* Политика новости » Банки »

* *

Небезпечні нюанси роботи пластикових карт

  1. Платежі без введення CVV
  2. Electronic use only
  3. транскордонні платежі
  4. Захист від конвертації

Про способи шахрайства з банківськими картами ми вже писали. І не один раз . І не тільки ми. Сьогодні ж ми поговоримо про менш очевидних небезпеки, на які рідко звертають увагу: мова про можливі ризики транскордонних платежів і спочатку закладених в архітектуру платіжних систем вразливості. Про   способи шахрайства   з банківськими картами ми вже писали

Платежі без введення CVV

Багато хто вважає, що для здійснення платежу через Інтернет потрібно обов'язково вказувати розміщений на зворотному боці карти код CVV. Однак деякі інтернет-магазини дозволяють оплачувати покупки, не повідомляючи платіжного шлюзу секретний код.

Прокоментувати ситуацію ми попросили директора з досліджень та інновацій департаменту розвитку бізнесу компанії «Диасофт» Сергія Добріднюка: «Зазвичай вказуються такі реквізити: номер карти, термін дії, ембоссіруемое ім'я і код CVV зі зворотного боку карти».

«Карти з видавленими (ембосованими) буквами, які найчастіше застосовуються в Інтернеті, як правило, високого класу - Visa Classic, Visa Gold і так далі. Видав їх зарубіжний банк проводить перевірку власника і його платоспроможності. Тому при дрібних покупках продавець може запитати лише про номер карти і не проводити авторизацію, тому що впевнений: перед ним солідний покупець », - розповів Добріднюк.

«Це називається floor limit (Підлімітні операції). У деяких банках і у деяких продавців така Підлімітні сума може досягати $ 1000 », - повідомив нам експерт.

За словами Сергія Добріднюка, на ринках, що розвиваються такого пієтету ні і рівнів безпеки може бути більше, але загальних правил прийому карткових реквізитів не існує - кожна торгова площадка може встановлювати їх самостійно.

«Майже всі операції, які ви проводите« дистанційно », без пред'явлення PIN-коду або сертифіката 3D Secure, можна опротестувати. Якщо ви сумніваєтеся в легальності списання з боку магазину, напишіть спеціальну заяву в банк (charge back), і після проведеного розслідування вам повернуть гроші », - заявив Сергій Добріднюк.

Експерт рекомендує користуватися послугами інтернет-магазинів, які підтримують стандарт 3D Secure ( «Verified by Visa» і «SecureCode» для Visa і MasterCard відповідно) - додаткову аутентифікацію після введення реквізитів за допомогою введення одноразового пароля, надісланого в SMS або роздрукованого на чеку банкомата.

На жаль, рішення про використання додаткового захисту приймає саме торгова площадка - навіть якщо ваша карта захищена за допомогою 3D Secure, магазин може і не запросити одноразовий пароль.

Використання віртуальних карт без фізичних носіїв також підвищує рівень безпеки: вони відрізняються відносно невеликим терміном дії і малими сумами на рахунку - в разі злому інтернет-магазину реквізити основної картки не витечуть в Інтернет.

Як бачите, повідомляти номер з лицьового боку картки будь-кому не слід, а якщо шахраї примудрилися виманити у вас (наприклад, для перерахування грошей - так часто обманюють продавців старих гаджетів) ім'я власника картки і термін її дії, списати гроші буде справою техніки. Навіть без коду CVV.

Electronic use only

Ще одна помилка пов'язано з картами Visa Electron і аналогічними продуктами початкового рівня інших платіжних систем. На них немає видавлених (ембосованих) букв і присутній напис «ELECTRONIC USE ONLY».

На них немає видавлених (ембосованих) букв і присутній напис «ELECTRONIC USE ONLY»

Багато хто помилково вважає, ніби такою картою можна платити через Інтернет; насправді це залежить від рішення банку-емітента . Правила платіжних систем не забороняють використовувати їх для дистанційних платежів.

Простіше кажучи, з карти початкового рівня вкрасти гроші через Інтернет теж можна.

транскордонні платежі

Через стрибки курсів валют виникає багато проблем з транскордонними платежами і зняттям іноземної валюти в банкоматах. Один з основних ризиків тут - невигідний курс конвертації.

«Конвертація може відбуватися чотири рази: і в терміналі (модулі) e-commerce-магазину, і в його банку-еквайєрі, і в платіжній системі, і в який видав карту банку-емітенті», - попереджає Сергій Добріднюк.

Комісій тут кілька, але власник бачить їх зазвичай однією сумою, яка може бути включена у вартість покупки або списана окремо. «Чесно скажу, - продовжує Сергій Добріднюк, - без детального вивчення тарифів платіжних систем і свого банку простому обивателю розібратися неможливо».

Буває, що фактичне списання з карти відбувається пізніше, ніж було проведено платіж, - магазин може взаємодіяти зі своїм банком раз в декілька днів або тижнів (правила платіжних систем допускають відстрочку до 45 днів). Через цю затримки при нестабільному валютному ринку розрахунки можуть пройти по менш вигідному курсу.

З подібною ситуацією зараз стикаються багато власників рублевих карт, які оплачують покупки в закордонних магазинах або знімають валюту в банкоматах. Якщо мова йде про відчутні суми, робити цього не варто: в результаті браку коштів відкривається овердрафт.

Багатьом це може здатися дивним, але особливо погано справу з дебетовими картами: в цьому випадку відкривається «технічний» або «заборонений» овердрафт, і банк буде стягувати з вас дуже великі штрафи - до сотень відсотків річних.

Захист від конвертації

Деякі банки випускають мультивалютні картки, основну валюту яких можна змінювати. Якщо їдете в єврозону, встановлюєте євро, якщо в США - долари, всередині Росії - рублі. Тоді ніякої конвертації не буде.

Самий грабіжницький відсоток беруть банкомати та платіжні термінали, пропонуючи здійснити операцію у вашій рідній валюті замість тієї, в якій вказана ціна

Але якщо карта рублева, платіжні системи Visa, MasterCard та інші встановлюють внутрішні курси системи, спираючись на офіційні курси Банку Росії. Переплата там невелика - відсотки або частки відсотків.

Самий грабіжницький відсоток беруть банкомати, сторонні платіжні системи (наприклад, PayPal) і платіжні термінали, пропонуючи здійснити операцію у вашій рідній валюті замість тієї, в якій вказана ціна. Усвідомити це на місці зазвичай досить складно: для цього потрібно витратити якийсь час на акуратні підрахунки, тримаючи в голові актуальні курси всіх задіяних в операції валют, додаткові комісії і так далі.

Але повірте на слово: така послуга завжди чревата переплатою, нерідко суттєвою. Так що варто просто взяти за правило ні в якому разі не погоджуватися на подібні привабливі пропозиції і платити в тій валюті, в якій здійснюються купівля або зняття готівки насправді.

Слід розуміти, що винайдені майже 50 років тому пластикові карти і способи розрахунку по ним небездоганні. Пропоновані платіжними системами технічні рішення не завжди зручні і часто покликані більшою мірою забезпечувати вигоду продавцеві, ніж безпека покупцеві. Однак при грамотному використанні ризики можна звести до мінімуму - будьте обережні і не забувайте про слизькі нюанси.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей