* Политика новости » Банки »

* *

Літо в банках

фото: Inmagine.com

Встановлена в Москві спека змусила офісних співробітників перейти на легкий літній одяг. Однак працівники банків змушені дотримуватися дрес-коду в будь-який час року: лише в небагатьох кредитних організаціях існують сезонні послаблення.

літня вольниця

Вважається, що саме в банках пред'являються мало не найвищі вимоги до форми одягу. Фактично в кожній кредитної організації існують спеціальні документи, в яких прописано, як йдуть одягатися співробітникам.

Наприклад, в АМТ Банку відзначають, що дрес-код там задоволеною строгий в порівнянні з іншими фінансовими установами. «Вимоги до зовнішнього вигляду чітко прописані відразу в двох документах -« Кодекс ділової етики »та« Вимоги до зовнішнього вигляду співробітників ». З кожним документом знайомлять при прийомі на роботу », - розповідає начальник управління по роботі з персоналом Ольга Гранкіна.

У Московському Банку Реконструкції та Розвитку в «Вимогах до зовнішнього вигляду» в найдрібніших подробицях зазначено, якого крою та кольору повинна бути одяг. Спідниця - пряма або звужена донизу, не вище 10 см від коліна. Колготки або панчохи обов'язкові в будь-який час року, а якщо співробітниця хоче одягнути сукню, то до нього необхідний піджак.

Вимоги до довжини спідниці встановлені також в Московському Кредитному Банку (вона не повинна бути більш ніж на 10 см вище коліна і нижче 20 см від підлоги), в згаданому АМТ Банку (не вище третини стегна), в Банку Москви (не вище 10 см від середини коліна). Носити колготки в будь-який час року зобов'язують майже в кожному банку.

Блузки у жінок-співробітниць повинні бути з закритими плечима, чоловікам пропонується носити строгий діловий костюм в поєднанні з сорочкою світлих тонів з довгим рукавом, краватка, туфлі класичного фасону. Вимоги до зовнішнього вигляду чоловіків, як правило, забороняють спортивне взуття, мокасини і сандалі: співробітники повинні ходити в шкіряних матових черевиках або черевиках (бажано зі шнурками), кращий колір - темніше штанів.

У деяких банках є обмеження і по колірній гамі шкарпеток. «Білі шкарпетки - очевидний моветон. Вони повинні бути темнішими, ніж штани, але світліше, ніж взуття », - зазначає директор департаменту роздрібного бізнесу Московського Кредитного Банку Заліна Сланова.

Втім, деякі кредитні організації допускають невеликі вольності в одязі в літній сезон. Наприклад, в Нордеа Банку для чоловіків допустима сорочка з коротким рукавом при наявності піджака. У Московському Кредитному Банку також згодиться короткий рукав, але при цьому краватку обов'язковий. Колір костюма і взуття може бути світлим, але категорично не рекомендується взуття з відкритим носом. «Для жінок, до речі, навпаки, туфлі з відкритим миском прийнятні, однак при цьому задня частина туфлі повинні бути закрита. Або навпаки - закритий мис і відкрита п'ята. Босоніжки на тонкій плоскій підошві без каблука, шльопанці і пляжні варіанти неприпустимі », - розповідає Заліна Сланова.

У ХКФ Банку влітку також допускаються сорочки з короткими рукавами, але не топи, що відкривають живіт, або з глибоким декольте. «Одне з нововведень - літня веранда для співробітників в Москві. Це зроблено, щоб влітку можна було відпочити або перекусити на повітрі, насолодитися гарною погодою », - кажуть в банку.

У «ЮніКредит» помічають, що в літній час як для жінок, так і для чоловіків третій рік поспіль прийнятий стиль business casual. «Але до цього поняття потрібно ставитися в рамках розумного. Поява на робочому місці в шортах і шльопанцях може викликати здивування у колег і керівництва », - іронізує в банку.

Взагалі, business casual допустимо в багатьох банках в п'ятницю, як в останній робочий день. Він передбачає, що співробітнику дозволяється одягнути джинси і прийти без краватки, а плаття може бути без жакета. Але багато банків наголошують, що це поширюється тільки на працівників, які перебувають поза зоною видимості клієнта.

Про відсутність літніх послаблень заявили в АМТ Банку, МБРР, Москоммерцбанк, Райффайзенбанку. «Сезонних послаблень, що стосуються форми офісного одягу, у нас немає. Можливо, влітку не кожен співробітник суворо дотримується дрес-код, але ми завжди розраховуємо на здоровий глузд. У будь-який час року потрібно демонструвати повагу до клієнтів і колег », - пояснює керівник відділу управління якістю обслуговування Райффайзенбанку Ніна Векслер.

За словами керівника групи внутрішніх комунікацій і організаційної підтримки ВТБ 24 Катерини Попової, дрес-код дійсно важче дотримуватися влітку, коли встановлюється спекотна погода, але в будь-який час року для жінок є обов'язковим носіння колгот, туфель або закритих босоніжок. «Не вітається прозора, строката, щільно облягаючий одяг. Визначено і довжина рукава блузи або плаття - не вище ліктя », - додає вона

Втім, за словами директора департаменту персоналу та організаційного розвитку Бінбанку Дмитра Мітбрейта, незважаючи на чіткі правила, враховуються будь-які нюанси, особливо що стосуються клімату регіону, де розташовується структурний підрозділ банку. «У таких випадках ми приймаємо персональні рішення», - говорить банкір.

особа банку

Найскладніше доводиться співробітникам фронт-офісів, до яких традиційно більш суворі вимоги в плані одягу і які, як правило, не можуть скористатися п'ятничним послабленням. Найчастіше у фахівців фронт-офісу та секретаріату повинні бути темний низ (спідниця або штани) і світлий верх (блузка або сорочка). «Операціоніста в обов'язковому порядку носять бедж і корпоративний шийну хустку, а також класичну білу блузку. Це правило поширюється і на секретарів, і на помічників керівників, і на співробітників приймалень, а також на фахівців, у яких в цей день запланована зустріч з діловим партнером або клієнтом », - розповідає Ольга Гранкіна.

Шийні хустки для жінок і краватки для чоловіків у кожного банку різні, так як підкреслюють символіку кредитної організації. «Для тих співробітників, які працюють із зовнішніми клієнтами, вони були спеціально виготовлені в корпоративних кольорах (синій, червоний, блакитний) і служать яскравим доповненням до білих сорочок», - каже Катерина Попова.

Віце-президент МБРР Олена Вітчак вважає, що для працівників фронт-офісів послаблення в дотриманні дрес-коду неприйнятні, адже вони - обличчя банку. «Навряд чи ви повірите банку, який називає себе солідним, надійним і клієнтоорієнтованим, якщо при вході вас буде зустрічати операціоніст в м'ятою футболці і рваних джинсах», - солідарні в «ЮніКредит».

В Абсолют Банку розповідають, що для персоналу існує кілька різновидів дрес-коду. Найсуворіша - уніформа (сорочка, штани або спідниця) встановлена ​​як раз для фронт-офісу і тих, хто здійснює безпосередню взаємодію з клієнтами. «Основне завдання уніформи - однаковість співробітників фронт-офісу. У всіх, навіть самих віддалених відділеннях співробітники повинні виглядати однаково. Уніформа - це стандарт, особа і відмінна риса банку », - пояснює заступник начальника управління операційного моделювання, експертизи та аналізу розвитку мережі Абсолют Банку Вадим Янсон. Також в банку є діловий стиль, який передбачає плаття для жінок, і умовно діловий стиль, що допускає джемпери як для жінок, так і для чоловіків.

Представники кредитних організацій відзначають, що більш вільний стиль допускається лише для фахівців IT-департаменту, служби підтримки комунікацій і IT-інфраструктур. «Їм часто доводиться возитися з« залізом », а діловий костюм і біла сорочка в цьому контексті будуть просто недоречні», - констатує Ольга Гранкіна.

У деяких банках вказують на залежність форми одягу від місця знаходження офісу. «Чіткої залежності, а тим більше правил, звичайно, немає. Але на практиці виходить, що в центральному офісі, де розташовуються кабінети керівництва банку, співробітники одягаються більш строго, ніж їх колеги в інших офісах », - зауважують в прес-службі ЮніКредит Банку.

Керівники банків впевнені, що співробітникам не так вже й складно дотримуватися дрес-код в будь-який час року. «На сьогоднішній день всі офісні приміщення оснащені кондиціонерами, і широкий асортимент одягу в магазинах на будь-який смак і гаманець дозволяють спокійно витримати недовгу літню спеку в рамках вимог дрес-коду», - вважає Олена Вітчак. За словами Катерини Попової, знайти свій стиль з урахуванням рекомендацій, закріплених в дрес-коді, може кожен: «Дрес-код ВТБ 24 зберігає масу можливостей виглядати модно і привабливо, перебуваючи при цьому в діловому тонусі».

Тема дрес-коду недавно була піднята читачами порталу Банкі.ру в персональному блозі одного з банкірів. Відвідувач під ніком VTA вірно помітив, що дрес-код тягне за собою не тільки дискомфорт влітку, а й фінансові витрати. «Згідно з Трудовим кодексом, роботодавець або повинен купувати уніформу за свій рахунок, або відшкодовувати витрати співробітникам. На початку 90-х в Банку «Столичний» (потім СБС, СБС-Агро, банк «Перше ОВК») щомісячно на одяг видавалася цілком пристойна сума, інше питання, що в той час купити те, що потрібно по дрес-коду, було важко. Строго обмовлялися якість одягу, матеріал і т. Д. Була заборона жінкам носити навіть ділові брючні костюми. В цілому ефект був - в будь-який офіс приємно було зайти, навіть «автоматизаторів» ходили в ділових костюмах, а не шастали по офісу в протертих джинсах », - пише відвідувач.

Зараз, як розповіли в опитаних Банкі.ру кредитних організаціях, вони оплачують тільки одяг співробітникам фронт-офісу. «Банк сам купує одяг і видає її», - пояснила Заліна Сланова. Джерело в іншому банку на умовах анонімності повідомив, що до кризи персонал всіх підрозділів отримував гроші на покупку одяг. «Але в 2009 році ми прийняли рішення оплачувати тільки одяг працівникам фронт-лінії», - сказав він.

Тетяна СЕМЕНОВА, Banki.ru

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей