* Политика новости » Банки »

* *

Пожежна безпека в офісі і офісних будівлях

 1. Розробка документації
 2. Технічні заходи
 3. Розробка планів евакуації
 4. Купівля знаків безпеки
 5. Організація евакуаційних проходів і виходів
 6. Визначення категорії пожежонебезпеки
 7. Організація місць складування відходів
 8. засоби пожежогасіння

Коли заходить мова про забезпечення дотримання норм пожежної безпеки в офісі, здається, що вже такі приміщення найбезпечніші, адже там немає виробничих верстатів, небезпечних трубопроводів, що не виконуються вогневі роботи, немає хімічних лабораторій, та й в цілому персонал розмірено і тихо клацає мишкою і дивиться в монітор ПК. Але, як тільки приходить наглядова перевірка пожежної безпеки в офісі, відразу стає ясно, що і тут повно небезпек:

 • персональні комп'ютери;
 • проектори;
 • копіювальні установки;
 • принтери;
 • Мікрохвильові печі;
 • прилади освітлення;
 • обігрівачі;
 • розетки з подовжувачами і ін.

Інспектори з Держпожнагляду і Держінспекції з праці вимагають при цьому документи з пожежної безпеки в офісі, за відсутність яких накладають штраф, а можуть і зовсім припинити діяльність організації. Для збереження життя та здоров'я працівників слід виконати всі заходи, які наказує пожежна безпека в офісі. Вимоги до офісів підкріплюються нормативною базою, що складається з Норм пожежної безпеки, Технічних регламентів, Держстандартів, Наказів МНС і Постанов Уряду РФ.

Вимоги до офісів підкріплюються нормативною базою, що складається з Норм пожежної безпеки, Технічних регламентів, Держстандартів, Наказів МНС і Постанов Уряду РФ

Обігрівач в офісі навіть масляний - потенційно небезпечне джерело пожежі

Розробка документації

Розробку документації слід почати з видання наказів про призначення відповідальних осіб за забезпечення протипожежної безпеки в офісі. Керівник організації вирішує, хто із співробітників буде нести відповідальність за пожежну безпеку. Наказ в офісі нічим не відрізняється від наказу в виробничому підприємстві. Важливо передбачити в ньому не тільки дані про співробітника, але і детально розписати його функціонал, періодичність контролюючих заходів і терміни подачі звітності. Також це відповідальна особа повинна роз'яснювати правила пожежної безпеки в офісі для співробітників при прийомі на роботу з обов'язковою реєстрацією в журналі обліку інструктажів.

Другий документ, який повинен з'явитися на підписі у директора і з яким слід ознайомити всіх співробітників - це інструкція з пожежної безпеки в офісі. Її може розробити як головний інженер, який часто є за сумісництвом і відповідальною особою за протипожежну безпеку, так і фахівець з охорони праці. Обов'язок цю покладає на роботодавця Постанова Уряду РФ під номером 390 .

У тексті Постанови про протипожежному режимі є приблизний перелік питань, який має висвітлити інструкція про заходи пожежної безпеки в офісі, але крім них потрібно конкретизувати правила і вимоги для кожного приміщення в офісі, а також розробити детальну схему дій працівників при виявленні пожежі або при спрацьовуванні системи оповіщення про пожежу. На офіційному сайті МНС або на сайтах, присвячених протипожежної безпеки, можна завантажити керівництво по пожежної безпеки в офісі, але її слід адаптувати для конкретного виду діяльності.

На офіційному сайті МНС або на сайтах, присвячених протипожежної безпеки, можна завантажити керівництво по пожежної безпеки в офісі, але її слід адаптувати для конкретного виду діяльності

Наслідки пожежі в офісі

Норми пожежної безпеки зобов'язують роботодавця навчати персонал пожежно-технічного мінімуму всередині організації. Для цього розробляються спеціальні програми. Відповідальна за протипожежну безпеку особа і керівники структурних підрозділів навчаються в сторонньої ліцензованої освітньої організації. Після отримання ними посвідчень необхідно затвердити наказ про склад комісії для навчання і перевірки знань в обсязі пожежно-технічного мінімуму. Залишається тільки скласти графік навчання співробітників, узгодити з керівником організації і проводити лекції з раніше розробленою програмою. Після закінчення лекції та усної перевірки знань складаються протоколи, де перевіряючі і перевіряються ставлять свої підписи.

У кожному кабінеті або на кожному робочому місці (особливо в умовах офісу в стилі openspace) розміщується пам'ятка про заходи пожежної безпеки в офісі. У ній необхідно коротко описати основні правила для працівників, які вимагають обов'язкового щоденного виконання (наприклад, вимикати електроприлади після закінчення робочого дня).

Технічні заходи

Протипожежна безпека складається не тільки з наявності всіх необхідних паперів, але і з виконання всіх обов'язкових технічних заходів.

Розробка планів евакуації

Для ефективної евакуації співробітників, дотримуючись заходів пожежної безпеки в офісі, повинен бути в кожному будинку план евакуації. Якщо офіс має складну планування, то його умовно ділять на кілька ділянок і для кожного окремо складають план евакуації. За допомогою цього документа кожен відвідувач офісу зможе ознайомитися не тільки з плануванням, а й розташуванням евакуаційних виходів, засобів пожежогасіння, аптечок першої допомоги та телефону для виклику екстрених служб. Розміщується план на видному місці, наприклад, при вході в офіс.

Документ можна робити самостійно, але при наявності спеціалізованої програми і принтера для друку на люмінесцентної плівці і накатки на пластик, а краще звернутися в приватну фірму. Вартість послуги залежить від складності приміщення, варіюється від 500 до 2500 рублів.

Пам'ятка пожежної безпеки в офісі може включати в себе інформацію про розташування плану евакуації і телефону виклику пожежної охорони.

Купівля знаків безпеки

Знаки пожежної безпеки, що використовуються в офісних будівлях

З метою підвищення ефективності дій співробітників в аварійній ситуації необхідно всередині офісу розклеїти знаки безпеки. Вони продаються в магазинах, що спеціалізуються на постачанні засобів і інструментів для пожежогасіння.

Обов'язково необхідні наступні знаки:

 1. Покажчики напрямку руху співробітників в процесі евакуації (білі стрілочки на зеленому тлі).
 2. Покажчики розташування засобів пожежогасіння (або «Пожежний щит», або «Вогнегасник» на червоному тлі).
 3. Таблички з номерами телефонів пожежної охорони.
 4. Таблички для вказівки відповідальних осіб. Часто можуть бути суміщені з попередніми.
 5. Покажчики розташування аптечки першої допомоги (білий хрест на зеленому тлі).
 6. Покажчики, що дозволяють куріння в установленому місці, а також забороняють куріння в необладнаних приміщеннях і дільницях.

Інструкція з пожежної безпеки для працівників офісу повинна містити інформацію про розшифровку прийнятих знаків безпеки в компанії.

Організація евакуаційних проходів і виходів

Евакуаційний вихід в офісі

Правила пожежної безпеки для офісів зобов'язують керівника організації забезпечити приміщення необхідною кількістю евакуаційних виходів, а також контролювати утримання проходів, за якими можлива евакуація співробітників.

Як евакуаційний вихід передбачають виходи, які ведуть з верхніх поверхів до першого, до сходової клітки, в сусіднє приміщення, що має вихід на перший поверх або сходову клітку. Кількість і правила розміщення евакуаційних виходів визначається положеннями Сніпа 2.01.02-85. З одного приміщення повинен становити мінімум 2 виходи, якщо немає можливості забезпечити таку кількість виходів, то приміщення повинно бути обладнане зовнішніх пожежних металевими сходами, що ведуть з приміщення вниз на вулицю.

Інструкція з пожежної безпеки в офісі 2018 року має містити в собі відомості про місцезнаходження евакуаційних виходів у вигляді схеми приміщення з маркуванням.

Визначення категорії пожежонебезпеки

На дверях повинна бути вказана категорія приміщення офісу по пожежної безпеки. Дана вимога встановлює Технічний регламент про пожежну безпеку. Однак захід не обов'язково, якщо приміщення має мінімум 2 виходи і відноситься до нежитлового фонду, про що йдеться в ст.27 даного регламенту.

Організація місць складування відходів

Цей захід фіксується у внутрішньому локальному регламенті компанії. Якщо офісна діяльність супроводжується утворенням великої кількості ТПВ, то рекомендується виділити спеціальне місце, яке захищене від прямих сонячних променів, а також забезпечує відстань між відходами і приладами освітлення / опалення не менше 0,5 м. Типова інструкція з пожежної безпеки в офісі передбачає ознайомлення співробітників з місцями складування відходів.

засоби пожежогасіння

Вогнегасник в офісі - розташований у кутку кабінету

Не менш важливий елемент пожежної безпеки в офісі за вимогами на 2018 г. - це оснащення приміщення засобами пожежогасіння. Якщо дозволяє бюджет, то можна змонтувати автоматику пожежогасіння, в іншому випадку - придбати вогнегасники. Їх кількість і вид визначається Постановою Уряду РФ №390. Інструкція з пожежної безпеки для співробітників офісу повинна містити інформацію про правила експлуатації обраних і встановлених засобів боротьби з вогнем.

Відео - інструктаж з пожежної безпеки в офісі


Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей