* Политика новости » Банки »

* *

«54-ФЗ: як пережити другу хвилю онлайн-фіскалізації?»

  1. труднощі переходу
  2. Підсумки з похибкою
  3. Рішення - по кроках
  4. Поворчат і пристосуються
  5. Які моменти ще потрібно врахувати малим підприємцям для найбільш комфортного переходу на нову ККТ?
  6. Велика аналітика для малих ІП
  7. У діловому ключі

назад
назад   1 липня 2018 року на нові каси повинні перейти підприємці, які працюють на патенті і ЕНВД

1 липня 2018 року на нові каси повинні перейти підприємці, які працюють на патенті і ЕНВД. Відповідно до вимог оновленого 54-ФЗ електронний чек (ЕЧ) повинен формуватися в момент придбання товару. Потім ЕЧ направляють в ОФД, той - в ФНС і, якщо є запит, - покупцеві. Які моменти слід врахувати малому бізнесу, щоб друга хвиля онлайн-фіскалізації його не зруйнували? У цьому порталу Retail-Loyalty.org допомогли розібратися учасники ринку і експерти.


труднощі переходу

Перехід на онлайн-ККТ задумувався в два етапи. Першими підлаштуватися під вимоги 54-ФЗ повинен був в основному великий і середній офлайн-рітейл, а також інтернет-магазини, які і за старою схемою роботи з податкової в основному вже використовували касову техніку.

Почати застосовувати нові девайси вищезгаданим представникам ринку поставили з 1 липня 2017 року. З цього дня в нашій країні, за оцінкою ФНС РФ, повинні були заробити 1,2 млн - 1,3 млн пристроїв з функцією передачі відомостей про покупку в момент її здійснення. Насправді ж до знакової дати зареєстрували близько 1 млн кас.

Процес оновлення парку ККТ ні гладким (про це ми писали тут ). Багато в чому тому, що на ринку онлайн-кас і фіскальних накопичувачів утворився дефіцит. Мали місце й інші проблеми: дорожнеча нових машин, складність їх налаштування. Деякі ІП не впоралися з труднощами і до цього дня.

Підсумки з похибкою

У серпні в префектурі СВАО столиці відбувся семінар «Онлайн-каси і ОФД. Що далі? Як уникнути штрафів ». Зустріч організували ДБУ «Малий бізнес Москви» і Платформа ОФД. Послухати експертів, задати їм питання зібралися невеликі рітейлери. Серед них були і ті, хто, за ідеєю, онлайн-касами вже повинен користуватися, і ті, кому це тільки належить.

З розмов з бізнесменами, яким належало почати роботу з онлайн-ККТ 1 липня 2017 року, стало зрозуміло: питань з приводу переходу на нові каси у них менше не стає.

Власник власного виробництва аксесуарів для волосся і онлайн-майданчики для їх реалізації поскаржився, що обрані ним каса і агрегатор платіжних систем не виправдали очікувань. Кожен день хвалений девайс дає збої. Платежі вчасно не проходять. Дзвониш постачальника свого пристрою - той киває в бік провайдера платежів. Звертаєшся до його представникам - відправляють до продавця. Доводиться витрачати силу-силенну часу і коштів на самостійні рішення.

«Сил вже немає, - нарікає співрозмовник, - так і збанкрутувати можна».

Бізнесвумен, яка керує інтернет-магазином косметики, поділилася: «легше свою точку в інтернеті закрити, ніж оснащувати її онлайн-касою». Простіше дамі здається і перспектива сплати штрафу. «Це дешевше, ніж відповідати 54-ФЗ», - резюмувала вона.

Думка, відразу обмовимося, спірне (див. Таблицю 1). Відомості для таблиці надала Платформа ОФД.

Таблиця 1.


Втім, звернути вашу увагу хочеться і на інший момент. Підприємець, про яку йде мова, повинна застосовувати нову ККТ з 1 липня 2017 року, але цього поки не робить. І вона така не одна. А в день нашого з нею розмови ФНС відзвітувала про 100-відсотковий перехід бізнесу «першої хвилі» на онлайн-каси ...

Рішення - по кроках

У малих ІП, яким належить перейти на онлайн-ККТ з 1 липня 2018 року, - питання іншого порядку. Чи можна уникнути переходу на нові каси? Якщо немає - яке рішення вибрати? Чи реально при цьому заощадити? Налаштовувати нову касу самостійно або найняти фахівця?

Перш ніж вирішувати їх, фахівці Платформи ОФД радять исспользовать такий алгоритм:

1. З'ясувати, чи дійсно потрібно переходити на онлайн-ККТ.

2. Отримати КЕП (кваліфіковану електронний підпис).

3. Вибрати оператора фіскальних даних (зараз їх 12).

4. Перевірити, чи потрібно купувати новий касовий апарат

5. Купити і зареєструвати нову ККТ або провести апгрейд старої.

І, головне, не зволікати. До кінця другого етапу онлайн-фіскалізації, за інформацією банку «ЮніКредит», число онлайн-кас в нашій країні має наблизитися до 3,5 млн. Якщо все невеликі рітейлери відкладуть оновлення на останній момент, труднощів не уникнути.

Поворчат і пристосуються

Юрій Кушпель, СЕО компанії «Меркато», яка розробляє ПО і каси для малоформатного бізнесу (невеликих магазинів, кафе, павільйонів), говорить, що сьогодні попиту на онлайн-каси немає Юрій Кушпель, СЕО компанії «Меркато», яка розробляє ПО і каси для малоформатного бізнесу (невеликих магазинів, кафе, павільйонів), говорить, що сьогодні попиту на онлайн-каси немає.

Ю. Кушпель додав: «Інформованість ІП про прийдешню другу хвилю переходу на нові ККТ зараз вище, але люди все одно ставляться до реформи негативно. Найчастіше доводиться чути, що онлайн-каси - це дорого, ненадійно, та й дістати їх нібито складно ».

Разом з тим, за словами співрозмовника, самі економічні пристрої (онлайн каса і фіскальний накопичувач) обійдуться в 18 і 6 тис. Руб., Відповідно.

Незважаючи на всі труднощі, які супроводжують перехід на онлайн-фіскалізацію, Ю. Кушпель вважає, що малий бізнес переживе його нормально.

«Підприємці дуже адаптивні, - зазначає він. - Звичайно, спочатку, будуть обурюватися. Адже в деяких випадках онлайн-каси дійсно надлишкові ».

Наприклад, коли людина працює на патенті. Або якщо мова йде про магазини, які приймають виключно безготівкові платежі. Але з часом все нерівності згладяться, IP пристосуються, - прогнозує засновник «Меркато».

Юлія Русинова, директор з розвитку бізнесу фіскальних рішень компанії «АТОЛ», додає: Юлія Русинова, директор з розвитку бізнесу фіскальних рішень компанії «АТОЛ», додає:

«Другий етап реформи, з одного боку, буде простіше, ніж перший. Багато що вже зроблено, система запущена і активно працює. Технічні системи стабільні, налагоджені процеси реєстрації нових кас і т.д.

З іншого боку, на онлайн-каси будуть переходити платники податків, які раніше ККТ не застосовували. У них немає досвіду роботи з такими пристроями. Значить, розібратися в різних нюансах і вести діяльність відповідно до 54-ФЗ їм буде складніше ».

Ю. Русинова також зазначила, що вибір нових кас тепер великий. У реєстрі ККТ - 92 моделі від 35 виробників, три виробника фіскальних накопичувачів. Є рішення бюджетні (до 18 тис. Руб.), Є більш дорогі. Ринок висококонкурентний.

Аналогічна ситуація і по послугах. При цьому для ІП, які тільки почнуть застосовувати онлайн-каси, передбачений податкове вирахування. Відповідний законопроект внесли до Державної Думи і вже прийняли в першому читанні. Відновити роботу над документом планують восени 2017 року.

Але якщо все прийдуть за касами і обслуговуванням в останній момент - у червні 2018 року - дефіцит цілком можливий. У зв'язку з цим перший і однозначну пораду експерта ¬- не відкладати все на останній момент.

Які моменти ще потрібно врахувати малим підприємцям для найбільш комфортного переходу на нову ККТ?

Ю. Русинова рекомендує:

1. Вивчіть інформаційні матеріали про 54-ФЗ, щоб розуміти, як нова система працює, які вимоги висувають до вас як до платника податків і користувачеві каси. Багато що можна знайти в інтернеті. Проводяться вебінари і інші заходи, де можна задати питання, якщо щось не зрозуміло.

2. Визначте вимоги, яким ваша каса повинна відповідати по закону і з урахуванням специфіки вашого бізнесу. Наприклад, згідно з п.17 ст. 7 290-ФЗ від 03.07.2017, не передавати найменування товару / послуги і кількості можуть тільки ІП на спецрежими, в разі якщо не продають підакцизний товар. Вкрай важливо правильно визначити продукт, який підходить саме вашому бізнесу.

Який у вас обсяг реалізованих товарів? Від цього залежить вибір на користь звичайної (автономної) каси або програмно-апаратного комплексу з фіскальним реєстратором. Вибір зараз великий, але, щоб швидше прийняти правильне рішення, варто проконсультуватися у фахівців, які надають підтримку. Сьогодні компанії, здатні надати допомогу в питанні підбору рішень, локалізуються по всій Росії. У нас більше 500 партнерів в РФ. Список є на сайті компанії. Аналогічна інформація є і на сайтах інших виробників кас.

3. Перш ніж купити касу, важливо уточнити рекомендовану роздрібну ціну на сайті її виготовлювача, так як в період підвищеного попиту на ринку з'являються несумлінні учасники, які хочуть заробити на цьому. Не варто переплачувати, коли можна придбати каси у офіційних представників виробника.

4. Для реєстрації каси в особистому кабінеті на сайті ФНС nalog.ru необхідна електронний цифровий підпис, тому краще заздалегідь переконатися, що вона у вас є. Придбати її можна в будь-якому засвідчувальному центрі. Крім того, буде можливість зареєструвати каси, як це робили раніше - з паперовим заявою в відділенні ИФНС. Однак це не так зручно і займе значно більше часу, ніж варіант електронної реєстрації.

5. Якщо ви вирішите зареєструвати касу самостійно - без залучення технічних фахівців сервісних організацій, - ознайомтеся з інструкцією. Відеоінструкції викладені на сайті ФНС в розділі «Новий порядок застосування ККТ».

6. Більшості підприємств необхідно укласти контракт з оператором фіскальних даних, який передає дані від каси в ФНС. ОФД на ринку 12, у кожного є особистий кабінет, але функції відрізняються. Перед тим як прийняти рішення про співпрацю, зверніть увагу на функціональність, зручність взаємодії, умови надання технічної підтримки, наявність корисних матеріалів на сайті.

7. У перший час я б рекомендувала не відмовлятися від послуг технічних фахівців, щоб у вас була можливість звикнути до нової касі і розібратися, як вона працює. А в разі виникнення непередбачених складнощів - швидко їх вирішити.

Велика аналітика для малих ІП

З Юлією Русинова багато в чому згоден Костянтин Головкін, керівник комерційного департаменту компанії «Такском» З Юлією Русинова багато в чому згоден Костянтин Головкін, керівник комерційного департаменту компанії «Такском».

«Малому бізнесу, раніше звільненому від застосування контрольно-касової техніки, - вважає він, - буде непросто перейти на новий порядок. Але, на відміну від власників кас, які вчинили перехід в цьому році, у ІП на ЕНВД і патенті є ряд переваг. За цей час всі процеси - покупка онлайн-кас, підключення, реєстрація, взаємодія з ОФД, контроль ФНС - будуть обкатані і доопрацьовані. Плюс - регулятори дуже лояльно налаштовані по відношенню саме до малого бізнесу.

Крім придбання нової техніки, малому бізнесу доведеться вчитися працювати по-новому. У тому числі дотримуватися норм законодавства, що стосуються фіскальних даних в чеку і формування номенклатури. Але і тут Федеральна податкова служба дає підприємцям, які перебувають на спецрежими і не продають підакцизну продукцію, відстрочку до 2021 року в частині виконання вимог 54-ФЗ про надання найменування товарів в чеку ».

Якщо оцінювати ситуацію глобально, вважає експерт, не роблячи акцент на первинних труднощі переходу, то сама по собі реформа контрольно-касової техніки дала початок великому технологічного прориву, який принесе користь в тому числі малого бізнесу. Зараз у невеликих підприємств є шанс скористатися аналітичними інструментами, які раніше були доступні в основному великим мережам.

Онлайн-моніторинг кас і аналіз покупок - сервіси, які входять в базовий тариф ОФД. Просто виконуючи вимоги законодавства, підприємець отримує в користування серйозну аналітичну систему, що дозволяє в режимі онлайн відстежувати роботу касирів, вивантажувати дані про продажі в Excel, планувати закупівлі та багато іншого.

У діловому ключі

У підсумку весь ринок реагує прогресивно. З'явилися нові сервіси по товарному обліку, хмарні рішення, створена ціла інформаційна система для малого бізнесу. Зараз за невеликі гроші будь-який власник підприємства може провести у себе автоматизацію і отримати хороший набір базових інструментів для зростання і розвитку.

Що стосується інфраструктури операторів, то вона давно готова, апробована, відмінно працює і пропускає через себе мільярди чеків.

За інформацією Костянтина Головкіна, кількість підключилися в 2018 році буде не менше, а може бути і більше тих, хто вже перейшов на онлайн-каси. К. Головкін стверджує, що ОФД «Такском» до збільшення кількості абонентів повністю готовий технічно.

Разом з тим майбутнім власникам кас потрібно врахувати, що друга хвиля підключень доведеться на період заміни фіскальних накопичувачів, розрахованих на 13 місяців. Щоб не потрапити в список очікування і не порушувати закон, співрозмовник рекомендує вивчити кейси підключень 2017 року, взяти на озброєння досвід колег і не затягувати з придбанням касової техніки.

До того ж зараз в Мережі дуже багато інформації про нюанси переходу, і вона дуже затребувана. Компанія «Такском» регулярно проводить практичні семінари по всій країні, в ході яких роз'яснює основні положення 54-ФЗ.

«Ми вже зараз бачимо, - заявляє К. Головкін, - що майже четверту частину присутніх - представники малого бізнесу, які готуються до переходу на онлайн-каси в 2018 році. Такий відповідальний підхід не може не радувати ».

Які моменти слід врахувати малому бізнесу, щоб друга хвиля онлайн-фіскалізації його не зруйнували?
Що далі?
Чи можна уникнути переходу на нові каси?
Якщо немає - яке рішення вибрати?
Чи реально при цьому заощадити?
Налаштовувати нову касу самостійно або найняти фахівця?
Які моменти ще потрібно врахувати малим підприємцям для найбільш комфортного переходу на нову ККТ?
Який у вас обсяг реалізованих товарів?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей