* Политика новости » Банки »

* *

Економія простору: вибір, установка і самостійне виготовлення дверей-гармошок

 1. Складна двері - завжди вільний коридор
 2. Плюси і мінуси складних дверей-гармошок
 3. Як вибрати двері-гармошку
 4. Установка зсувних дверей-гармошки
 5. Зсувні двері-гармошка своїми руками

У цій статті: зсувні двері і їх різновиди; плюси і мінуси дверей-гармошок; як вибрати двері зрушення; вартість складних дверей; двері-гармошка - комплектація; самостійна установка зсувних дверей; як зробити двері-книжку своїми руками.

У цій статті: зсувні двері і їх різновиди; плюси і мінуси дверей-гармошок; як вибрати двері зрушення; вартість складних дверей; двері-гармошка - комплектація; самостійна установка зсувних дверей; як зробити двері-книжку своїми руками

Традиційно в наших будинках приміщення розділені між собою стінами і дверима, інакше їх мешканцям ніколи не вдавалося б залишитися наодинці. При всьому своєму розмаїтті двері володіють одним загальним недоліком - для їх відкриття потрібно вільний простір, необхідне навіть для розсувних дверей. А оскільки двері є не тільки між кімнатами, а й у різного роду шаф, то в сумі квадратних метрів для їх відкриття потрібно досить багато, але ж ці метри можна було б використати з більшою користю. Можливо, рішенням проблеми стануть двері-гармошки - пильно вивчимо це питання.

Складна двері - завжди вільний коридор

Незалежно від кількості кімнат і загального метражу квартири в наших будинках є вельми вузькі коридори, як правило, ведуть до санвузол, ванну і кухню - повністю розкрита двері в будь-який з цих приміщень перекриває коридор на 2/3, створюючи перешкоди мешканцям. Радіус руху дверних стулок змушує домочадців рахуватися з ними і планувати розстановку меблів не так, як хотілося б насправді. А як бути з улюбленим предметом меблів, довжина якого не дозволяє його встановити, адже він заважає ходу дверної стулки? Звичайно, можна зняти дверну стулку взагалі, декорувавши вхід в кімнату будь-якою тканиною або фіранкою з намистин, можна замінити орні на розсувні двері , Правда, її установка теж потребують місця під хід стулки і доведеться переносити вимикачі з розетками. Є інше рішення проблеми - складані двері, стулку якої не потрібно ні розорювати, ні ховати в стіну або пускати уздовж неї.

Складні двері складаються з двох і більше панелей, що пересуваються по направляючої, закріпленої нагорі дверного отвору - двері такої конструкції використовуються на вхідних майданчиках автобусів, трамваїв і тролейбусів. Двостулкові двері, характерні для громадського транспорту, називаються двері-книжки - їх конструкція проста і надійна, проте кожна з двох стулок досить важкий.

Двостулкові двері, характерні для громадського транспорту, називаються двері-книжки - їх конструкція проста і надійна, проте кожна з двох стулок досить важкий

Полотна таких дверей в складеному стані в два рази більше вузькі, ніж у класичних орних дверей, складові їх стулки секції можуть бути як симетричними так і асиметричними по відношенню один до одного - другий варіант виглядає особливо оригінально. Стулки дверей-книжок, в залежності від конструкції, можуть зрушуватися як в одну сторону дверного отвору, так і по обидві його сторони. У складеному положенні стулки таких дверей або збираються у країв дверного отвору, ховаються в касету всередині стіни, або розташовуються уздовж неї.

У складеному положенні стулки таких дверей або збираються у країв дверного отвору, ховаються в касету всередині стіни, або розташовуються уздовж неї

Двері-гармошки за своєю конструкцією нагадують музичний духовий інструмент, яким і зобов'язані своєю назвою (в ЄС такі двері називаються двері-акордеони, європейцям ця назва ближче). Секцій в стулках дверей-гармошок більше двох, найчастіше їх ширина дорівнює 100-120 мм. Їх стулки частково схожі зі стулками жалюзі, тільки що утворюють «гармошку» панелі жорстко з'єднані між собою петлями, зверху і, в деяких конструкціях, знизу заведені в рейкові напрямні. За рух по напрямних відповідає торцева панель, в той час як найближча до одвірка панель закріплена біля нього металевими осями.

Плюси і мінуси складних дверей-гармошок

Почну, як завжди, з позитивних характеристик складних дверей:

 • економія простору в квартирі (будинку). У порівнянні з більшістю інших дверних конструкцій, такі двері в положенні «відкрито» найменше перекривають проходи;
 • розміри полотна ідентичні стандартним стулок орних дверей;
 • будь-який комплект зсувних дверей універсальний за напрямком відчинення, вибір якого здійснюється власником квартири;
 • для блокування переведення стулки в положення «відкрито» не потрібно додатково врізати блокіратор - напрямна рейки оснащена особливою засувкою, яка виконує цю функцію;
 • при необхідності, їх стулку завжди можна розширити або скоротити, додаючи або видаляючи панелі;
 • під час закриття або відкриття стулки повністю отсутствую будь-які шуми;
 • можливість автоматизувати закриття і відкриття стулки;
 • зсувні двері ніколи не зачинитися під впливом протягу.

Крім перекриття дверного отвору, двері-гармошки з пластиковими ламелями можуть використовуватися у ванних і душових кабінах, виступаючи в ролі водонепроникного бар'єра. Крім того, зсувні двері можна використовувати для періодичного поділу кімнат на функціональні зони.

Негативні характеристики:

 • відносно недовгий термін служби - близько 5 років;
 • чим більше кількість панелей в стулці зсувних дверей, тим нижче її тепло- і звукоізоляційні властивості. У порівнянні з орними і розсувними дверима, зсувні двері гірше блокують звукові хвилі і утримують тепло, через більшої кількості щілин між, над і під панелями;
 • від числа панелей залежить загальна міцність стулки - чим їх менше, тим вона вище;
 • висока залежність від того, наскільки рівна поверхня підлоги, від якості монтажу і характеристик фурнітури;
 • відкриття і закриття стулки зсувних дверей необхідно виконувати дбайливо, з мінімальним додатком сили, інакше вона швидко вийде з ладу;
 • їх не слід встановлювати в якості вхідних дверей;
 • установка допускається тільки в стандартні дверні прорізи, що мають прямокутну форму;
 • в положенні «відкрито» складені з одного боку косяка панелі гармошки дещо зменшують ширину дверного отвору, ускладнюючи переміщення через нього меблів великих габаритів.

Як вибрати двері-гармошку

Найчастіше двері такої конструкції встановлюються в дверних отворах ванної кімнати, туалету, кухні або гардероба. Стандартні двері-книжки і двері-гармошки випускаються висотою 2,03 м, 2,50 м і 3 м, ширина перекривається ними отвору від 0,6 м і більше. Панелі, що утворюють стулки зсувних дверей, виробляються з МДФ або пластика, масив дерева використовується рідко, тому що більш важкий. Для підвищення жорсткості кожна пластикова панель зазвичай містить металеву профільовану раму зі сталі або алюмінію. Стулка двері-гармошки може бути глухий або мати вставки-вітражі.

Зсувні міжкімнатні двері нижнього цінового діапазону - близько 3000 руб. з доставкою та установкою - прослужать своїм господарям не більше одного-двох років. Панелі в стулках таких дверей виконуються тільки з пластика, металева рама в їх конструкції не використовується, що замикає панелі замок магнітний. Кріплення, що з'єднують панелі між собою і використовуються для навішування стулки на напрямна рейка, втім, як і сам рейок, виконані тільки з пластика. Купувати такі двері-книжки, незалежно від виробника, не слід.

Купувати такі двері-книжки, незалежно від виробника, не слід

Ціна якісних зсувних дверей починається від 3000 руб. і доходить до 30000-35000 руб. - дешевші конструкції мають білі пластикові стулки, значна частина фурнітури також із пластику, вітражі відсутні. У міру збільшення вартості якісні характеристики зсувних дверей зростають - в їх конструкції використовується дорога і надійна фурнітура європейських виробників, встановлені якісні замки, що замикаються ключем, панелі виконані з шпонированного МДФ, містять вітражні вставки, торці можуть оснащуватися поглинає шуми пазовим ущільнювачем.

У міру збільшення вартості якісні характеристики зсувних дверей зростають - в їх конструкції використовується дорога і надійна фурнітура європейських виробників, встановлені якісні замки, що замикаються ключем, панелі виконані з шпонированного МДФ, містять вітражні вставки, торці можуть оснащуватися поглинає шуми пазовим ущільнювачем

Вибираючи двері зрушення з відповідного цінового сегмента, обов'язково переконайтеся в плавності і легкості руху стулки при її відкритті-закритті, відсутності видимих ​​щілин між панелями стулки в положенні «закрито», полотно дверей не повинно гойдатися. Оскільки оцінити дані характеристики можливо тільки у зібраної двері на стенді - такий стенд з саме такою моделлю двері-книжки повинен бути в залі торгової точки.

Установка зсувних дверей-гармошки

У комплектацію зсувних дверей входять: панелі стулки; верхня направляюча (рейок) з алюмінію; один або кілька роликових бігунків каретки; петлі для з'єднання панелей між собою; установчі елементи; регулювальний ключ; інші аксесуари. Для перекриття дверних прорізів стандартної ширини (до 1 метра) нижня напрямна не потрібна, добори і лиштви, як правило, в комплект не входять і їх необхідно придбати окремо.

Заміри ширини і висоти дверного отвору потрібно зробити до придбання зсувних дверей, тому що інакше випередити точну кількість панелей в її стулці не вдасться.

Приступаємо до монтажу направляючої. Ширина направляючої рейки для стандартного дверного отвору дорівнює 33-35 мм, її висота 33-39 мм - якщо довжина направляючої більше ширини дверного отвору, то необхідно обрізати її пилою по металу. Дистанція між отворами в направляючої, через які вона буде закріплена до верхньої частини дверного отвору - 250-300 мм. Якщо, відрізавши частину рейки, ви зменшили число отворів під кріплення, то просвердлите нові.

Встановіть на сторону рейки, протилежну напрямку відкриття стулки, засувку (якщо хід стулки буде зліва-направо, то на ліву сторону, якщо справа-наліво - на праву), в яку буде заведена вісь торцевої панелі і помістивши в рельсу бігунок каретки, закріпіть направляючу у верхній частині дверного отвору на саморізи 20-30 мм довжини.

На торцеву панель стулки необхідно встановити дві металеві осі - одну у верхній її частині, іншу в нижній. Для цього розмічаємо положення осей і висвердлюємо отвори під них (якщо отвори відсутні), їх глибина повинна бути менше довжини кожної осі - після установки їх кінці будуть виступати з панелі (розміри виступів повинні бути в інструкції по установці дверей). Закріплюємо осі на панелі - положення верхньої і нижньої осі повинні бути строго ідентичні по вертикалі і горизонталі! Встановлюємо приймальню пластину під нижню вісь в нижній кут дверного отвору, ретельно разметив її положення по відношенню до клямки, раніше встановленої на направляючої.

У верхньому торці панелі, яка буде встановлена ​​останньої по відношенню до панелі з металевими осями, висвердлюємо отвір під кріплення для роликового бігунка, висвердливши отвір для занурення його стійки - воно знадобиться при точній настройці двері після навішування.

У верхньому торці панелі, яка буде встановлена ​​останньої по відношенню до панелі з металевими осями, висвердлюємо отвір під кріплення для роликового бігунка, висвердливши отвір для занурення його стійки - воно знадобиться при точній настройці двері після навішування

Покладіть утворюють дверну стулку панелі поруч один з одним в тому положенні, в якому вони будуть з'єднані петлями, які не переплутавши при цьому положення крайній правій і крайній лівій панелей. Приступаємо до установки петель - найретельнішим чином розмічаємо їх положення на стулках, отмеряя необхідні дистанції і роблячи позначки олівцем. Між будь-якими сусідніми стулками, крім двох крайніх, потрібно розташувати три петлі - місце розташування петель одного рівня по горизонталі (найвищого, середнього або нижнього) на всіх стулках має бути однаковим, ніякого, навіть найменшого зміщення не допускається, інакше виникнуть перекоси і на панелях з'являться тріщини ! Точно разметив позиції петель (вертикальна відстань між кожними трьома повинно бути однаковим), закріплюємо три з них на одній стулці. Можна виставити їх на зворотному боці майбутньої дверної стулки, що простіше, або ж між стулками, однак для цього доведеться вирізати посадочні гнізда, а зробити це за відсутності заводської підготовки панелей під установку фурнітури буде непросто. З'єднувати сусідні панелі петлями потрібно таким чином, щоб при повністю відкритому положенні стулки відстань між ними склало 3 мм.

З'єднувати сусідні панелі петлями потрібно таким чином, щоб при повністю відкритому положенні стулки відстань між ними склало 3 мм

Висвердлюємо на крайній панелі паз для дверної ручки - її положення відрізняється від класичного, встановлювати її слід на крайню панель, поблизу петлевого сполуки з сусідньої, а не на торці стулки. Між двома проміжними панелями пази для установки замикається замком і приступаємо до навішування зібраної стулки на раніше встановлені кріплення.

Між двома проміжними панелями пази для установки замикається замком і приступаємо до навішування зібраної стулки на раніше встановлені кріплення

Склавши стулку, піднімаємо і заводимо закріплені на ній металево осі в посадочні пластини, закріплюємо на них. Потім з'єднуємо вісь каретки-бігунка з відповідною пластиною на крайній панелі стулки. Для точного регулювання положення і ходу стулки двері-гармошки знадобиться регулювальний ключ - озброюємось їм і, послаблюючи або затягуючи гайки на осях торців і каретки, налаштовуємо стулку.

Для точного регулювання положення і ходу стулки двері-гармошки знадобиться регулювальний ключ - озброюємось їм і, послаблюючи або затягуючи гайки на осях торців і каретки, налаштовуємо стулку

Для перекриття дверного отвору шириною більше метра або при побудові стулки з широких і важких панелей знадобиться більше число верхніх бігунків і додаткова опора, яка регулює хід стулки в нижній частині прорізу. Необхідна нижня напрямна рейки, в яку заводиться колеса каретки з закріпленням на одній або декількох панелях стулки. Однак таку напрямну доведеться приховувати порогом або утапливать в підлогу, до того ж, її канал буде постійно накопичувати бруд, повністю вичистити яку непросто.

Зсувні двері-гармошка своїми руками

Основна проблема, що виникає при спробах самостійного виготовлення зсувних дверей - неможливість чимось замінити спеціалізовану фурнітуру. Простіше буде придбати готовий комплект фурнітури і оснастити нею самостійно виготовлені панелі.

Для виготовлення зсувних дверей-книжки знадобиться: комплект фурнітури, в складі якого каретка з бегунками, осі і стопори; алюмінієва напрямна рейки; лист 16 мм ламінованого МДФ, площа якого дорівнює площі дверного отвору; пвх-кромка під колір ЛМДФ; три петлі; саморізи по дереву і, можливо, по бетону.

Фурнітура для зсувних дверей обійдеться приблизно в 2500 руб. (Напрямна в комплекті), на російському ринку представлена ​​якісна фурнітура вітчизняної компанії ТОВ «Альф» і західних «Helaform» (Фінляндія), «Sisco sistem» (Італія), «Hettich» (Німеччина).

Вартість одного листа ламінованого МДФ, товщиною 16 мм, складе близько 2400 руб. (В залежності від кольору ламінату). Квадратура одного листа ЛМДФ з розмірами 2,07х2,8 м - 5,8 м2. На стулку дверей зрушення-книжки знадобиться фрагмент листа МДФ, шириною 0,8 м і довжиною 1,93 м, при ширині дверного отвору 0,8 м і його висоті 2 м. Використовувати для створення стулки двері-книжки ламінованого ДСП не рекомендується, оскільки ці плити погано утримують у своїй структурі саморізи, а також мають більший, в порівнянні з МФД, вага - м2 ламінованого ДСП важить близько 15 кг, в той час як м2 ЛМДФ важить близько 13 кг, тобто менше. Відповідно вага необхідних розмірів стулки для дверей-книжки, при загальній її площі в 1,544 м2, з ЛДСП становив би понад 23 кг, а з ЛМДФ - 20 кг.

Вартість ПВХ-крайки - близько 15 руб. за погонний метр. Для її приклеювання до крайок панелей ЛМДФ можна скористатися будь-яким контактним клеєм, наприклад, марки «Titan» або «Момент». Дверні петлі обійдуться в середньому по 100 руб. за одну. Дверна ручка-замок, призначена тільки для дверей-книжок, коштує близько 650 руб. - механізм такого замку врізається в торець другий, якщо рахувати від точки осьових з'єднань стулки, панелі, між двома сусідніми панелями.

Монтаж фурнітури виконується так само, як описано вище, в «установці зсувних дверей-гармошки». Єдина відмінність у відсутності готових панелей для стулки - їх доведеться виготовити самостійно.

Єдина відмінність у відсутності готових панелей для стулки - їх доведеться виготовити самостійно

Розмічаємо вирізаний з листа ЛМДФ прямокутник, щоб вирізати з нього дві панелі під стулку дверей зрушення. Панелі можуть бути однакової ширини, а можна зробити одну з них ширше іншого - це вже на ваш розсуд. Вирізавши панелі, акуратно обробляємо наждачним папером №0 їх торцеві кромки, потім протираємо ганчіркою і усуваємо пил - можна наклеювати пластикову крайку, притискаючи її до промазати клеєм торця за допомогою валика (можна скористатися неграненой скляною пляшкою). Краї просохнуть і приклеїться через 12 годин - вождів цей термін, беремося за розмітку місць установки петель, фурнітури під осі і каретку, замка з ручкою, готуємо установчі пази і монтуємо їх. Потім зрушує панелі стулки разом і навішуємо її на осі, закріплюємо каретку і регулюємо плавність ходу дверної стулки. Двері-книжка готова і в підсумку вона обійшлася дешевше, ніж куплена в магазині - за суму, витрачену на комплектуючі до наших дверей-книжці, можна придбати лише готову двері з пластиковими панелями, міцність яких вельми невелика.

Абдюжанов Рустам, рмнт.ру

14.08.12

А як бути з улюбленим предметом меблів, довжина якого не дозволяє його встановити, адже він заважає ходу дверної стулки?

Реклама

Популярные новости

Банк России выступил против закрытия микрофинансовых организаций
Правовой портал Петербурга  опубликовал сообщение, выражающее отношение Центробанка о новом законопроекте, в случае принятия которого микрофинансовые организации, существующие на территории Российской

Банки и финансы
Как просить деньги в долг, чтобы вам не отказали Да, ситуация, когда вам приходится занимать у кого-то деньги — не из приятных. Но, к сожалению, совершенно избежать ее не удается. Бывает, что нужно перехватить

На требование срочно запретить микрофинансовые организации Эльвира Набиуллина предложила альтернативу в виде постепенного сокращения подобных компаний
Июнь 30 2016 На недавно прошедшем заседании российской Госдумы широко обсуждалась актуальная и болезненная тема, касающаяся работы организаций микрокредитования (микрофинансовые организации). Помимо действующих

Система финансов, ее звенья
Система финансов в целом — это совокупность различных сфер финансовых отношений, в процессе которых образуются и используются различные денежные фонды. Понятие «система финансов» является развитием более

Займ от Е-Заем (E-Zaem), оформить быстрый микрозайм на карту от МФО Е-Заем, онлайн заявка на повторный кредит в микрофинансовую компанию в Москве
Случаи из собственной жизни, когда возникает срочная необходимость в деньгах, может вспомнить практически каждый человек. Пути к разрешению ситуации могут быть самыми разнообразными. Однако моментальные

Алхимия Финансов Джордж Сорос - Книга которую нужно прочитать
Проверенные брокеры: О Джордже Соросе Тактика поведения и все достижения такой личности, как Джордж Сорос , достойны восхищения. Этот биржевой спекулянт и филантроп доказал всем, что упорство

Финансовые термины. Словарь финансовых терминов
Эта публикация будет представлять собой краткий словарь финансовых терминов , которые должен знать и понимать каждый. В ней я обозначу основные финансовые термины , касающиеся личных финансов и семейного

Роль налогов в формировании финансов государства
  Отмечая значимую роль в формировании государственных финансов, следует отметить, что «для каждой общественно-экономической формации характерна присущая ей система государственных доходов, обусловленная

Ответы@Mail.Ru: кем можно работать закончив по специальности "Финансы и кредит"?
Natali Zuzu Мудрец (18702) Я закончила эту специальность и могу точно сказать кем работала и работаю я и мои друзья: - финансист на предпрятии, в перспективе - фин. менеджер; - в

Обучение в 2018 году на курсах и семинарах по финансам предприятия, оффшоры, курсы повышения квалификации
Семинары и курсы по финансам для директоров и руководителей соответствующих служб, менеджеров

Реклама

Календарь новостей