* Политика новости » Банки »

* *

Розміри радіаторів опалення: стандартні, високі, низькі, їх міжосьова відстань

 1. Якими повинні бути розміри радіаторів
 2. Термінологія
 3. стандартна висота
 4. чавунні
 5. алюмінієві
 6. біметалічні
 7. сталеві
 8. Високі і вузькі
 9. плоскі радіатори
 10. підсумки

Проектування систем опалення - непросте заняття. Багато потрібно врахувати нюансів: навіть вибір розміру радіатора вимагає певних знань.

Якими повинні бути розміри радіаторів

Вибір габаритів опалювальних приладів грунтується далеко не на естетичних міркуваннях. Головну роль тут відіграє тепловіддача. Особливо це справедливо, якщо підбирається модель для установки під вікном. Потрібно так підібрати модель, щоб дотримати відразу кілька вимог:

 • по довжині радіатор повинен перекривати не менше 70-75% ширини віконного отвору;
 • відстань від підлоги повинно бути 80-120 мм;
 • від підвіконня 60-120 мм. Проектування систем опалення - непросте заняття

  Вибираючи розміри радіатора, потрібно підбирати їх в залежності від того, наскільки високо розташований підвіконня

Тільки при таких умовах тепловіддача обраного вами опалювального приладу буде нормальної: він буде видавати заявлене виробником кількість Ватт.

Термінологія

Часто в описах і специфікаціях присутнє поняття «міжосьова відстань». Іноді вживається термін «межніппельное» і «міжцентрову» або приєднувальні розміри. Це різні назви однієї величини. Визначається вона як відстань між центрами вхідних отворів секції або радіатора.

Визначається вона як відстань між центрами вхідних отворів секції або радіатора

У технічних характеристиках радіаторів часто зустрічається таке поняття, як міжосьова відстань

Цей параметр важливий, якщо підводять труби в нормальному стані і міняти їх немає необхідності. У цьому випадку, щоб не переварювати підводку, можна підібрати модель з таким же міжосьовим відстанню, як старі радіатори.

Габаритні розміри самої секції або радіатора описуються наступними параметрами:

 • монтажна висота;
 • глибина;
 • ширина.

Якщо радіатор має секційне будова, то глибина і ширина відносяться до розмірів секції. Причому глибина радіатора буде такою ж, а ширина батареї залежить від необхідної кількості секцій (потрібно додати ще приблизно 1 см на прокладки, які укладаються для герметичності з'єднань).

У назвах радіаторів часто присутні цифри: РАП-350, Magica 400, Rococo 790 або РАП-500. Цифри - це і є міжосьова відстань, вказане в міліметрах. Так легше орієнтуватися, і покупцеві, і продавцю. Справа в тому, що при однаковому міжосьовій відстані монтажна висота може значно відрізнятися. Тому в специфікації ставлять найточніше значення.

Приклад технічних характеристик. Це модель Revolution Bimetall

До параметрів радіатора, які буває необхідно враховувати, відноситься обсяг води в секції. Для квартир, підключених до централізованого опалення, ця характеристика ні на що не впливає, а для індивідуальних систем буває важлива: коли потрібно розрахувати обсяг системи (для визначення продуктивності котла або характеристик насоса).

І найважливіший, мабуть, параметр - теплова потужність. Варто звернути увагу, що найбільша потужність - це не завжди необхідно. Все частіше в квартирах і будинках з хорошою теплоізоляцією потрібні опалювальні прилади середньої потужності, а ніяк не величезною.

При підборі теплової потужності однієї секції потрібно пам'ятати, що радіатор під вікном повинен перекривати не менше 75% ширини віконного отвору. Тоді і тепло буде в кімнаті, не буде зон холоду і скло «потіти» не буде. Тому і краще буває взяти 10 менш потужних секцій, ніж 6 штук з великою тепловою віддачею.

Такий радіатор, може і видає необхідну потужність, але в кімнаті будуть явно холодні і теплі зони

Стандартна ширина вікна - 1100-1200 мм. Відповідно, 75% це 825-900 мм. Ось такий довжини або більше повинна бути ваша батарея. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що середня ширина однієї секції алюмінієвого радіатора - 80 мм, значить, вам знадобиться 10-12 секцій.

стандартна висота

Говорячи про стандартній висоті, мають на увазі міжосьова відстань 500 мм. Саме такі приєднувальні розміри були у всім відомій чавунної «гармошки» радянських часів. А так як термін служби у них великий, то до сих пір ці батареї коштують в мережах опалення. Тільки зараз їх міняють на нові. Причому часто систему не хочуть переробляти, ось і шукають опалювальні прилади такого ж розміру. Що добре: вони є майже в будь-якій групі.

чавунні

З чавуну сьогодні роблять не тільки «гармошку», хоча і вона є, і користується успіхом. Є ще з міжосьовим відстанню 500 мм радіатори в стилі ретро, ​​виконані в сучасному стилі:

 • «Гармошка» називається МС-140, МС-110, МС-90 і МС-85. У цих модифікаціях відрізняється глибина: 140, 110, 90 і 85 мм відповідно. Різна виходить і ширина. Причому вона у різних виробників однієї і тієї ж моделі відрізняється. Так МС-140 Мінського заводу має ширину 108 мм, а Брянського і Новосибірського - 93 мм.
 • Чавунні радіатори в стилі ретро з міжосьовим відстанню 500 мм зовнішній вигляд і габарити мати будуть абсолютно різні. Скажімо, модель Modern 500. Секції з ніжками розміри 645 * 100 * 45 мм, без ніжок 572 * 100 * 45 мм, теплова потужність 93 Вт. А інша DERBY M 500 має габарити 660 * 174 * 63 мм і тепловіддачу 118 Вт (де габарити позначаються так висота * глибина * ширина).
 • Чавунні батареї нового зразка теж мають пристойний розкид параметрів. Турецькі Demrad Ridem 3/500 - 572 * 98,2 * 60 мм, Demrad Ridem 4/500 - 572 * 134 * 60 мм. Чеські Viadrus Style мають наступні габарити висота 580 мм, ширина - 60 мм, глибина не вказується через нелінійної її форми (вгорі вже, внизу ширше).

алюмінієві

Розміри алюмінієвих радіаторів більш стандартизовані. Тут навіть можна говорити про середні величини. При міжосьовій відстані 500 мм середня висота секції - 570-585 мм. Практично стандартна ширина - 80 мм. За глибиною є варіанти. Є практично плоскі: радіатори російського виробництва «Термал» мають глибину всього 52 мм. Це самі плоскі алюмінієві батареї. У всіх інших вона 80-100 мм.

біметалічні

Тут ситуація ще більш стандартна. Плоских радіаторів в цій категорії не знайшлося. В середньому габарити такі: ширина 80-87 мм, глибина 80-95 мм, висота 565-575 мм.

В середньому габарити такі: ширина 80-87 мм, глибина 80-95 мм, висота 565-575 мм

Найнижчий радіатор у «Глобал» Gl-200/80 / D має висоту 200 мм

сталеві

Сталеві панельні радіатори рідко випускаються з міжосьовим відстанню 500 мм. Але все-таки, є і такі. Наприклад, кампанія Kermi спеціально під заміну зробила такі під'єднувальні розміри: є вони в лінійці Plan-K і Profil -K. Є радіатори стандартного розміру і у російського виробника «Конрад»: модель РСВ-1.

Трубчасті радіатори радують достатком моделей і розмірів. Тут досить легко знайти необхідні розміри. Є у російського виробника КЗТО , Є у європейців. У цій категорії більше оперують загальною висотою - монтажної, так як багато хто воліє нижнє підключення.

Високі і вузькі

високі радіатори навіть в звичайному виконанні виглядають незвично. А якщо його ще пофарбувати в нестандартний колір, надати незвичайну форму, скомпонувати з дзеркалом або поличкою, виходить взагалі, більше схоже на дизайнерську річ, ніж на банальний опалювальний прилад.

Відразу засмутимо любителів чавуну: найвищий чавунний радіатор - це в районі метра. Вище не зустрічали. Те ж саме можна сказати про біметалевих - вище метра вони не бувають. І взагалі, все що є в Біметал - це 760-860 мм або близько того.

Одна з найпривабливіших моделей - вертикальний трубчастий радіатор Arbonia Entreetherm

Сталеві панельні батареї в стандартному виконанні йдуть висотою до 900 мм. Але є і спеціальні моделі, які можуть досягати двох метрів і вище. Наприклад у Kermi є дві моделі Verteo Plan і Verteo Profil - максимально вони можуть бути до 2,2 м. Є гіганти і у Purmo: Kos V, Faros V, Tinos V, Narbonne V і VT, Paros V. Вони відрізняються типом лицьовій панелі (гладка або профільована) і глибиною. Але у всіх у них тільки нижнє підключення.

Сталеві трубчасті радіатори є висотою до 3000 мм. Причому, якщо потрібно, деякі виробники можуть зробити вище. Є високі моделі у будь-якого виробника: всі, хто присутній на ринку, пропонують «під замовлення» такі нестандартні варіанти. Тут перерахуємо тільки найбільш цікаві з точки зору дизайну: Entreetherm, Planterm у «Арбоніі», серія Dekor у «Кермі», «Гармонія» у російського КЗТО, Charleston у «Зендер» .

В інших типах високих радіаторів немає. Вибір і так, потрібно сказати, чималий. Чи не розгубитися б.

Всі опалювальні прилади, міжосьова відстань яких менше 400 мм можна вважати низькими. І тут пропонують багато різних моделей.

І тут пропонують багато різних моделей

Сталеві панельні радіатори бувають дуже низькими

У групі чавунних мінімальне міжосьова відстань у моделі BOLTON 220 з монтажною висотою 330 м, трохи вище Hellas 270 від Viadrus: вона має монтажну висоту 340 мм. Всі інші - більш високі - з міжосьовим відстанню 300-350 мм або близько того.

Серед алюмінієвих радіаторів найменші є у фірми Sira їх монтажна висота 245 мм, а міжосьова - 200 мм. Це моделі Alux і Rovall з глибиною 80 мм м 100 мм. Аналогічних габаритів є моделі в іншого відомого виробника Global (Глобал) - модель Gl-200/80 / D і у російського «Ріфар» - це «Бейс 200» і «Форза 200».

Алюмінієві батареї трохи більшого розміру (з міжосьовим 300 мм і більше) є у всіх виробників. Тут вибір широкий.

біметалічні низькі радіатори є у тих же Rifar і Sira: висота 245 мм і 264 мм відповідно. Але найбільше моделей з приєднувальними габаритами 350 мм. Вони є у будь-якого виробника. Таку відстань теж, власне, можна віднести до стандартних - воно є у всіх.

Ще більше вибір у групі сталевих радіаторів. Найменші панельні випускає фірма Purmo - Purmo Planora і Ramo Compact - їх міжосьова відстань 150 мм, а висота 200 мм.

У всіх інших виробників висота стартує від 300 мм. Причому довжина може бути до 3 метрів (крок її зміни - 100 мм).

Причому довжина може бути до 3 метрів (крок її зміни - 100 мм)

Радіатори в підлозі - найнижчі з усіх можливих

Трубчасті радіатори теж є дуже маленькі: від 150 мм розміри Delta Laserline (виробник Purmo). У Arbonia висота всіх моделей трубчастих радіаторів починається від 180 мм, у Zehnder від 190 мм (модель Charleston), у російського КЗТО від 300 мм.

Є низькі радіатори мідні і мідно-алюмінієві . Вони випускаються в основному невеликих габаритів - потужність у них велика, та й ціна теж немаленька. Найнижчі моделі є такі: українська «Термія» - висота від 200 м, польські Regulus-sistem - всі моделі висотою від 215 мм; російський «Ізотерм» - від 215 мм; китайський Mars (секційного типу) з висотою від 385 мм.

І найнижчими можна вважати вбудовуються в підлогу конвектори . Вони взагалі не виступають над рівнем підлоги, а ставляться для опалення суцільного скління, або вбудовуються в підвіконня панорамних вікон. Є вони різної потужності і призначення, можуть використовуватися як додаткове або основне опалення.

плоскі радіатори

У деяких випадках відіграє роль не висота, а глибина радіаторів: потрібні плоскі батареї. Тут вибір не дуже великий.

малу глибину алюмінієві радіатори випускає Златоустівський «Термал» . Їх моделі РАП 500 і РАП 300 мають глибину 52 мм, теплова потужність при цьому пристойна - 161 Вт і 105 Вт.

Плоскими можна вважати панельні радіатори: вони в залежності від кількості нагрівальних панелей мають глибину від 60 мм. Теж товщина невелика.

Невелика глибина буває у трубчастих сталевих радіаторів: двотрубні роблять товщиною від 50 мм, трехтрубного від 100 мм до 110 мм, всі інші вже солідніше - від 135 мм і більше.

Сталевий трубний радіатор може меть від двох до шести колон труб

Ні біметал, ні, тим більше чавун, плоским не буває. Зате є дуже непоганий і досконалої плоский тип опалення - теплий плінтус. При такій системі опалювальні прилади розташовуються уздовж підлоги по периметру. Їх розміри при цьому - близько 30 мм глибини і 100-120 мм висоти.

підсумки

Різноманітність опалювальних приладів дозволяє вибрати варіант для будь-яких умов: є не тільки стандартні розміри, але і низькі, високі, плоскі. На будь-який смак і колір.

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей