* Политика новости » Банки »

* *

Аварійне освітлення

  1. Освітлення шляхів евакуації
  2. Освітлення зон підвищеної небезпеки
  3. Евакуаційне освітлення великих площ
  4. знаки безпеки

Аварійне освітлення в залежності від виконуваних ним функцій поділяють на евакуаційне та резервне. Евакуаційне освітлення може бути декількох видів: освітлення шляхів евакуації, аварійне освітлення зон підвищеної небезпеки і антипанічне освітлення (евакуаційне освітлення великих площ). На шляхах евакуації крім світильників встановлюють знаки безпеки. Перш за все, це евакуаційні знаки, що показують напрямок до евакуаційних виходів.

Про аварійному освітленні, передбаченому на випадок пожежі, можна прочитати в статті Додаткові системи аварійного освітлення

Про проблеми та недоліки норм аварійного освітлення див. Статтю Неоднозначності норм аварійного освітлення .

Додаткові відомості про проектування аварійного освітлення як системи безпеки будівель і споруд можна прочитати в статтях:

Електропроводки систем забезпечення безпеки

Електропостачання систем безпеки будівель

Підключення систем безпеки і аварійного освітлення

Електропроводки резервного освітлення

Освітлення шляхів евакуації

Для освітлення шляхів евакуації (коридорів, проходів, сходових маршів) крім світильників робочого освітлення необхідно встановити певну кількість світильників аварійного освітлення. Ці світильники підключають до мережі аварійного освітлення, що не залежить від мережі робочого освітлення. Світильники аварійного освітлення на шляхах евакуації в разі припинення функціонування робочого освітлення повинні нормально працювати не менше 1 години. Для деяких будівель цей час може бути збільшено.

Горизонтальна освітленість на рівні підлоги по центральній лінії коридорів і проходів шириною менше 2 метрів не повинна бути менше 1 лк. А смуга уздовж центральної лінії коридору шириною 50% від його ширини повинна мати освітленість не менше 0,5 лк. Допустима нерівномірність освітленості (Емін / Емакс) = 1/40.

При розміщенні аварійних світильників особливу увагу необхідно приділяти освітленню: місць, в яких присутні перепади рівня підлоги (сходинки), поворотів коридорів і при перетині їх з іншими коридорами і проходами, ділянок коридорів перед евакуаційними виходами і пунктами медичної допомоги. Крім того аварійні світильники повинні бути встановлені в місцях розміщення планів евакуації, засобів пожежогасіння і екстреного зв'язку.

Проектування освітлення виконується задовго до вибору місць розміщення планів евакуації та засобів пожежогасіння. Тому в процесі проектування необхідно узгодити ці місця з зацікавленими сторонами.

Освітлення зон підвищеної небезпеки

Даний тип аварійного освітлення необхідно передбачати в тих випадках, коли необхідно забезпечити можливість безпечного завершення потенційно небезпечного процесу. Наприклад, якщо потрібно вимкнути технологічне обладнання, що містить деталі, що обертаються і вузли. У подібних ситуаціях раптове зникнення напруги в мережі робочого освітлення може створити небезпеку для людей. Світильники аварійного освітлення в таких приміщеннях повинні забезпечувати рівень освітленості не менше 10% від нормованої освітленості (але не менше 15 лк) в нормальних умовах при рівномірності освітленості не менше 1/10. При цьому повне включення аварійних світильників повинно відбуватися протягом не більше 0,5 секунд після вимкнення освітлювальних приладів робочого освітлення.

До даного класу приміщень можна віднести електрощитові приміщення і серверні.

Евакуаційне освітлення великих площ

(антипанічне освітлення)

У приміщеннях, площа яких перевищує 60 м2, передбачають антипанічне освітлення, що дозволяє людям безперешкодно вийти до шляхів евакуації. Мінімальна освітленість на відстані більше 50 см від стін - 0,5 лк при нерівномірності не менше 1/40. Антипанічне освітлення повинно зберігати працездатність протягом не менше 1 години.

У приміщеннях меншої площі, в яких постійно присутні люди, особливо при відсутності в них вікон, бажано встановлювати хоча б по одному світильнику аварійного освітлення.

знаки безпеки

На шляхах евакуації встановлюють знаки безпеки, вимоги до яких встановлені в ГОСТ Р 12.4.026-2001 . У ньому наведено цветографические зображення евакуаційних, попереджувальних, заборонних, і деяких інших типів знаків. Евакуаційні знаки (кілька таких знаків показані на Рис. 1) мають зелений фон і показують напрямок руху до евакуаційного виходу. Знаки можуть бути встановлені на стінах коридорів (знаки Е 3 ... Е 5 на Рис. 1), на сходових площадках (знак Е 14 на Рис.1), над дверима евакуаційних виходів (знак Е 22 на Рис. 1) і в інших місцях . Евакуаційні знаки повинні однозначно направити людей до евакуаційних виходів.

евакуаційні знаки евакуаційні знаки

Мал. 1 Евакуаційні знаки

Також знаки безпеки повинні вказати місця розташування: пунктів медичної допомоги, засобів пожежогасіння і засобів екстреного зв'язку.

Слід враховувати, що деякі евакуаційні знаки і знаки пожежної безпеки відрізняються тільки кольором фону. Наприклад, знак «Напрямна стрілка» на зеленому тлі (знак Е 02-01 на Рис. 1) вказує напрямок руху при евакуації, а така ж стрілка на червоному тлі (Рис. 2) вказує напрямок до засобів протипожежного захисту.

знак напрямна стрілка знак напрямна стрілка

Мал. 2 Знак пожежної безпеки Напрямна стрілка

Евакуаційні знаки вказують напрямок руху людей в аварійній ситуації (порушення в системі електроживлення будівлі, пожежа і т. П.). Тому ці знаки не повинні направляти людей до ліфта, який практично в будь-якій аварійній ситуації відключають. Місця установки евакуаційних знаків регламентовані п. 7.111 СП 52.13330.2011 , А так само деякими іншими діючими нормативами, наприклад СП 31-110-2003 (П. 4.5).

Відстань розпізнавання евакуаційних знаків залежить від висоти світиться піктограми і способу її освітлення (зсередини або зовні). Визначають яку за методикою, встановленою в додатку В.2 СП 52.13330.2011. У типових евакуаційних знаків, в яких піктограма освітлена зсередини, відстань розпізнавання знаходиться в межах 20 - 35 метрів. Цей параметр часто вказують виробники знаків безпеки на кожен конкретний тип обладнання. СП 31-110-2003 встановлює максимальну відстань між евакуаційними знаками в коридорах не більше 25 метрів (п. 4.5). Але, статус зводу правил СП 52.13330.2011 в порівнянні з СП31-110-2003 є вищим, так як СП 52.13330.2011 входить до спеціального переліку національних стандартів і актуалізованих редакцій СНиП, встановлений постановою Уряду РФ від 26.12.2014 р № 1521 . відповідно до цієї постанови виконання вимог зазначених в ньому нормативних документів забезпечує дотримання вимог Федерального закону «Технічний регламент про безпеку будівель і споруд». Для СП 52.13330.2011 обов'язковими є розділи 1 (пункти 1.1, 1.2), 4 - 6, 7 (пункти 7.1 - 7.35, 7.37, 7.38, 7.40, 7.45 - 7.86, 7.101 - 7.122), додаток К. Тому, як правило, допустимо приймати відстань розпізнавання більше 25 метрів відповідно до розрахункового значенням, але не більше величини, зазначеної в паспорті на виріб.

Вимоги розпорядчих знаків виконують в нормальних (безаварійний умовах). Приклад такого знака «Прохід тут» показаний на Рис. 3. Знак вказує напрямок руху, по певній території.

знак прохід тут знак прохід тут

Мал. 3 Знак Прохід тут

Яскравість світлових покажчиків повинна бути не нижче 10 кд / м2. Якщо дим під час пожежі не враховується як фактор небезпеки, то допускається 2 кд / м2.

У відповідність з вимогою СП 52.13330.2011 знаки безпеки підключають до мережі, незалежної від джерела живлення робочого освітлення. В аварійному режимі знаки безпеки повинні автоматично перемикатися на вбудовану акумуляторну батарею, що забезпечує роботу пристрою протягом не менше 1 години (або на третій незалежне джерело живлення). Як правило, знаки безпеки підключають до мережі аварійного освітлення. У більш ранніх нормативних документах, в тому числі діючих в даний час, допускалося підключення евакуаційних знаків з вбудованими акумуляторними батареями до будь-якої освітлювальної мережі. В даному випадку доцільно виконувати вимоги СП 52.13330.2011.

Види приміщень, в яких необхідно встановлювати евакуаційні знаки безпеки, перераховані в п. 6.4 ГОСТ Р 55842-2013 .

У деяких будівлях використовують знаки безпеки з фотолюмінесцентного покриттями по ГОСТ Р 12.2.143-2009 . Такі знаки не споживають електроенергії і використовують властивості деяких матеріалів накопичувати і потім випромінювати світло. До систем аварійного освітлення вони не відносяться. Даний нормативний документ цікавий тим, що в ньому наведено приклади розміщення евакуаційних знаків на шляхах евакуації.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей