* Политика новости » Банки »

* *

Скляні штори для ванної кімнати: види, розсувні, складні, установка і дизайн (+ фото)

 1. Плюси і мінуси такого рішення
 2. Види скляних штор
 3. Класифікація за конструктивними особливостями
 4. Класифікація за фактурою скла
 5. Класифікація за колірним рішенням
 6. Технологія установки скляних штор
 7. дизайнерські нюанси

Будинки старої забудови, як і сучасний житловий фонд економ класу, відрізняються маленьким метражем ванних кімнат. Невелике приміщення вміщує або ванну, або компактну душову кабінку, проте багатьом хотілося б мати обидва варіанти.

Виручають скляні штори для ванни - красиво оформлені перегородки, які встановлюються на бортики і служать захистом від водних бризок. Ванна, забезпечена стаціонарним блоком або розсувний конструкцією, перетворюється в комфортну кабіну, не втрачаючи при цьому свого головного призначення.

Плюси і мінуси такого рішення

Скляні предмети інтер'єру і аксесуари ніби створені для ванної кімнати. Поряд з керамікою скло поєднує в собі прекрасну функціональність і чудовий зовнішній вигляд, до того ж останнім часом стало невід'ємною частиною наймодніших інтер'єрів.

Настінний кахель замінила стильна скляна мозаїка, а раковини з прозорого матеріалу - справжня досконалість. Туалетні приналежності, полички, плафони світильників з напівпрозорого міцного матеріалу гармонійно поєднуються з сантехнікою, керамікою і пластиком.

Будинки старої забудови, як і сучасний житловий фонд економ класу, відрізняються маленьким метражем ванних кімнат

Скло в інтер'єрі ванної кімнати розширює межі приміщення, а при правильно підібраному освітленні перетворює обмежений простір в більш простору, вільну зону

Тож не дивно, що саме скляні перегородки і шторки привертають увагу в першу чергу. Вони мають набір якостей, які вигідно відрізняють їх від альтернативних захисних пристосувань - пластикових екранів і поліетиленових фіранок.

Практично всі, хто придбав скляні перегородки, дають позитивні відгуки і виділяють наступні цінні властивості:

 • міцність і довговічність як самого матеріалу, так і міцною, стійкою конструкції;
 • ідеальне виконання головної функції - захисту від розбризкування;
 • широкий асортимент і різноманітність моделей - від компактного статичного екрану до складного, що розкладається механізму;
 • легкий догляд і безпроблемна експлуатація;
 • швидкий монтаж без спеціальних навичок.

Існує думка, що скло небезпечно через свою крихкість, і лише з цієї причини багато хто відмовляється від красивих прозорих виробів, вважаючи за краще пластик. Насправді всі предмети, призначені для використання в побуті, виготовляють зі спеціально обробленого загартованого скла, яке не б'ється при випадкових ударах, або триплекса, безосколочного матеріалу.

Якщо стукнути по ньому молотком, він покриється сіткою тріщин, але не розсиплеться, а залишиться триматися на полімерній плівці, що з'єднує 2-3 шари скла.

До скляним штор, купленим в магазині сантехніки, крім інструкції по монтажу додаються документи про якість та безпеку, які гарантує виробник

Догляд за склом не вимагає спеціальних засобів. Досить мильного розчину або складу на основі нашатирного спирту, який зазвичай використовують для миття вікон.

Краплі води залишають на скляній поверхні сліди іржі і вапняні розлучення. Їх відмивають засобами для чищення ванни - міцність виробу від цього не змінюється

Єдиний недолік також стосується догляду. Якщо ви хочете, щоб захисні штори завжди мали привабливий, чистий вид, мити їх доведеться досить часто, в ідеалі - протирати після кожного прийняття душу (що в звичайному житті нереально).

Багато хто бачить мінус в більш високу вартість, ніж пластикові та капронові аналоги, проте цей недолік легко компенсується тривалим терміном експлуатації.

Багато хто бачить мінус в більш високу вартість, ніж пластикові та капронові аналоги, проте цей недолік легко компенсується тривалим терміном експлуатації

На відміну від пластикових штор, скляні з часом не мутніють і не тьмяніють, не деформуються під дією вологості або гарячої води

Види скляних штор

Конструкція перегородок повністю залежить від призначення і функцій. Наприклад, простий статичний екран для часткової захисту від бризок, що займає половину ванни, складається з пари хромованих штанг-власників і скляного листа квадратної або прямокутної форми, іноді з закругленими краями.

Рухомі моделі обладнані механізмами, що дозволяють розсовувати дверки в сторони або повністю зрушувати їх, щоб утворилася повноцінна кабінка. Розглянемо більш докладно, якими бувають штори для ванної з скла по трьом класифікацій.

Класифікація за конструктивними особливостями

Найпростішим варіантом є невеликий екран, що загороджує найбільш активну зону - ту, де розташовуються кран і душ. Він являє собою скляне полотно, з 2 або 4 сторін оточене металевою крайкою і закріплене на стіні або між стелею і бортиком ванни.

Він являє собою скляне полотно, з 2 або 4 сторін оточене металевою крайкою і закріплене на стіні або між стелею і бортиком ванни

Екран може складатися з однієї або декількох секцій і, відповідно, з декількох штанг, які одночасно фіксують і розмежовують його

Схоже рішення - кутова штора, що складається з 1-3 секцій. Кутові моделі підходять для ванн нестандартної форми або складної конфігурації. Склом закривають половину або 2/3 ванни, залишаючи місце для входу. Висота полотна буває різною, залежно від використання душа. Якщо душ використовують часто і активно, краще встановити лист від кромки ванній до стелі.

Конфігурація кутових ванн має на увазі установку штор аналогічної форми. Кути дають можливість розбити екран на кілька сегментів, а на закруглений бортик можна встановити незбиране, плавно зігнуте полотно

Всім знайомі і орні штори, система відкривання яких нагадує звичайні двері. Скляні дверцята триматися на петлях, закріплених на сусідніх статичних елементах. Орної варіант хороший для тих, хто має достатньо вільного простору, однак він непопулярний, оскільки багато в чому поступається іншим, більш вдалим рішенням.

В розхристаному положенні дверцята своєрідною «кабінки» займають багато місця, стають перешкодою, заважають пересуванню по ванній і навіть становлять певну небезпеку, так як мають гострі кути

Складні двері нагадують «гармошку» і складаються з декількох сегментів, закріплених на рамі і рухомих на роликах. При необхідності штора складається в одну або обидві сторони.

Існують моделі, крайні фрагменти яких не закріплені на рамі, а знаходяться в підвішеному стані і при бажанні можуть повертатися в будь-яку сторону. Дані штори підходять для приміщень з дефіцитом вільного простору і для ванн будь-яких конфігурацій.

Дані штори підходять для приміщень з дефіцитом вільного простору і для ванн будь-яких конфігурацій

Скляні полотна, з яких складаються складні штори, можуть мати різну ширину - в середньому від 20 до 40 см. Однак більшу частину виробів подібної конструкції виготовляють із пластику, скляні ж виконують зазвичай на замовлення

Найбільш прийнятний варіант для всіх типів ванних кімнат, незалежно від площі та форми ванни, - розсувні штори. Дверцята влаштовані так, що не вимагають додаткового простору, а при необхідності вільно роз'їжджаються в сторони паралельно статичним елементів.

Механізм ранніх моделей кілька утруднював рух дверцят, так як вони переміщалися в пазу, а сучасні шторки обладнані роликами, що дозволяють вільно рухатися без застосування додаткових зусиль.

Механізм ранніх моделей кілька утруднював рух дверцят, так як вони переміщалися в пазу, а сучасні шторки обладнані роликами, що дозволяють вільно рухатися без застосування додаткових зусиль

Розсувні штори визнані найбільш безпечними, так як в розкритому і закритому стані не мають виступаючих гострих кутів або панелей, а скло найчастіше обрамлено пластикової чи металевої рамою

Існує дві технології виготовлення штор - каркасні та безкаркасні. Обидві мають свої переваги. Безкаркасні стильно виглядають, створюють ілюзію безмежного простору і не ускладнені додатковими елементами, які з часом зношуються, каркасні більш безпечні, а їх алюмінієві або пластикові деталі відмінно вписуються в навколишній інтер'єр.

Класифікація за фактурою скла

Дизайнерські особливості штор не менш важливі, ніж конструктивні. Фактура скляного полотна дозволяє створити різноманітність, прикрасити зону ванни, скласти гармонійний комплект з туалетним приладдям та аксесуари.

Фактура скляного полотна дозволяє створити різноманітність, прикрасити зону ванни, скласти гармонійний комплект з туалетним приладдям та аксесуари

Прозорі штори зберігають об'єм приміщення, а матові більше підходять для зонування - відділення ванни або душової зони від решти інтер'єру

Виробники пропонують різноманітні фактурні рішення, тому серед сучасних моделей можна знайти такі види штор і перегородок:

 • прозорі, без прикрас;
 • з матового скла;
 • тоновані або затемнені;
 • декоровані піскоструминним орнаментом;
 • прикрашені вітражем, вставками або мозаїкою.

Від фактури скла багато в чому залежить і вибір освітлення. Наприклад, тоновані або кольорові стінки вимагають додаткового світла.

Прозора поверхня блищить і відбиває промені, збільшуючи кількість світла, матова, навпаки, поглинає, м'яко розсіюючи світло в навколишньому просторі.

Кольорові вставки обов'язково повинні гармоніювати з інтер'єром і відображати стильові особливості приміщення в цілому.

Кольорові вставки обов'язково повинні гармоніювати з інтер'єром і відображати стильові особливості приміщення в цілому

Існує багато способів прикрасити скляні полотна, тому при бажанні можна не купувати готовий варіант, а замовити необхідний малюнок, орнамент або дзеркальний візерунок

Класифікація за колірним рішенням

Іноді інтер'єру не вистачає барвистості, визначеного яскравого акценту, який можна внести зміною кольору скляній штори для ванної. Оттеночная гамма може бути різною - від монохромного, що включає виключно білий і чорний кольори, до райдужної, що складається з десятка відтінків.

Оттеночная гамма може бути різною - від монохромного, що включає виключно білий і чорний кольори, до райдужної, що складається з десятка відтінків

Відтінки скляної поверхні за кольором і фактурою повинні поєднуватися з іншими деталями інтер'єру - керамічною плиткою, світильниками, настінним декором, комплектами рушників

Крім того, кольорові штори додатково можна прикрасити матовими вставками або малюнком, головне, щоб не було перенасичення декоративними елементами.

Коли необхідна швидка зміна обстановки, замість кольорового скла використовують декоративну плівку, проте слід вибирати тільки ту самоклейку, яка стійка до підвищеної вологості і перепадів температур

Технологія установки скляних штор

Монтаж придбаних в супермаркеті штор проводиться строго за інструкцією. Зазвичай в комплекті, крім докладного опису процесу, є схема, на якій вказана послідовність з'єднання та кріплення елементів. Користуючись керівництвом від виробника, навіть новачок впорається з самостійним монтажем скляних штор будь-якої конструкції.

Користуючись керівництвом від виробника, навіть новачок впорається з самостійним монтажем скляних штор будь-якої конструкції

Інструкції, що додаються до комплекту штор, містять зручні схеми, на яких позначені розміри вироби в цілому і його окремих елементів, що полегшує і вибір моделі, і її установку

Ось кілька коротких рекомендацій, які допоможуть вам швидко і правильно зробити установку.

 • Почати необхідно з ретельного вивчення інструкції і перевірки наявності всіх деталей. Крім скляних листів в комплекті поставляються елементи каркаса і кріплення.
 • Заздалегідь приготуйте необхідний інструмент - шуруповерт, викрутку, перфоратор, набір вимірювальних приладів (рівень, рулетку, метр).
 • Якщо конструкція передбачає наявність рами, складання починаємо саме з неї. Зазвичай з'єднують кілька елементів так, щоб можна було вставити скло.
 • У зібрану частину каркаса поміщаємо скляну панель і закріплюємо її за допомогою елементів, що залишилися рами.
 • Підготувавши скляні фрагменти, переходимо до установки напрямних і настановних деталей. Зазвичай це штанга, що фіксується на стіні, або профілі, що закріплюються на стелі чи бортику ванни. Перфоратором висвердлюємо отвори в стіні, за допомогою дюбелів закріплюємо настінні елементи, те ж саме повторюємо з стелею.
 • Збираємо конструкцію, вставляємо скляні панелі, перевіряємо готовність рухомих елементів. Якщо дверцята розорюються або від'їжджають без особливих зусиль - монтаж пройшов правильно.

Іноді для додаткової ізоляції використовують силіконовий герметик - постарайтеся вибрати той, який з часом не жовтіє і не змінює свою структуру, інакше зовнішній вигляд штор буде зіпсований.

Іноді для додаткової ізоляції використовують силіконовий герметик - постарайтеся вибрати той, який з часом не жовтіє і не змінює свою структуру, інакше зовнішній вигляд штор буде зіпсований

Якщо ви сумніваєтеся в нюансах установки, довіртеся професіоналам, які за якість своєї роботи несуть повну відповідальність. Порадити компетентних майстрів можуть прямо в магазині сантехніки

Всі, хто самостійно встановлював душову кабіну, помітили, що збірка екрану для ванної нагадує установку стінок для душа.

дизайнерські нюанси

Завдяки величезному вибору готових скляних моделей і можливості зробити штори на замовлення їх використовують для створення стилю ванної кімнати. Скляні поверхні поєднані практично з усіма сучасними оздоблювальними матеріалами.

Наприклад, поряд з керамічною плиткою у вигляді цеглинок і суворої меблями лаконічна перегородка підкреслює традиційну класичну обстановку.

Зверніть увагу, як майстерно змінюють інтер'єр, роблячи його більш витонченим, ретро деталі: бронзові крани, ручки тумбочки і фіксують елементи скляного екрану

Скло ідеально підходить для оформлення сучасного інтер'єру санвузла.

Стільниця зі штучного мармуру, хромовані деталі сантехніки, що відображають дзеркальні поверхні відмінно поєднуються з прозорим склом і сріблястими елементами кріплення

Мінімалізм - стиль, до якого можна сміливо віднести більшу частину скляних штор.

Скло зливається з мінімалістичним інтер'єром, не створює нагромаджень і є одним з улюблених матеріалів дизайнерів, що спеціалізуються на створенні обстановки в стилі хайтек

За допомогою скляних деталей навіть тісної приміщенню можна надати риси оригінального стилю.

Компактна скляна перегородка, відгороджуються зону душа, ділить санвузол на дві частини, причому простір від цього не страждає, а, навпаки, візуально збільшується

Яскравий екзотичний інтер'єр легко створити з допомогу кольорового скла.

Природні відтінки в оформленні скла і кераміка, стилізована під дерево, надають приміщенню своєрідний, незвичний для сучасного міського обстановки вид

Наостанок - рекламний ролик шторки від чеського виробника Sanipro:

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей