* Политика новости » Банки »

* *

Дії працівників та персоналу при виявленні пожежі

 1. Дії при виявленні пожежі в будівлі
 2. Порядок дії працівників або персоналу при виявленні пожежі
 3. Дії керівника при пожежі

Пожежі, з якими може зіткнутися кожен - це НП на підприємствах, загальноосвітніх та медичних установах, в торгових точках і супермаркетах, а також - в житловому секторі та в місцях відпочинку. Дані по РФ минулого 2016 року показує, що найбільш частими місцями зосередження вогню стають будівлі і склади підприємств і виробництв (більше 1500 пожеж протягом року), торгові та складські точки (більше 1800 випадків), громадські об'єкти (понад 1300 трагедій), житлові будинки , гаражі, дачі, надвірні споруди (47908 випадків). Причому, число останніх - найбільше. Поговоримо докладніше про те, чому приватне житло і споруди стають загрозою, а також - про те, як себе вести в ситуації, яка може моментально вийти з-під контролю. Вивчаючи правила поведінки при виникненні пожежі, ми думаємо, що все досить просто, не враховуючи, що при зіткненні з подією в реальності, кожен здатний розгубитися і почати надходити абсолютно нез'ясовним чином. Добре завчені правила можуть стати рятівним фактором, що захищає від паніки в потрібний момент.

Дії при виявленні пожежі в будівлі

Більшість людей замість того, щоб викликати пожежну охорону, починає гасити загоряння самостійно, і втрачають при цьому час, який знадобиться пожежним для більш оперативного проходження на об'єкт.

Порядок дії при виявленні пожежі повинен бути такий:

 1. Озирніться і тверезо оцініть ситуацію. Якщо ви можете допомогти гасіння без загрози власного життя, то викликайте фахівців за номерами «101», «112» , Або використовуючи номера регіональних служб порятунку, які містить цей місцевих сайтах МНС. Записати їх в мобільний телефон слід завчасно. Тільки після цього починайте діяти далі.
 2. Якщо це житловий будинок, в ньому можуть знайтися ті, хто не зможе евакуюватися без сторонньої допомоги - це люди похилого віку, інваліди, маленькі діти. Якщо у вас вийде, допоможіть зробити евакуацію цих людей.
 3. Невеликий вогнище спалаху можна спробувати загасити самостійно. Для цього в хід можна пустити все, що знайдеться на місці: вода, пральний порошок, щільна тканина, наприклад, не ворсисте ковдру).
 4. Не слід відкривати вікна і розорювати двері: збільшується приплив повітря дасть вогню силу.
 5. Якщо ви розумієте, що при гасінні водою може виникнути ситуація при якій вас вдарить струмом, слід відключити подачу електроенергії.
 6. Не забувайте, що під час пожежі виділяються токсичні гази і досить зробити пару-трійку вдихів, щоб знепритомніти. При сильне задимлення і загазованості приміщення, покидайте територію пожежі якомога швидше.

При сильне задимлення і загазованості приміщення, покидайте територію пожежі якомога швидше

Виконуючи необхідні дії при виявленні пожежі в будівлі, не забувайте про те, як грамотно надавати допомогу палаючого людині .

 1. Людина, що біжить тільки підсилює силу полум'я, слід його зупинити і зрозуміти, що від болю він не здатний мислити об'єктивно.
 2. Найлегше гасити полум'я, якщо жертва знаходиться в положенні «лежачи». Збиваючи язики вогню ковдрою, водою, піском, землею, залишайте голову потерпілого відкритою.
 3. Викличте швидку допомогу, а до її появи надайте екстрену долікарську, особливо важливу в разі втрати свідомості , серцевий напад і так далі.

Порядок дії працівників або персоналу при виявленні пожежі

До автоматизму повинен бути доведений і порядок дії працівників і персоналу при виявленні пожежі або його ознак.

Для цього необхідно знати наступне:

 1. При найменших ознаках задимлення, «горілого» запаху, виявленні відблисків вогню, гарячої атмосфери слід повідомити адміністрацію і дзвонити в пожежну охорону (ті ж номери, що і вище).
 2. Організувати евакуацію людей в секторі вашого перебування.
 3. Евакуацію краще виробляти, керуючись планом, де позначені запасні виходи і пожежні сходи.
 4. Організувати можливі дії по ліквідації пожежі .
 5. Не забути про знеструмлення електричної мережі.
 6. Горючі рідини можна гасити розпорошеними струменями води тільки в тому випадку, якщо струмені охоплюють всю поверхню вогню.
 7. Якщо ефективно і впорядковано діяти в перші 7-10 хвилин з початку спалаху, як правило, вдається локалізувати пожежу, що починається.
 8. При заблокування вогнем людей в якійсь частині будівлі слід не забувати про посильну герметизацію приміщення і пам'ятати по вентиляційну систему, яку необхідно закрити. Пам'ятайте, що пожежні націлені в першу чергу визволити тих, хто опинився відрізаними від можливостей бути евакуйованим. Але якщо не вдається повідомити про своє місцезнаходження, можна спробувати врятуватися, спускаючись з вікна за допомогою канатів або інших підручних засобів (портьєр, спецодягу, шлангів). Але це екстрена міра!
 9. При евакуації через вікна слід пам'ятати, що необхідно відбігти від зони пожежі якнайдалі, щоб не піддатися дії токсичних газів - продуктів горіння, а ще гірше спалаху, в результаті доступу кисню.

При евакуації через вікна слід пам'ятати, що необхідно відбігти від зони пожежі якнайдалі, щоб не піддатися дії токсичних газів - продуктів горіння, а ще гірше спалаху, в результаті доступу кисню

Слід володіти і такою інформацією: є субстанції, які неможливо гасити за допомогою води. Це жири, масла, бітум. Якщо на їх розпечену поверхню потрапляють краплі води, починаються різні хімічні реакції (сірчана кислота набирає більш високу температуру, цинк починає виділяти горючий газ, деякі сполуки алюмінію викликають вибух і так далі).

Дії керівника підприємства приблизно такі ж, як і виявив пожежу, хіба що відрізняються більшою ступінь відповідальності.

Зразок інструкції про порядок дій співробітників при евакуації і в разі виникнення пожежі чи загоряння, доступна після статті.

Дії керівника при пожежі

Керівник підприємства (або будь-який з його заступників, які опинилися на місці події) зобов'язаний:

 1. Продублювати дзвінок в пожежну частину.
 2. Припинити всі види діяльності, крім протипожежної, і негайно організувати евакуацію працівників, залишивши тільки підготовлену команду для ліквідації або локалізації вогню .
 3. Здійснити контроль автоматики щодо протипожежного захисту (протидимного, оповіщення, огнетушения).
 4. Очолити роботи по ліквідації вогню і постаратися забезпечити максимальну безпеку для членів команди, а також - виконання ними правил безпеки.
 5. Організувати евакуацію (або захист) матцінностей.
 6. Сприяти якнайшвидшій можливості під'їзду пожежної бригади до місця події.
 7. Організувати систему оповіщення для всіх учасників ліквідації пожежі.
 8. Забезпечити керівника пожежної команди всією необхідною інформацією, починаючи від конструкції будівлі і закінчуючи відомостями про наявність пожежонебезпечних субстанцій.
 9. Направити всі наявні в його розпорядженні засоби і сили в розпорядження команди порятунку.

Направити всі наявні в його розпорядженні засоби і сили в розпорядження команди порятунку

Як би ідеально не був організований порядок дії працівників або персоналу при виявленні пожежі, його дотримання завжди залежить від систематично налагодженої, продуманої діяльності з охорони праці та дотримання техніки безпеки. Регулярно здійснюються перевірки рівня безпеки всієї території підприємства, в тому числі і пожежно-технічні обстеження співробітниками Держпожежнагляду, своєчасний інструктаж персоналу, утримання справних засобів пожежогасіння і так далі - ці заходи повинні дотримуватися неухильно.

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей