* Политика новости » Банки »

* *

Ким може працювати юрист з вищою або середньою спеціальною освітою?

 1. Чи складно знайти роботу
 2. Особливості державної служби
 3. Приватні компанії

В останні роки вітчизняні ВНЗ випустили велику кількість юристів, які перенаситили ринок праці в галузі В останні роки вітчизняні ВНЗ випустили велику кількість юристів, які перенаситили ринок праці в галузі. У зв'язку з цим у абітурієнтів і майбутніх випускників часто виникає питання: ким може піти працювати представник даної спеціальності?

Насправді, якщо ви отримуєте юридичну освіту, зовсім необов'язково йти в адвокати. Це лише одна з можливих доріжок, яку ви можете вибрати в подальшому житті. Сьогодні поговоримо про те, в яких галузях може працювати юрист і куди краще піти після завершення навчання у вищому або середньому спеціальному навчальному закладі.

Чи складно знайти роботу

Незважаючи на величезну кількість випускників юридичних академій, професія юриста досі залишається затребуваною. Сьогодні існує величезна кількість вакансій для фахівців даного профілю, тому коло діяльності потрібно розглядати максимально широко. Зрозуміло, переважна більшість великих підприємств (торговельних компаній, виробництв, банків) містять штат юристів, де ви можете спробувати влаштуватися. Але тут існує важливий нюанс, в основному туди беруть працювати тільки людей з великим досвідом роботи, тому якщо ви ставитеся до категорії початківців, шанси потрапити туди невеликі.

Читайте також: Куди влаштуватися працювати економісту

Як правило, без досвіду роботи найпростіше влаштуватися на державну службу. У зв'язку з нестачею кадрів, туди часто беруть навіть вчорашніх випускників. Саме по собі таке рішення малопривлекательно, оскільки працювати доведеться багато, а зарплата мало того, що скромна, так ще і може виплачуватися з затримками. Але, як відомо, все з чогось починають, тому найкраще прийти в адміністрацію населеного пункту або району і поцікавитися на предмет наявності вакансій. Можливо, доходи на перших порах виявляться скромними, але з'являється непогана можливість отримати дорогоцінний досвід роботи (хоча б тим же помічником будь-якого чиновника, для початку - в самий раз).

Державна служба, відповідно до чинного законодавства, підрозділяється на три основні гілки. Юрист може працювати в кожній з них, тому перерахуємо їх. До таких належать:

 • громадянська служба;
 • військова служба;
 • правоохоронні органи.

Розберемо їх більш детально.

Особливості державної служби

На громадянської держслужбі, вам доведеться працювати у всіляких відомствах, управліннях, регіональних і федеральних службах і т. Д. До переліку органів, куди може влаштуватися юрист, варто віднести:

 1. Росспоживнагляд.
 2. Рособрнадзор.
 3. ФСВП.
 4. ФССП.
 5. Антимонопольна служба.
 6. ФМС.
 7. Інші органи та установи.

Якщо ви володієте особливим талантом, знаннями і навичками, може вам навіть пощастить потрапити до вищих органів влади Російської Федерації. Якому юристу не хотілося б працювати при Президентові РФ? Якщо брати планки нижче, то ви цілком можете стати помічником глави суб'єкта РФ, в якому проживаєте, якщо дійсно покажете себе з найкращого боку.

На військову службу можна потрапити і без юридичної освіти, але для людини, що має диплом юриста, відкривається цілий ряд нових можливостей. Спектр можливих професій та відомств, які будуть раді бачити в своїх рядах експерта в даній сфері, тут досить широкий. Наприклад, ви можете спробувати свої сили в таких галузях військової служби:

 1. Територіальне управління Міністерства внутрішніх справ.
 2. Федеральна служба безпеки.
 3. Територіальне управління міністерства надзвичайних ситуацій.
 4. Федеральна служба з контролю обігу наркотиків.
 5. Служба зовнішньої розвідки і багато інших.

Однак найширший вибір роботи для випускника з дипломом юриста, зрозуміло, залишається в правоохоронну службу. Перелік відомств, які потребують юристах, в даному випадку схожий з військовою службою, але, на відміну від неї, він більш широкий. В першу чергу тут потрібно звернутися до специфіки роботи, яку ви бажаєте виконувати, а також правильно підібрати професію відповідно до профільною спеціалізацією. В даному випадку можна виділити наступні варіанти.

 1. Надання юридичної допомоги. Це єдина сфера, де ви зможете відкрити власний бізнес після отримання необхідного досвіду. Як правило, в даній галузі широко затребувані адвокати, нотаріуси, юридичні консультанти і т. Д.
 2. Охорона правопорядку. Якщо ви бажаєте присвятити себе забезпечення безпеки громадян на вулицях, вам пряма дорога до Міністерства внутрішніх справ. Там вам можуть запропонувати вакансії поліцейського і дільничного. Але для цього, як правило, потрібна і хороша фізична форма і деякі додаткові навички.
 3. Проведення оперативно-розшукових заходів. Якщо вас не приваблює можливість сидіти роками в кабінеті, а вам хочеться розкривати злочини і садити злочинців за грати, можна спробувати влаштуватися слідчим в найближчий РВВС.
 4. Судові справи. В даному випадку вибір також досить широкий. Це і робота в прокуратурі, і розгляд судових справ, і виконання судових рішень та наказів і багато іншого. Але влаштуватися сюди досить складно, оскільки зазвичай прокуратура, ФССП і посади судді вакантними практично не бувають, як і їх помічників. Але хто знає, можливо, пощастить саме вам.

Приватні компанії

Якщо ви не бажаєте йти на державну службу, але відкрити свою справу поки не можете, варто спробувати звернутися в великі або середні компанії. Основна робота на таких підприємствах - складання і пошук підводних каменів в договорах між постачальником і клієнтом, а також представництво інтересів компанії в суді. Юристу доведеться постійно консультуватиме керівників таких фірм, шукати будь-які можливі ризики перед укладенням угод і нести відповідальність за ті чи інші прорахунки.

Читайте також: Де заробити грошей студенту

Невеликі підприємства найчастіше або проводять перераховані процедури самостійно, або звертаються до аутсорсерам. Але варіант з аутсорсингом доречний далеко не завжди. Він ефективний, якщо фірма постійно працює по ідентичним договорами або має занадто широку спеціалізацію. Якщо ж нічого подібного немає, як правило, компанії наймають штат юристів, куди можна спробувати влаштуватися і отримати не тільки заповітний досвід, але і можливість непоганого кар'єрного росту.

В цілому з юридичною освітою влаштуватися на роботу можна і зараз, в епоху, коли ця професія стала модною. Але без досвіду вам все одно буде досить складно. Тому не соромтеся починати з малого, і в один прекрасний день вас знайде вакансія вашої мрії! Головне - отримувати необхідні навички і постійно вдосконалюватися.

У зв'язку з цим у абітурієнтів і майбутніх випускників часто виникає питання: ким може піти працювати представник даної спеціальності?
Якому юристу не хотілося б працювати при Президентові РФ?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей