* Политика новости » Банки »

* *

Необоротні тенденції - підйом Азії

Образ нашого життя і ведення бізнесу змінюється, і є тенденції, які будуть мати серйозні довгострокові наслідки для портфеля цінних паперів Образ нашого життя і ведення бізнесу змінюється, і є тенденції, які будуть мати серйозні довгострокові наслідки для портфеля цінних паперів. Ми розглянемо три таких тенденції, а також способи позиціонувати свої активи таким чином, щоб цими тенденціями скористатися.

Ми живемо в епоху інформаційного перевантаження. Хочемо ми того чи ні, ми постійно стикаємося з потоком даних і думок. Для інвесторів така ситуація може створювати серйозні проблеми. Остання зміна ціни, вихід новин або обурливий твіт здатні занадто легко відвернути нас від того, що дійсно важливо для наших активів. Незважаючи на шум, ми не хочемо пропустити ті ознаки і сигнали, які будуть визначати економіку і наші інвестиції. Вони здаються повільними і не виходять під сенсаційними заголовками. Проте, ці сили представляють собою те, що ми називаємо "незворотними тенденціями" - технології, демографія і моделі поведінки, які змінять наше майбутнє і створять економічні можливості.

Необоротна тенденція - це істотне і розвивається протягом довгого часу явище, яке може трансформувати світ навколо нас. За визначенням воно являє фундаментальну проблему або загрозу існуючому стану речей. Його значення має глобальний характер, а вплив зачіпає майже всі галузі. До речі, воно, ймовірно, вже зараз впливає на ваш портфель - позитивно або негативно.

Трьома нестримними трендами, які ми вважаємо найбільш суттєвими для інвесторів в найближчі роки, є підйом Азії, зростання тривалості життя і цифрова революція.

Підйом Азії пов'язаний зі стійким зрушенням світової економічної могутності із Заходу на Схід. Ми бачимо, як країни регіону з економікою, що розвивається продовжують кидати виклик домінуванню США і Європи в міру того, як їх середній клас динамічно зростає, населення переїжджає в міста, розвиваються власні технології.

Старіння населення світу внаслідок збільшення тривалості життя може вплинути на майбутні моделі зростання та споживання.

В ході цифрової революції нові цифрові технології революціонізує компанії і галузі, розхитуючи усталені способи ведення бізнесу.

Чому ми вважаємо, що ці тенденції неможливо зупинити? Всі три представляють зрушення, які накопичувалися протягом довгих років і до теперішнього моменту знайшли непереборну власну інерцію розвитку. Так, старіння населення світу є результатом зміни протягом десятиліть моделей народжуваності. Підйом Азії відображає не тільки довгострокові демографічні зміни, а й інвестиційні та політичні рішення, прийняті багато років тому. Цифрова революція запустила самопосилюється цикл, який змушує компанії адаптуватися або померти. Якщо такі тенденції все ж можна зупинити, на це, можливо, підуть десятиліття - стільки ж, стільки знадобилося на те, щоб тенденції набрали чинності.

Ми закликаємо інвесторів не ігнорувати ці тенденції. Як довгострокове явище, вони можуть позначатися на всіх етапах економічного циклу. Потрібно формувати портфель з урахуванням можливих бенефіціарів таких тенденцій. Якщо ж не враховувати ці фактори, ви ризикуєте і упустити потенційні можливості для зростання, і піддатися зайвому ризику, інвестуючи в компанії, які, ймовірно, впадуть жертвою цих тенденцій.

Ми визнаємо, що деякі інвестори можуть відчувати сумніви щодо цих тенденцій. Висловлюються побоювання, що розвиваються, Азії може підкосити спад в Китаї. Побоюються також, що високотехнологічні галузі можуть зіткнутися з жорстким регулюванням з боку урядів, які прагнуть обмежити їх вплив. В принципі, ми не відкидаємо такі побоювання, але і не вважаємо, що вони торпедують довгострокові тренди. Крім того, ці тенденції можуть допомогти створити можливості для покупки в короткостроковій перспективі. Ми пам'ятаємо, як багато інвесторів також мали сумніви, коли ми приводили доводи на користь вкладень в охорону здоров'я, але ж згодом результати сектора перевершили очікування.

Хоча самі по собі незворотні тенденції нескладно охарактеризувати, пов'язані з ними конкретні інвестиційні можливості та ризики часто набагато менш очевидні. Їх можна виявити в різних класах активів і ринків по всьому світу, як державних, так і приватних.

Вони зустрічаються і в формі вкладень в звичайні цінні папери, і в формі складних стратегій. З огляду на їх різноманітність і складність, ми вважаємо, що найбільш ефективним способом пошуку доступу до інвестиційних можливостей є активний підхід. Ми розглянемо динаміку трьох тенденцій, названих вище, і деяких з найбільш ймовірних їх бенефіціарів.

підйом Азії

Масштабна економічна трансформація країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону з економікою, що розвивається ще далеко не завершена; однак інвестори, як правило, недостатньо вкладають в регіон для того, щоб отримати користь з істотного потенціалу його економічного зростання.

Відбувається масштабний зсув світової економічної могутності. Країни Азії з ринками, що розвиваються (див. Інфографіку 1) знаходяться на підйомі. Розміри, демографія і динамізм цих країн кинуть виклик давньому економічне домінування США і Європи. Ринки, що розвиваються Азії - єдиний регіон, який в останні чотири десятиліття послідовно збільшував свою частку в світовому виробництві. У 1980 р на нього припадало менше однієї десятої обсягу виробництва в світі, а сьогодні - майже третина. Ми вважаємо, що ця тенденція збережеться.

Ми вважаємо, що ця тенденція збережеться

До 2023 р ринки, що розвиваються Азії, можливо, будуть давати майже 40% світового виробництва (див графік 2). У своїй роботі ми охарактеризували кілька ймовірних рушійних сил безперервного розвитку регіону.

У своїй роботі ми охарактеризували кілька ймовірних рушійних сил безперервного розвитку регіону

демографічний дивіденд

За чисельністю населення Азія випереджає всі інші регіони планети. Сьогодні четверо з десяти людей на Землі - китайці або індійці. Згідно із прогнозом Організації Об'єднаних Націй, населення Азії може з поточного моменту по 2040 р вирости з 4,5 млрд до 5,1 млрд. Природно, що зростання чисельності населення вже сам по собі, як правило, збільшує обсяги виробництва. Ми, однак, вважаємо, що прогнозовані зміни в структурі населення азіатських країн з ринками, що розвиваються виявляться ще більш вагомими.

Зокрема, середній клас в азіатських країнах з ринками, що розвиваються, по-видимому, знаходиться на порозі безпрецедентного зростання. На сьогоднішній день близько 1,9 млрд чоловік в регіоні відносяться до середнього класу, який визначається як домогосподарства з річним доходом від $ 14 600 до $ 146 000. До 2030 року чисельність середнього класу в регіоні зросте до 3,5 млрд. Таким чином, за прогнозами , майже 90% зростання чисельності середнього класу в усьому світі за цей період припаде на Азію (див графік 3).

Таким чином, за прогнозами , майже 90% зростання чисельності середнього класу в усьому світі за цей період припаде на Азію (див графік 3)

Азіатські міста майбутнього

Новий середній клас в азіатських країнах з ринками, що розвиваються буде в основному проживати в містах. Трохи менше половини жителів регіону в даний час є міськими жителями, в той час як в Північній Америці в містах мешкає понад 4/5 населення. Втім, ситуація швидко змінюється. Прогнозується, що до 2030 р п'ять з шести міст світу з населенням понад 20 млн будуть знаходитися в азіатських країнах з ринками, що розвиваються - Делі, Шанхай, Мумбаї, Пекін і Дакка. Населення одного лише Делі, можливо, зросте з 25 до 36 мільйонів. До 2050 р ще 1,2 млрд чоловік, можливо, будуть проживати в азіатських містах. Вигоди від урбанізації в азіатських країнах з ринками, що розвиваються можуть виявитися істотними.

Необхідна модернізація інфраструктури - житла, підприємств комунальних послуг та складських об'єктів - для розміщення зростаючого міського населення може сама по собі як стати важливим чинником зростання, так і надати інвестиційні можливості. Переміщення людей з сільської місцевості в міста має підвищити і продуктивність праці. Значна частина населення в кінцевому підсумку, ймовірно, буде зайнята в сфері послуг. Продуктивність на одного працівника в цій сфері може бути в кілька разів вище, ніж в сільському господарстві, де до сих пір зайняті багато жителів азіатських країн з ринками, що розвиваються. З плином часу підвищення продуктивності може привести до підвищення реальної заробітної плати і, в свою чергу, зростання споживчих витрат. Ми вважаємо, що одними з головних бенефіціарів урбанізації можуть стати Індія та Індонезія.

Радимо шукати стійкі високотехнологічні підприємства з революційними технологіями в Китаї і в усіх азіатських країнах з ринками, що розвиваються, де довгострокові перспективи можуть виявитися вагомішим, ніж в інших регіонах. Поєднання демографічних змін, урбанізації і технічного прогресу може створити можливості для широкого кола підприємств з обслуговування роздрібного споживача в Азії та інших регіонах. Споживчі витрати середнього класу в регіоні, ймовірно, виростуть в два з гаком рази з $ 12 трлн з поточного моменту до 2030 р Вірогідними бенефіціарами зростання доходів в регіоні є, зокрема, виробники широкого асортименту брендових товарів, включаючи споживчу електроніку, алкогольні напої, спортивну одяг, косметику, товари для дому та автомобілі. Буде рости і попит на медичне обслуговування і фінансові продукти, наприклад, страхування і пенсії.

Ми вважаємо, що інвестори в цілому недостатньо повно оцінюють тенденцію розвитку Азії. Найчастіше ми зустрічаємо портфелі з низьким або нульовим рівнем вкладень з урахуванням даної тенденції, так і вкладень в регіон в цілому. Цьому може бути кілька можливих причин. Зокрема, інвестори можуть перебільшувати проблеми регіону, особливо з урахуванням низької віддачі від активів азіатських країн з ринками, що розвиваються в 2018 р Останнім часом особливе занепокоєння викликають наслідки зростання напруженості в торговельних відносинах з США. Слід визнати, що в останні кілька десятиліть азіатські країни з ринками, що розвиваються дійсно були одним з головних бенефіціарів щодо вільної світової торгівлі, проте зараз залежність регіону від обумовленого експортом зростання дійсно знижується.

У Китаї, найбільшому експортері регіону, частка експорту в процентному відношенні до ВВП за останнє десятиліття скоротилася вдвічі до 18%. У 1999 р експорт з азіатських країн з ринками, що розвиваються становив 22% ВВП, а сьогодні - 15%. Внутрірегіональна торгівля, навпаки, зросла до 32% ВВП (див графік 4). Хоча ми вважаємо, що нові торговельні обмеження були б погані для всіх, азіатські країни з ринками, що розвиваються, можливо, витримають їх краще, ніж думають деякі. Нарешті, деякі інвестори вважають, що розподіл на користь активів і валют азіатських країн може якимось чином підвищити ризикованість портфеля. Звичайно, самі по собі інвестиції в азіатські країни з ринками, що розвиваються пов'язані з підвищеним рівнем ризику, але додавання їх в диверсифікований портфель може допомогти підвищити скориговану на ризик прибутковість портфеля. Тому ми вважаємо, що це один із способів допомогти реалізувати нашу рекомендацію щодо виходу на глобальний рівень інвестування.

автори огляду Citi : Steven Wieting, chief investment strategist and chief economist & Ken Peng, head - Asia investment strategy

продовження: Необоротні тенденції - старіння населення світу

Чому ми вважаємо, що ці тенденції неможливо зупинити?

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей