* Политика новости » Банки »

* *

Велосипедний ланцюг. Пристрій, маркування, ширина і правила підбору велоцепі

 1. Пристрій велосипедної ланцюга і її типи
 2. Ланцюги бувають декількох типів
 3. 2. Ланцюг для багатошвидкісних велосипедів
 4. 3. Полегшені велосипедні ланцюга.
 5. 4. Велосипедні ланцюга Халфлінк (Half-link)
 6. Як правильно встановити Half-link ланцюг на велосипед.
 7. Замки велосипедної ланцюга
 8. З яких матеріалів виготовляють велосипедні ланцюга
 9. Маркування велосипедної ланцюга
 10. Що означають цифри в маркуванні ланцюга:
 11. Ширина велосипедної ланцюга
 12. Як правильно вибрати велосипедну ланцюг?
 13. Найбільш популярні виробники велосипедних ланцюгів
 14. Що ще можна почитати про велосипедних ланцюгах:

Змінено: 02.05.2019

Ми починаємо серію статей про велосипедної ланцюга.

Спочатку розглянемо загальні їх будову і типи, маркування, а так само як правильно підібрати ширину і довжину ланцюга.

У наступних статтях будуть розглянуті питання зносу ланцюга , Як його виміряти і зменшити , як правильно знімати велосипедну ланцюг (В допомогою такого інструменту як витримка ланцюга і без неї), а також як і чим мити і змащувати велоцепь (Після активних покатушек по бруду і миття велосипеда , А так само при його підготовці до зимового зберігання ).

Тож почнемо.

Велосипедна ланцюг - елемент трансмісії, передає силу ніг велосипедиста на заднє колесо.

Вона дозволяє перетворити мускульну силу людини в енергію руху і передає 95-98 відсотків від зусиль ніг, які додаються до педалей.

Пристрій велосипедної ланцюга і її типи

Ланцюг складається з ланок. Кожна ланка складається з двох полузвеньев: внутрішнього і зовнішнього. Полузвенья ще називають «кроком ланцюга» і скріплюються між собою спеціальним елементом - піном, на який одягається ролик. За ролик чіпляється зуби зірочок.

Все велоцепі, крім халфлінк (Half-Link), складаються з двох видів ланок: внутрішніх і зовнішніх.

У всіх велосипедних ланцюгів однаковий розмір повного ланки - один дюйм (25,4 мм) і, отже, одного полузвена в 1/2 "або 12,7 мм. Часто полузвено називають просто" ланкою "

Це пов'язано з однаковим кроком зубів на всіх зірочках. Видаляти або додавати можна тільки по цілому ланці, тобто довжини велоцепей кратні дюйму.

Це не стосується тільки халфлінк (Half-Link) ланцюгів. У них можна міняти по одній ланці, довжина якого 1/2 "(12,7 мм.), Що дозволяє більш точно підбирати розмір ланцюга. Але про це ми поговоримо нижче.

Ширини у ланцюгів різні і залежать від її типу і кількості зірок у касеті. Ширина велоцепі вимірюється між пластинами внутрішнього ланки.

Ланцюги бувають декількох типів

1. Ланцюг для одношвидкісних велосипедів (Single-speed)

Як видно з назви стоїть на одношвидкісних міських велосипедах без перемикання передач, на дитячих і підліткових велосипедах, а так само у велосипедів з планетарної втулкою . У цих велосипедів на задньому колесі одна зірочка, а перемикання швидкостей відбувається всередині задньої втулки.

У цих велосипедів на задньому колесі одна зірочка, а перемикання швидкостей відбувається всередині задньої втулки

Ланцюг на одношвидкісному велосипеді

Ланцюг на планетарної втулки

Single-speed ланцюг при грамотній експлуатації практично не зношується до повної «смерті» і «живе» стільки ж, скільки і сам велосипед. Це обумовлено тим, що ланцюг на одношвидкісному велосипеді є пряму лінію від передньої до задньої зірки і не відчуває навантажень на поперечний вигин як у випадку з багатошвидкісними велосипедами.

Їх виготовляють з більш товстих і відповідно міцних і жорстких пластин, піддають термічній і хімічній обробці для збільшення зносостійкості.

Зверніть увагу, що зубці одношвидкісних зірок захоплюють ланка ланцюга на всю висоту ролика і міцніше її тримають. Навантаження на ролик рівномірна й постійна. Це одна з причин, чому вони практично не розтягується, на відміну від многоскоростной велоцепі.

Ширина Single-speed (сингл-спід) ланцюга, що вимірюється як відстань між пластинами внутрішнього ланки, від 8.7 до 11.0 мм.

До речі, ефективність педалювання на прямий ланцюга вище, ніж на перекошеною многоскоростной - немає втрат енергії на подолання тертя, що виникає при її вигині.

2. Ланцюг для багатошвидкісних велосипедів

Ланцюг для багатошвидкісних велосипедів

Багатошвидкісна велоцепь призначена для велосипедів з перемиканням швидкостей. Відрізняється від одношвидкісний наявністю зазору між пластинами ланки. Він дозволяє ланцюга згинатися убік (див. На малюнку вище). Ще вони зазвичай менше по ширині, так як товщина зірок касети велосипедів з перемиканням швидкостей менше ніж на одношвидкісних моделях.

Зверніть увагу, що зубці зірок касети і передніх зірок на багатошвидкісних велосипедах захоплюють ланка ланцюга не на всю висоту ролика, а приблизно на половину. Їх зубці нижче, так як ланцюг при перемиканні передач перескакує з однієї зірки на іншу. Через це навантаження на ролики ланцюга не така рівномірна, як на одношвидкісних моделях.

у статті «Що таке передачі (швидкості) у велосипеда і як їх перемикати» вже згадувалося про рекомендовані і не рекомендованих варіантах включення передач. Вони обумовлені сильним перекосом ланцюга, що веде до швидкого зносу не тільки її самої, але і задніх (на касеті) і передніх (в системі) зірок. Наведемо ці варіанти ще раз:

Ланцюг багатошвидкісного велосипеда практично завжди має перекіс, що знижує ефективність педалювання і призводить до зносу елементів трансмісії: ланцюга, передніх і задніх зірок.

Так само як і попередній тип складаються з внутрішніх та зовнішніх ланок.

3. Полегшені велосипедні ланцюга.

У них пустотілі Піни і з перфорація в пластинах.

Вони часто легше своїх стандартних побратимів на 20-25 відсотків, однак і дорожче при меншій міцності. Використовуються велосипедистами, які борються за кожен грам зайвої ваги. В основному це гонщики.

В силу конструктивних особливостей такі велоцепі більше розтягуються і в цілому не такі міцні, як розглянуті вище види.

4. Велосипедні ланцюга Халфлінк (Half-link)

Ланцюги з одним повторюваним ланкою називаються Халфлінк ланцюга (по англійськи Half-link, де half - половина, link - ланка).

Тут особливість в тому, що у них немає внутрішніх і зовнішніх ланок, а всі ланки однакові. При цьому довжина ланки становить 1/2 "(12,7 мм.). Їх легше підганяти під потрібну довжину, тому що можна вкорочувати по одному ланці. Однак досвід експлуатації показує, що через особливості конструкції, вони частіше рвуться і сильніше розтягуються.

Однак досвід експлуатації показує, що через особливості конструкції, вони частіше рвуться і сильніше розтягуються

Як правильно встановити Half-link ланцюг на велосипед.

При заміні Халфлінк ланцюга потрібно пам'ятати про направлення її руху - широка частина ланки у напрямку до керма.

Замки велосипедної ланцюга

Ланцюги різних виробників відрізняються типом з'єднання. Є ланцюга з сполучною ланкою, а є без нього. Наприклад, велоцепі таких виробників як Shimano і Campagnolo йдуть без сполучної ланки. SRAM і KMC навпаки, виробляють ланцюга зі спеціальними замковими ланками (SRAM PowerLink, KMC MissingLink). З їх допомогою її набагато простіше встановлювати і знімати з велосипеда.

Якщо на Вашому велосипеді встановлена ​​ланцюг без такого замка, то зараз в магазинах можна купити окремо замки і використовувати їх у себе. Тільки вибирайте замок, відповідний по ширині саме для Вашої ланцюга.

Замки одношвидкісних і багатошвидкісних ланцюгів відрізняються типом блокування. У многоскоростной ланцюга заклепки практично не мають видаватися над бічними пластинами. Замкове ланка складається з двох половинок, кожна з яких - це щічка з запресованим з одного боку штифтом. Такі замки дозволяють ставити і знімати ланцюг без спеціального пристрою, званим вичавкою ланцюга.

З яких матеріалів виготовляють велосипедні ланцюга

Характеристики ланцюга, такі як довговічність, вага, міцність, корозійна стійкість залежать від:

 • матеріалу, з якого вона виготовлена,
 • поверхневої термічної і хімічної обробки,
 • від наявності спеціального напилення або покриття.

Виготовляють все ланцюга з різних марок сталей.

Візуально і орієнтовно про якість ланцюга можна судити по її кольору. Ланцюги щодо низької якості мають жовтуватий відлив. Якщо бічні пластини чорного кольору, то це чорнений і воронований метал, що вже краще, але, в загальному, то ж низька якість. Ланцюги середнього рівня білі і блискучі - це нікельовані ланцюга. Самі високоякісні мають матовий сірий колір.

Маркування велосипедної ланцюга

Маркування ланцюга містить всі дані про її геометричні параметри. Маркування ланцюга містить всі дані про її геометричні параметри

Зазвичай вона містить 2-3 рядки.

наприклад:

1/2 "x 3/32" - 116 links

Pin length 7,3 mm

Що означають цифри в маркуванні ланцюга:

 1. 1/2 "- Крок ланцюга. Півдюйма 12,7 мм. Як вже говорилося вище, він однаковий у всіх велоцепей.
 2. 3/32 "- Внутрішня ширина. Це відстань між пластинами внутрішнього ланки. Воно безпосередньо пов'язаний з товщиною зірок системи і касети. Природно, що якщо зірки широкі, то тонка ланцюг на них не сяде.

  Зазвичай ці розміри такі:

  1/8 "(3,18 мм) - це загальноприйнятий стандарт ланцюгів для сінглспідов (одношвидкісні байки), Freestyle, BMX і байків з планетарної втулкою. Наприклад: «Тяжмаш» , «Ditton» .

  3/16 "(4,76 мм) - старіший стандарт ланцюгів для одношвидкісних велосипедів

  3/32 "(2,38 мм) - для касет з 6, 7, 8-ю зірками. 6, 7, 8, 18, 21, 24 швидкості.

  11/128 "(2,18 мм) - для касет з 9, 10 зірками.

 3. 116 Links - кількість ланок у ланцюзі. Про довжині ланцюга більш докладно розказано в статті «Як правильно визначити довжину і натяг велосипедної ланцюга»
 4. Pin length 7,3 mm. Це зовнішня ширина ланцюга або довжина Піна. Він пов'язаний з відстанями між зірками касети і системи. Якщо ланцюг ширше, ніж це відстань, то сусідня зірка більшого діаметру буде заважати ланцюга встати на місце при перемиканні передач.

Є ще такий параметр як «Межа міцності на розрив». Наприклад, 820 кгс. Це означає, що для розриву ланцюга, потрібно прикласти силу, еквівалентну 820 кг.

Для швидкого перекладу дрібних або десяткових часток дюйма в мм можна скористатися відповідними таблицями тут .

Якщо на ланцюгу або замку нанесений напис 8S, 9S, 10S, 11S - значить цей ланцюг рассчітна на 8, 9, 10 або 11 швидкостей.

Ширина велосипедної ланцюга

Сучасні багатошвідкісні велосипеди мають різну кількість передач, залежне від кількості зірок як спереду в системі (провідні зірки), так і ззаду в касеті (ведені зірки). Чим більше зірок у касеті, тим менше між ними відстань і менше ширина рамок переднього і заднього перемикачів швидкостей. Для визначення необхідної ширини ланцюга потрібно знати кількість зірочок на касеті.

Ширина багатошвидкісних ланцюгів залежить від кількості зірок у касеті і приведена в таблиці:

Ширина багатошвидкісних ланцюгів залежить від кількості зірок у касеті і приведена в таблиці:

Про те, як правильно підібрати довжину велоцепі (скільки в ній повинно бути ланок) для одношвидкісного велосипеда або для моделі з перемиканням передач розказано в статті " Як правильно визначити довжину велосипедної ланцюга ".

Як правильно вибрати велосипедну ланцюг?

Перш за все, подивіться на маркування ланцюга, встановленої на велосипеді і шукайте подібну.

Маркування ланцюгів популярних виробників приведена на зображенні в таблиці нижче. У ланцюгів Campagnolo кількість передач зазначено в назві в явному вигляді.

У ланцюгів Campagnolo кількість передач зазначено в назві в явному вигляді

Виробники визначаю якість своїх ланцюгів маркуванням з буквами і цифрами. Чим вище число в маркіровці, тим вища якість. Ланцюги КМС роблять різної окраскі- найкращі фарбуються в золотий колір.

В останні роки Shimano виробляли колі таких типів:

 • Super narrow HG, призначені для установки на велосипеди з касетами на 9-11 зірок,
 • HG (Narrow HG) на старі касети на 6-8 передач
 • IG (Narrow IG), призначені для касет на 8 і 7 зірок.
 • Ланцюги на одношвидкісні велосипеди

Іноді на найдешевших велосипедах, укомплектованих Трещетка Shimano класу Tourney, також зустрічаються ланцюга UG-30 або UG-50 на 5-7 зірок. Цифровий індекс у маркуванні, наприклад IG-51, говорить про клас ланцюга: чим більше число, тим вона краще і дорожче.

У цифровому індексі ланцюгів SRAM закодована інформація про кількість передач - перша цифра, і про клас ланцюга - друга і третя цифра. Наприклад, PC-991 розрахована на 9 зоряну касету. 91 - клас ланцюга.

Фірма SRAM випускає ланцюга на 11,10, 9, 5-8 передач.

Ланцюги для одношвидкісних велосипедів ставляться тільки на них. Не намагайтеся їх поставити на многоскоростной велосипед, та вона й не влізе.

Поставити ланцюг, розраховану на меншу кількість зірок на касету з великою кількістю зірок можна. Ширша не поміститися між зірками.

Велоцепі на 7 зірок можна поставити на 7-ми, 6-зіркові касети, але не можна ставити на одношвидкісні велосипеди.

Розраховану на 8 зірок можна поставити на 8-ми і 7-зіркові касети.

Ланцюг на 9 зірок можна поставити тільки на цю ж касету - на 9 зірок.

Призначені на 10 і 11 зірок у касеті, можна ставити тільки відповідно на 10 і 11 зіркові касети. Велоцепі Campagnolo і Shimano на 10 зірок між собою несумісні.

Десятіскоростние велоцепі KMC і Mavic сумісні з обома стандартами.

Природно, слід враховувати і фінансовий аспект. Фірмова продукція коштує недешево. Однак, сучасні китайські велоцепі, значно дешевші, за якістю не завжди сильно відрізняються від фірмових виробів. Іноді дешевше поміняти кілька китайських ланцюгів, ніж переплачувати за фірмову, тим більше, що більшість з них виробляють все-одно в Китаї.

Найбільш популярні виробники велосипедних ланцюгів

Shimano - знаменита японська фірма - один з лідерів у виробництві велоіпедних деталей.

Compagnolo - італійський виробник, який виготовляє якісні, але недешеві ланцюга і інші велозапчастини.

SRAM - американська фірма.

KMC - тайванська компанія, ось вже більше 30 років виробляє ланцюга не поступаються за якістю Shimano і SRAM але за більш доступними цінами.

Wipperman - німецька фірма. Як все німецьке славиться якістю і надійністю, але і високою вартістю.

Окремо хочеться сказати про вітчизняного виробника " Тяжмаш ". Його продукція призначена для односткоростних велосипедів і є аналогом старих радянських ланцюгів (з емблемою" Зроблено в СРСР "). Так само, як і 30-40 років тому, вони виготовляються з високовуглецевої сталі, значно зменшує зношування деталей. Мають високу міцність , витримуючи зусилля на розрив в 1100 кг. Їм не страшні ривковие навантаження і удари при падінні. Вони практично вічні, при тому що значно дешевше своїх зарубіжних аналогів, навіть китайських.

Відео Як роблять велосипедні ланцюга

Що ще можна почитати про велосипедних ланцюгах:

 1. Як правильно мити і змащувати велосипедну ланцюг
 2. Знос велосипедної ланцюга. Що це таке і як виміряти знос велоцепі.
 3. Як зменшити знос велосипедної ланцюга
 4. Як правильно визначити довжину і натяг велосипедної ланцюга
 5. Як зняти ланцюг з велосипеда. Витримка ланцюга - що це таке і як їй користуватися.
 6. Як захистити штани, спідниці, пальто і плащі від попадання в ланцюг велосипеда
 7. Як поставити злетіла ланцюг на велосипеді

Як правильно вибрати велосипедну ланцюг?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей