* Политика новости » Банки »

* *

Біомеханічна стимуляція, або Фітнес по щучому велінню

© powerplate.com © powerplate

Вперше я зіткнувся з біомеханічної стимуляцією на практиці на самому початку двохтисячних, коли займався вивченням оздоровчих ефектів силового тренування. Тоді включення вібраційної розтяжки в перервах між підходами силової вправи дозволило збільшити ефективність тренування. З тих пір пройшло майже десять років, і весь цей час я регулярно включав вібраційну тренування в персональні заняття. Але до відпрацювання методики проведення групових занять з використанням БМС руки так і не доходили. І ось в цьому році я нарешті зважився включити биомеханическую стимуляцію в програму групових занять. Цьому передувало узагальнення мого власного досвіду і результатів деяких досліджень, присвячених даному питанню. Можливо, вам буде цікаво дізнатися деякі подробиці.

Поява терміна БМС відноситься до останньої третини минулого століття, коли на території Радянського Союзу працювало кілька груп вчених, які вивчали вплив механічної вібрації на організм людини. У Москві так звані вібраційні методи і засоби биомеханической підготовки розроблялися Ф. К. Агашін, кілька інший напрямок вібраційного стимулювання розвивалося під керівництвом професора В. Т. Назарова в Мінську.

В основі розробки даних методів лежить те, що біомеханічні явища - це свого роду база для процесів біохімії. Без обміну речовин, без їх транспортування в організмі неможливі належні хімічні реакції, що забезпечують процес життєдіяльності. Тому біомеханічне вплив в різних відділах організму може привести до позитивних ефектів.

Конструктивно пристрої, що використовуються для БМС, бувають двох видів: вібраційні з двигуном і зовнішнім джерелом енергії і коливальні, що використовують енергію самого займається.

На вібраційних пристроях зупинюся окремо. Саме з ними мені довелося працювати, і їм в більшості своїй присвячені численні рекламні обіцянки.

Це вібролента, що дозволяє «легко і невимушено боротися з проблемними зонами і целюлітом». Віброплатформи, «що підвищують ефективність занять фітнесом в рази». І, нарешті, біомеханічні стимулятори Назарова, «протягом 30 хвилин занять на яких організм отримує навантаження, порівнянну з двома-трьома годинами плавання, бігу або занять на силових тренажерах, а поперечний шпагат можна освоїти в 30-60 і більше разів швидше».

© powerplate.com

com

Кілька слів про плюси і мінуси конкретних пристроїв.

До недоліків вібраційних тренажерів можна віднести нав'язування зовнішньої частоти коливань. Що не завжди забезпечує захист людини від передозування і неоптимальною частоти хвиль впливу. У той же час саме в цьому «нав'язуванні» і криється висока ефективність.

Вплив при БМС Назарова проводиться уздовж м'язових волокон, а не поперек, як при звичайному вібраційному масажі. Це фізіологічні і робить вплив ефективним.

Однак в ряді серйозних досліджень, які довели високу ефективність вібраційного тренування, пристрої БМС Назарова використовувалися в якості віброплатформи без урахування напрямку впливу вздовж м'язових волокон.

Поділ методів по впливу на розтягнуті і напружені або на розслаблені м'язи, а також по можливості працювати в статичному або динамічному режимі є досить умовним. Існують методики, що дозволяють в широких межах як варіювати ступінь розтягування і напруги м'язів, так і використовувати різні режими роботи на різних пристроях.

Тепер дозволю собі порівняти деякі рекламні заяви, експериментальні дані, а також поділитися особистим досвідом.

Заява перша: БМС здатна в рази підвищити ефективність занять фітнесом, це стосується як сили і витривалості, так і розтяжки.

Дослідження, що проводяться ще за часів Радянського Союзу, показали ефективність БМС в динамічному режимі для прискореного розвитку сили і силової витривалості. Було також встановлено, що гнучкість і суглобовий рухливість краще розвивати в близьких до статичного режимах, добре зарекомендували себе в гімнастиці і балеті.

За суб'єктивними оцінками моїх займаються, БМС здатна привнести навіть в добре знайоме вправу абсолютно нові м'язові відчуття.

Заява друге: БМС дозволить вам «без праці виловити рибку зі ставка».

Дані ряду недавніх досліджень свідчать про протилежне. При впливі вібраційних вправ ЧСС і деякі інші показники мобілізації функціональних систем виявилися вищими, ніж під час виконання традиційних вправ.

Деякі з займаються у мене відчували неприємні вібрації в голові і вухах під час роботи на віброплатформе. Багато хто стверджує, що виконання силових вправ в вібраційному режимі пов'язане з великим напруженням, ніж в звичайному режимі.

Заява третя: всього кілька хвилин БМС замінюють годинник інший рухової активності.

Є дослідження, що показують, що всього трьох занять з вібронагрузкой сумарною тривалістю 12 хвилин виявилося достатньо, щоб виявити позитивні зміни в м'язах в порівнянні зі звичайною навантаженням.

Я вважаю БМС не альтернатива, а скоріше доповненням до інших видів фітнесу. І намагаюся будувати розклад так, щоб урок пілатеса сусідив з БМС. І займаються могли не тільки зробити вибір на користь того чи іншого, а й поєднати пілатес і БМС. Останнє видається мені найбільш ефективним.

Урок БМС чи з'явиться на телеканалі «ЖИВИ!» Найближчим часом, адже далеко не в кожному будинку є вібраційне пристрій. Проте ефекти своєрідною вібраційної тренування ви досить легко можете отримати і самостійно, без будь-яких пристроїв. Так, якщо розтягнути будь-якої суглоб більше певної межі, рецептори - датчики положення і стану, в якому перебувають м'язи, - можуть «розгубитися» і почати одночасно давати команди і на розслаблення, і на скорочення відразу декільком м'язам, викликаючи тим самим досить значні вібрації.

А чи є у вас досвід вібраційної тренування? Чи не поділитеся враженнями? Або ви тільки збираєтеся спробувати? Або вважаєте, що це не для вас?

Корисні посилання:

Відеозанятій «Пілатес» і «Фіт-мікс» з Леонідом Зайцевим в фітнес-відеотеці клубу «ЖИВИ!».

А чи є у вас досвід вібраційної тренування?
Чи не поділитеся враженнями?
Або ви тільки збираєтеся спробувати?
Або вважаєте, що це не для вас?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей