* Политика новости » Банки »

* *

Види фурнітури для пластикових вікон

 1. Поворотно-відкидні вікна
 2. преміальна комплектація
 3. Механізм відкривання вікон
 4. 3 практичних ради
 5. Ремонт вікна без демонтажу
 6. Захист від злому
 7. Пластикові і дерев'яні вікна оснащують практично однаковою фурнітурою (трохи розрізняються лише...
 8. Вікна з нестандартним відкриванням

Фото: Dеceuninck

Сучасний підхід до оформлення інтер'єрів передбачає використання невидимою фурнітури і нестандартних схем відчинення, наприклад паралельно-зсувний

Більшість виробників пластикових вікон оснащують свої вироби фурнітурою відомих європейських компаній - Gretsch-Unitas (GU), FUHR, Hautau, MACO, Roto, Schüco, Ziegenia, Winkhaus і ін. Поступово зростає популярність продукції китайських фірм, наприклад GQ і G-Lock.

Лінійки віконної фурнітури розрізняються в першу чергу за функціональними можливостями.

Поворотно-відкидні вікна

Сьогодні найбільш популярні поворотно-відкидні вікна, стулки яких можна не тільки розорювати, а й нахиляти для провітрювання під кутом 10-20 ° до вертикалі. При цьому потік вуличного повітря спрямований вгору, під стелю, і протяг відчувається набагато менше. Поворотно-відкидна фурнітура в 1,5-2 рази дорожче поворотною (навстіж), але економити навряд чи варто, адже крім комфортного провітрювання механізм першого типу забезпечує більш щільний притиск стулки до рами (завдяки додатковим запірним цапф).

преміальна комплектація

Максимальний набір фурнітури опцій для ПВХ-вікна включає в себе:

 1. Поворотно-відкидний механізм із захистом від закриття стулки.
 2. Невидимі регуліруемиеричажние петлі.
 3. Багатопозиційний щілинний провітрювач.
 4. Регульовані і протизламні запірні елементи.
 5. Пристрої для зниження тертя при роботі запорів (особливе виконання цапф і / або відповідних планок).

При замовленні поцікавтеся у консультанта, оснащено чи поворотно-відкидне вікно захистом від закриття протягом і так званим блокуванням помилкових дій - зацепом, що виключає випадання стулки при неправильних поворотах ручки. Якщо необхідно виготовити великогабаритну конструкцію, слід обговорити питання вантажопідйомності петель і ножнічного механізму відкидання.

Фото: «ТБМ»

Кутові передачі відчувають підвищене навантаження і нерідко контактують з водою, тому бажано, щоб вони були виконані з нержавіючого сплаву

В якості опції поворотно-відкидні вікна можна оснастити щілинними провітрювачами (вони ж - мікропроветріватель). Такі пристрої дозволяють відкинути стулку на 3-20 мм і зафіксувати в цьому положенні, повернувши ручку вниз до упору. Вони бувають однопозиційними і багатопозиційними. Перші недорогі і монтуються на будь-які стулки, зате другі дозволяють регулювати приток повітря, але збільшують вартість конструкції на 1,5-2 тис. Руб. і не підходять для штульпових вікон.

Фото: Legion-Media

Регулювання і заміну петель краще доручити майстрові з сервісного цента

Для орних (поворотних) вікон також розроблено фіксатори відкритого положення - просунуті аналоги знайомої всім гребінки.

матеріалом для віконної фурнітури служать гальванізована сталь, латунь, алюмінієві сплави. Металеві частини додатково захищають від корозії парафінової мастилом.

Випадки іржавіння фурнітури, в тому числі що стосується самої низької цінової категорії, зустрічаються вкрай рідко і зазвичай бувають викликані неправильним доглядом, наприклад регулярним миттям фальцевих поверхонь вікна хімічно активними засобами. Інша можлива причина - засмічення дренажних отворів віконної коробки, в результаті чого між рамою і стулкою накопичується волога.

Механізм відкривання вікон

Часом для відмикання і замикання вікон доводиться прикладати чимале зусилля, причому з часом робота фурнітури стає все більш жорсткою, а щільність притиску стулки зменшується. Щоб цього не відбувалося, виробники внесли ряд удосконалень в механізм.

3 практичних ради

 1. При спрацьовуванні захисту від помилкових дій ручка відкритого вікна виявляється заблокованою. Якщо трапилася така неприємність, необхідно знайти блокіратор (підпружинену пластину на торці стулки вище або нижче ручки) і натиснути на нього, потім, обережно маніпулюючи ручкою і притискаючи стулку до рами, закрити вікно.
 2. Якщо при відкриванні та закриванні стулка початку зачіпати раму, значить, потрібно прибрати перед петлі. Однак часом стулка під вагою склопакета приймає ромбоподібну форму, і регулювання не допомагає. Залишається вклеїти склопакет герметиком для монтажу автоскла, для чого доведеться зняти стулку приблизно на 8 год (час затвердіння монтажного компаунда).
 3. Щоб продовжити термін служби віконної фурнітури, слід раз на рік (краще восени) проводити її профілактичне обслуговування - видаляти бруд ганчіркою, змоченою в PH-нейтральний миючому засобі, змащувати змазкою петлі і труться замикаючого механізму; має сенс придбати спеціальний набір хімії очищення питної води.

Роликові цапфи при русі прокочуються по відповідним планок, знижують тертя і тим самим забезпечують легкість ходу ручки, продовжують термін служби механізму. Вони є в таких системах, як Siegenia Titan і Kovinoplastika Internika.

Найпростіші протизламні пристрої (1, 2) порівняно недорогі, в той час як приховані петлі (3, 4) підвищать вартість пластикового або дерев'яного вікна як мінімум на 30%. Що стосується зсувних конструкцій (5), то вони обійдуться в 2,5-3 рази дорожче звичайних, причому термін їх виготовлення зазвичай становить від 30 робочих днів

Мікроліфт забезпечує невеликий підйом поворотної стулки при закриванні, компенсуючи її провисання. Найбільш ефективний роликовий мікроліфт (як, наприклад, в системі Aubi Favorit Si-Line). Але в роботі звичайного важеля механізму, об'єднаного з блокуванням помилкових дій, іноді виникають збої.

Ремонт вікна без демонтажу

Що вийшли з ладу замикаючі механізми і петлі, як правило, можна замінити без демонтажу вікна. Допустимі також «апгрейд» поворотної конструкції до поворотно-відкидний, установка щілинного провітрювача і протівовзломних елементів. Всі необхідні деталі неважко придбати в спеціалізованих фірмах або інтернет-магазинах. Однак слід враховувати, що замикають елементи бувають двох типорозмірів (обумовлені формою перетину створочного профілю), а петлі розрізняються по розташуванню отворів під кріплення. Щоб уникнути помилки при виборі, потрібно точно знати марку і назву встановленої фурнітури. Часом їх непросто визначити, так як деякі старі механізми мають специфічну маркування.

Регульовані петлі та запірні елементи дозволяють компенсувати провисання стулки, а іноді і деформацію рами в результаті усадки будинку. Крім того, з їх допомогою можна посилювати притиск стулки до рами по мірі зносу ущільнювачів, щоб притвор залишався герметичним.

Має сенс придбати конструкції з надійними фіксаторами положення цапф і так званими 3D-петлями (системи GU, Hautau, MACO, Ziegenia). Застарілий варіант - регульовані відповідні планки і петлі з підйомними гвинтами.

Захист від злому

Сьогодні зловмисники набагато частіше проникають в будинки і квартири через вікна, ніж через двері. На жаль, «професіоналам» нічого не варто тихо розкрити пластикову конструкцію. Як правило, вони не розбивають скло і не користуються склорізом, а віджимають ломиком стулку, рідше - прорізають або просвердлюють отвір в рамному профілі і повертають ручку дротяним гачком. Виробникам фурнітури довелося придумати захист від цих способів злому .

Фото: Deceuninck

Зсувні системи використовують в основному при виготовленні «французьких» вікон, засклених балконних і терасових дверей. Вантажопідйомність подібних механізмів досягає 400 кг

Грибоподібні запірні цапфи і відповідні планки особливої ​​форми надійно замикають вікно і добре протистоять віджимання стулки. Однак, щоб забезпечити міцність кріплення цих елементів, необхідно використовувати профілі з посиленим армуванням.

Пластикові і дерев'яні вікна оснащують практично однаковою фурнітурою (трохи розрізняються лише петлі). Окремо стоять прилади для алюмінієвих вікон: у них інакше влаштовані привід запірних елементів і специфічне кріплення в фурнітурному пазе

Ручка з циліндровим замком завадить відкрити стулку за допомогою гачка або дротяної петлі. Але в першу чергу ця опція потрібна для того, щоб діти в ваше відсутність не розорювали вікно (деякі замки допускають відкривання в режимі щілинного провітрювання). За вартістю противовзломная фурнітура перевершує звичайну всього на 30-40%, і її установка майже не позначається на ціні вікна.

Фото: Володимир Григор'єв / Burda Media

Основні вузли фурнітури, наприклад відповідні запірні планки (1, 3), виконують з гальвані-зірованним стали і стійких до корозії сплавів, допоміжні деталі, скажімо гребёночние фіксатори відкритого положення (2), - з твердого ПВХ або поліаміду

Радикально збільшити стійкість конструкції до розтину дозволять лише антивандальний склопакет з триплексом, вклеєний в стулку, збільшення кількості точок замикання, захист фурнітури від висвердлювання і посилення кутових з'єднань рами. Подібний «протизламний пакет» підвищить вартість вікон в 2,5-3 рази, тобто обійдеться дорожче віконниць і решіток.

Відкривання назовні. Сьогодні багато вітчизняних виробників можуть запропонувати верхньоподвісні і поворотні вікна, що відкриваються в сторону вулиці (з фурнітурою лінійок Hautau Primat-A, MACO Espags, Roto Outward Оpening і ін.). Такі конструкції відмінно уживаються з квітковими горщиками на підвіконні, чи не рвуть штори і не ламають жалюзі. Однак у них є і серйозні мінуси. Так, доводиться використовувати приховані петлі і спеціальні дорогі профілі (Т-стулку).

Вікна з нестандартним відкриванням

Вікна з нестандартним відкриванням викликають жвавий інтерес у відвідувачів будівельних виставок та салонів виробників. Подібні конструкції затребувані в основному в котеджному будівництві. Перерахуємо і охарактеризуємо основні системи, а в одному з наступних номерів розповімо про них докладно.

Складні системи ( «гармошки»), наприклад оснащені механізмами лінійки Siegenia FS-Portal, дають можливість закрити широкий отвір, а в відкритому положенні майже не займають місця. Вартість подібних вікон стартує від 20 тис. Руб за 1 м². Важливо зауважити, що вони розраховані на експлуатацію в помірному і теплому кліматі.

Фото: «Калева»

Крім традиційних білих ручок виробники пропонують вироби з зносостійкими полімерними покриттями «золото», «хром», «мідь» і ін.

Паралельно-зсувні вікна оснащують механізмами Siegenia PSK-Portal, MACO PAS і ін. Для відкривання стулку потрібно спочатку висунути з площини рами (як правило, на себе), а потім відкотити убік паралельно глухий частини вікна. Системи розраховані як мінімум на 200 тис. Циклів відкривання / закривання і дозволяють відкидати стулку в режимі провітрювання. Ціна віконних конструкцій цього типу - від 28 тис. Руб. за 1 м².

Які відкриваються назовні і зсувні вікна доводиться мити з вуличною боку. Втім, в деяких системах використовують особливі ротаційні кронштейни (наприклад, Fapim Vista), що дозволяють розгорнути стулку на 180 °.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей