* Политика новости » Банки »

* *

Шахрайство з банківськими картами

У цій публікації я хотів би поговорити про шахрайство з банківськими картами. Я розгляну найбільш поширені випадки такого шахрайства, і, відповідно, розповім про запобіжні заходи, які слід вжити, щоб не стати жертвою шахраїв.

Сьогодні вже складно зустріти людину, яка б жодного разу не використовував пластикові карти.

Розвинені країни світу вже в дуже значній мірі перейшли на безготівкові розрахунки з використанням банківських карт, в наших країнах цей процес поки тільки починається, але все одно через карткові рахунки щодня проходять мільйонні суми оборотів, на них зосереджені чималі залишки грошових коштів. Відповідно, ця сфера завжди буде привабливою для шахраїв. Розглянемо, яким буває шахрайство з пластиковими картами і як від нього вберегтися.

Спосіб 1. Розлучення по телефону. Вам зателефонують і під яким-небудь переконливим приводом постараються дізнатися номер карти. Наприклад, буде досить співробітником банку і повідомлять про виникнення прострочення по кредиту . Ви обуритеся, адже ви взагалі не брали ніяких кредитів, і тоді вам запропонують звірити номер карти. Або ж скажуть, що вам надійшов грошовий переказ, ваша пластикова карта виграла в який-небудь акції або розіграші призів, і потрібно звірити її номер, щоб ви змогли забрати свій приз або отримати грошовий бонус на карту. Також вам можуть зателефонувати з інтернет-магазину, в якому ви тільки що робили покупку, розраховуючись карткою, і сказати, що оплата не пройшла, потрібно звірити дані. А можуть, навпаки, представитися покупцем, який готовий у вас щось купити по оголошенню, і попросити дані карти, щоб зарахувати на неї гроші. Загалом, варіантів може бути дуже багато.

Якщо таке шахрайство з банківськими картами спрацює, ви скоро побачите, що вашою карткою розрахувалися десь в інтернеті, або з неї перевели гроші на інший рахунок. Причому, не завжди шахраї будуть запрошувати всі дані, необхідні для розрахунків (наприклад, cvc-код): вони вже можуть бути їм відомі, і для здійснення шахрайської операції не вистачає чогось одного. У деяких випадках вони можуть спробувати дізнатися код з СМС, який прийде вам на мобільний телефон - це означає, що з вашої пластиковою карткою вже роблять шахрайські дії, і не вистачає тільки коду підтвердження транзакції.

Телефонні шахраї працюють професійно, тому такий дзвінок завжди буде звучати максимально переконливо:

- У трубці ви будете чути офісний шум і стукіт клавіатури, розмови інших "операторів";

- До вас будуть звертатися по імені-по батькові;

- Шахраї будуть посилатися на конфіденційні дані: відділення банку, в якому ви оформляли карту, підприємство, на якому ви працюєте, якщо у вас зарплатна картка , Інтернет-магазин, в якому ви здійснювали покупку і т.д.

Як вберегтися: Ніколи, нікому, ні за що і не в якому разі не повідомляйте будь-які дані своєї пластикової карти по телефону. Якщо у вас намагаються їх дізнатися - цілком ймовірно, що це шахраї.

Спосіб 2. Крадіжка даних карти при розрахунках або зняття коштів в касі банку. Касир, офіціант, заправник, працівник банку або будь-який інший працівник, якому ви передали пластикову карту для розрахунку, може сфотографувати, переписати або навіть запам'ятати її дані, щоб потім безперешкодно розрахуватися карткою в інтернеті .

Це може відбуватися дуже акуратно і непомітно, наприклад, заздалегідь буде включено записуючий відео-пристрій, наприклад, навіть звичайна камера відеоспостереження, і карту просто "покажуть" йому по обидва боки, після чого шахраєві залишиться лише відмотати запис на потрібний час і переписати дані карти .

Як вберегтися: Розраховуючись пластиковою карткою або знімаючи з неї гроші через ПОС-термінал, ні при яких обставинах не випускайте її з поля зору, і стежте за тим, щоб співробітник, що здійснює операцію, не вів себе підозріло. Наприклад, щоб він не сфотографував вашу карту на мобільний телефон, під виглядом набору номера або смс.

Спосіб 3. Виготовлення дубліката сім-карти. Цей спосіб шахрайства з банківськими картами використовується одночасно з іншими, після того як зловмисникам вже вдалося заволодіти даними карти, і необхідно за допомогою коду з СМС підтвердити транзакцію переказу грошей на потрібний рахунок. Ваш номер телефону зловмисники можуть дізнатися з соціальних мереж, від знайомих, по роботі або як-небудь ще.

На ваш мобільний телефон будуть надходити дзвінки, які матимуть на меті різними способами домогтися зворотного дзвінка. Це необхідно зловмисникам для того, щоб представитися власником вашої сім-карти, повідомити, що карта загублена, і створити її дублікат - нову сім-карту з таким же телефонним номером. Щоб підтвердити, що саме він є власником сім-карти, зловмисник називає останні набрані і дзвонили номера. Видача дубліката сім-карти, як правило, коштує якихось грошей, тому на ваш телефон може надійти невідоме вам поповнення рахунку, після чого номер незабаром буде заблокований.

Потім шахраї переведуть гроші з вашої картки на свої, або розрахуються за товар в інтернеті, підтвердивши всі операції через код, отриманий в СМС.

Як вберегтися: Якщо ви отримаєте раптове оповіщення про поповнення рахунку незабаром після дзвінків на невідомі номери або з невідомих номерів - негайно заблокуйте всі свої пластикові карти, прив'язані до цього телефонним номером, зателефонувавши на гарячі лінії банків, номери яких вказані на самих картах. Потім, коли ваша сім-карта буде заблокована - зверніться до мобільного оператора для її розблокування і одночасної блокування дубліката, отриманого шахраєм. А до всіх наявних пластикових карт виготовте додаткові карти, залишивши основні заблокованими, тому що їх дані вже стали відомі шахраям.

Спосіб 4. Подвійна транзакція. Ще один вид шахрайства з банківськими картами - подвійне здійснення операції. Ви, здійснюючи оплату в торгово-сервісній мережі, передаєте карту оператору, він проводить її через пристрій, що зчитує, ви вводите пін-код (за потреби), і співробітник повідомляє, що сталася помилка. Потім дії повторюються ще раз, і транзакція виконується успішно. В результаті через кілька днів ви виявляєте, що з карти списали гроші двічі.

Найцікавіше, що таке шахрайство з пластиковими картами може виявитися зовсім не шахрайством, а дійсно збоєм в роботі платіжного терміналу. Подібні ситуації виникають нерідко, і від них практично ніхто не застрахований. Але може бути скоєно дійсно навмисне, в надії, що клієнт не схаменеться і заплатить подвійну ціну за товар або послугу.

Як вберегтися: Підключіть до своєї карті СМС-оповіщення про скоєних операціях. Якщо транзакція буде здійснена успішно - ви тут же отримаєте про це СМС, яке можете сміливо демонструвати касиру як гарантію того, що оплата вже проведена.

Спосіб 5. Крадіжка даних карти або пін-коду в банкоматі. Теж досить поширений вид шахрайства з банківськими картами. Шахраї встановлюють на банкомати спеціальні пристрої, що зчитують дані карти і / або запам'ятовують пін-код. Як варіант, зловмисник може просто спостерігати за тим, який пін-код ви вводите, безпосередньо, або, скажімо, через камеру відеоспостереження.

Після того, як ці дані стануть відомі шахраям, вони виготовлять дублікат вашої банківської карти і знімуть з неї всі гроші.

Як вберегтися: Перед тим, як вставити карту в банкомат, переконайтеся, що на картоприймач немає будь-яких додаткових пристроїв. Перед набором пін-коду переконайтеся, що за вами ніхто не спостерігає, а на пін-клавіатурі теж немає нічого підозрілого, наприклад, нібито "захисної" плівки, на якій відбився ваші пальці при натисканні. Також зверніть увагу, щоб відеокамера на банкоматі знімала ваше обличчя, а не клавіатуру для введення пін-коду.

Я розглянув найбільш поширені види шахрайства з банківськими картами. Будьте пильні і не дайте себе обдурити: такий обман може коштувати вам списання всіх коштів з карткового рахунку. Особливо прикро буде, якщо це кредитна карта : Шахраї "вичистять" ваш кредитний ліміт, а розплачуватися за нього доведеться вам.

сайт Фінансовий геній допоможе вам підвищити свою фінансову грамотність і навчить грамотно і ефективно використовувати особисті фінанси. Приєднуйтеся до наших постійних читачів і слідкуйте за оновленнями. До нової зустрічі!

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей