* Политика новости » Банки »

* *

Компенсація за затримку зарплати в 2019 році

 1. За які запізнення з виплатами належить компенсація
 2. затримка авансу
 3. Розмір компенсації
 4. Приклад розрахунку компенсації
 5. Облік та оподаткування компенсації
 6. Що робити при тривалих затримках зарплати
 7. Що загрожує роботодавцю за порушення термінів виплати грошового утримання

зміст сторінки зміст сторінки  Крім морального задоволення від виконаної роботи, співробітники будь-якого підприємства - будь то великий холдинг або скромне ТОВ - повинні двічі на місяць отримувати оплату за працю

Крім морального задоволення від виконаної роботи, співробітники будь-якого підприємства - будь то великий холдинг або скромне ТОВ - повинні двічі на місяць отримувати оплату за працю. Порядок виплати покладеного заробітку прописаний законодавчо - в ст. 136 ТК РФ. Роботодавцю необхідно розробити локальні нормативні акти, в яких слід вказати:

 • конкретні дні місяця, в які здійснюється виплата грошового забезпечення;
 • місце видачі (каса компанії, рахунок в кредитній організації).

До моменту виплати заробітку співробітник повинен отримати на руки письмове повідомлення про склад і розмір нарахувань, видах і обгрунтуванні утримань, підсумкової суми, покладеної до виплати працівникові.

Якщо роботодавець затримує виплати співробітникам, обґрунтовуючи запізнення будь-якими причинами, він повинен відшкодувати своє упущення грошовою компенсацією.

За які запізнення з виплатами належить компенсація

Крім заробітної плати, при розрахунку грошового відшкодування за невчасно отримані гроші, приймаються наступні виплати:

 • відпускні;
 • компенсація при звільненні за невідгуляні відпустку;
 • нарахування за специфічні умови праці;
 • всі види допомог.

Порушення трудового законодавства, чітко обумовлює терміни обов'язкових виплат співробітникам, загрожує для роботодавця матеріальною відповідальністю.

затримка авансу

Нова редакція ТК РФ, на відміну від радянської версії КЗпП, не містить формулювання «аванс». Відповідно до положення ст. 136 ТК, роботодавець нараховує і виплачує зарплату персоналу не рідше, ніж два рази на протязі календарного місяця.

Таким чином, загальний розмір місячного заробітку може бути умовно поділені на поняття «зарплата за першу» і «за другу половину періоду». З цієї причини немає ніякої різниці, яка саме частина місячного заробітку не виплачується вчасно.

Кожен день прострочення роботодавець зобов'язаний відшкодувати працівникові в розмірі, не меншому, ніж передбачено законодавством.

Розмір компенсації

Величина грошової компенсації, обов'язковою для виплати в разі затримки зарплати, встановлена, як 1/300 частина від розміру ставки ЦБ, застосовуваної для рефінансування, помножена на кількість днів прострочення.

Треба знати: починаючи з 01.01.2016г. ставка рефінансування, як самостійна одиниця, не встановлюється. Її величина відтепер прирівнюється до значення ключової ставки ЦБ .

Алгоритм підрахунку компенсації виглядає наступним чином:

ДК = ЗП Х (1: 300) Х КСТ Х ДП

де ДК - компенсація за запізнення з виплатою грошової винагороди;
ЗП - підсумкова сума до видачі працівнику;
КСТ - ключова ставка, зафіксована Центробанком;
ДП - число днів прострочення з видачею заробітку.

Приклад розрахунку компенсації

У ТОВ складено колективний договір, в якому обумовлені терміни виплати заробітної плати: перша частина - 21 числа поточного місяця; друга частина - 6 числа наступного розрахункового періоду.
За другу половину березня 2016 року працівнику було нараховано 22 000 рублів з урахуванням утриманого ПДФО. Фактично гроші були переведені на банківську картку тільки 25 квітня, запізнення склало 18 календарних днів. Грошова компенсація розраховується за формулою:
ДК = 22000 х 1/300 х 11 х 18 = 145,20 рублів.

За наведеним вище порядку розраховується мінімальний розмір компенсації, зафіксований в трудовому праві. Трудовий колектив спільно з профспілкою можуть запропонувати роботодавцеві встановити в колективному договорі інший алгоритм розрахунку або підвищений розмір відшкодування.

Для законодавця несуттєво відсутність або наявність провини роботодавця при затримці з виплатою покладеного винагороди, він в будь-якому випадку зобов'язаний відшкодувати грошові втрати працівника.

Облік та оподаткування компенсації

Гарантоване відшкодування при затримці офіційних виплат співробітникові, як і всі інші види компенсацій, не підлягають оподаткуванню ПДФО. Для роботодавця нарахування компенсації пов'язане з додатковими податковими та обов'язковими платежами:

 • нарахована компенсація не зменшує податкову базу по податку на прибуток;
 • з сум відшкодування слід сплатити внески у позабюджетні фонди - ФСС, ПФ, ФОМС.

Для роботодавців, які використовують «спрощенку» за схемою «доходи мінус витрати», щорічний податок на доходи не може бути скоректований в меншу сторону на компенсаційні витрати.

Що робити при тривалих затримках зарплати

Якщо у роботодавця прострочення по виплаті зарплати стають системою, і затримки перевищують половину місяця (15 днів), то співробітникам дано право вживати заходів щодо нормалізації обстановки:

 • прискорити виплату може письмове звернення працівників до трудової інспекції з обов'язковим зазначенням порушеного права (невиплата зарплати), кількості днів прострочення і належної до видачі суми;
 • відмовитися від виконання обов'язків і призупинити роботу до того моменту, поки трудове винагороду не буде повністю виплачено. Всі дні вимушеного простою в роботі повинні бути оплачені за середнім заробітком;
 • вдатися до допомоги судових органів, поліції і прокуратури - незаконні дії адміністрації по невиплаті зарплати караються адміністративним і кримінальним покаранням.

Майте на увазі: призупинення роботи неможливо для працівників сфер, пов'язаних з життєзабезпеченням населення або з небезпечними умовами праці - військовослужбовців, поліцейських, співробітників комунальних служб, медиків.

Подаючи позовну заяву в суд, члени трудового колективу можуть додати до суми заборгованості не тільки величину компенсації, а й відсоток інфляції, встановлений в країні. Якщо роботодавець визнає позовні вимоги працівників, то виконавчий лист на всю суму видається без проведення судового засідання.

Що загрожує роботодавцю за порушення термінів виплати грошового утримання

Порушення трудового законодавства, виражене в недотриманні графіка виплати зарплати, є адміністративним проступком, зафіксованим в ст. 5.27 КоАП. За таке правопорушення передбачено покладання штрафу на і керівника, і на підприємство - до 5 і 50 тисяч рублів відповідно.

При повторенні аналогічного проступку керівник компанії може втратити свою посаду на термін від 1 до 3 років.

Кримінальне переслідування може наступити при тривалих затримках з виплатою належних видів винагород або посібників, якщо при цьому прострочення пов'язані з корисливими чи особистими мотивами керівника. Якщо при цьому не виплаченими вчасно залишилися не менше 50% від належного винагороди, то покарання може бути від штрафу в 120000 рублів до двох років позбавлення волі.

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей