* Политика новости » Банки »

* *

В яких випадках франшиза без вкладень - це пропозиції франчайзера відкрити бізнес без початкових інвестицій

 1. Що таке франшиза без вкладень
 2. Відсутність первинного паушального внеску
 3. У яких випадках можна зустріти пропозиції франшиз без початкових інвестицій
 4. Різні види франчайзингу, що не потребує вкладень
 5. Отримання франшизи після найманої праці у франчайзера
 6. Отримання грошей від фонду прямих інвестицій
 7. Участь в каналі дистрибуції
 8. Мережевий маркетинг
 9. Інші варіанти, які не потребують власних витрат
 10. Відсутність паушального внеску і роялті - міф чи реальність?
 11. висновки

Франшиза - це права на використання торгової марки, ресурсів, досвіду і бізнес-процесів іншого підприємства Франшиза - це права на використання торгової марки, ресурсів, досвіду і бізнес-процесів іншого підприємства. Договір франчайзингу укладається між стороною, яка надає ресурси (франчайзер) і приймаючою стороною (франчайзі). Залежно від специфіки бізнесу, можливо навчання франчайзі, надання йому маркетингової і навіть фінансової підтримки.

Більшість франшиз вимагають від підприємця первинних інвестицій: на відкриття торгової точки, закупівлю першого товару, рекламу. Але є способи відкрити бізнес по франшизі і без вкладень, про них ми і поговоримо.

Що таке франшиза без вкладень

Франшиза без вкладень - це можливість відкрити бізнес в партнерстві з франчайзі без початкових витрат. При цьому не існує суворого законодавчого визначення такої франшизи, умови визначаються індивідуально.

Вона не тільки знімає з підприємця обов'язок приватних інвестицій у відкриття бізнесу, але і передбачає відсутність роялті та паушального внеску.

Паушальний внесок - це разова виплата, яку франчайзі платить франчайзеру.

Паушальний внесок встановлюється індивідуально в кожному випадку і залежить від наступних параметрів:

 • Цінність і унікальність бренду франчайзера.
 • Витрати, які несе франчайзер на відкриття підприємства франчайзі.
 • Рівень планованої підтримки партнера з боку франчайзера.
 • Загальні параметри фінансової моделі франшизи, використовуваної франчайзером.

Роялті - це періодичні платежі франчайзеру за використання його бренду, ресурсів, інтелектуальної власності.

Існують наступні види роялті:

 • Відсоток з обороту (з обсягів продажів). Така форма найбільш поширена.
 • Відсоток з маржі. Використовується у випадках, коли франчайзер повністю управляє ціновою політикою своїх партнерів.
 • Постійний роялті. Є фіксованою платою за послуги франчайзера по підтримці партнера. Використовується в тих видах бізнесу, де складно відстежити прибутковість.

На російському ринку безліч шахраїв, які пропонують участь в сумнівних схемах під виглядом франшизи без вкладень. Слід не тільки вивчати ділову репутацію і історію потенційних партнерів, але і уважно читати всі документи, які франчайзі пропонують вам підписати.

Відсутність первинного паушального внеску

Відсутність первинного паушального внеску

Відсутність паушального внеску не завжди є франчайзингом без особистих вкладень. Якщо договір франчайзингу передбачає грошові витрати підприємця і (або) наявність роялті, то вже не є бізнесом без початкових інвестицій. Однак часом саме така схема продається недосвідченим бізнесменам як «франшиза без вкладень».

Відсутність паушального внеску є бізнесом без приватних інвестицій тільки при дотриманні наступних умов:

 • Франчайзер виконує первинні вкладення в бізнес самостійно. Це може включати ремонт приміщення, надання первинних товарних запасів, навчання персоналу тощо.
 • Відсутні будь-які обов'язкові виплати франчайзеру надалі, особливо роялті.
 • Від франчайзі не потрібні первинні вкладення в будь-якій формі, включаючи плату за навчання, сервісні послуги, рекламні матеріали.

У яких випадках можна зустріти пропозиції франшиз без початкових інвестицій

Розглядаючи пропозиції франшиз без вкладень, потрібно розуміти, яку вигоду від цього несе франчайзер. У бізнесі не існує благодійності, тому розуміння комерційних мотивів свого партнера - це ваша страховка від шахраїв.

Є дві форми вигоди франчайзера, можливо їх поєднання:

 • Доходи від паушальних внесків і роялті.
 • Доходи від збуту товарів і послуг франчайзера партнерами.

Якщо для франчайзера економічні вигоди від другого пункту переважують потенційні переваги першого, то можлива франшиза без початкових інвестицій. Франчайзер в цьому випадку зацікавлений в максимально швидкому збуті своєї продукції або ж швидкісному виході на нові ринки.

Різні види франчайзингу, що не потребує вкладень

Вихід франчайзера на нові регіональні ринки

У цьому випадку велике підприємство відкриває свої представництва в певному регіоні. Їх завдання - випередити конкурентів, тому вони готові залучати до співпраці підприємців, не вимагаючи від них грошових вкладень.

Завдання франчайзі - відкрити торгові точки, розкрутити бренд , Налагодити продаж, захопити частку місцевого ринку. При цьому франчайзер допомагає партнеру грошима, досвідом і експертизою. Вигода франчайзера в тому, що партнер не тільки забезпечує збут його товарів, а й сприяє розвитку його бренду.

Франчайзі робить регулярні оптові закупівлі товарів, збільшуючи обороти франчайзера, при цьому сам франчайзі продає товари з націнкою і має прибуток.

Треба відзначити, що до такої взаємодії рідко залучають новачків, адже франчайзеру потрібен досвідчений підприємець, що мають можливості та зв'язку в регіоні, знає специфіку і менталітет жителів певної території.

Отримання франшизи після найманої праці у франчайзера

Цей спосіб зручний тим, що дозволяє отримати власний бізнес людям з нульовим досвідом у бізнесі і не мають початкового капіталу. Деякі великі фірми, особливо торгові, мають програми розвитку своїх співробітників до самостійних підприємців. Найчастіше це стосується директорів магазинів або керуючих офісами продажів.

Досвідчений, лояльний співробітник, що показує високі результати, може отримати право стати франчайзі, і розвивати бізнес вже в якості самостійної одиниці.

Іноді такі договори передбачають необхідність повернення вартості вкладень франчайзера з прибутку. Але якщо такі виплати не потрібні, така форма є франшизою без вкладень.

Франчайзер отримує лояльного партнера, який забезпечує продажі його продукту і добре знає специфіку його бізнесу. Франчайзі ж починає бізнес з нуля, вже маючи потрібний досвід і зв'язки, і не вклавши ні копійки.

Отримання грошей від фонду прямих інвестицій

Деякі інвестиційні фонди пропонують досвідченим директорам магазинів або малим підприємцям створити бізнес по франшизі за участю фонду. Такі фонди, як правило, мають партнерські програми з певними франчайзерами, і пропонують укладати договір саме з ними.

Така схема вигідна з наступних причин:

 • Фонд знижує ризики, з огляду на те, що знає своїх партнерів-франчайзерів і строго відбирає кандидатів-франчайзі.
 • Франчайзери через фонд залучають якісних партнерів, при цьому основні фінансові витрати бере на себе фонд.
 • Підприємці мають можливість почати бізнес без стартового капіталу, маючи в партнерах перевіреного фондом франчайзера.

Відбір на такі програми складний, адже фонд ризикує своїми грошима. Але ця схема дозволяє досвідченим бізнесменам швидко відкрити дорогий франчайзинговий бізнес.

Не завжди фонд фінансує угоду повністю, часто потрібні витрати і підприємця, тому необхідно досконально вивчати умови співпраці з такими фондами.

Участь в каналі дистрибуції

Участь в каналі дистрибуції

Часто франчайзер зацікавлений в швидкому зростанні обсягів продажів своїх товарів або послуг. У таких випадках він залучає партнерів, беручи на себе витрати на відкриття бізнесу. Фінансова вигода франчайзера, тобто швидке зростання частки ринку, прибуток від зростання мережі продажів, перевищує витрати на підтримку франчайзі.

Чим більше у франчайзера дистриб'юторів, тим вище оптові закупівлі товарів, і обороти франчайзера. Дана схема набуває поширення в сфері електронної комерції, продажу товарів та послуг через інтернет.

Мережевий маркетинг

Мережевий маркетинг може вважатися франчайзингом тільки в тому випадку, якщо підприємець працює з оформленням юридичної особи або ІП . В іншому випадку це можна назвати фрілансом, найманої роботою без окладу, але ніяк не франшизою.

Якісна франшиза без початкових інвестицій в сфері мережевого маркетингу (МЛМ - багаторівневий маркетинг) передбачає наступне:

 • Навчання партнера бізнес-процесів компанії і специфіки товарів або послуг.
 • Повний постачання франчайзі необхідними товарами. Найчастіше партнер бере товари оптом «на реалізацію», т. Е. Оплата за них відбувається після їх продажу клієнтам.
 • Маркетингова та інформаційна підтримка.
 • Закріплення за партнером певної території або групи клієнтів.
 • Допомога в реєстрації бізнесу, консалтингова підтримка щодо дотримання законодавства та ведення бухгалтерського обліку.

В даному випадку мережева компанія отримує розширення збуту свого товару, а франчайзер - можливість відкрити бізнес без вкладень.

У такій схемі можуть брати участь люди, які не мають досвіду в бізнесі, проте в сфері МЛМ дуже багато шахраїв. Слід уважно перевіряти своїх потенційних партнерів, бажано проконсультуватися з людьми, які вже працювали або працюють з ними.

Інші варіанти, які не потребують власних витрат

До них можна віднести наступні пропозиції від франчайзерів:

Відкриття навчальних центрів, дитячих клубів та спортивних секцій.

У таких випадках франчайзер зацікавлений у розвитку бренду і залучення нових клієнтів, при цьому готовий брати на себе первинні витрати партнерів. Як правило, потрібен досвід в освітній сфері.

Відкриття специфічного виду бізнесу.

Іноді для франчайзера важливіше особливі компетенції підприємця, ніж його стартові вкладення. В цьому випадку ви продаєте франчайзеру свої знання і досвід у відкритті певного бізнесу, а фінансові витрати фірма бере на себе.

Новий бізнес.

Якщо франчайзер ще невідомий на ринку, він може віддавати перші франшизи безкоштовно, для залучення початкових партнерів.

Якщо франчайзер ще невідомий на ринку, він може віддавати перші франшизи безкоштовно, для залучення початкових партнерів

Можливо вас зацікавить бізнес разом з компанією Стардогс в сфері фаст-фуд. Але в цьому випадку без приватних інвестицій не обійтися.

А для відкриття кав'ярні Старбакс будуть потрібні більш значні початкові витрати, про що говорилося в цієї статті .

Особливої ​​актуальності розмір вкладень має для тих, хто хоче відкрити бізнес в маленькому місті .

Відсутність паушального внеску і роялті - міф чи реальність?

Франшиза без первинного паушального внеску і роялті існує. Причому її не завжди можна назвати франшизою без вкладень, адже в більшості випадків відсутність паушального внеску і роялті передбачає особисті інвестиції самого підприємця.

Фінансова вигода франчайзера від оптових продажів своїх товарів партнерам-франчайзі часто вище потенційних роялті та паушальних внесків, тому франчайзери і не вимагають цих виплат.

висновки

Отже, франшиза без вкладень можлива. Часто вона передбачає більш серйозні фінансові ризики, ніж традиційна, адже відсутність первинних інвестицій має чимось компенсуватися. Але все залежить від конкретної ділової ситуації.

Щоб знайти правильного франчайзера і побудувати успішний бізнес, потрібно дотримуватися таких правил:

 • Розуміти, чому пропозиція безкоштовне. Аналізувати фінансову вигоду франчайзера.
 • Перевіряти його ділову репутацію.
 • Уважно читати все документи, які підписували, при необхідності показувати їх юристам.
 • Оцінювати власні ризики.

Відео про те як вибрати франшизу - досвід підприємців:

Відсутність паушального внеску і роялті - міф чи реальність?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей