* Политика новости » Банки »

* *

Як грамотно спроектувати схему розташування розеток на кухні: схема, фото і поради

 1. Чому важливо правильно спроектувати кількість і розташування розеток на кухні
 2. Що потрібно врахувати при проектуванні схеми розташування розеток
 3. Розташування розеток по висоті
 4. Як правильно розташувати розетки для кожного виду побутової техніки
 5. Кількість розеток на кухні
 6. Якщо розетки встановлені до покупки кухонних меблів

В даний час ремонт на кухні найчастіше передбачає наступну покупку нової кухонних меблів В даний час ремонт на кухні найчастіше передбачає наступну покупку нової кухонних меблів. Як показує практика, при установці гарнітура часто виникають різні проблеми з розташуванням розеток. Справа в тому, що розетка, встановлена ​​в невдалому місці, дуже часто заважає встраиванию побутової техніки або установці шаф з ящиками і різними висувними системами. Крім цих тонкощів, є правила безпечної експлуатації електротехнічних пристроїв.

Чому важливо правильно спроектувати кількість і розташування розеток на кухні

Перш ніж зайнятися електропроводкою на кухні, слід скласти макет майбутнього кухонного гарнітура і, вже відштовхуючись від нього, спроектувати схему розташування розеток Перш ніж зайнятися електропроводкою на кухні, слід скласти макет майбутнього кухонного гарнітура і, вже відштовхуючись від нього, спроектувати схему розташування розеток. Такий макет найкраще складати разом з дизайнером або продавцем-консультантом меблевого салону, в якому планується придбання нової кухні.

Справа в тому, що фахівець зазвичай знає тонкощі, що виникають при установці гарнітура, які не враховуються покупцем або електриком, а також точні розміри шаф і інших елементів гарнітура.

Відмінний варіант, коли є можливість скласти схему розташування розеток на кухні з продавцем-консультантом, а потім узгодити її з електриком, який скоректує, при необхідності, схему з урахуванням вимог техніки безпеки та інших норм.

Якщо такої можливості немає, то слід самостійно скласти схему, враховуючи наведені нижче фактори і нормативи проектування електрообладнання житлових приміщень.

Що потрібно врахувати при проектуванні схеми розташування розеток

Перш за все потрібно визначитися з тим, яка саме побутова техніка буде встановлена ​​і грамотно розташувати її на кресленні приміщення Перш за все потрібно визначитися з тим, яка саме побутова техніка буде встановлена ​​і грамотно розташувати її на кресленні приміщення. Заздалегідь склавши макет кухонного гарнітура, легко уникнути проблем, пов'язаних з перенесенням розеток вже в процесі установки меблів.

Точки електроживлення ні в якому разі не повинні розташовуватися за технікою, що вбудовується або за шафами з ящиками з доводчиками і висувними системами, такими як карго (бутилочнице), каруселі, металеві кошики. Якщо є необхідність установки розетки саме за такою шафою, то її монтують на висоті, що не перевищує висоту меблевих ніжок.

Розетки для вбудовування рекомендується встановлювати поруч з технікою, зазвичай за сусіднім шафою, в задній стінці якого, при необхідності, роблять виріз. Ця шафа, як зрозуміло з вищесказаного, не повинен бути оснащений складними висувними системами. Глибину шаф з простими ящиками і можливість монтажу за ними електророзеток необхідно узгодити з дизайнером або продавцем-консультантом меблевого салону.

Необхідно мати на увазі, що у кожного виробника кухонних меблів свій стандарт глибини шаф. Крім того, якщо купується кухня за індивідуальним проектом, під конкретне приміщення, часто використовуються різні елементи кухонних меблів з нестандартною глибиною. Мова йде про те, що, приступаючи до ремонту на кухні і установці електророзеток, бажано вже мати на руках готовий макет кухні, узгоджений з конкретним меблевим салоном.

Розташування розеток по висоті

Якщо доводиться проектувати схему розташування електророзеток самостійно, то потрібно врахувати наступні розміри, що впливають на розташування розеток по висоті:

 • висота ніжок гарнітура;
 • висота від підлоги до верху стільниці;
 • відстань між стільницею і навісними шафами ( «фартух»);
 • висота навісних шаф;
 • висота підлогових шаф.

Все, далі зазначені цифри, припускають стандартні розміри:

 • висота низу кухні (від підлоги до верху стільниці) -86 см;
 • «Фартух» -60 см;
 • висота навісних шаф -92 см.

Якщо обрана нестандартна висота кухні, то при проектуванні схеми розташування електророзеток, зазначені нижче розміри слід коригувати на величину відхилення від стандарту.

Як правильно розташувати розетки для кожного виду побутової техніки

Розетки для техніки, що вбудовується в нижні шафи, такий як духовка, посудомийна машина, холодильник і пральна машина, слід розташовувати нижче рівня стільниці, тобто на висоті не більше 82 см від підлоги до верху розеток і як вже говорилося, ні в якому разі не прямо за технікою, а за сусіднім шафою Розетки для техніки, що вбудовується в нижні шафи, такий як духовка, посудомийна машина, холодильник і пральна машина, слід розташовувати нижче рівня стільниці, тобто на висоті не більше 82 см від підлоги до верху розеток і як вже говорилося, ні в якому разі не прямо за технікою, а за сусіднім шафою.

Якщо духовка або мікрохвильова піч вбудовуються в пенал, тобто вище рівня стільниці, то електророзетки слід встановлювати по висоті нижче або вище техніки, а по ширині обов'язково за шафою для вбудовування.

Необхідно відзначити, що розетки для вбудованої техніки можна змонтувати на висоті ніжок гарнітура, це дозволить уникнути вирізів в стінках шаф. Але, справа в тому, що у багатьох побутових приладів, для такого розташування, банально не вистачає довжини шнура.

Розетку для холодильника краще встановити ліворуч або праворуч холодильника, в залежності від його розташування щодо кухонного гарнітура, на висоті від 91 до 132 см від підлоги до низу розетки, в зоні «фартуха». В цьому випадку розетка не потрапити на стільницю або пристінковий бортик. На цій же висоті зручно встановити електророзетки для дрібної побутової техніки, що розташовується на стільниці. Встановлювати електророзетку за холодильник не слід, так як в цьому випадку він буде виступати вперед, щодо меблів, що негарно. Невдалим буде розташування розетки для холодильника за однією з його бічних стінок, так як цієї розеткою незручно користуватися і «з'їдається», таке цінне на кухні, простір.

Розетки на кухні

Важливо пам'ятати про те, що розетки ні в якому разі не можна монтувати прямо над поверхнею або мийкою з міркувань безпечної експлуатації.

Розетку для витяжки найчастіше встановлюють над навісними шафами, тобто, при стандартній висоті кухні, на рівні від 240 см від підлоги до низу розетки. Тут знову слід згадати про те, що електророзетка не повинна потрапити за саму витяжку. Багато електрики радять підключити витяжку до мережі безпосередньо, проводами, не встановлюючи розетки. Такий варіант підключення має тільки одна перевага - естетичність.

Кількість розеток на кухні

При визначенні кількості розеток і навантаження на кожну, слід пам'ятати про те, що в окремих лініях потребують наступні побутові прилади:

 • пральна машина;
 • витяжка;
 • холодильник;
 • посудомийна машина;
 • електрична плита;
 • духову шафу потужністю від 5 кВт.

Якщо розетки встановлені до покупки кухонних меблів

При установці кухонного гарнітура в уже відремонтоване приміщення, або в приміщення, де ремонт не планується, може знадобитися виготовлення нестандартних виробів, що кілька здорожить кухню і ускладнить проект. Це пов'язано з тим, що побутова техніка і елементи кухонних меблів мають стандартний ряд розмірів. Значить, при моделюванні кухні, з урахуванням розташування вже встановлених розеток, необхідно буде «підганяти» гарнітур під наявну схему електропроводки.

Наприклад, довжина стіни 260 см. Це дозволяє встановити на кухні холодильник (стандарт - 60 см), духова шафа з поверхнею (Стандарт - 60 см), шафа під мийку (60 см). За вирахуванням розміру стандартних елементів (180 см) для розташування шаф для посуду залишається 80 см. При цьому потрібно врахувати, що по сусідству з поверхнею не можна ставити ні холодильник (щоб уникнути його перегріву), ні мийку. Для вручений панелі та мийки в стільниці робляться вирізи, які повинні бути розташовані на відстані не менше 5 см один від одного, інакше стільниця може тріснути при установці.

Для вручений панелі та мийки в стільниці робляться вирізи, які повинні бути розташовані на відстані не менше 5 см один від одного, інакше стільниця може тріснути при установці

Отже, в нашому прикладі варіант розташування техніки та меблів тільки один: холодильник, шафа 40 см, панель, шафа 40 см, мийка. У цьому випадку часто виявляється, що в тому єдиному місці, де можна поставити духову шафу вже встановлена ​​розетка. Шафа доводиться зміщувати, при цьому в кращому випадку порушується симетрія, а в гіршому, доводиться вдаватися до виготовлення нестандартних виробів. Як вже говорилося, це тягне за собою подорожчання кухні, а для багатьох виробників і збільшення терміну виготовлення гарнітура.

Таким чином, найкращим варіантом при плануванні ремонту на кухні і проектуванні розташування електророзеток для побутової техніки, є попереднє складання макету майбутнього гарнітура, з урахуванням всіх особливостей приміщення.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей