* Политика новости » Банки »

* *

Оформлення страховки для виїзду за кордон в 2019 році

 1. Навіщо потрібен страховий поліс для поїздки за кордон
 2. Онлайн-страхування: економимо на страхового агента
 3. Ціна безпеки: скільки коштує страховка
 4. Вартість страховки: розрахунок по онлайн-калькулятору
 5. Вибираємо страхову компанію: на що звернути увагу
 6. Кращі страховики: офіційні і народні рейтинги
 7. Страхування закордонні в питаннях і відповідях
 8. Їдемо з дітьми: чи потребують вони в страховці
 9. Асистанс: що це таке
 10. Настав страховий випадок: що робити
 11. Скасування поїздки: що робити
 12. Що робити, якщо змінилися терміни поїздки
 13. Що вигідніше: страховий поліс на одну поїздку або на цілий рік
 14. Підведемо Підсумки

Кожен, хто коли-небудь здійснював поїздки за кордон, знає, що без страхового поліса не обійтися. Страховка для виїзду за кордон обов'язково потрібно для оформлення візи. Спроба заощадити на полісі при поїздці в безвізові країни може призвести до проблем і серйозних витрат в разі несподіваної травми або раптового захворювання. Тому всім, хто збирається здійснити візит за кордон, буде корисно отримати більше інформації про те, в яку страхову компанію краще звернутися, як правильно вибрати страховий поліс, на що слід звернути особливу увагу. Кожен, хто коли-небудь здійснював поїздки за кордон, знає, що без страхового поліса не обійтися

Навіщо потрібен страховий поліс для поїздки за кордон

закордонна поїздка передбачає певні ризики, пов'язані з можливими травмами або захворюваннями, крадіжкою документів, майна і іншими ситуаціями; в'язані з цим матеріальні витрати можуть перевищити в рази вартість самої поїздки. Уникнути подібної ситуації можна, якщо завчасно оформити страховку для виїзду за кордон.

Страховий поліс - іменний документ, який підтверджує факт відбувся страхування життя, здоров'я, майна страхувальника в страховій компанії і внесення ним страхової премії.

Завантажити (PDF, 905KB)

Завантажити (PDF, 1013KB)

Завантажити (PDF, 1.41MB)

Офіційно оформлений і підписаний обома сторонами документ містить інформацію про:

 • страховика - найменування та реквізити, юридична адреса;
 • страхувальника - ПІБ, адреса;
 • страхових ризиках і об'єкт страхування;
 • розмірах суми страхування та страхових внесків;
 • терміни дії.

Можуть бути зафіксовані інші умови, доповнення або виключення з правил страхування за погодженням сторін.

Для укладення договору необхідно вибрати потрібний вид страховки. Для закордонних поїздок оформляються наступні види полісів:

 • Для туристів. Це найбільш поширений вид, який має кілька підвидів:
  • медстраховку з оплатою швидкої медичної допомоги, невідкладного стаціонарного / амбулаторного / стоматологічного лікування, транспортування і повернення на батьківщину при захворюванні / смерті);
  • страховку від втрати або крадіжки документів, багажу;
  • відшкодування витрат при скасуванні авіарейсів, при відмові у візі .
 • для спортсменів. Така страховка компенсує витрати при отриманні травми, раптової хвороби або розладі здоров'я, ненавмисного спричинення шкоди третім особам. Тарифи страхування залежать від виду спорту і від рівня, на якому виступає спортсмен (професійний або аматорський);
 • для роботи за кордоном. Страхує на випадок захворювань, отримання виробничих травм, нещасних випадків і ненавмисного заподіяння шкоди третій особі;
 • для студентів та учнів. Як правило, така страховка включає компенсацію не тільки медичної, а й правову допомогу.

У страхових агентствах зазвичай комплектують готові пакети пропозицій:

 • «Економ» включає мінімум найнеобхіднішого;
 • «Стандарт» - оптимальний набір страхових послуг;
 • «Преміум» - містить всі базові пропозиції плюс безліч додаткових послуг. У їх числі може бути повернення неповнолітніх дітей додому або візит родичів в разі госпіталізації страхувальника, дострокове повернення додому в разі смерті когось із ближніх родичів, доставка запчастин для автомобіля, страховка від невиїзду за кордон.

Відповідно буде відрізнятися і ціна.

Щоб правильно оформити страховку, слід враховувати:

 1. Мета подорожі. Від характеру поїздки - туристична , на навчання в університеті , Для участі в змаганні або на роботу - залежить вид страховки і набір необхідних послуг.
 2. Специфіку країни відвідування. Відомості про потенційну загрозу допоможуть зробити правильний вибір: наприклад, туриста у В'єтнамі підстерігають такі небезпеки, як москіти - переносники багатьох захворювань, піщані блохи (викликають сильну алергію), пекучі медузи, отруйні змії. Навіть в такій благополучній країні, як Австрія, існує своя загроза - підвищена небезпека травматизму під час лижного спуску з гір. Більше корисної інформації про можливі загрози для мандрівників по країнах світу можна отримати на сайті департаменту.
 3. Вимоги до страхового полісу з боку відповідних консульських установ. Правила різних держав можуть відрізнятися. Так, для країн-учасниць Шенгенської , Згідно з рішенням № 2004/17 / ЄС від 22.12.2003, термін дії медстраховки повинен становити не менше терміну дії візи, а мінімальна сума - не менше 30 тисяч євро (повинна обов'язково покривати всі медичні витрати). Поліс повинен оформлятися без франшизи. Зона покриття полісу - всі держави-учасниці Шенгенської угоди.

  Крім загальних вимог кожна країна може мати свою специфіку. Данія, Латвія встановлюють термін дії страховки на 15 діб більше терміну дії візи, Фінляндія приймає заяву на оформлення візи лише після оформлення страховки, у Франції, Чехії, Естонії та деяких інших країнах приймають тільки надруковані поліси, а не заповнені від руки.

 4. Ціну страхового поліса. Те, скільки коштує страховка для виїзду за кордон, часто грає важливу, а іноді вирішальну роль.

Оформити страховку можна декількома традиційними способами:

 • Найнадійніший - самостійно звернутися в страхову компанію. Це дозволить підібрати необхідний набір послуг відповідно до мети поїздки і відмовитися від неактуальних, що також дозволить суттєво вплинути на ціну поліса.
 • Другий спосіб також широко поширений і розрахований перш за все на туристів. Це покупка путівки одночасно зі страховкою в турагентстві. Тут слід врахувати кілька мінусів: мінімальна ціна передбачає і мінімальний перелік страхових випадків, що може зробити поліс ДМС малоефективним; як правило, обмовляється певна сума франшизи. З урахуванням цих двох обставин часто буває вигідніше відмовитися від послуги турфірми з оформлення страховки і придбати тільки путівку.
 • Третій варіант - найвигідніший і найменш поширений - страхування при виїзді за кордон життя і здоров'я працівника і членів його сім'ї через роботодавця; правда, майно і збитки третім особам у такий спосіб застрахувати не вийде.

Крім традиційних є ще один дуже зручний варіант вирішення проблеми - страхування онлайн.

Онлайн-страхування: економимо на страхового агента

Великі страхові компанії надають можливість оформити страховку для виїзду за кордон онлайн тим, хто подорожує по турпутівками або самостійно. Для оформлення електронного поліса досить виконати кілька нескладних операцій. Розглянемо на прикладі трьох найбільших страхових компаній РФ, як це можна зробити:

Слід врахувати, що всі дані необхідно вносити відповідно до їх написанням в документах. Одна помилка в написанні імені або прізвища може привести до недійсності поліса.

Ще один позитивний момент - можна заощадити на комісії страховому агенту. Страховка для виїзду за кордон онлайн має і недолік: доводиться вибирати тільки з декількох запропонованих страховою компанією пакетів і прибрати непотрібні послуги не вийде.

Ціна безпеки: скільки коштує страховка

Після оформлення страхового поліса слід здійснити оплату страхової премії. Кожна страхова компанія формує ціни самостійно, і вартість страхування одних і тих же ризиків в різних компаніях буде відрізнятися).

Загальні ціноутворюючі показники, які впливають на вартість страховки і які слід брати до уваги:

 • тривалість поїздки за кордон (чим довше, тим дорожче);
 • країна перебування;
 • ціна путівки (для туристів);
 • наявність або відсутність ризиків (екстремальні види спорту, відвідування небезпечних для життя районів;
 • транспорт, на якому планується добиратися до місця призначення;
 • вік і стан здоров'я страхувальника (чим старше, тим дорожче);
 • сума відшкодування.

Порівняємо. Вартість страхового поліса з покриттям багажу в 500 доларів США на одного застрахованого людини 50 років, який збирається відпочити 11 днів в Таїланді, становитиме в різних страхових компаніях:

Страхова компанія Економ (руб.) Стандарт (руб.) Преміум (руб.) СОГАЗ 658.61 (без покриття багажу) 723.92 (без покриття багажу) 997.70 ТСК Страховий дім 707 +1046 1776 Росгосстрах 783.69 1071.80 1541.30 ВТБстрахованіе 829.94 960.35 - Liberty Страхування 1489 + 30 доларів США (франшиза) 1630 + 30 доларів США (франшиза) 2041 + 30 доларів США (франшиза) ІНГОССТРАХ - 1080 2500.19

У кожному разі сума розраховується індивідуально з урахуванням всіх складових. Слід врахувати, що купувати страховку онлайн для виїзду за кордон вигідно - можливі бонуси і знижки від страхових компаній, які дозволять заощадити від 5 до 25%.

Цікавий факт. Громадянам Німеччини, які не вживають нікотину (не палять тютюн), при покупці страхового поліса робиться знижка в 40%. При поїздці до Індії їм пропонують страховку від отруєння місцевими кулінарними делікатесами.

Вартість страховки: розрахунок по онлайн-калькулятору

Перед тим як остаточно вирішити, де придбати страховку, слід попередньо розрахувати її вартість в різних компаніях. Зробити це нескладно, тому що на всіх сайтах солідних страхових компаній можна скористатися онлайн-калькулятором.

За допомогою такого калькулятора можна розрахувати не тільки суму ОСАГО, але і вартість страховки на закордонну поїздку. Як приклад можна розглянути калькулятор компанії ІНГОССТРАХ. Необхідно ввести дані про країну поїздки, дату початку і закінчення поїздки, віком мандрівника і розрахувати.

Необхідно ввести дані про країну поїздки, дату початку і закінчення поїздки, віком мандрівника і розрахувати

Отримана сума буде складати страхову премію за базові послуги. До цих послуг за бажанням можна додати 18 додаткових ризиків - втрата багажу або іншого майна, військові дії, польоти на літальних апаратах та ін.

До цих послуг за бажанням можна додати 18 додаткових ризиків - втрата багажу або іншого майна, військові дії, польоти на літальних апаратах та ін

Вибираємо страхову компанію: на що звернути увагу

Вибір правильної страхової компанії хвилює кожного недосвідченого мандрівника - не хочеться викинути гроші на вітер або опинитися в незнайомій країні без підтримки.

Неоціненну допомогу в цьому можуть надати форуми досвідчених туристів, наприклад,. Тут можна ознайомитися з характеристиками різних компаній, поділитися реальним досвідом: де найвигідніше застрахуватися, як оформити КАСКО, хто з страховиків найчастіше підводить.

Перше, що цікавить мандрівника, - ціна страховки. Хороший спосіб дізнатися, хто з страховиків знаходиться в лідерах, - скористатися онлайн-сервісом в порівнянні страхування різними компаніями. Таку послугу пропонують незалежний фінансовий портал Рунета Banki.ru, фінансовий супермаркет Порівняй.

Дешева страховка для виїзду за кордон - це тільки півсправи. Чимале значення має надійність тієї чи іншої компанії. Для оцінки ступеня надійності постачальника страхових послуг знадобляться рейтинги страхових компаній.

Кращі страховики: офіційні і народні рейтинги

Портали Banki.ru і Sravni.ru містять також рейтинги кращих страхових компаній. Згідно з народним рейтингу за 2017 р версії Banki.ru першу п'ятірку склали "Тінькофф Страхування", "Зетта Страхування", СК "Кардіф", "РГС Життя" і "Добробут". На цих же порталах можна ознайомитися з відгуками реальних людей, як негативними, так і позитивними.

У п'ятірці лідерів за версією клієнтського рейтингу Sravni.ru є деякі відмінності: перші два місця зберегли "Тінькофф Страхування" і "Зетта Страхування", на третьому - "Абсолют Страхування", далі "ЕРГО" і "Альфа Страхування".

ru є деякі відмінності: перші два місця зберегли Тінькофф Страхування і Зетта Страхування, на третьому - Абсолют Страхування, далі ЕРГО і Альфа Страхування

Різні рейтинги часто висувають в лідери найбільші російські компанії Росгосстрах, "СОГАЗ", Ингосстрах. У відгуках на ці компанії багато нарікань: відсутність відповідальності, завищені розцінки, туманні механізми розрахунку ціни, нав'язування послуг. Тому при виборі своєї майбутньої страхової компанії найкраще звернутися до думки людей, які вже користувалися послугами різних страховиків і можуть підказати вірне рішення.

Страхування закордонні в питаннях і відповідях

Поїздка за кордон навіть на відпочинок, не кажучи вже про навчання або роботи, - дуже клопітка справа: необхідно все розрахувати, приготувати і не упустити нічого важливого. Страхування для виїзду за кордон не виняток. Виникає безліч питань, відповіді на які не так просто знайти. Тут ви зможете ознайомитися з відповідями на кілька найбільш часто зустрічаються питань.

Їдемо з дітьми: чи потребують вони в страховці

Поїздка з дітьми, особливо дошкільного віку, за кордон чревата небезпеками для їх здоров'я: інші кліматичні умови, часовий пояс, інша вода, незвична їжа. Акліматизація і адаптація можуть проходити з труднощами. Тому ймовірність необхідності відвідати лікаря може бути дуже високою.

Даний факт враховується багатьма страховими компаніями, і це збільшує вартість страховки для виїзду за кордон дитини до 3-5 років на 20-30%. Тому питання, чи потребують діти в страховці, не повинен навіть виникати: звичайно, потребують, і в першу чергу. Більш того: при в'їзді в візову країну без страховки дитині просто не відкриють візу.

Не слід забувати і про форс-мажорних ситуаціях: наприклад, батьки потрапили в лікарню і дітей ні з ким залишити. Необхідно врахувати варіант відправки дітей додому або приїзд за ними родичів.

Асистанс: що це таке

Аssistance перекладається з англійської як «супровід», «сприяння», «підтримка». Під терміном асистанс-компанія в полісі ВЗР розуміється сервісна компанія, з якою страховою компанією укладено договір і яка діє на території того іноземної держави, куди планується поїздка.

Саме в асистанс-компанію необхідно телефонувати в разі настання страхового випадку (вам дадуть відповідь російською мовою), і за допомогою її операторів буде організована підтримка страхувальнику. Від асистанс залежить, як швидко прийде допомога, які лікарі і які клініки будуть задіяні, і багато іншого.

Настав страховий випадок: що робити

У разі настання страхового випадку під час поїздки перше правило - не панікувати! Необхідно діяти відповідно до ситуації: при загрозі життю та здоров'ю приймати розумні і термінових заходів, не думаючи про страховку. У договорі страхування вказані телефони ассістеанс-компанії, з якою слід зв'язуватися. Щоб заощадити час, рекомендується заздалегідь зберегти номер у себе в телефоні або мати його завжди під рукою.

Необхідно вказати при дзвінку:

 • ПІБ страхувальника, який потребує допомоги;
 • номер договору / полісу, термін страхування;
 • обставини і час сталося;
 • місцезнаходження та номер телефону для зворотного зв'язку.

Далі необхідно суворо дотримуватися вказівок від ассістенс-компанії та уповноважених лікарів.

У разі непередбачених обставин і при неможливості зв'язатися з сервісною компанією це необхідно зробити при першій можливості. При зверненні до лікаря або госпіталізації страхувальник повинен пред'явити поліс ВЗД. Якщо клієнтові довелося заплатити свої гроші за лікування, то при поверненні додому в передбачені договором строки (як правило, протягом 30 календарних днів) він повинен письмово звернутися в страхову компанію для відшкодування витрат. До заяви необхідно буде докласти документи: довідку-рахунок медустанови, рецепти, напрямки, чеки та інші. У разі непередбачених обставин і при неможливості зв'язатися з сервісною компанією це необхідно зробити при першій можливості

Скасування поїздки: що робити

При настанні страхового випадку до початку поїздки (вимушена відмова) необхідно зацікавленим особам терміново - протягом 72 годин - зв'язатися зі страховиком і повідомити про зміни в планах. Протягом 30 календарних днів подати заяву, в якій вказати всі обставини, додати оригінал договору, чек про оплату турпоїздки, документи транспортної компанії про наявність збитків (анульовані квитки, відмова від готельної броні), а також документальні підтвердження страхового випадку: меддовідки , Відмова консульської служби в візі, протоколи поліції, судові повістки.

Що робити, якщо змінилися терміни поїздки

Життя любить підносити сюрпризи, в тому числі і не дуже приємні. Запланована поїздка може зірватися в будь-який момент через хворобу члена сім'ї або самого страхувальника, перенесення відпустки і з інших поважних причин. В даній ситуації є два виходи для виїжджаючих: відмовитися від поїздки взагалі або змінити договір - перенести поїздку на пізніший термін. Перший варіант буде невигідний страхувальнику - турфірма утримає свої витрати. Страховка від невиїзду компенсує всі ваші витрати.

Що вигідніше: страховий поліс на одну поїздку або на цілий рік

Одноразовий поліс оформляється при одноразової поїздки тривалістю від трьох до ста вісімдесяти днів. Поліс на рік покриває страховкою все 365 днів, причому час перебування в іншій країні не повинно перевищувати 60-90 днів.

Цей варіант может здати більш витратності, но без него НЕ Оформити мультівізу. Користуватись страховку можна Неодноразово в течение Усього терміну Дії, но сума з шкірних страховим випадка буде скорочуватіся. Річний страховий поліс підходить тим, кому необхідно здійснювати часті, але нетривалі поїздки за кордон.

Підведемо Підсумки

Для кожного мандрівника має стати правилом не вирушати в закордонну поїздку без поліса ВЗД. Медична страховка для виїзду за кордон - це не розкіш, а необхідність. Цей документ прийде на допомогу і допоможе уникнути великих витрат.

У РФ існує велика кількість страхових компаній, які надають страхові послуги. Кожен громадянин має можливість вибрати оптимальний варіант. Для цього необхідно відповідально поставитися до вибору страхової компанії і страхових продуктів перед тим, як застрахувати себе і свою сім'ю. Це забезпечить відсутність проблем при настанні страхового випадку.

Медична страховка при виїзді на відпочинок за кордон: Відео

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей