* Политика новости » Банки »

* *

Кишенькові персональні комп'ютери. Моделі на базі Palm OS


Модуль пошуку не встановлено.

18.02.2002

Віктор Куц

Перша модель кишенькового персонального комп'ютера (КПК) Pilot, випущена фірмою Palm Computing в далекому 1996 році, справила на ринку справжній фурор. Більша частина цього успіху обумовлена, перш за все, дуже вдалою 32-розрядної операційною системою PalmOS, ліцензованої у фірми Kadak. В основу цієї ОС покладені чотири основоположні принципи: простота, компактність, розширюваність і мобільність. PalmOS не використовує традиційну файлову систему, зберігаючи дані в оперативній пам'яті за допомогою записів, які групуються в бази даних, за рахунок чого істотно економиться ресурс пам'яті і, крім того, так як база даних завжди розташована в ОЗУ, зникає необхідність в окремому носії для зберігання інформації. Скільки ж пам'яті необхідно для нормальної роботи PalmOS? Дуже небагато, наприклад, при наявності 8 Мбайт ROM, а ця величина сьогодні є типовою для більшості моделей на ринку, можна зберегти до 12000 адрес, щоденник на 5 років, 3000 доручень, 3000 записів в блокноті, 400 листів e-mail, і ще залишиться місце для невеликого детектива, який можна почитати у вільний від трудів праведних час.


У типовий комплект програмного забезпечення для КПК з PalmOS, що включає в себе "Персональний інформаційний менеджер" (PIM), входять: Щоденник (Date Book), Планувальник (To Do List), Адресна Книга (Address Book), Записна Книжка (Memo Pad) Фінансовий Менеджер (Expense) і Пошта (Mail). Крім цього, завдяки відкритості архітектури PalmOS, в Інтернеті можна знайти велику кількість найрізноманітніших програм і утиліт сторонніх розробників, що охоплюють всі можливі сфери застосування КПК.

Всі моделі КПК на базі PalmOS мають дуже багато спільного, в першу чергу в конструкції і в організації управління інтерфейсом. Велику частину лицьової поверхні корпусу таких КПК займає сенсорний РК-екран, що складається з двох частин: верхньої області, де відображається інформація, і нижньої - області пір'яного введення. У свою чергу, область пір'яного введення поділена на зони для введення букв і цифр. У нижній частині КПК вертикально розташовані 2 кнопки (або "коромисло") скролінгу і горизонтально - 4 кнопки оперативного виклику додатків.

Введення даних здійснювався двома основними способами. Перший спосіб - рукописний ввід, або система "graffiti", коли в зоні пір'яного введення малюються стилусом (пластиковим "пером") за певними правилами символи, які тут же розпізнаються і відображаються на екрані. Такий введення має певні недоліки: не завжди звичне написання букв і цифр, особливо з незвички, значною мірою знижує швидкість введення, при цьому кількість помилок буває занадто велике, хоча, після придбання певного досвіду, таким способом можна записувати до 30 слів за хвилину. Другий спосіб - виклик на екран віртуальної клавіатури: знаки розміщені дотиком тим же стилусом потрібної клавіші. Начебто, такий спосіб введення інформації більш звичний, але і тут є свої підводні камені: розміри клавіш на віртуальній клавіатурі занадто малі, та ще й при введенні двомовного тексту далеко не у всіх моделях КПК грамотно продумано перемикання національних розкладок клавіатур. Можливий також введення даних на настільному комп'ютері з подальшим перенесенням їх в кишеньковий в процесі синхронізації даних.

Синхронізація КПК з РС здійснюється за допомогою доковою станції (кредла), яка підключається до РС, найчастіше використовуючи USB-порт, або, в основному з ноутбуками, через інфрачервоний інтерфейс стандарту IrDA. Найбільш просунуті сучасні моделі, оснащені вбудованими акумуляторами, можуть використовувати кредл ще і як зарядний пристрій. У найдешевших моделях замість кредла в комплект поставки входить звичайний кабель, та й замість USB часом ще можна зустріти підключення до послідовного СОМ-порту.

Все Palm-пристрої оснащуються процесорами Motorola серії DragonBall EZ (MC68EZ328), що працюють на частотах від 16 до 33 Мгц і володіють 32-розрядними регістрами, 32-розрядної внутрішньої адресацією і 16-розрядної зовнішньої шиною даних з автоматичною трансляцією в 32 розряду. У процесор інтегровані програмований DRAM-контролер, контролер РК-дисплея, UART-контролер вводу-виводу з підтримкою порту IrDA.

КПК сімейства Palm III виробництва компанії Palm Computing вже значною мірою застаріли, і зараз можуть представляти хоч якийсь інтерес виключно через свою низьку вартість. Модель КПК Palm IIIе - гранично спрощений варіант базової моделі Palm IIIх, з пам'яттю всього 2 Мбайта. Відрізняється зовнішнім виглядом, орієнтованим на молодіжну аудиторію, з корпусом, виконаним з напівпрозорої пластмаси. В Palm IIIe відсутні перезаписуваний флеш-ПЗУ, що унеможливлює заміну ОС на більш сучасний варіант, а також не можна синхронізувати дані з КПК з популярними програмами-органайзерами з серії Microsoft Outlook. Інша модель цього сімейства, Palm IIIc, був першим КПК від Palm Computing, оснащеним кольоровим TFT-дисплеєм, що підтримує, правда, всього лише 256 кольорів. Операційна система PalmOS 3.5 записана у флеш, що дозволяє в подальшому її модернізувати. Комплект прикладеного ПО доповнений пакетом Album To Go, що дозволяє працювати з зображеннями. Частота CPU DragonBall EZ збільшена до 20 МГц.

Компактна і елегантна модель Palm Vх з 8 Мбайтами пам'яті має металевий корпус і відрізняється невеликою товщиною. Крім того, ці моделі мають дисплей з підвищеною контрастністю зображення, перепрограммируемое Flash-ПЗУ для нових версій ОС і вбудовані Li-Ion акумуляторні батареї, заряджати які можна безпосередньо в кредлі. На відміну від інших моделей, Palm V поставляється без твердої захисної кришки, проте до пристрою додатково додається симпатичний чохол-портмоне.

Palm m100 являє собою, по суті, той же самий Palm IIIе, тільки в новому корпусі оригінальної обтічної форми, що має змінні металізовані лицьові накладки різних кольорів, і призначений в першу чергу для молодіжної аудиторії. Дисплей у Palm m100 приблизно на 25% менше, ніж у інших моделей Palm, а з метою граничного здешевлення комп'ютера синхронізація з КПК здійснюється через кабель, а не кредл. Операційна система зашита в масочное ПЗУ, тобто можливість апгрейда відсутня. Цікаво, що відкидна кришка Palm m100 закриває екран не повністю, залишено віконце, через яке можна розглядати поточні час і дату. Модель Palm m105 відрізняється від Palm m100 лише збільшеним до 8 Мбайт об'ємом пам'яті і наявністю в комплекті поставки кредла для синхронізації з ПК. Сама остання розробка фірми Palm з сімейства Palm m1хх, Palm m125, зберігаючи зовнішні обриси, як і у своїх молодших побратимів, є КПК нового покоління, що характеризується наявністю слота розширення для карт SD і Multimedia і захистом в ПЗУ останньою версією ОС PalmOS 4.0. Нова модель поставляється в комплекті з досить цікавим ПО, що дозволяє, зокрема, переглядати і редагувати документи форматів Microsoft Word і Excel.

З'явилися в квітні 2001 дві нові моделі - Palm m500 і m505 на сьогоднішній день є найбільш досконалими моделями фірми. Обидві вони зовні нагадують Palm V, але мають слот розширення для карт SD і Multimedia. У числі їх характерних особливостей можна відзначити розмір пам'яті, що становить 8 Мбайт RAM і 4 Мбайт Flash-ROM, віброрежим будильника, літій-полімерну акумуляторну батарею, синхронізацію з комп'ютером через USB-кредл (нарешті компанія Palm відмовилася від такого улюбленого нею, але такого повільного СОМ-порту). На відміну від Palm V, у цих моделей задня кришка виконана не з металу, а з пластику. Модель m505 має кольоровий TFT-дисплей відображає типу, а також має унікальну можливість підсвічування області пір'яного введення.

Свої перспективні плани по створенню нового покоління GSM / GPRS кишенькових ПК фірма Palm Computers пов'язує, в першу чергу, з новими процесорами з архітектурою OMAP, що включають ядро ​​ARM і кілька спеціалізованих DSP-процесорів, розроблених компанією Texas Instruments. Програмне забезпечення нової апаратної платформи, орієнтованої на широке використання перспективних бездротових комп'ютерних мереж, буде здійснювати операційна система PalmOS 5.0, вихід якої очікується в другій половині року.

Не менш популярні КПК, вироблені фірмою Handsprings, заснованої Джефом Хокінсом і Донною Дубінскі, винахідниками найпершого PalmPilot'а. Основна їхня відмінність від аналогів інших фірм полягає в підтримці фірмового слота розширення Springboard, до якого можуть підключатися модем, додаткова пам'ять, пристрій резервного копіювання інформації, пейджер, GPS-приймач або навіть стільниковий телефон. Причому, різні модулі можна міняти, не припиняючи роботи КПК. Зараз вже представлено і анонсовано близько 50 Springboard-модулів, і, швидше за все, їх число ще буде рости. Ще можна відзначити використання шини USB для синхронізації з РС.

Модифікація Visor Deluxe колись була найбільш "навороченной" моделлю фірми, але тепер, коли виробництво її вже припинено, вона перемістилася в розряд недорогих моделей початкового рівня. Проте, Visor Deluxe, маючи "на борту" 8 Мбайт пам'яті, володіє і значно більш розвиненими, в порівнянні з Palm, мультимедійними можливостями за рахунок використання вбудованого мікрофона і більш якісного гучномовця. КПК цієї моделі випускалися в напівпрозорих корпусах п'яти різних кольорів.

Visor Platinum відкриває собою лінійку продуктів наступного покоління фірми Handsprings. Зовні він виділяється своїм красивим сріблястим корпусом. Platinum першим з усіх "палмподобних" отримав новий процесор DragonBall VZ з тактовою частотою 33 МГц. Старша модель цієї лінійки, Visor Prism, обзавелася дуже модним останнім часом кольоровим дисплеєм, причому, на відміну від Palm IIIc, TFT-матриця має 16-бітну колірну палітру, що дозволяє відображати до 65536 кольорів. Вбудована Li-ion акумуляторна батарея успішно справляється з проблемою підвищеного енергоспоживання кольорового дисплея.

З кінця минулого року компанія Handsprings здійснює поступову зміну моделей своїх КПК: так, наприклад, в perfomance-сегменті продуктивних КПК Visor Platinum змінить Visor Neo, апаратно практично нічим не відрізняється від свого попередника, хіба що широкою гамою кольорів напівпрозорих корпусів і відповідним їм стильним напівпрозорим кредл.

Premier-cегмент найпрестижніших моделей складуть, крім вже згадуваного Visor Prism, монохромні Visor Pro зі збільшеним до 16 Мбайт об'ємом пам'яті і найтонший і легкий серед всіх моделей Handsprings Visor Edge з вісьмома "метрами".

Великий інтерес представляє перспективна модель Treo 180, що з'явилася в світ вже в цьому році. Вона не є КПК в чистому вигляді, а відноситься до класу смартфонів, що поєднують в собі переваги кишенькових комп'ютерів і стільникових телефонів. Treo 180 має в своєму складі двостандартні (GSM 900/1800) стільниковий телефон, що дозволяє, крім ведення звичайних телефонних переговорів, отримувати і відправляти текстові повідомлення по протоколу SMS (Short Message Service). Як КПК Treo 180, маючи 16 Мбайт пам'яті і монохромний сенсорний дисплей, нічим не поступається своїм вузькоспеціалізованим побратимам. У зв'язку з розширеними мережевими можливостями Treo 180, що включають, крім перерахованих вище, ще й бездротовий доступ до Інтернету за допомогою web-броузера Blazer і поштового клієнта One-Touch Mail, значно гостріше постало питання про організацію швидкого введення інформації в КПК. І він був вирішений досить оригінально, шляхом створення 2-х модифікацій комп'ютера. Перша, звичайний Treo 180, оснащений, крім 6 стандартних кнопок управління, малогабаритної 34-клавішною клавіатурою зі стандартною QWERTY-розкладкою. Ну а для тих, хто вже настільки звик до введення символів за допомогою системи "graffiti", що не сприймає будь-який інший, пропонується модифікація Treo 180g, в якій місце клавіатури займає стандартне поле пір'яного введення. Трохи пізніше очікується поява версії Treo 180 з кольоровим дисплеєм.

КПК CLIE PEG-S320 фірми Sony є спадкоємцем дуже популярної свого часу 300-й моделі, першого КПК, з яким компанія вийшла на цей ринок, і має роз'єм для плат MemoryStick, призначений для розширення незалежній пам'яті комп'ютера. Велика перевага CLIE - наявність маніпулятора Jog-Dial, що представляє собою "кнопку-колесо", яке має два ступені свободи, тобто може обертатися, і, крім того, працювати як кнопка, якщо ви натиснете на нього. КПК живиться від вбудованої Li-ion акумуляторної батареї і має дуже елегантний, строгий дизайн.

Моделі CLIE PEG-N610С і N710С оснащені кольоровими дисплеями з роздільною здатністю 320 х 320 пікселів, про що недвозначно нагадує буква "С" в позначенні моделей і відрізняються тільки тим, що 610-я модель має повноколірний TFT-дисплей з передньої підсвічуванням, а N710C, позиціонується фірмою виключно для аудіоманов, має слабший 256-кольоровий дисплей, але зате комплектується програмою відтворення музичних файлів, навушниками і картою пам'яті MemoryStick розміром 8 Мбайт.

Ще більш просунута модель для ще більш просунутих аудіофанатов - CLIE PEG-N760С має вже повноколірний TFT-дисплей, має в комплекті стереонавушники, керовані з пульта дистанційного керування. Ця модель стала першою, оснащеної новою версією ОС PalmOS 4.1, розробленої програмістами Sony спеціально для КПК нового покоління на базі стандартної PalmOS 4.0.

Сама остання серія КПК CLIE PEG-Тххх виконана на 33 Мгц процесорі DragonBall VZ, оснащена екраном з роздільною здатністю 320 х 320 крапок, портами USB і інфра-червоним (IrDА 1.2), слотом під карти Me-moryStick. Різниця між двома новими моделями серії полягає в тому, що PEG-T615C обладнаний 16 Мб пам'яті і кольоровим TFT LCD-екраном (65536 кольорів). Модель PEG-T415 - простіше: 8 Мб пам'яті і монохромний ЖК-дисплей зі зворотним підсвічуванням. Крім стандартних функціональних можливостей PDA, новинки можуть використовуватися в якості звичайного пульта дистанційного керування для управління побутової аудіо- і відеотехнікою. Для цього інфрачервоний порт має підвищену вихідну потужність, а так же КПК комплектуються відповідним ПО для управління побутовою технікою виробництва більш ніж 20 різних компаній.

Витрачаючи багато сил в просуванні на ринок свого власного стандарту Flash-пам'яті, MemoryStick, слотами для якої оснащені всі без виключення моделі КПК Sony, компанія приділяє увагу розробці великої кількості додаткових пристроїв, що використовують даний слот. Так, крім власне модулів пам'яті, вже існують модулі відеокамери, що дозволяє робити знімки з дозволами аж до 320 x 240, приймача супутникової навігаційної системи GPS.

КПК фірми TRG завжди відрізнялися якоїсь родзинкою, яка відсутня в аналогічних моделях інших виробників. Так і новий HandEra 330 оснащений монохромним дисплеєм з незвичайним для Palm дозволом 240 x 320 пікселів (робоча область 55x73 мм) з підсвічуванням, причому для більшої зручності роботи з даними можна повернути вміст екрану на 90 градусів, а також значно збільшити корисну площу дисплея, приховавши область пір'яного введення. Але це ще не все. КПК оснащений двома слотами розширення для карт CompactFlash Тип II (для карт CF типу I і II) і MMC (для карт MultiMediaCard або SecuryDigital). Дуже незвичайна і організація харчування HandEra 330: крім 4 звичайних батарейок типу ААА можна використовувати спеціальний Li-Ion акумулятор, що забезпечує до 70 годин роботи КПК і заряджається всього за 90 хвилин. HandEra 330 - єдиний з Palm-подібних комп'ютерів, який поряд з автономним живленням має роз'єм для адаптера електроживлення, правда, доступного тільки опціонально.

Підводячи підсумки нашого невеликого огляду, хочеться відзначити такі переваги даної платформи:

- до сих пір КПК на платформі Palm є найпопулярнішими в світі, хоча і останнім часом намітилася певна тенденція до зниження їх питомої ваги на ринку;

- як наслідок з першого пункту, для них є величезний обсяг напрацьованого програмного забезпечення практично на всі випадки життя;

- грамотно спроектована PalmOS вимагає для своєї роботи значно менше ресурсів, ніж її прямий конкурент - Windows CE;

- "пальми" є самими компактними, і, що ще більш важливо, найекономічнішими серед всіх платформ КПК.

Але, крім незаперечних переваг, їм так само властиві певні недоліки:

- мультимедійні можливості Palm-подібних КПК досі значно поступаються аналогічним можливостям платформи Windows CE;

- далеко не найзручніші для користувача способи введення текстової інформації, властиві всім КПК, позбавленим повноцінної клавіатури, не можуть бути компенсовані ніякими хитрощами на зразок графіті або підключаються зовнішніми міні-клавіатурами. Для КПК найбільш зручний вид введення інформації - мовної, але він поки недоступний внаслідок замалою продуктивності сучасних процесорів, але ось в майбутньому ...


Скільки ж пам'яті необхідно для нормальної роботи PalmOS?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей