручування болтів, а також зняття демпфера.
 7. Ущільнюючий матеріал (пильовики і сальники) слід підчепити викруткою. Тепер Вас амортизатор доступний для огляду, розбору і ремонту.
 8. Якщо потрібно змастити підвіску, віддавайте перевагу змащенням, що витримує високі температури. Змащують втулки і ноги, краще, якщо склад буде прозорим або містити в якості основної речовини силікон.

Як налаштувати амортизатори велосипеда

Ремонт передніх амортизаторів на велосипеді, так само як і задніх, не можна вважати завершеним, якщо не відрегульована робота вилок. Щоб катання на велосипеді радувало, а не викликало роздратування, потрібно налаштувати такі параметри:

 • підтягнути пружини;
 • відрегулювати до комфортних показників швидкість компресії і відскоку.

Краще займатися налаштуванням поетапно, інакше добитися злагодженої роботи елементів амортизатора буде нелегко. Фахівці рекомендують спочатку підібрати швидкість стиснення, потім перевірити це властивість під час руху і тільки потім до регуляції швидкості відскоку.

Коли амортизаційна система не налагоджена, неполадки не тільки доставляють неприємні відчуття при катанні на двоколісному мотоциклі, але також погіршують ходові характеристики транспортного засобу. Збільшується ризик погнути колеса або пошкодити раму. Збірка підвісок після ремонту здійснюється слідуючи тій же інструкції, тільки в зворотному порядку.

Якщо потрібно поміняти амортизатор

Якщо старі вилки неможливо відремонтувати, важливо вміти вибрати новий амортизатор. Прийшовши в магазин, зверніть увагу на написи, зроблені на деталі. Перша напис означає довжину по осях і вимірюється згідно центру заглиблень і елементів, які відповідають за жорсткість фіксації вилки до рами. Друга напис встановлює хід штока і вказує, на якій відстані шток розташовується всередині вироби.

Визначити кращу деталь складно, тому орієнтуйтеся на виробника велосипеда . В крайньому випадку фахівці радять керуватися таким правилом: довжина по осях повинна наближатися до значення +/- 5 мм, а рух штока - не більш 3-5 мм.

Що таке підсідельна амортизація велосипеда?

Тепер ви знаєте, що є ремонт передньої і задньої амортизаційної вилки велосипеда своїми руками. Для багатьох власників велосипедів стає справжнім відкриттям твердження фахівців про те, що хорошу амортизацію забезпечує в тому числі штир, що знаходиться під сідлом.

Для багатьох власників велосипедів стає справжнім відкриттям твердження фахівців про те, що хорошу амортизацію забезпечує в тому числі штир, що знаходиться під сідлом

Поршень і камера демпфера

Ті, хто хоче підвищити комфорт від велосипедної прогулянки , Облаштовують демпфуючий штир самостійно. Але на дорогих моделях двоколісного транспортного засобу він вбудований за замовчуванням. Пристрій хитрого пристосування включає трубу, де є пружна пружина, і демпфер, виготовлений з гуми. Коли байк налітає на дорожні нерівності, елемент рухається всередині труби по вертикалі і успішно гасить коливання.

Телескопічний амортизований агрегат має ряд значних недоліків:

 • удари пом'якшуються тільки по осі штиря, інші залишаються колишніми;
 • просідають пружини і сідло.

Тому конструктори розробили аналог, який називається Паралелограмна. Виріб складається з таких деталей:

 • труба, розміщена під сідлом;
 • важелі, фіксовані шарнірами;
 • демпфер з гуми, розташований по центру між важелями.

Завдяки незвичайному пристрою зміщення сідла відбувається по плавній дузі, при цьому видозмінюється і приймає потрібне положення еластомірний компонент. Рух Паралелограмна штирів значно нижче, ніж у телескопічних моделей, разом з цим фахівці відзначають їх довговічними і стійкими до невеликих купинах і нерівностей, ям.

висновок

Хороші амортизатори велосипеда не тільки зберігають справними деталі транспортного засобу, але також сприяють комфортній їзді. Зіткнувшись з поганою амортизацією двоколісного байка, не варто панікувати, адже відремонтувати передню і задню вилки можна своїми руками. Очищайте, змащуйте і міняйте пильовики, сальники, втулки і ноги амортизаційної системи вчасно, і тоді велосипед порадує тривалою експлуатацією.

Що таке підсідельна амортизація велосипеда?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей