* Политика новости » Банки »

* *

Онлайн-таксі з усього світу і України: ціни і особливості роботи

  1. питання ціни
  2. Машинка подана!
  3. У гонитві за користувачами
  4. Зворотній зв'язок
  5. уникнути проблем
  6. складнощі

11 Ноября, 2017, 14:10

4349

Сервіси для онлайн-таксі по всьому світу набирають популярність. Наприклад, американський Uber є найдорожчим стартапом, в США з ним конкурує Lyft, а на світовій арені - Didi Chuxing. В Україні одним з перших, а сьогодні найпопулярнішим місцевим сервісом є Uklon. Оглядач AIN.UA підготував матеріал на тему світових онлайн-таксі, розібрався, де і скільки коштує поїздка, а також простежив особливості роботи сервісів в різних країнах.

питання ціни

Більшість додатків онлайн-таксі автоматично обчислюють вартість майбутньої поїздки. Зазвичай це фіксована сума, в яку включений загальний кілометраж, ціни на паливо і амортизація автомобіля. На тариф впливає середня завантаженість доріг у місті, підхід муніципалітету до ліцензування водіїв, наявність туристів, рівень достатку жителів конкретного населеного пункту і ще десятки чинників. В результаті вартість поїздки розрізняється не тільки в різних службах, а й в різних містах однієї і тієї ж країни.

Мінімальний тариф в нью-йоркському Uber становить майже 10 євро. Ще один топовий сервіс США Lyft оцінює мінімальне замовлення в 6 євро. А ось в Сан-Франциско таксисти Uber і Lyft подадуть авто за 5,85 і 4,18 євро відповідно.

Найдорожчі онлайн-таксі в Лондоні. Одна поїздка на відстань в п'ять кілометрів в додатку Gett тут варто більше 20 євро. Не далеко пішли паризькі і берлінські сервіси - взяти таксі дешевше 15 євро тут буде складно. Високу планку тарифів тримає Австралія - ​​п'ять кілометрів по Сіднею в додатку GoCatch коштує близько 14 євро.

На порядок дешевше онлайн-таксі в Дубаї, Шанхаї і Ріо-де-Жанейро. Мінімалка в цих містах коливається від 2 до 4 євро.

Невисокі ціни, в порівнянні зі світовими, демонструють українські онлайн-таксі. Мінімальний тариф по Києву в Uklon - 1,42 євро (45 грн). Сюди включена подача машини і два кілометри дороги. Ціна кожного наступного кілометра - 5,5 грн. Схожі тарифи і в українському філіалі Uber - від 30 грн. Картину псують всілякі надбавки. У годину пік стандартна ціна Uber може збільшитися в два, а то і в три рази. Uklon, якщо в районі пробки або в місті годину пік, не підвищує тариф, а рекомендує ціну за яку в даний момент готовий виїхати водій. Далі у користувачів є вибір: погоджуватися з ціною і швидко знаходити машину, або знижувати ціну й чекати.

Машинка подана!

Один з плюсів онлайн-таксі в порівнянні з традиційними службами - оперативність подачі машини. Це пов'язано з відсутністю операторів, які координують поїздку, і численних дзвінків водієві і пасажирові. Середній час подачі онлайн-таксі по всьому світу складає 3-7 хвилин. Лідирують в цьому списку служби, що працюють в США. Авто забирає клієнта через 1-3 хвилини після виклику, а згідно з дослідженнями, Uber подає машину на 6 секунд швидше, ніж Lyft.

В Європі очікування машини затягується на 5-10 хвилин. В історичних центральних районах з вузькими вулицями і завантаженими дорогами очікування розтягується до 15 хвилин. Середній час подачі онлайн-таксі в Києві - 7 хвилин. Як і в США, в Україні Uber приїжджає на замовлення трохи швидше за інших сервісів. Автомобілі Uklon прибувають до пасажира на 20 секунд пізніше.

В Україні існує інша проблема - таксі можна просто не дочекатися. Якщо водія не влаштує вартість, пункт призначення або погода на вулиці, замовлення може провисеть в «хмарі» до нескінченності, особливо в дощову або дуже жарку погоду і під час найбільших пробок. В таких умовах ймовірність дочекатися авто з першого виклику в Uber вище, ніж в Uklon. Але і поїздка буде в дорожче.

Найдовше таксі подають в країнах Азії. Очікування тут може затягнутися на 15-20 хвилин. Це пов'язано із завантаженістю доріг іншими автомобілями і сотнями тисяч мопедів. В Індії і Таїланді ситуацію ускладнюють тук-туки і стихійні ринки.

У гонитві за користувачами

Зовні всі програми для виклику онлайн-таксі дуже схожі: карта з місцем розташування користувача, поле для введення пункту призначення, додаткові послуги та налаштування (дані користувача, спосіб оплати, зворотний зв'язок). Основні відмінності у функціях. Більшість операторів онлайн-таксі надають можливість викликати автомобілі різних класів: стандарт, комфорт, авто більшої місткості, VIP. Деякі сервіси розширюють цей список службою доставки. Латиноамериканський CabiFy, паризький G7 і ще деякі служби доповнюють список електрокарами. Азіатський Grab дозволяє замовити автобус на 40 місць. У В'єтнамі та Таїланді можна викликати таксі-мопед, а в Індії - тук-тук. Український Uklon надає на вибір користувача машини класів: стандарт, комфорт, бізнес, універсал і мікроавтобус. Залежно від класу авто мінімальний тариф становить від 45 грн за стандарт до 90 грн за мікроавтобус.

Для зручності користувачів онлайн-таксі вводять додаткові опції. В основному це стандартні послуги - попереднє бронювання, перевезення домашніх тварин, і зустріч з табличкою в аеропорту. У ряді сервісів є можливість замовити авто, обладнане для перевезення інвалідів або машину з дитячим кріслом. Інші служби вводять послугу спільної поїздки, яка дозволяє користувачеві заощадити гроші на проїзд, взявши ще одного супутника. У службі таксі Careem є можливість замовити авто з жінкою-водієм.

У цьому сенсі Україна не відстає. Є цілий список додаткових послуг: поїздка за місто, проїзд через кілька пунктів, кур'єрська доставка, некурящий водій, що курить пасажир, порожній багажник, перевезення тварини, кондиціонер, «тверезий водій», англомовний водій, мовчазний водій, зустріч з табличкою. Більшість опцій коштує від 5 до 20 грн. Виняток становить послуги драйвера - при виклику «тверезого водія» вартість поїздки збільшиться вдвічі.

Uber і деякі інші служби пішли від додаткових опцій в додатку. Кожну послугу треба індивідуально обговорювати з водієм, або залишити письмові побажання до поїздки. Найчастіше це викликає серйозні складнощі, наприклад, під час перевезення тварин у таксі.

Мета всіх онлайн-таксі максимально розширити сервіс серед користувачів. Для цього розробники створюють Кросплатформені додатки, доступні для різних операційних систем. Основний упор робиться на популярні iOS і Android, рідше - Windows phone. MyTaxi, EasyTaxi і Careem додали в цей список Blackberry. Lyft запустив додаток для Amazon.

Для зручності користувачів служби спрощують систему реєстрації в додатках. MyTaxi, Careem і Lyft дозволяють зареєструватися в сервісі через акаунт у соцмережі. У Cabify, EasyTaxi і Gett досить пройти авторизацію по номеру телефону. В українському Uklon можна зареєструватися як за допомогою облікового запису в соцмережі, так і за номером телефону, а при необхідності можна замовити машину без будь-якої реєстрації на сайті програми. У Uber вимагають надати номер мобільного телефону.

Зворотній зв'язок

Всі служби онлайн-таксі дозволяють користувачеві зв'язатися зі службою підтримки, щоб вирішити виниклі при поїздці проблеми або залишити відгук про роботу сервісу. У більшості додатків ця опція реалізована за рахунок зв'язку по електронній пошті. В екстрених випадках співробітник служби підтримки передзвонює клієнту. Також залишити відгук можна на сайтах онлайн-таксі.

В основному, зворотній зв'язок являє собою стандартний бланк з даними користувача і полем для опису проблемного питання. Сильно відрізняється від стандарту хіба що Uber - щоб зв'язатися безпосередньо зі співробітником служби підтримки, користувачеві необхідно знайти своє питання в випадаючому списку і деталізувати його згідно вимог компанії.

Всі великі онлайн-оператори таксі ведуть сторінки в соціальних мережах, де є можливість написати про проблему в загальній стрічці або особистому повідомленні. Час відгуку коливається від декількох хвилин до доби. На сторінках деяких таксі в Facebook можна оцінити роботу служби таксі, поставивши власний рейтинг і написавши коментар в «книзі відгуків».

Арабська Careem і український Uklon дозволяють також в один клік зв'язатися з диспетчером по телефону. Зробити дзвінок оператору можна і в таксі Gett, але тільки в разі активної поїздки.

Careem і MyTaxi пішли ще далі і персоналізували для користувачів дані кожного водія. Як тільки таксі бере замовлення, пасажиру відкривається рейтинг і фотографія водія. Якщо клієнта щось бентежить, він може відмовитися від поїздки і викликати іншу машину. У MyTaxi також є можливість зробити замовлення тільки для водіїв з рейтингом в 5 зірок або вибрати водія, який сподобався раніше.

уникнути проблем

Онлайн-перевізники намагаються убезпечити пасажирів, але і це вдається далеко не завжди. У США і країнах Латинської Америки не рідкісні випадки грабежів в таксі незважаючи на серйозний підхід до ліцензій водіїв і перевірці їх особистих даних. У Китаї трапляються бійки з водіями. В індійському Uber сталося зґвалтування. Найбільш безпечними залишаються служби онлайн-таксі в Європі. Відсоток злочинів в машинах з «шашками» тут найнижчий в світі.

В Україні випадки пограбувань і нападів в таксі теж рідкість. Правда, деякі побоювання у користувачів викликають автомобілі Uber і Uklon на литовських, польських і німецьких номерах, про що клієнти тут же повідомляють у відгуках до додатка. А 18 жовтня 2017 року Uklon презентував страховку своїх пасажирів. Страховка впроваджена для всіх користувачів - тепер на 50 000 гривень застрахований кожен користувач програми або веб-сервісу з будь-якого міста в Україні. У Росії «Яндекс.Таксі» і Uber теж намагаються впровадити страхування 4 жовтня оголосили про старт пілотного проекту в 11 регіонах. Максимальна страхова сума заявлена ​​в 2 млн рублів (~ $ 30 000).

складнощі

У багатьох країнах неможливо викликати машину в аеропорт, на вокзал, на пляж або до клубу. В основному труднощі ці стосуються Сходу і Азії, нерідкі і в європейських країнах. Це пов'язано з місцевими офлайн-таксистами, які часто агресивно налаштовані до конкурентам. У деяких містах водій може відмовитися підвозити пасажирів до місця призначення і попросить вийти раніше. Існують і більш жорсткі обмеження - онлайн-таксі не впускають в ряд туристичних міст, наприклад, в Анталію. Складно отримати ліцензію для роботи з онлайн-таксі в Нью-Йорку, де щорічно за медальйони таксистів борються сотні тисяч людей.

Незважаючи на це, онлайн-таксі продовжують розвиватися і завойовувати користувачів. У Китаї їм належить уже 50% ринку, а в світі - майже третина. До того ж, конкуренція між глобальними і локальними сервісами явно підвищує якість і знижує ціни. Цілком можливо, виклик таксі по телефону вже через пару років стане таким же дивним архаїзмом, як телефонні будки.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей