* Политика новости » Банки »

* *

Анодований алюміній - що це таке? Як анодувати профіль👍

  1. Що таке анодування
  2. Застосування інших електролітів для отримання анодованого алюмінію
  3. Переваги застосування алюмінієвого анодованого профілю

Алюміній сам по собі в звичайних атмосферних умовах покривається оксидною плівкою. Це природний процес під впливом кисню. Практично використовувати його неможливо, так як плівка дуже тонка, майже віртуальна. Але було помічено, що вона володіє деякими чудовими властивостями, які зацікавили інженерів і вчених. Пізніше вони змогли отримувати анодований алюміній хімічним способом.

Оксидна плівка твердіше самого алюмінію, а значить, захищає його від зовнішніх впливів. Зносостійкість у деталей з алюмінію з оксидною плівкою значно вище. Крім того, на вкриту поверхню набагато краще лягають органічні барвники, отже, вона має більш пористу структуру, що підвищує адгезію. А це дуже важливо для виробів з наступною декоративною обробкою.

Так, інженерні дослідження і досліди привели до винаходу способу електрохімічного утворення оксидної плівки на поверхні алюмінію і його сплавів, який отримав назву анодне оксидування алюмінію, - це відповідь на питання «що таке анодування».

Анодований алюміній дуже широко застосовується в різних областях. Галантерейні вироби з декоративними покриттями, металеві віконні та дверні рами, деталі морських кораблів і підводних апаратів, авіаційна промисловість, кухонний посуд, автомобільний тюнінг, будівельні вироби з алюмінієвого профілю - далеко не повний перелік.

Що таке анодування

Як анодувати алюміній Як анодувати алюміній? Анодірованіе- це такий процес, при якому отримують шар оксидної плівки на поверхні алюмінієвої деталі. В електрохімічному процесі покривається деталь грає роль анода, тому процес і називається анодуванням. Найпоширеніший і простий спосіб - в розведеної сірчаної кислоти під впливом електричного струму. Концентрація кислоти до 20%, сила постійного струму 1,0 - 2,5 А / дм 2, змінного - 3,0 А / дм 2, температура розчину 20 - 22 ° С.

Раз є анод, повинен бути катод. У спеціальній гальванічної ванні, де відбувається процес анодування, деталі-аноди закріплені або підвішені посередині. По краях ванни розміщуються катоди - пластини свинцю або хімічно чистого алюмінію, причому площа поверхонь анодів повинна приблизно відповідати площі катодів. Між катодом і анодами повинен обов'язково перебувати вільний досить широкий шар електроліту.

Підвіски, на яких кріпляться покриваються деталі, бажано виконувати з того ж матеріалу, з якого виготовлені аноди. Не завжди це можливо, тому допускаються алюмінієві або алюмінієві сплави. У місцях кріплення анодів повинен бути забезпечений щільний контакт. Місця кріплень залишаються непокритими, тому для декоративних виробів ці місця необхідно вибирати і обумовлювати в технологічному процесі. Підвіски не знімаються при промиванні і подальшому хроматирование, вони так і залишаються на деталях до закінчення всього процесу.

Час залежить від розмірів покриваються деталей. Дрібні отримують шар плівки 4-5 мікрон вже через 15-20 хвилин, а більші висять у ванні до 1 години.

Після вилучення з анодної ванни деталі промивають в проточній воді, потім нейтралізують в окремій ванні з 5-відсотковим розчином аміаку і знову промивають у водопровідній воді.

Плівка стане міцнішою, якщо провести додатково фінішну обробку. Найкраще це зробити в розчині біхромату калію (хромпик) концентрацією приблизно 40 г / л при температурі близько 95 ° С, протягом 10-30 хвилин. Деталі в кінці набувають оригінальний зеленувато-жовтий відтінок. Таким чином досягається анодная захист від корозії.

Застосування інших електролітів для отримання анодованого алюмінію

Є й інші електроліти для отримання оксидної плівки на алюмінії, основи процесу анодування залишаються ті ж, змінюються лише режими струму, час процесу і властивості покриття.

  • Щавлевокислий електроліт. Це розчин щавлевої кислоти 40-60 г / л. В результаті анодування плівка виходить жовтуватого кольору, має достатню міцність і відмінну пластичність. При згинанні покритої поверхні чути характерний тріск плівки, але властивості вона від цього не втрачає. Недоліком є ​​слабка пористість і погіршена адгезія в порівнянні з сірчанокислим електролітом.
  • Ортофосфорна електроліт. Розчин ортофосфорної кислоти 350-550 г / л. Отримана плівка дуже погано забарвлюється, зате добре розчиняється в нікелевому і кислому мідному електроліті при осадженні цих металів, тобто застосовується в основному як проміжний етап перед обміднений або никелированием.
  • Хромовий електроліт. Розчин хромового ангідриду 30-35 г / л і борної кислоти 1-2 г / л. Отримана плівка має красивий сіро-блакитний колір і схожа на емальовану поверхню, процес отримав звідси назва ематалювання. В даний час ематалювання дуже широко застосовується і має ряд інших варіантів складу електроліту, на основі інших кислот.
  • Змішаний органічний електроліт. Розчин містить щавлеву, сірчану і сульфосаліцилову кислоти. Колір плівки відрізняється в залежності від марки сплаву анода, характеристики покриття по міцності і зносостійкості дуже хороші. Анодувати в даному електроліті можна не менш успішно алюмінієві деталі будь-якого призначення.

Переваги застосування алюмінієвого анодованого профілю

анодований алюмінієвий профіль застосовується для виготовлення навісних вентильованих фасадів, монтажних сходів, поручнів. Захисна плівка не тільки захищає сам метал, а й ваші руки від сірої алюмінієвого пилу. Жінкам цікаво буде дізнатися, що алюмінієві спиці теж анодируют, щоб не бруднилися ручки майстрині. Але і в будівництві анодований алюміній отримав своє застосування.

Анодування алюмінієвого профілю використовують при монтажі навісних вентильованих фасадів в високо- агресивних середовищах. Високо- агресивні середовища-це приморські райони (через високий вміст солей в повітрі) або території поблизу заводів. Міста мільйонники рідко мають високо-агресивне середовище, частіше середньо- агресивну. Присвоєння класу агресивності відбувається на рівні спеціальних служб сан-епідемічного нагляду за погодженням з адміністрацією міста - потрібно шукати в їх постановах.

Присвоєння класу агресивності відбувається на рівні спеціальних служб сан-епідемічного нагляду за погодженням з адміністрацією міста - потрібно шукати в їх постановах

Ще одна важлива перевага - забарвлення анодованої поверхні. Напевно, це основний плюс описаного процесу. З'явилася можливість декоративної обробки виготовлених алюмінієвих виробів, що відразу принесло до великого поширення його застосування.

Висока зносостійкість анодної плівки сприяла збільшенню вмісту анодованих алюмінієвих деталей в загальному обсязі суднобудівних і авіабудівних підприємств.

Фасади багатьох Олімпійських об'єктів в Сочі виконані за допомогою технології Навісний вентильований Фасад на алюмінієвих анодованих системах.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей