* Политика новости » Банки »

* *

Колишня дружина Путіна ймовірно купила ділянку в Підмосков'ї за сотні мільйонів рублів

  1. таємничий фонд
  2. Власний бізнес
  3. Мільйони рублів, яких мало

«Міленіум-парк» - тихий елітне селище з розкішними дачами і особняками в Одинцовському районі, всього в 20 кілометрах від Москви. Між ділянками пролягає мережу рукотворних водойм і пішохідних доріжок. Для багатьох представників російської еліти котеджне селище, який, як свідчить реклама, нагадує Європу, став домівкою.

Російський президент Володимир Путін і його дружина Людмила під час прибуття в аеропорт Росток-Лааге на саміт G8 в 2007 році Російський президент Володимир Путін і його дружина Людмила під час прибуття в аеропорт Росток-Лааге на саміт G8 в 2007 році. Фото: Reuters / Stephen Hird

«Територія дуже красива. 40 відсотків селища - це паркові зони та зони біля води, - розповів журналістам співробітник компанії-забудовника Villagio Estate. - Селище закритого типу, по периметру охорона, і випадкові люди туди не потраплять. Мені б не хотілося називати конкретні імена, але відомі люди живуть в кожному нашому селищі - від артистів до міністрів ».

Журналісти Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) не виявлено міністрів серед власників нерухомості в «Міленіум-парку». Але з'ясували, що в 2016 році великий земельну ділянку на його території придбала жінка на ім'я Людмила Олександрівна Очеретна. Майже напевно це та ж сама Людмила Олександрівна, яка до 2013 року була дружиною президента Росії Володимира Путіна.

Лише через рік, в 2017-м, вона продала ділянку за невідому суму. За інформацією журналістів, його вартість може становити від 384 до 432 мільйонів рублів.

У Людмили Очеретної є й інша дорога нерухомість. У квітні минулого року журналісти OCCRP і Meduza з'ясували , Що з 2013 року її нинішній чоловік Артур Очеретний володіє шикарною віллою вартістю більше шести мільйонів євро в Біаріцце на французькому узбережжі.

(Згідно з французьким земельному реєстру, зараз вілла зареєстрована на компанію Очеретного.)

таємничий фонд

Судячи з відкритими джерелами, не так просто зрозуміти, звідки у Очеретної і її нової сім'ї кошти на такі дорогі покупки.
Широко відома думка, що її колишній чоловік Володимир Путін володіє мільйонами. Однак поки його оточення багатіє , Сам Путін формально чистий. «Я жив як рядовий нормальна людина, і у мене завжди зберігається цей зв'язок», - говорить він в своїй офіційній біографії . В інтерв'ю американському режисерові Оліверу Стоуну Путін заявив, що у нього немає приписуваних йому багатств: «Нісенітниця це все. Якби це було, то давно б пред'явили ».
Дійсно, декларації про доходи Путіна під час його політичної кар'єри говорять про досить скромному доході. Людмила Очеретна, будучи заміжньою за президентом, теж декларувала скромні суми. Найбільший заробіток вона задекларувала у 2011 році відвідувань - 443 тисячі рублів (14 000 доларів). В останній раз вона подавала декларацію як дружина президента в 2012 році - тоді її дохід становило 121 тисячу рублів (3800 доларів). Земельні ділянки та квартири, що знаходилися у спільній власності подружжя, після розлучення залишилися у чоловіка.

Власний бізнес

Як тільки необхідність декларувати доходи відпала, стан Очеретної стрімко зросла. Судячи з відкритими джерелами, її дохід тісно пов'язаний з некомерційною організацією «Центр розвитку міжособистісних комунікацій», яку у 2000 році заснували люди з оточення Путіна.
Очеретна (а тоді ще Путіна) була неофіційним куратором організації з моменту заснування. Як перша леді вона рідко з'являлася на публічних подіях разом з президентом, зате неодноразово відвідувала заходи фонду. (Більш того, директор центру Артур Очеретний вважається її нинішнім чоловіком.)
Організація займається різними напрямками - від професійних тренінгів і майстер-класів по боротьбі зі стресом (наприклад, курси «Гімнастика мозку» , «Базові схеми рухів» і майстер-клас «Архетип Мага» з циклу «Дорога до цілісності» ) До звичайної здачі нерухомості в оренду.
І саме область нерухомості приносить дохід Очеретної.
Протягом багатьох років центру належить старовинний особняк на Воздвиженці, в декількох кроках від Кремля. Вважається, що саме з цієї історичної будівлі, побудованого в другій половині XIX століття, Толстой списав будинок князя Болконського в романі «Війна і мир».

Історична будівля на Воздвиженці, яке належить Центру розвитку міжособистісних комунікацій Історична будівля на Воздвиженці, яке належить Центру розвитку міжособистісних комунікацій. Фото: Google Street View

Будівля знаходилася у віданні Управління справами президента, поки в 2005 році його не передали у власність Центру розвитку міжособистісних комунікацій Людмили Путіної.
В Росреестра немає інформації про те, за яких обставин будівлю площею більше 7500 квадратних метрів і вартістю понад 2,4 мільярда рублів виявилося у володінні фонду. Графа «причина переходу права» порожня.
У відповідь на письмовий запит представник Росреестра повідомив OCCRP, що будівля перейшла до фонду по інвестиційному контракту з Управлінням справами президента, але не уточнив деталі угоди. Запит в Управління справами президента про деталі контракту на момент публікації залишався без відповіді.
У 2010 році поряд з особняком побудували ще одне чотириповерхова будівля, яке також належить центру.
Більшу частину доходів від здачі приміщень в оренду одержує не сам центр, а компанія «Меридіан». C 2011 року вона орендує обидві будівлі і здає їх в суборенду державним Ощадбанку та ВТБ, ресторанам «Вабі-Сабі» і «Бургер-кінг», мікрокредітной організації «Московський заставний будинок» і іншим.
Компанія «Меридіан» на 99% належить Очеретної (в документах компанії вона фігурує під дівочим прізвищем Шкребньовою). Вона отримала компанію у власність в 2014 році, через рік після розлучення з Путіним, хоча роком раніше задекларувала практично нульовий дохід.
А один відсоток компанії належить Тетяні Шестаковой - людині, яка не чужому для сім'ї президента. Тетяна Шестакова замужем або, найімовірніше, була одружена з колишнім депутатом Держдуми від «Єдиної Росії» Василем Шестаковим - старим приятелем Володимира Путіна і його спаринг-партнером по самбо.

Мільйони рублів, яких мало

Саме Шестакова продала Очеретної землю в «Міленіум-парку».
«Меридіан» в останні роки приносить Очеретної непоганий дохід - десятки мільйонів рублів, але навіть цього доходу недостатньо для покупки землі в «підмосковній Венеції». У 2014-2015 роках чистий прибуток компанії склав 77,8 мільйона рублів (більше мільйона доларів) - це п'ята частина оціночної вартості ділянки.

Скріншот знімка, зробленого дроном над ділянкою Очеретної в «Міленіум-парку» Скріншот знімка, зробленого дроном над ділянкою Очеретної в «Міленіум-парку». Новоризьке шосе, Підмосков'ї. Фото: Петро Рузавин

За даними сайту з продажу нерухомості Ціан, середня ціна однієї сотки в «Міленіум-парку» становить приблизно 1,6 мільйона рублів. Схожі цифри називають і девелопери, які займаються підмосковній нерухомістю. «За нашими даними, середня вартість ділянки в 100 квадратних метрів в« Міленіум-парку »- 1,8 мільйона рублів», - сказав OCCRP директор однієї з девелоперських контор Михайло Африканом.
Значить, 2,4 гектара Очеретної могли обійтися їй в суму від 384 до 432 мільйонів рублів.
У «Міленіум-парку» колишня дружина Путіна не затрималася надовго. У листопаді 2017 року, всього через півтора року після покупки, Очеретна продала ділянку Ірині Пуніі, дружині російського фармацевтичного магната Викрама Пуніі.
У телефонній розмові з журналістами Пунія підтвердив, що його сім'я купила землю в «Міленіум-парку», але сказав, що нічого не знає про колишньому власнику, оскільки угодою займалися ріелтори. Він також не назвав вартість ділянки.
Де живе Очеретна, достовірно невідомо. «Міленіум-парк» не став для неї домом, як, мабуть, і вілла в Біаріцце. В останній раз кореспондент OCCRP відвідував будинок минулої осені: матерія, яка закривала барельєф на ганку, пошарпані, віконних рам і декількох стін і раніше немає.
На запит журналістів про коментарі Очеретна не відповіла.

Реклама

Популярные новости

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей