* Политика новости » Банки »

* *

Відшкодування моральної шкоди при ДТП в 2017 році - з винуватця, судова практика, зі смертельними наслідками, зразок, зі страхової компанії, позов, суд, заяву, заподіяної

 1. Причини для компенсації
 2. Розмір
 3. процес отримання
 4. оцінка збитку
 5. При обопільній вини
 6. немає постраждалих
 7. Безконтактна аварія
 8. Летальний наслідок
 9. Чи відшкодовує страхова компанія
 10. Куди звертатися для відшкодування моральної шкоди при ДТП
 11. Пакет документів
 12. Розмір держмита
 13. Хто вирішує спір
 14. Позовна заява до суду
 15. Як визначається розмір виплат

Дорожньо-транспортна пригода - це не тільки пошкодження свого і чужого майна, яке можна оцінити в матеріальному еквіваленті, а й моральний дискомфорт, що виражається в душевних стражданнях і переживаннях.

Дорожньо-транспортна пригода - це не тільки пошкодження свого і чужого майна, яке можна оцінити в матеріальному еквіваленті, а й моральний дискомфорт, що виражається в душевних стражданнях і переживаннях

Гірше, коли в результаті ДТП гинуть люди, і в таких випадках страждання близьких складно переоцінити, адже залізо можна відновити, а втраченого людини вже не повернеш ніколи.

На сьогоднішній день судова практика відшкодування моральної шкоди при ДТП досить поширена, але не всі знають, як правильно це робити.

Причини для компенсації

Цивільний кодекс РФ регламентує правовідносини, пов'язані компенсацією моральної шкоди при ДТП.

Зокрема, ст.1100 ЦК РФ встановлює, що моральна шкода може бути стягнуто з особи, яка заподіяла його джерелом підвищеної небезпеки незалежно від наявності вини.

1100 ЦК РФ  встановлює, що моральна шкода може бути стягнуто з особи, яка заподіяла його джерелом підвищеної небезпеки незалежно від наявності вини

Судова практика показує, що більшість позовів про стягнення моральної шкоди випадає на справи про ДТП:

 • зі смертельними наслідками;
 • з отриманням каліцтв, що спричинили звільнення з роботи;
 • з отриманням травм, яке приносить сильні фізичні страждання і біль;
 • що спричинило до отримання психологічних розладів.

При складанні позову про відшкодування моральної шкоди при ДТП необхідно вказувати вагомі докази про отримання моральної шкоди. Одних свідчень про психологічну травму отриманої в результаті аварії буде недостатньо, набагато ефективніше надати до суду довідку з медичного висновку про виявлені психологічних розладах.

Розмір

Закон не встановлює жодних обмежень або лімітів по визначенню суми компенсації шкоди, і позивач її встановлює самостійно. Однак саме собою зрозуміло, що останнє слово за твердженням розміру компенсації залишається за судові інстанції.

Середньостатистичні показники суми позовів щодо стягнення морально збитку складають в:

 • до 20 тис. рублів - легкий шкоду;
 • до 50 тис. рублів - шкода середньої тяжкості;
 • до 100 тис. рублів - важкий шкоду.

процес отримання

Цивільний кодекс РФ в 12 статті одним із способів захисту своїх прав закріплює можливість стягнення компенсації моральної шкоди. Такий вид збитку підлягає стягненню з особи, щодо якої встановлена ​​виду в ДТП.

Закон допускає стягнення моральної шкоди зі страхової компанії, в разі, якщо вона не належним чином або взагалі не виконує свої зобов'язання по виплатах, що призвело до моральних страждань.

Стаття 1100 ДК РФ закріплює, що моральна шкода може стягнуто з особи, незалежно від наявності його вини, у випадках, якщо в результаті ДТП були заподіяні каліцтва, або іншу шкоду життю і здоров'ю потерпілому, а також при настанні летального результату.

Вважається, що автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки, і водій зобов'язаний попередити наступ негативних наслідків.

Законодавчо закріплено за потерпілою стороною право вимагати компенсації, у випадках, якщо в результаті заподіяної шкоди життю або здоров'ю, особа втратила можливість працювати. Розмір такої виплати встановлюється в кожному випадку індивідуально і може тривати до повного одужання потерпілим або до кінця життя, якщо характер отриманих травм не передбачає повне відновлення.

У судовій інстанції позивачі буде зобов'язаний обґрунтувати доцільність та фактичну наявність моральних страждань або шкоди. Додатково суд встановлює ступінь вини відповідача, характер завданої шкоди, а також обставини, при яких сталася аварія.

Винний може бути звільнений від відповідальності, якщо аварія сталася в результаті дії непереборної сили, умисних або неправомірних дій потерпілого, і буде встановлено, що було зроблено все можливе, щоб уникнути негативних наслідків.

Стягнення моральної шкоди здійснюється виключно в судовому порядку, якщо сторони не домовляться про досудове врегулювання питання про компенсацію.

оцінка збитку

З огляду на, що моральну шкоду поняття нематеріальне, то потрібно розуміти тонкощі проведеної оцінки завданої шкоди, щоб розуміти, як розраховувати суму позову.

При обопільній вини

В адміністративних справах в результаті ДТП, за якими обидві сторони визнаються винними практично ніколи не виникає підстав у сторін вимагати друг у друга стягнення матеріальної шкоди, так само як і обов'язок відновлювати пошкоджені транспортні засоби один одному.

немає постраждалих

Якщо учасники ДТП обійшлися тільки пошкодження ТЗ, то за основу для розрахунку моральної шкоди береться розмір завданої матеріальної шкоди, відповідно до проведеної в майбутньому оцінки. Як правило, в таких справах позивач намагається максимізувати суму, яку постарається стягнути з відповідача. У суді досить складно довести сам факт завданої моральної шкоди.

Безконтактна аварія

Під безконтактної аварією розуміється ДТП, при якому винна сторона спровокувала порушення ПДР водієм. Наприклад, перехід в недозволеному місці пішоходом, або грубе виїзд винуватцем на смугу зустрічного руху, що спровокувало занос потерпілого автомобіля і виліт за межі проїжджої частини з метою уникнути зіткнення.

Винуватець такій ситуації зобов'язаний відшкодувати не тільки матеріальну шкоду, а також завдані моральні збитки. Санкція за таке правопорушення може передбачати навіть позбавлення волі.

Летальний наслідок

ДТП зі смертельними наслідками вже виходять за рамки адміністративних правопорушень і у винного настає ще й кримінальна відповідальність.

Стаття 264 КК РФ регулює відповідальність за ДТП з летальним результатом, по якій:

 • смерть однієї людини - позбавлення волі до п'яти років з примусовими роботами, при цьому винуватець позбавляється ВУ на термін до трьох років;
 • злочин, скоєний під впливом алкоголю або наркотиків - позбавлення волі до семи років, з позбавлення ВУ до 3-х років;
 • смерть двох і більше осіб - примусові роботи на п'ять років, або позбавлення волі на сім років, із забороною керування ТЗ до 3-х років;
 • смерть двох і більше осіб, заподіяна під впливом алкоголю або наркотиків - примусові роботи на 5 років, позбавлення волі на дев'ять років, позбавлення ВУ на три роки;

Закон передбачає пом'якшення покарання, якщо винна сторона всіляко сприятиме пом'якшенню заподіяної моральної шкоди. Наприклад, домовиться про виплату матеріальної компенсації.

Чи відшкодовує страхова компанія

Всі матеріальні виплати регулюються страховими полісами ОСАЦВ або КАСКО. Що стосується моральної шкоди, який можна стягнути зі страхової компанії, то це збиток, заподіяний в результаті неналежного виконання страховиком своїх прямих обов'язків по матеріальної компенсації.

Куди звертатися для відшкодування моральної шкоди при ДТП

Якщо сторонам не вдалося знайти спільної розуміння в питаннях компенсації матеріальної та моральної шкоди, то у потерпілого залишається єдиний вихід-звернення в судову інстанцію.

Подача позовної заяви до суду здійснюється за принципом підвідомчості і підсудності, закріплених в ЦПК РФ.

Залежно від характеру ушкоджень та заподіяної шкоди самому потерпілому позивач може подати позов за місцем реєстрації або знаходження відповідача, або позивача.

Пакет документів

Перед подачею позову необхідно підготувати певний пакет документів:

 • сам позов в 3-х примірниках;
 • акт огляду ТЗ;
 • медичні довідки, які свідчать про отримання збитку життя і здоров'ю;
 • свідоцтво про смерть;
 • квитанції про оплату медикаментів на лікування;
 • копію довідки про отримання інвалідності;
 • інші документи, що свідчать на користь позивача.

Розмір держмита

Податковим законодавством встановлено держмито в розмірі 200 рулів за подачу позову про стягнення моральної шкоди, за умови, що заподіяний збиток майну або здоров'ю потерпілого носить легкий характер.

Звільнено від оплати держмита:

 • інваліди;
 • ветерани ВВВ;
 • при розгляді спорів в соціальній сфері, або з питань захисту прав споживачів.

Хто вирішує спір

Будь-які суперечки в цивільних, адміністративних, кримінальних справах розглядаються судами РФ.

Позовна заява до суду

Основний документ, який є підставою для початку виробництва у справі про стягнення моральної шкоди є позов.

Заява повинна містити в собі:

 • найменування судової інстанції;
 • дані про позивача і відповідача;
 • суть вимог з документальним обґрунтуванням;
 • додатки, які доводять правоту позивача;
 • квитанція про сплату держмита.

Як визначається розмір виплат

Встановлення розміру компенсації є одним із найскладніших завдань позивача. З матеріальною шкодою набагато простіше - проводиться оцінка, складається кошторис витрат на відновлення і покупку деталей.

Обгрунтувати розмір моральної шкоди набагато складніше, враховуючи, що душевні страждання або переживання поняття нематеріального характеру, і тут необхідно ретельно підготуватися з доказовою базою. Ліміту за розміром бажаної компенсації немає, і тільки суд встановить остаточну суму.

Головним козирем і вагомим аргументом буде звичайно ж довідки з медичних установ, які підтвердять факт змін, що відбулися в житті потерпілого в результаті аварії.

Наприклад, отримана група інвалідності приносить душевні і моральний дискомфорт, усвідомлюючи, що людина з вини іншого боку став обмежений в можливостях, або втратив повністю будь-які функції здорового організму.

Якщо немає спеціального юридичної освіти, в таких справах не зайвим буде залучити досвідченого адвоката в цьому напрямку справ.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей