* Политика новости » Банки »

* *

Стандартні розміри міжкімнатних дверей: ГОСТ, вимоги

 1. Функціональність міжкімнатних дверей і їх призначення
 2. Стандартні розміри міжкімнатних дверей - ГОСТ та вимоги
 3. Стандартні розміри дверних прорізів
 4. Розміри дверної коробки
 5. Як правильно виміряти параметри отвору
 6. Підбір розмірів стандартних міжкімнатних дверей з коробкою між коридором і холом
 7. Маркування міжкімнатних дверей
 8. Розміри нестандартних міжкімнатних дверей
 9. Різноманітність міжкімнатних дверей
 10. орні
 11. розсувні
 12. Складено

Посилання на статтю успішно відправлено!

Відправимо матеріал вам на e-mail

Красивий інтер'єр - це не тільки обробка стін, стелі та підлоги, а також грамотно підібрані меблі і фіранки. Не варто опускати з уваги, що міжкімнатні двері відіграють в інтер'єрі важливу роль. Саме вони часом підкреслюють все, що задумано дизайнером. Тому дуже важливо правильно підібрати двері не тільки в плані їх дизайнерського оформлення, але і по розмірними показниками. Саме про них і піде мова в цій статті. Будуть розглянуті стандартні розміри міжкімнатних дверей, їх відповідність з проходами. Будуть показані методи правильного виміру і розрахунки.

Посилання на статтю успішно відправлено

Міжкімнатні двері

Функціональність міжкімнатних дверей і їх призначення

Основна функція міжкімнатних дверей - закривати прохід між кімнатами. І в залежності від закриваються приміщень вона може мати різні розміри. Наприклад, найширші конструкції встановлюють при вході в хол. Найменші в службових приміщеннях.

При цьому така функціональна особливість, як прозорість, використовується тільки для певних кімнат. Ставити їх в туалеті і в ванній не можна, це точно. За чисто конструктивним критеріям можуть бути орними, розсувними, що складаються, касетними.

Існують стандарти на розміри, які були прийняті ще за часів будівництва перших багатоквартирних будинків за радянських часів. Змінилися вони з тих пір незначно. Наприклад, стандартна висота двері - 2 м. У європейців стандарт - 2,1 м. Так як більшість комп'ютерних програм з виробництва різної продукції і проектування будівель (мається на увазі чисто конструктивне планування і розрахунок) прийшли в Росію з європейських країн, то і вітчизняні виробники поступово перейшли на цей розмір висоти. Хоча говорити так про всі не можна. Тобто, вибираючи двері, необхідно в першу чергу виміряти висоту дверного отвору.

Тобто, вибираючи двері, необхідно в першу чергу виміряти висоту дверного отвору

Розмірний ряд

Увага!

В Європі дуже часто користуються не міліметровим виміром, а модульним. Так висота за модульним визначенням буде М21. Тут все просто: 1 модуль - 100 мм. Виходить, що М21 - це 2100 мм.

Що стосується заміни старих дверей на нові, то якщо капітальної переробки не намічається, і проводиться просто заміна, то вибираються стандартні типові міжкімнатні двері. якщо споруджуються перегородки або робляться додаткові отвори, то розміри дверної коробки беруться з проекту капітального ремонту. Зрозуміло, що вибір стандартної моделі - це не тільки простий вибір з запропонованої ринком продукції, але і простий монтаж в стандартний отвір.

Стандартні розміри міжкімнатних дверей - ГОСТ та вимоги

Отже, існує ГОСТ розмірів міжкімнатних дверей, за яким вони і виробляються. У ньому вказуються не тільки ці параметри, але і розмір отвору для міжкімнатних дверей. Ці два значення взаємопов'язані між собою. Таблиця стандартних розмірів для міжкімнатних дверей:

Висота, мм Ширина, мм 2000 550 600 700 800 900 1200 - з двома стулками, ширина кожної по 600 мм 1400 - з двома стулками, ширина однієї 600, інший 800 мм. 1500 - з двома стулками, ширина однієї 600 інший, 900 мм. Висота, мм Ширина, мм 2000 550 600 700 800 900 1200 - з двома стулками, ширина кожної по 600 мм 1400 - з двома стулками, ширина однієї 600, інший 800 мм

З двома стулками

Якщо розміри купується вами двері точно відповідають зазначеним в таблиці параметрами, то вам дуже пощастило. Тому що стандартні вироби коштують набагато дешевше замовлених. Звичайно, дверний проріз можна підігнати під замовну двері, але це не завжди можливо. Особливо це стосується панельних будинків, в яких ні розширювати отвори, ні збільшувати їх по висоті можна. Це порушує цілісність всієї конструкції будинку.

Є ще один параметр, про який треба сказати обов'язково. Це ширина бруса, з якого зроблена дверна коробка. По суті, при плануванні і розмітці беруться до уваги три розмірних показника:

 • чистий отвір - це ширина дверного полотна;
 • ширина дверної коробки;
 • ширина отвору в стіні.

монтажні габарити

До речі, тут можна говорити тільки про ширину. Точно така ж залежність і між параметрами висоти. Так ось між зовнішніми торцями коробки і внутрішніми стінового прорізу повинен залишатися зазор, рівний 10 ÷ 15 мм. Це робиться для того, щоб коробка легко могла встати в отвір, і щоб можна було б її вирівняти в площинах.

Стандартні розміри дверних прорізів

Таблиця стандартних розмірів висоти і ширини дверного отвору відповідно до тих же габаритами коробки, які були вказані в першій таблиці:

Висота, мм Ширина, мм 2060 ÷ 2090 630-650 680-700 780-800 880-900 980-1000 1280-1300 1480-1500 1580-1600

Як бачите, стандартні розміри дверних прорізів трохи більше параметрів дверей.

Як бачите, стандартні розміри дверних прорізів трохи більше параметрів дверей

Параметри дверного отвору

Розміри дверної коробки

І ще один показник, який треба брати до уваги, це товщина бруса дверної коробки, вона визначає товщину міжкімнатних дверей . Стандартний розмір - 75 мм. Він був узаконений з однієї причини - це товщина залізобетонної плити, яку використовують для перегородки в багатоквартирних будинках старого типу. Саме така товщина гарантувала необхідну несучу здатність несучих стін.

Як правильно виміряти параметри отвору

Це дуже важлива складова ремонту, тому що від цього дійства залежить, поміститися чи дверна конструкція в отвір, і яких розмірів будуть зазори між сполучаються елементами. Вся справа в тому, що якість будівництва в ті далекі роки залишало бажати кращого. Тому отвори в стінах не гарантують рівність ребер, як по вертикалі, так і по горизонталі. Тобто, геометрія форми - це не точний прямокутник.

Тому виміри треба проводити в декількох місцях. Зазвичай це по краях і посередині (навіть в декількох місцях). При цьому всі виміри проводяться строго в площинах, тобто по горизонту і по вертикалі, для чого доведеться скористатися додатково контрольними інструментами типу схил і лазерний рівень . На фото нижче показано, як правильно заміряти розміри отвору для міжкімнатних дверей з коробкою.

Правила виміру

Як показує практика, дверний отвір дуже часто не відповідає стандартним розмірам. Якщо фактичні параметри трохи більше, то це не велика проблема. Зазор можна закласти розчином і закрити добірними елементами, а можна замовити двері з великими параметрами. Якщо розміри менше стандартних, тоді краю отвору доведеться підганяти під них. Або підганяти двері під отвір.

Увага!

Якщо ширина отвору більше 1000 мм, і при цьому двері за планом повинна бути орної, то доведеться замовляти двостулковий варіант. Тому що дверне полотно не повинно бути більше 900 мм.

Чому таке строго попередження. Вся справа у вазі дверного полотна. Петлі його просто не зможуть витримати при тривалій експлуатації. Після чого воно просто почне провисати, а це проблеми при закритті.

добори

І кілька слів про доборо для міжкімнатних дверей, а точніше про їх розмірах. Навіть тут є стандартні параметри: довжина - 2,1 м, ширина - 0,7 ÷ 2,5 см, товщина 0,6 ÷ 3 см - це для планки, за допомогою якої закривається частина торця стіни. Але треба позначити, що ширина може доходити і до 4 см. Це для несучих стін. Що стосується наличників, то тут ніяких стандартів.

Підбір розмірів стандартних міжкімнатних дверей з коробкою між коридором і холом

У таблиці номер один показані розміри широких дверей, які позначені, як двостулкові. Вище було загострено увагу, чому саме в цих місцях встановлюються конструкції з двома стулками. Але необхідно додати, що стандартні міжкімнатні двері з коробкою, що встановлюються в прохід в хол, це розміри типових прорізів. Навіть в ті далекі радянські часи в хол прохід робили широким, тому що вітальня - це місце, де збирається іноді багато народу. А значить, і вхід в цю кімнату повинен бути великим. До того ж саме в ній встановлюють габаритні меблі, яка в отвір з невеликими розмірами може не протиснутися. Тобто, брали до уваги і чисто естетичні критерії, і чисто практичні.

Тобто, брали до уваги і чисто естетичні критерії, і чисто практичні

Двері в хол

Маркування міжкімнатних дверей

Всі дерев'яні дверні конструкції контролюються ГОСТом під номером 6629-88. У цьому документі говориться, що вироби (дерев'яні) мають графічне і буквене позначення. Нас цікавлять саме букви, тому що вони вказуються в супровідних документах.

Отже, що позначають літери в маркуванні.

 • «О» - з склінням;
 • «Г» - глуха конструкція;
 • «К» - полотно з хитається стулкою;
 • «У» - посилена модель, яка може бути встановлена, як вхідні.

При цьому є буквені позначення, які стосуються безпосередньо конструкції. Буква «Д» позначає, що це дверний блок, буква «П», що це просто полотно.

Увага!

У маркуванні міжкімнатних двостулкових дверей обов'язково вказуються розміри стулок. У маркуванні міжкімнатних двостулкових дверей обов'язково вказуються розміри стулок

глуха модель

Розміри нестандартних міжкімнатних дверей

Що значить, нестандартні міжкімнатні двері і які їхні розміри? Тобто, якщо в отвір не поміщається двері, скажімо, шириною 700 мм, а шириною 600 мм залишає великі зазори, то треба виготовити конструкцію з параметрами десь між даними значеннями? Це і буде нестандартна модель?

Якщо «ТАК», то всі вироби, що виготовляються на замовлення і не підпадають під параметри ГОСТу, можна вважати нестандартними. Але давайте міркувати розсудливо. Будівництво багатоквартирних будинків здійснюється за проектами, які самі розробляються за стандартами. А значить, в них не може бути нестандартних дверних прорізів.

нестандартна трехстворчатая

Тоді за яких обставин використовують нестандартні конструкції? Варіанта два:

 • коли проводиться перепланування квартири , Де споруджується перегородка. У ній можна встановити нестандартну модель.
 • Коли будується приватний будинок, в якому можна не використовувати стандарти розмірів дверних прорізів.

Різноманітність міжкімнатних дверей

В основному всі міжкімнатні двері діляться на три категорії, в основі яких лежать чисто конструктивні рішення.

 • Орні, коли полотно відкривається способом крутіння навколо петель.
 • Розсувні, коли полотно переміщається уздовж стіни по напрямних.
 • Складні, коли конструкція складається, як книжка, відкриваючи прохід.

орні

Самий часто використовуваний тип. Консерватизм людей іноді доходить до того, що орні моделі встановлюють навіть там, де їм і не місце.

Плюси Мінуси Простота конструкції Для відкриття потрібен певний простір. У вузьких приміщеннях це може доставити деякі незручності. Простота установки Хороша ступінь ущільнення зазорів межу коробкою і полотном, що забезпечує шумо- і теплоізоляцію приміщення

розсувні

Ці моделі часто називають дверима-купе. Тут два різновиди, які відрізняються один від одного відкритістю полотна при відкриванні. Тобто, воно просто переміщається по напрямних вздовж стіни або топиться в саму стіну. Другий варіант кращий, але він складний в установці.

До недоліків можна віднести той момент, що для монтажу необхідна спеціальна фурнітура. Та й сам процес установки непростий. Як і орні, вони можуть бути одно- або двопільними. У другому випадку стулки просто роз'їжджаються в різні боки, коли їх треба відкрити.

Складено

До речі, два перші варіанти можна позначити, як стандарт розмірів міжкімнатних дверей з коробкою. Що не скажеш про складаний конструкції. Саме нею найзручніше перекривати нестандартні отвори. Полотна в них між собою скріплюються шарнірами, а переміщення виробляється на роликах. При цьому кількість стулок може бути необмеженої кількості. Все знову-таки буде залежати від ширини прорізу.

Необхідно відзначити, що мінімальна ширина одного полотна - 10 см. Тобто, чим менше цей показник, тим більше стулок доведеться виготовляти для конструкції. Хоча такі моделі виглядають дуже оригінально.

До переваг можна віднести можливість закривати криволінійні отвори. А ось один єдиний недолік досить серйозний. Це нещільне примикання полотен і між собою, і до коробки. Так що ніякої герметичності.

Стаття по темі:

На цьому наш огляд добігає кінця. Якщо у вас залишилися питання або зауваження, то ласкаво просимо в коментарі, ми із задоволенням відповімо на них.

А наостанок невеликий пізнавальний відеоролик за сьогоднішньою темі:

Відео: види міжкімнатних дверей

Тобто, якщо в отвір не поміщається двері, скажімо, шириною 700 мм, а шириною 600 мм залишає великі зазори, то треба виготовити конструкцію з параметрами десь між даними значеннями?
Це і буде нестандартна модель?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей