* Политика новости » Банки »

* *

Купівля авто в лізинг для фізичних осіб

 1. Що таке авто лізинг?
 2. Як відбувається покупка авто в лізинг?
 3. Чим вигідний авто лізинг?
 4. Недоліки покупки авто в лізинг
 5. Як купити авто в лізинг фізичній особі?

51 192 Час на читання: 11 хв.

Сьогодні я розгляну, як відбувається покупка авто в лізинг для фізичних осіб. Ще кілька років тому авто лізинг був послугою, якою могли скористатися тільки суб'єкти підприємницької діяльності для своїх бізнес цілей, зараз це стало доступно і для простих людей. Розглянемо, чим відрізняється процедура авто лізингу від автокредиту , Кому і чим вона може бути цікава, і як купити авто в лізинг фізичній особі. Про все це по порядку в сьогоднішній публікації.

Що таке авто лізинг?

В одній з попередніх статей я вже докладно розписував, що таке лізинг , І в чому полягають основні відмінності лізингу від кредиту. Коротко поясню на простому прикладі, застосовне безпосередньо до автомобілів.

У людини, яка хоче користуватися всіма перевагами особистого авто, є 3 можливості для цього:

 1. Купити автомобіль за власні кошти.
 2. Купити автомобіль в кредит.
 3. Взяти автомобіль в оренду.

Ось покупка авто в лізинг - це такий собі симбіоз другого і третього варіанту, яким можна скористатися в тому разі, коли у людини немає можливості або бажання використовувати перший.

Як відбувається покупка авто в лізинг?

Крок 1. Людина, що бажає купити авто в лізинг, вибирає автомобіль і звертається в лізингову компанію, надаючи необхідні документи. Такі компанії часто є дочірніми структурами великих комерційних банків, тому іноді послуги лізингу через свої дочірні компанії пропонують і продають самі банки. Також з лізинговими компаніями можуть співпрацювати самі продавці - автосалони, тому в деяких випадках можна оформити покупку авто в лізинг прямо там.

Крок 2. Лізингова компанія проводить т.зв. «Експертизу» (аналізує документи) і приймає рішення про можливість укладення угоди. У разі позитивного рішення між покупцем і лізинговою компанією підписується договір лізингу, в якому обумовлюються всі умови угоди, розмір і порядок сплати лізингових платежів, перелік додаткових послуг (страхування, техогляд і т.д.), порядок і терміни переходу права власності на авто. Одночасно лізингова компанія підписує договір купівлі-продажу автомобіля з продавцем (автодилером).

Крок 3. Лізингова компанія за власні кошти і частково - за кошти покупця (початковий внесок) набуває собі у власність обраний автомобіль, реєструє право власності на себе і передає його в оренду (в лізинг) покупцеві згідно з договором.

Крок 4. Покупець користується автомобілем, при цьому не володіючи ним і не маючи можливості розпоряджатися (продавати, дарувати, закладати і т.д.), виплачуючи лізингові платежі згідно з договором лізингу. Лізингова компанія при цьому періодично перевіряє стан автомобіля. Періодичність таких перевірок зазвичай залежить від платіжної дисципліни покупця, як правило, це не рідше, ніж раз на рік, але може бути і частіше.

Крок 5. По завершенню терміну договору та сплати всіх платежів право власності на авто переоформляється на покупця, він стає його повноправним власником і може далі розпоряджатися автомобілем на свій розсуд.

Чим вигідний авто лізинг?

Розглянемо основні переваги авто лізингу для фізичної особи.

 1. Купити авто в лізинг простіше, ніж в кредит: лізингові компанії пред'являють до покупців нижчі вимоги, ніж банки.
 2. Купівля авто в лізинг дозволяє користуватися власним автомобілем, не маючи його у власності, що може бути цікаво для окремих категорій людей (держчиновники, які не бажають показувати наявність у власності дорогого майна, люди, турбуються за свою власність у разі розлучення і поділу майна і т. д.).
 3. У лізинг можна придбати комерційний транспорт (вантажний, пасажирський, спецтехніку), в той час як взяти кредит на купівлю комерційного транспорту фізичній особі практично неможливо.
 4. При покупці авто в лізинг угоду, в порівнянні з автокредитом, простіше розірвати. Таким чином, за допомогою авто лізингу можна періодично міняти автомобілі, без оформлення їх у власність і без необхідності продажу.
 5. Оскільки лізингові компанії є «оптовими» ВІП-клієнтами автодилерів, то іноді можна купити авто в лізинг зі знижкою, або скористатися деякими іншими перевагами, наприклад, прискореної доставкою обраної моделі авто.
 6. У договір лізингу можна включити безліч додаткових послуг, які візьме на себе лізингова компанія: техобслуговування авто, заміна і зберігання сезонних шин, швидке надання підмінного авто в разі поломки і т.д. При цьому вартість цих послуг буде рівномірно розбита на все лізингові платежі, точно так же буде розбита і вартість страхування авто.
 7. Авто лізинг обійдеться істотно дешевше, ніж звичайна довготривала оренда автомобіля.

Недоліки покупки авто в лізинг

Звичайно ж, у авто лізингу є і свої недоліки.

 1. Відсутність права власності на автомобіль до моменту сплати всіх платежів протягом декількох років. Для кого-то це, як я вже згадував, може бути перевагою, але більшість сприймає як недолік.
 2. У більшості випадків лізинг дорожче, ніж кредит. Тобто, з фінансової точки зору він невигідний, але, звичайно ж, бувають і винятки, особливо, коли покупка авто в лізинг дає можливість скористатися знижкою в ціні, що надається лізингової компанії.
 3. Авто, придбане в лізинг, стає прив'язаним до певних точок сервісного обслуговування, зазначеним в договорі. Це може бути незручно в територіальному плані і невигідно у фінансовому.
 4. Купівля авто в лізинг, не дивлячись на те, що автомобіль не відразу переходить у власність покупця, теж, як і автокредит, вимагає участі власними грошима - сплати початкового внеску.
 5. При використанні лізингової схеми доведеться двічі перереєструвати право власності на авто (від продавця до лізингової компанії відразу і від компанії до покупця після сплати всіх платежів), тобто, нести подвійні витрати, які, звичайно ж, лягають на покупця.

Як купити авто в лізинг фізичній особі?

Щоб скористатися схемою авто лізингу при покупці авто, перш за все, необхідно вибрати лізингову компанію. Як і при виборі банку для отримання кредиту , Я настійно не рекомендую звертатися в першу-ліпшу фінансова установа, або в те, що вам порадять (читай «нав'яжуть») в банку або автосалоні.

Зупинивши свій вибір, зверніться безпосередньо в компанію і отримаєте консультацію з усіх накопичилася питань. Якщо вас все влаштує - підготуйте необхідні документи для лізингу авто і заповніть необхідну заявку.

Пакет документів для лізингу авто, як правило, особливо не відрізняється від документів для отримання автокредиту:

 • Паспорт і податковий код;
 • Довідка про доходи, копія трудової книжки;
 • Інші документи, що підтверджують платоспроможність (виписки по рахунках, документи на майно в власності і т.д.).

Залежно від лізингової компанії і кожної конкретної ситуації документи для лізингу авто можуть дещо відрізнятися: точний перелік необхідно дізнаватися безпосередньо в компанії.

Далі дочекайтеся рішення за вашою заявкою (термін розгляду, як правило, становить від 1 до 3-5 днів) і, якщо воно позитивно - оформляйте операцію.

Тепер ви знаєте, як здійснюється покупка авто в лізинг фізичною особою, які основні переваги та недоліки цього способу придбання автомобіля, і зможете зробити висновок: чи підійде авто лізинг безпосередньо вам.

До нових зустрічей на фінансовому генії - сайті, який допоможе вам підвищити свою фінансову грамотність і навчить максимально ефективно використовувати особисті фінанси.

Що таке авто лізинг?
Як відбувається покупка авто в лізинг?
Чим вигідний авто лізинг?
Що таке авто лізинг?
Як відбувається покупка авто в лізинг?
Чим вигідний авто лізинг?
Як купити авто в лізинг фізичній особі?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей